Menu

Nescafé Dolce Gusto Krups KP130 – Recenze, testy a srovnání

92,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Kávovary na kapsle Nescafé Dolce Gusto

Klady

  • Objemná nádržka na vodu
  • Funkce odvápňování

Zápory

  • Pouze základní funkce
  • Nemá zásobník na použité kapsle
1 500 Kč Orientační cena
  • 92,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar od značky Krups potěší svým objemem, jeho nádržka pojme až 1 l, což byl v době vzniku recenze (srpen 2019) nadprůměr. Vzhledem k ceně modelu se pochopitelně nedá očekávat nádobka na mléko, kterou najdeme v podstatě jen u dražších modelů. Parní tlak kávovaru je 15 bar, tedy běžně doporučovaná hodnota pro domácí použití. Příkon 1 460 W víceméně odpovídá tehdejšímu průměru, rychlost nahřátí 30 sekund také není nijak neobvyklá. Ovládání tohoto kávovaru sestává z páky, kterou vyberete, zda chcete teplý nebo studený nápoj, a válečku k nastavení množství vody.

Tento model můžete najít také pod názvem Nescafé Dolce Gusto Lumio, což již napovídá, s jakými kapslemi je kávovar kompatibilní. Kapsle Nescafé Dolce Gusto nabízí poměrně široký výběr kávových i nekávových nápojů a tento kávovar tak najde dobré uplatnění i v rodinách s dětmi, které jistě ocení například horkou čokoládu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Krups

Kapsle

Nescafé Dolce Gusto

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

1

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 460

Rychlost nahřátí (s)

30

Vybavení a funkce

Jak se od modelu v této cenové skupině dá očekávat, v kategorii vybavení a funkcí se drží spíše základů. Nenajdete u něj displej ani funkci automatického pěnění mléka, jeho součástí není ani zásobník na použité kapsle. Z funkcí, na které jsme se při výběru zaměřili, kávovaru nechybí funkce odvápňování pro snazší údržbu. Nádobka na vodu je odnímatelná, což usnadní její doplňování, tácek na šálky je zase výškově nastavitelný a můžete si tak připravit nápoj do různě velkých nádob. Kávovaru nechybí ani funkce automatického vypnutí, díky které zbytečně nespotřebovává energii, když jej zrovna nepoužíváte.

Vkládání kapsle do kávovaru Krups KP130131

Pokud by vás zajímaly rozměry tohoto modelu, na výšku měří 37 cm, na šířku 18 cm a jeho hloubka je 22 cm. Hmotnost 2,5 kg patří spíše k nižším v našem srovnání, stejně se ale příliš nepočítá s tím, že byste kávovar každodenně přenášeli.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Pákové/ posuvné

Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Klady a zápory

Řada uživatelů jistě ocení zejména kapacitu nádržky kávovaru Krups, která pojme až 1 l. Kávovar se také drží optimálních hodnot, co se parního tlaku týče. Naopak výbava tohoto modelu je spíše základní, což může být bráno jako nedostatek. Potěší snad jen funkce odvápňování. Obecně ale nemůžeme říct, že by tento kávovar v něčem vyloženě vynikal, ať už pozitivně či negativně.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP130 patří víceméně ke standardním představitelům tohoto typu kávovarů. Jeho kapacita je lehce nadprůměrná, ovládá se pomocí páčky a posuvníku. Funkcemi příliš nezaujme, ale podstatný základ má. Pokud vás lákají kapsle Nescafé Dolce Gusto, můžeme vám tento kávovar doporučit jako spolehlivé řešení za poměrně příznivou cenu.

Jestliže by vás ovšem lákal spíše nějaký specifičtější model, doporučujeme pročíst i další recenze v našem výběru, mezi kterými najdete třeba i kávovary s nádobkou na mléko. Ty jsou ale většinou určené na kapsle Nespresso, jako například kávovar Nespresso De’Longhi EN 110.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP130 | Hodnocení: 92,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,

máme tento kávovar necelý rok, v poslední době se začala rozsvěcovat oranžová kontrolka, co to prosím znamená? Je možné, že by tam již byly vápenaté usazeniny?

Jaký prostředek je vhodný na odvápnění?

Děkuji J. Kadeřábek

Jiří Kadeřábek

Dobrý den, oranžová kontrolka znamená, že je třeba odstranit vodní kámen. Podle návodu je přístroj vhodné odvápňovat jednou za 3-4 měsíce, odvápňovač můžete pořídit v například v e-shopu Nescafé Dolce Gusto.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nescafé Dolce Gusto Krups KP130

Nescafé Dolce Gusto Krups KP130

1 500 Kč Orientační cena