Menu

Nespresso De’Longhi EN 267 BAE – Recenze, testy a srovnání

84,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Kávovary na kapsle Nespresso

Klady

  • Nádoba na šlehání mléka
  • Parní tlak 19 barů
  • Zásobník na kapsle

Zápory

  • Vysoký příkon
  • Nádržka pouze 1 l
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kapslový kávovar značky De’Longhi je kompatibilní s kapslemi Nespresso. Ty jsou zpravidla doporučované náročnějším uživatelům, kteří hledají kvalitu co nejbližší kavárenskému espressu a nepotrpí si na další nápoje, jako je horká čokoláda apod. Jako jeden z mála kapslových kávovaru na trhu je tento vybaven samostatným šlehačem mléka. Nejde o „cappucino jedním stiskem“ v pravém slova smyslu, jelikož se mléčná pěna připravuje samostatně a vy ji budete muset do šálku přelít, stále jde ale o něco víc, než nabízí konkurence.

Litrová nádržka je pro kapslové modely víceméně standardní, pokud hledáte model do kanceláře nebo početnější domácnosti, pravděpodobně by se vám hodil nějaký objemnější kávovar, který nebude potřeba tak často doplňovat. Naproti tomu příkon 1 710 W patřil v našem srovnání k vyšším. Nijak zvlášť se ale neprojevil na rychlosti zahřívání, 25 s je pro kávovary Nespresso standardní doba, nemůžeme tak vysoký příkon příliš ocenit.

Poměrně častý je u kávovarů této úrovně i parní tlak 19 barů, rozhodně mu ale nemáme co vytknout, pro domácí přípravu espressa je více než dostačující. Co se ovládání týče, to v tomto případě probíhá pomocí tlačítek. Ke spuštění přípravy kávy dokonce není třeba ani to, stačí jen vložit kapsli a proces přípravy se nastartuje automaticky. U jiných modelů se můžete setkat třeba s páčkou nebo dotykovým ovládáním. V tomto případě jde víceméně o osobní preferenci, žádná varianta není nějak výrazně lepší než ty ostatní.

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ano

Objem nádobky na vodu (l)

1

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 710

Rychlost nahřátí (s)

25

Ovládání a možnosti nastavení

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Tlačítka

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Ano

Ukládání vlastních receptů

Ano

Přizpůsobení teploty nápoje

Ne

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Vybavení a funkce

Jak jsme již zmínili, kávovar De’Longhi je vybavený samostatným šlehačem mléka. Ke kávovaru je v tomto  případě připevněná jen podstava šlehače, na kterou jej postavíte a zapnete, podobně jako například varnou konvici. Mléčnou pěnu potom musíte sami nalít do šálku, kávovar nemá k tomuto účelu žádnou hadičku apod.

Šlehač ale není jediný prvek výbavy, který si zaslouží pochvalu. Oceňujeme také zásobník na použité kapsle s kapacitou 11 kapslí, který představuje elegantní řešení, jak se vyhnout běhání k odpadkovému koši po každém připraveném šálku. Má také funkci odvápňování, která vám usnadní jeho údržbu. Ze standardních prvků nechybí odnímatelná nádržka na vodu, výškově nastavitelný tácek nebo funkce automatického vypnutí, která se aktivuje po devíti minutách nečinnosti.

Rozměrově je tento model vcelku standardní, jak vidíte níže v tabulce, počítejte ale s tím, že určité místo zabere také nádobka na mléko.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Manuální

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

27,7

Šířka (cm)

21,8

Hloubka (cm)

37,2

Hmotnost (kg)

4

Klady a zápory

Ve prospěch kávovaru hovoří jeho jednoduché ovládání, zkrátka vložíte kapsli a kávovar pracuje sám. Jako jeden z mála modelů na trhu má také připojenou nádobku na šlehání mléka. Pozitivem je také zásobník na použité kapsle a vysoký parní tlak. Vyložené negativum bychom v tomto případě hledali těžko, kávovar je pouze v některých ohledech standardní. S přimhouřením oka můžeme za negativum označit vyšší příkon a tedy i vyšší spotřebu, rozdíl ale bude opravdu jen nepatrný, pravděpodobně maximálně pár desítek korun ročně, s vyšším příkonem tak není třeba si dělat velké starosti.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi EN 267 BAE představuje kompaktní řešení pro milovníky espressa i nápojů s mléčnou pěnou. Nepřipraví vám sice automaticky celé cappuccino, můžete si ale s jeho pomocí mléko našlehat samostatně. Mezi jeho silné stránky patří také vysoký parní tlak, zásobník na použité kapsle s kapacitou 11 dávek a funkce odvápňování. Litrová nádržka představuje víceméně standard, pro početnější skupiny by nemusela být dostačující. Standardní je také rychlost nahřívání.

Pokud vás tento model zaujal, ale chcete zakusit ještě o něco vyšší level, podívejte se také na recenzi kapslového kávovaru Nespresso De’Longhi EN 750, který jako jeden z mála modelů na trhu zvládá i automatickou přípravu nápojů s mléčnou pěnou.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN 267 BAE | Hodnocení: 84,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Nespresso De’Longhi EN 267 BAE

Nespresso De’Longhi EN 267 BAE

5 000 Kč Orientační cena