Recenze a test Tchibo Cafissimo MINI | Arecenze
Menu

Recenze a test Tchibo Cafissimo MINI

 • Jednoduché ovládání
 • Chybí nádobka na mléko
1 300 Kč Orientační cena
 • 6,8/10
  Výkon
 • 6,5/10
  Objem a údržba
 • 7,5/10
  Vybavení
 • 3,3/10
  Funkce
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar Tchibo Cafissimo MINI je, jak už název napovídá, určený na kapsle značky Tchibo. Ty nabízejí mnoho druhů kávy, a to včetně filtrované, a několik druhů čaje. Další nápoje jako horkou čokoládu nebo mléko v jejich kapslích nenajdete. Tento kávovar nemá, stejně jako většina námi srovnávaných modelů, nádobku na mléko, pokud si rádi dopřáváte cappuccino či jiné mléčné nápoje, budete potřebovat zvláštní šlehač na mléko.

Malý objem nádobky na vodu, pouze 0,65 litru vody, předurčuje tento kávovar k domácímu použití. Nevystačí na přípravu většího množství kávy. Kvalitní espresso si můžete dopřát díky parnímu tlaku 15 barů, který je ideální pro domácí přípravu tohoto druhu kávy. U kávovarů Tchibo lze však tlak regulovat ve třech stupních podle druhu připravované kávy. I přes nadprůměrný příkon 1500 W se však kávovar pomalu zahřívá. Trvá mu to až 40 sekund, což je o 15 více, než byl průměr v době napsání této recenze (listopad 2018). Přístroj se ovládá pomocí čtyř tlačítek umístěných na vrchní straně. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tchibo

Kapsle

Tchibo

Nádobka na mléko

Ne

Objem vody (l)

0,65

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 500

Rychlost nahřátí (s)

40

Typ ovládání

Tlačítka


Vybavení a funkce

Stejně jako ostatní kapslové kávovary v našem srovnání, i tento model je vybaven třemi základními funkcemi. A těmi je automatické vypnutí po určité době nečinnosti, nastavitelná výška tácku, která umožní umístit různě velké šálky a hrnečky, a odnímatelná nádobka na vodu. Jedinou funkcí nad rámec základních je zásobník na použité kapsle. Ten vás ušetří vyhazování každé kapsle zvlášť. Ostatní námi hodnocené funkce tento kávovar nemá. Odvápňování se provádí za pomoci speciálního přípravků a správnou kombinací stisknutých tlačítek. Funkci cappuccino jedním stiskem mají pouze přístroje s nádobkou na mléko, což není tento případ. Chybějící displej není výjimkou, ovládání tohoto druhu kávovaru je velice jednoduché a není potřeba jej doplňovat displejem.

Jak samotný název kávovaru napovídá, jedná se o poměrně malý přístroj, zejména na výšku. Na trhu je tento model v několika barvách a to i pastelových. Můžete si tedy vybrat takový, který nejlépe zapadne přímo do vaší kuchyně.

Parametr Tento produkt
Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Funkce odvápňování

Ne

Zásobník na použité kapsle

Ano

Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Výška (cm)

22,3

Šířka (cm)

18

Hloubka (cm)

29,8

Hmotnost (kg)

3,7

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}

Naše hodnocení a závěr

Tchibo Cafissimo MINI je malý kávovar určený na kapsle značky Tchibo. Svým malým objemem nádobky na vodu je vhodný do domácností, v kanceláři, kde by měl obsloužit více lidí, by pravděpodobně nestačil. Jeho výhodou je nízká pořizovací cena, tlak 15 barů a také jednoduché ovládání. Nevýhodou může být chybějící nádobka na mléko a absence mléčných kapslí v nabídce. Pro milovníky černé kávy to však žádný problém být nemusí. Pokud byste chtěli přístroj s větším objemem nádobky, aby zvládl připravit na jedno napěnění kávu i pro početnější návštěvu, doporučujeme Dolce Gusto Krups KP130. Ten má větší nádobku na mléko a také dokáže připravit mléčné nápoje, ale pouze z kapsle se sušeným mlékem.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}
1 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Tchibo Cafissimo MINI
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tchibo Cafissimo MINI

Tchibo Cafissimo MINI

1 300 Kč Orientační cena