Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 750

1. místo - Vítěz testu 2019

Hodnocení:

93,0 %

Klady:

Funkce

Zápory:

Vysoká pořizovací cena

11 000 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,6 10,0 10,0 10,0 93,0 %

Souhrnné údaje 

Než se začneme zaobírat parametry, vlastnostmi kávovaru Nespresso De'Longhi EN 750, musíme zmínit, že tento produkt lze na trhu najít také pod jiným názvem, konkrétně Nespresso Lattissima Pro. Tyto názvy se liší v tom, že jeden uvádí výrobce, s druhým jde do prodeje. Nyní už ale k samotnému kávovaru. Tento pomocník při přípravě kávy poskytne dotykové ovládání, což oceníte zejména ve chvíli, kdy budete chtít přístroj pořádně očistit. U jiných typů ovládání se můžete setkat se zanesenou špínou ve spárech a drážkách kolem ovládacích tlačítek. 

Kávovar Nespresso De'Longhi EN 750 je určen na 1,3 l vody, což je vzhledem k průměru všech hodnocených kávovarů v červnu 2017, který činil 0,81 l, velmi pěkný výsledek. Kapslové kávovary mají totiž obecně velmi malou kapacitu zásobníku na vodu, což může být problém v případě využívání kávovaru například v kanceláři. Právě na frekventovaných místech oceníte takto velký objem zásobníku. V našem srovnávacím testu je tato hodnota také nejvyšší. Vysokých hodnot se těší kávovar i v případě parního tlaku. Většina přístrojů ze srovnávacího testu měla totožný tlak, tedy 19 bar. Obecně lze říci, že čím vyšší parní tlak je, tím více bude uspokojen i opravdu náročný uživatel. 

Kde se dostáváme naopak do podprůměrných hodnot, to je příkon. Tento kávovar má 1 300 W a to může znamenat o poznání delší zahřívání přístroje. Příkon však není dostatečně determinujícím parametrem, my jsme ve srovnávacím testu hodnotili i samotnou rychlost nahřátí, která je v tomto případě 25 s, což je přijatelná hodnota.

U tohoto kávovaru také zmíníme, že disponuje nádobkou na mléko. Za to přístroj získává body navíc, ale jiné přístroje, které jí nedisponují, mají i tak možnost připravit nápoje s mléčnou pěnou, kterou připraví automaticky. Více se dozvíte o kousek níže, u vybavení a funkcí. 

Každý kávovar je určen na konkrétní druh kapslí, tento je konkrétně určen na kapsle Nespresso, což je zároveň nejčastější druh kapslí z našeho srovnání. Nespresso kapsle potěší i náročnější uživatele, kteří si rádi vybírají, nabízí totiž 24 druhů kávy, má různé limitované edice. Kapsle lze vybrat téměř přímo na míru vašim požadavkům, a to na základě síly kávy nebo například velikosti šálku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce De'Longhi 43 % Krups, 21 % Bosch, 21 % De'Longhi, 7 % Tchibo, 7 % Saeco
Kapsle  Nespresso 36 % Nescafé Dolce Gusto, 29 % Nespresso, 21 % Tassimo, 14 % Tchibo
Nádobka na mléko  Ano 86 % Ne, 14 % Ano
Objem vody (l)  1,3 0,85
Parní tlak (bar)  19 13,64
Příkon (W)  1 300 1 442,14
Rychlost nahřátí (s)  25 26,15
Typ ovládání  dotykové/membránové 36 % tlačítka, 29 % pákové/posuvné, 21 % stiskem panelu, 14 % dotykové/membránové

Vybavení a funkce

K této sekci jsme vás již dříve odkázali na základě zmínky o nádobce na mléko. Jak jsme řekli, není to rozhodující údaj, protože my hodnotíme zejména to, zda kávovary disponují funkcí Cappuccino jedním stiskem. To znamená, že přístroj sám připraví mléčnou pěnu do nápojů, není třeba nic šlehat. Tuto funkci měla pouze třetina hodnocených kávovarů. 

Obecně si kávovar Nespresso De'Longhi EN 70 vede v rámci vybavenosti funkcemi velmi dobře. Zatímco většina recenzovaných kávovarů nemá displej, tento jej má. Díky němu lépe poznáte například to, kolik vody ještě zbývá v zásobníku. Nic důležitějšího však displej neukáže a vodu lze jednoduše zkontrolovat i jinak. 

Tento kávovar můžete snadno odvápnit, jelikož disponuje přímo funkcí odvápnění. Tu má většina recenzovaných kávovarů, přesto se ale najdou takové, které je potřeba složitě čistit. Stejně tak má většina našich kávovarů zásobník na použité kapsle, a tento kávovar není výjimkou. To vám umožní vychutnat si kávu bez nutnosti neustále kapsle vynášet do koše, zejména pokud kávovar využíváte častěji, než jednou denně. 

Co měly naprosto všechny hodnocené přístroje, byly odnímatelná nádobka na vodu, nastavitelná výška tácku a možnost automatického vypnutí. Rozměrově patří tento kávovar mezi průměrné, jen je o něco vyšší, je tedy potřeba si dobře změřit prostor, kam kávovar chcete umístit. Je nejtěžším z našeho srovnání, ale protože kávovar není předurčen k velké manipulaci a měl by mít své stálé místo, hmotnosti při hodnocení nedáváme příliš velkou váhu. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej  Ano 86 % Ne, 14 % Ano
Cappuccino jedním stiskem  Ano 79 % Ne, 21 % Ano
Funkce odvápňování  Ano 57 % Ano, 43 % Ne
Zásobník na použité kapsle  Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano 100 % Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí  Ano 100 % Ano
Výška (cm) 33,5 28,11
Šířka (cm) 19,4 17,61
Hloubka (cm) 27,1 28,15
Hmotnost (kg) 5,8 3,27

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nespresso De'Longhi EN 750, nebo chcete-li Nespresso Lattissima Pro, vyniká zejména ve funkcích, jelikož disponuje všemi, které jsme hodnotili. Některé uživatelé možná odradí svojí poměrně vysokou pořizovací cenou. Pro ty, které neodradí cena a za kvalitu jim nevadí si připlatit, bude ale skvělým pomocníkem pro jednoduchou přípravu kvalitní kávy Nespresso. Dobré využití bude mít v menších kancelářích nebo v domácnostech milovníků kávy, kteří se ale nechtějí zdržovat její přípravou, kávovar vám totiž udělá i cappuccino pouhým stiskem tlačítka.

Datum:
Produkt: Nespresso De’Longhi EN 750
Hodnocení: 93,0 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test