Recenze a test Nespresso De'Longhi EN 750 | Arecenze
Menu

Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 750

91,8 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Kávovary na kapsle Nespresso

Klady

  • Široká nabídka funkcí
  • Automatické šlehání mléka
  • Displej

Zápory

  • Vysoká pořizovací cena
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Než se začneme zaobírat parametry kávovaru Nespresso De’Longhi EN 750, musíme zmínit, že tento produkt lze na trhu najít také pod jiným názvem, konkrétně Nespresso Lattissima Pro. Tyto názvy se liší v tom, že jeden uvádí výrobce, s druhým jde produkt do prodeje.

Nyní už ale k samotnému kávovaru. Tento pomocník při přípravě kávy poskytne dotykové ovládání, což oceníte zejména ve chvíli, kdy budete chtít přístroj pořádně očistit. U jiných typů ovládání se můžete setkat se zanesenou špínou ve spárách a drážkách kolem ovládacích tlačítek.

Kávovar Nespresso De’Longhi EN 750 je určen na 1,3 l vody, což je velmi pěkný objem. Kapslové kávovary mají totiž obecně velmi malou kapacitu zásobníku na vodu, což může být problém v případě využívání kávovaru například v kanceláři. Právě na frekventovaných místech oceníte takto velký objem zásobníku. Vysokými hodnotami se kávovar vyznačuje i v případě parního tlaku. Většina přístrojů na trhu má totožný tlak, tedy 19 bar. Obecně lze říci, že čím vyšší parní tlak je, tím lépe, minimum by mělo být 15 bar.

Kde se dostáváme naopak do podprůměrných hodnot, je příkon. Tento kávovar má 1 300 W a to může značit o něco delší zahřívání přístroje. Příkon však není dostatečně determinujícím parametrem, my jsme ve srovnávacím testu hodnotili i samotnou rychlost nahřátí, která je v tomto případě 25 sekund, což je zcela přijatelná hodnota.

Každý kapslový kávovar je určen na konkrétní druh kapslí, tento je konkrétně určen na kapsle Nespresso. Ty potěší i náročnější uživatele, kteří si rádi vybírají, nabízí totiž 24 druhů kávy a různé limitované edice. Kapsle lze vybrat téměř přímo na míru vašim požadavkům, a to na základě síly kávy nebo například velikosti šálku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ano

Objem nádobky na vodu (l)

1,3

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 300

Rychlost nahřátí (s)

25

Ovládání a možnosti nastavení

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Dotykové/ membránové

Displej

Ano

Přednastavené recepty

Ano

Ukládání vlastních receptů

Ano

Přizpůsobení teploty nápoje

Ne

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ano

Vybavení a funkce

V kategorii funkcí vyniká kávovar Nespresso nádobkou na mléko a s ní spojenou funkcí Cappuccino jedním stiskem. To znamená, že přístroj sám připraví mléčnou pěnu do nápojů, není třeba nic šlehat. Kapslové kávovary většinou připravují mléčnou pěnu z kapsle, tedy ze sušeného mléka. U tohoto modelu se tak dočkáte o poznání lepší chuti čerstvé mléčné pěny.

Obecně si kávovar Nespresso De’Longhi EN 750 vede v rámci vybavenosti funkcemi velmi dobře. Zatímco většina kapsových kávovarů nemá displej, tento jej má. Díky němu lépe poznáte například to, kolik vody ještě zbývá v zásobníku.

Tento kávovar můžete snadno odvápnit, jelikož disponuje přímo funkcí odvápnění. Tu má většina kávovarů na trhu, přesto se ale najdou takové, které je potřeba čistit o něco složitěji. Stejně tak má většina našich kávovarů zásobník na použité kapsle a tento přístroj není výjimkou. To vám umožní vychutnat si kávu bez nutnosti vyhodit kapsli do koše po každém použití.

Běžným standardem u kapslových modelů je odnímatelná nádobka na vodu, nastavitelná výška tácku a možnost automatického vypnutí. Rozměrově patří tento kávovar mezi průměrné, jen je o něco vyšší, je tedy potřeba si dobře změřit prostor, kam kávovar chcete umístit. Vzhledem k nádobce na mléko není překvapením, že hmotnost kávovaru je jedna z vyšších.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Automatické

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

33,5

Šířka (cm)

19,4

Hloubka (cm)

27,1

Hmotnost (kg)

5,8

Klady a zápory

Mezi kapslovými kávovary patří Nespresso Lattissima k velmi specifickým modelům a jako jeden z mála na trhu poskytuje některé výhody, které jsou běžné spíše u automatických kávovarů. Patří sem zejména automatické šlehání mléka, kávovar potěší také nádržkou na použité kapsle nebo parním tlakem o síle 19 barů. Jeho hlavní nevýhodou je pochopitelně cena, zvlášť pokud vezmeme v potaz, že kapsle patří k dražším variantám přípravy kávy.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nespresso De’Longhi EN 750, nebo chcete-li Nespresso Lattissima Pro, vyniká zejména ve funkcích, potěší například nádobkou na mléko. Některé uživatelé možná odradí svojí poměrně vysokou pořizovací cenou. Pro ty, které neodradí cena a za kvalitu si připlatí, bude ale skvělým pomocníkem pro jednoduchou přípravu kvalitní kávy Nespresso. Dobré využití bude mít v menších kancelářích nebo v domácnostech milovníků kávy, kteří se ale nechtějí zdržovat její přípravou, kávovar vám totiž udělá i cappuccino pouhým stiskem tlačítka.

Nevýhodou kávovaru zůstává poměrně vysoká cena, jestliže by vás zajímala cenově dostupnější varianta, podívat se můžete například na kávovar Nespresso DeLonghi EN 500.W.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN 750 | Hodnocení: 91,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nespresso De’Longhi EN 750

Nespresso De’Longhi EN 750

9 000 Kč Orientační cena