Menu

Recenze a porovnání Nescafé Dolce Gusto Krups KP130

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Nescafé Dolce Gusto

Datum doporučení: Srpen 2019

 • Objemná nádržka na vodu
 • Funkce odvápňování
 • Pouze základní funkce
 • Nemá zásobník na použité kapsle
2 200 Kč Orientační cena
 • 7,0/10
  Výkon
 • 8,8/10
  Objem a údržba
 • 5,0/10
  Vybavení
 • 6,7/10
  Funkce
 • 68,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar od značky Krups potěší svým objemem, jeho nádržka pojme až 1 l, což byl v době vzniku recenze (srpen 2019) nadprůměr. Vzhledem k ceně modelu se pochopitelně nedá očekávat nádobka na mléko, kterou najdeme v podstatě jen u dražších modelů. Parní tlak kávovaru je 15 bar, tedy běžně doporučovaná hodnota pro domácí použití. Příkon 1 460 W víceméně odpovídá tehdejšímu průměru, rychlost nahřátí 30 sekund také není nijak neobvyklá. Ovládání tohoto kávovaru sestává z páky, kterou vyberete, zda chcete teplý nebo studený nápoj, a válečku k nastavení množství vody.

Tento model můžete najít také pod názvem Nescafé Dolce Gusto Lumio, což již napovídá, s jakými kapslemi je kávovar kompatibilní. Kapsle Nescafé Dolce Gusto nabízí poměrně široký výběr kávových i nekávových nápojů a tento kávovar tak najde dobré uplatnění i v rodinách s dětmi, které jistě ocení například horkou čokoládu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Krups
Kapsle Nescafé Dolce Gusto
Nádobka na mléko Ne
Objem vody (l) 1
Parní tlak (bar) 15
Příkon (W) 1 460
Rychlost nahřátí (s) 30
Typ ovládání Pákové/ posuvné

Vybavení a funkce

Jak se od modelu v této cenové skupině dá očekávat, v kategorii vybavení a funkcí se drží spíše základů. Nenajdete u něj displej ani funkci automatického pěnění mléka, jeho součástí není ani zásobník na použité kapsle. Z funkcí, na které jsme se při výběru zaměřili, kávovaru nechybí funkce odvápňování pro snazší údržbu. Nádobka na vodu je odnímatelná, což usnadní její doplňování, tácek na šálky je zase výškově nastavitelný a můžete si tak připravit nápoj do různě velkých nádob. Kávovaru nechybí ani funkce automatického vypnutí, díky které zbytečně nespotřebovává energii, když jej zrovna nepoužíváte.

Pokud by vás zajímaly rozměry tohoto modelu, na výšku měří 37 cm, na šířku 18 cm a jeho hloubka je 22 cm. Hmotnost 2,5 kg patří spíše k nižším v našem srovnání, stejně se ale příliš nepočítá s tím, že byste kávovar každodenně přenášeli.

Parametr Tento produkt
Displej Ne
Cappuccino jedním stiskem Ne
Funkce odvápňování Ano
Zásobník na použité kapsle Ne
Odnímatelná nádobka na vodu Ano
Nastavitelná výška tácku Ano
Automatické vypnutí Ano
Výška (cm) 37
Šířka (cm) 18
Hloubka (cm) 22
Hmotnost (kg) 2,5

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP130 patří víceméně ke standardním představitelům tohoto typu kávovarů. Jeho kapacita je lehce nadprůměrná, ovládá se pomocí páčky a posuvníku. Funkcemi příliš nezaujme, ale podstatný základ má. Pokud vás lákají kapsle Nescafé Dolce Gusto, můžeme vám tento kávovar doporučit jako spolehlivé řešení za poměrně příznivou cenu.

Jestliže by vás ovšem lákal spíše nějaký specifičtější model, doporučujeme pročíst i další recenze v našem výběru, mezi kterými najdete třeba i kávovary s nádobkou na mléko. Ty jsou ale většinou určené na kapsle Nespresso, jako například kávovar Nespresso De’Longhi EN 110.

2 200 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nescafé Dolce Gusto Krups KP130

Nescafé Dolce Gusto Krups KP130

2 200 Kč Orientační cena