Recenze a test Tchibo Cafissimo MINI

Hodnocení:

61,9 %

Klady:

Jednoduché ovládání

Zápory:

Chybí nádobka na mléko

1 300 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
6,8 6,5 7,5 3,3 61,9 %

Souhrnné údaje 

Kávovar Tchibo Cafissimo MINI je, jak už název napovídá, určený na kapsle značky Tchibo. Ty nabízejí mnoho druhů kávy, a to včetně filtrované, a několik druhů čaje. Další nápoje jako horkou čokoládu nebo mléko v jejich kapslích nenajdete. Tento kávovar nemá, stejně jako většina námi srovnávaných modelů, nádobku na mléko, pokud si rádi dopřáváte cappuccino či jiné mléčné nápoje, budete potřebovat zvláštní šlehač na mléko.

Malý objem nádobky na vodu, pouze 0,65 litru vody, předurčuje tento kávovar k domácímu použití. Nevystačí na přípravu většího množství kávy. Kvalitní espresso si můžete dopřát díky parnímu tlaku 15 barů, který je ideální pro domácí přípravu tohoto druhu kávy. U kávovarů Tchibo lze však tlak regulovat ve třech stupních podle druhu připravované kávy. I přes nadprůměrný příkon 1500 W se však kávovar pomalu zahřívá. Trvá mu to až 40 sekund, což je o 15 více, než byl průměr v době napsání této recenze (listopad 2018). Přístroj se ovládá pomocí čtyř tlačítek umístěných na vrchní straně. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Tchibo
Kapsle  Tchibo
Nádobka na mléko  Ne
Objem vody (l)  0,65
Parní tlak (bar)  15
Příkon (W)  1 500
Rychlost nahřátí (s)  40
Typ ovládání  Tlačítka

Vybavení a funkce

Stejně jako ostatní kapslové kávovary v našem srovnání, i tento model je vybaven třemi základními funkcemi. A těmi je automatické vypnutí po určité době nečinnosti, nastavitelná výška tácku, která umožní umístit různě velké šálky a hrnečky, a odnímatelná nádobka na vodu. Jedinou funkcí nad rámec základních je zásobník na použité kapsle. Ten vás ušetří vyhazování každé kapsle zvlášť. Ostatní námi hodnocené funkce tento kávovar nemá. Odvápňování se provádí za pomoci speciálního přípravků a správnou kombinací stisknutých tlačítek. Funkci cappuccino jedním stiskem mají pouze přístroje s nádobkou na mléko, což není tento případ. Chybějící displej není výjimkou, ovládání tohoto druhu kávovaru je velice jednoduché a není potřeba jej doplňovat displejem.

Jak samotný název kávovaru napovídá, jedná se o poměrně malý přístroj, zejména na výšku. Na trhu je tento model v několika barvách a to i pastelových. Můžete si tedy vybrat takový, který nejlépe zapadne přímo do vaší kuchyně.

Parametr Tento produkt
Displej  Ne
Cappuccino jedním stiskem  Ne
Funkce odvápňování  Ne
Zásobník na použité kapsle  Ano
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Výška (cm) 22,3
Šířka (cm) 18
Hloubka (cm) 29,8
Hmotnost (kg) 3,7
p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}

Naše hodnocení a závěr

Tchibo Cafissimo MINI je malý kávovar určený na kapsle značky Tchibo. Svým malým objemem nádobky na vodu je vhodný do domácností, v kanceláři, kde by měl obsloužit více lidí, by pravděpodobně nestačil. Jeho výhodou je nízká pořizovací cena, tlak 15 barů a také jednoduché ovládání. Nevýhodou může být chybějící nádobka na mléko a absence mléčných kapslí v nabídce. Pro milovníky černé kávy to však žádný problém být nemusí. Pokud byste chtěli přístroj s větším objemem nádobky, aby zvládl připravit na jedno napěnění kávu i pro početnější návštěvu, doporučujeme Dolce Gusto Krups KP130. Ten má větší nádobku na mléko a také dokáže připravit mléčné nápoje, ale pouze z kapsle se sušeným mlékem.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}
Datum:
Produkt: Tchibo Cafissimo MINI
Hodnocení: 61,9 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test