Recenze Tchibo Cafissimo Mini - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tchibo Cafissimo Mini

83,0 % Celkové hodnocení

Cena/výkon v kategorii Kávovary na kapsle Tchibo Cafissimo

Klady

  • Hezký design
  • Zásobník na použité kapsle

Zápory

  • Vyšší hlučnost
  • Nemá program odvápnění
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Jak již název napovídá, kávovar Tchibo Cafissimo Mini je jedním z modelů určených na kávové kapsle Tchibo Cafissimo. Mezi konkurenty od stejné značky vyniká příkonem 1 500 W, i přes tuto poměrně vysokou hodnotu se ale rozehřívá zhruba 40 s, zatímco modely jiných značek se zvládnou zahřát třeba za 25 s.

Přízvisko „Mini“ je v tomto případě odpovídající, nádobka na vodu pojme jen 0,65 l, což byla v době psaní recenze nejnižší hodnota v našem srovnání, většina konkurentů nabízí kapacitu 0,7 l a větší. Tento kávovar tak můžeme doporučit spíše pro jednotlivce či páry (záleží ale, jak objemné nápoje pijete). Parní tlak 15 barů je pro kapslové kávovary typický a měl by být dostačující i pro extrakci klasického espressa.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tchibo

Kapsle

Tchibo Cafissimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,65

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 500

Rychlost nahřátí (s)

40

Ovládání a možnosti nastavení

Stejně jako další kávovary této značky, i model Mini se ovládá pomocí tlačítek. To je dostatečně komfortní varianta, i když někomu samozřejmě může lépe vyhovovat třeba dotykové ovládání. Displej tento kávovar nemá, ten ale nebývá u kapslových modelů zrovna obvyklý. V paměti kávovaru najdete 4 přednastavené recepty: espresso, caffè crema, překapávaná káva a čaj. Tyto programy si můžete ještě mírně přizpůsobit, respektive můžete změnit přednastavené množství vody, a novou verzi uložit.

Z toho už je pravděpodobně jasné, že kávovar je schopný automaticky dávkovat vodu a nemusíte u něj stát a výdej horké vody zastavovat ručně, jako je tomu u některých konkurentů. Kromě množství vody už ale žádná jiná nastavení v nabídce nejsou, nemůžete tak např. přizpůsobit teplotu nápoje, což některé kávovary umožňují. Kávovar také není schopný připravit mléčnou pěnu, s touto funkcí se ale většinou setkáte jen u výrazně dražších modelů.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Tlačítka

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Ano

Ukládání vlastních receptů

Ano

Přizpůsobení teploty nápoje

Ne

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Vybavení a funkce

Z funkcí, na které jsme u kapslových kávovarů zvyklí, postrádá model Cafissimo Mini zejména program na odvápňování. Celý proces tak bude o něco složitější než u většiny konkurentů. Pochválit naopak můžeme zásobník na použité kapsle, ten řadě kávovarů chybí. Jinak už je výbava tohoto modelu víceméně standardní. Nádobka na vodu je samozřejmě odnímatelná, a můžete si také nastavit výšku tácku na šálky, obojí je zcela běžné. Stejně tak funkce automatického vypnutí je u dnešních modelů samozřejmostí a nechybí ani tomuto kávovaru.

Při čištění si budete muset poradit zcela manuálně. Někdy můžete narazit na kapslový kávovar, který má funkci proplachování, nebo se dokonce čistí automaticky, opět ale půjde o rozdílnou cenovou třídu. U kávovaru s přezdívkou „Mini“ nás trochu překvapily jeho rozměry, nejsou totiž nijak zvlášť malé. Jeho velikost je spíše standardní, na konkrétní rozměry se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Manuální

Program odvápňování

Ne

Výška (cm)

22,3

Šířka (cm)

18

Hloubka (cm)

29,8

Hmotnost (kg)

3,7

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé chválí především designové provedení kávovaru Mini a většina je spokojená také s kávou v něm připravenou. Oceňují také jednoduchou obsluhu. Objevují se ale častější výtky na hlučnost tohoto modelu a jeho kapacitu, do zásobníku na použité kapsle se vejdou jen cca 3. Někteří uživatelé také obdrželi nefunkční nebo jinak vadný produkt.

Klady a zápory

Kávovar Cafissimo Mini potěší designově hezkým zpracováním, snadno se používá a je k dostání za poměrně rozumnou cenu. Co se negativ týče, slabší stránkou je zejména delší rozehřívání, malá kapacita nádobky na vodu i použité kapsle a chybějící program na odvápňování.

Porovnání s alternativami

Pokud patříte k náročnějším uživatelům nebo hledáte kávovar do početnější domácnosti či do kanceláře, mohl by vám lépe vyhovovat model Tchibo Cafissimo Milk. Ten má téměř dvojnásobní objem nádržky na vodu a připraví vám dokonce nápoje s mléčnou pěnou. Má ale slabší příkon (a tedy potenciálně delší rozehřívání) a je oproti modelu Mini dražší.

Naopak cenově dostupnější variantu představuje Tchibo Cafissimo Easy. Ten je o trochu levnější než kávovar Mini a navíc disponuje programem na odvápnění. Chybí mu ale program na přípravu čaje a oproti modelu Milk má také nižší příkon.

Naše hodnocení a závěr

Jestliže hledáte designově hezký, jednoduchý kávovar na kapsle Tchibo, můžeme vám model Tchibo Cafissimo Mini doporučit. Jde ale o ideální variantu spíše pro jednotlivce či dvojice, jeho kapacita je totiž poměrně malá. Nejde o nijak extrémně variabilní model, nabízí 4 programy na přípravu kávy, u kterých si můžete přizpůsobit množství vody. Pro řadu uživatelů ale jistě bude i tento výběr dostačující.

Slabší stránkou je relativně dlouhé rozehřívání (40 s) a chybějící program odvápnění, který by usnadnil údržbu. Ten najdete například u kávovaru Tchibo Cafissimo Easy, který je oproti modelu Milk také cenově dostupnější.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tchibo Cafissimo Mini | Hodnocení: 83,0 %
Eliška působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tchibo Cafissimo Mini

Tchibo Cafissimo Mini

1 600 Kč Orientační cena