Recenze a test Nescafé Dolce Gusto Krups KP130

Hodnocení:

68,2 %

Klady:

Objemná nádržka na vodu

Zápory:

Pouze základní funkce

2 200 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,0 8,8 5,0 6,7 68,2 %

Souhrnné údaje 

Kávovar od značky Krups potěší svým objemem, jeho nádržka pojme až 1 l, což byl v době vzniku recenze (prosinec 2017) nadprůměr. Vzhledem k ceně modelu se pochopitelně nedá očekávat nádobka na mléko, kterou najdeme v podstatě jen u dražších modelů. Parní tlak kávovaru je 15 bar, tedy běžně doporučovaná hodnota pro domácí použití. Příkon 1 460 W víceméně odpovídá tehdejšímu průměru, rychlost nahřátí jej o pár sekund překonává, zahřátí tohoto modelu trvá 30 sekund, průměr v době vzniku recenze byl cca 25 s. Ovládání tohoto kávovaru sestává z páky, kterou vyberete, zda chcete teplý nebo studený nápoj, a válečku k nastavení množství vody.

Tento model můžete najít také pod názvem Nescafé Dolce Gusto Lumio, což již napovídá, s jakými kapslemi je kávovar kompatibilní. Kapsle Nescafé Dolce Gusto nabízí poměrně široký výběr kávových i nekávových nápojů a tento kávovar tak najde dobré uplatnění i v rodinách s dětmi, které jistě ocení například horkou čokoládu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Krups
Kapsle  Nescafé Dolce Gusto
Nádobka na mléko  Ne
Objem vody (l)  1
Parní tlak (bar)  15
Příkon (W)  1 460
Rychlost nahřátí (s)  30
Typ ovládání  Pákové/ posuvné

Vybavení a funkce

Jak se od modelu v této cenové kategorii dá očekávat, v kategorii vybavení a funkcí se drží spíše základů. Nenajdete u něj tedy displej ani funkci automatického pěnění mléka, jeho součástí není ani zásobník na použité kapsle. Z funkcí, na které jsme se v našem srovnávacím testu zaměřili, kávovaru nechybí funkce odvápňování pro snazší údržbu. Nádobka na vodu je odnímatelná, což usnadní její doplňování, tácek na šálky je zase výškově nastavitelný a můžete si tak připravit nápoj do různě velkých nádob. Kávovaru nechybí ani funkce automatického vypnutí, díky které zbytečně nespotřebovává energii, když jej zrovna nepoužíváte.

Pokud by vás zajímaly rozměry tohoto modelu, na výšku měří 37 cm, na šířku 18 cm a jeho hloubka je 22 cm. Hmotnost 2,5 kg patří spíše k nižším v našem srovnání, stejně se ale příliš nepočítá s tím, že byste kávovar každodenně přenášeli.

Parametr Tento produkt
Displej  Ne
Cappuccino jedním stiskem  Ne
Funkce odvápňování  Ano
Zásobník na použité kapsle  Ne
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Výška (cm) 37
Šířka (cm) 18
Hloubka (cm) 22
Hmotnost (kg) 2,5

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP130 patří víceméně ke standardním představitelům tohoto typu kávovarů. Jeho kapacita je lehce nadprůměrná, ovládá se pomocí páčky a posuvníku. Funkcemi příliš nezaujme, ale podstatný základ má. Pokud vás lákají kapsle Nescafé Dolce Gusto, můžeme vám tento kávovar doporučit jako spolehlivé řešení za poměrně příznivou cenu. Pokud by vás ovšem lákal spíše nějaký specifičtější model, doporučujeme pročíst i další recenze v našem srovnávacím testu, mezi kterými najdete třeba i kávovary s nádobkou na mléko. Ty jsou ale většinou určené na kapsle Nespresso, jako například kávovar Nespresso De’Longhi EN 110.

Datum:
Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP130
Hodnocení: 68,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test