Menu

Recenze a srovnání Pacific Energy Alderlea T6

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kamen na dřevo a brikety

  • Vysoký výkon
  • Účinný systém kanadských kamen
  • Vysoká účinnost spalování
  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Bez výměníku
89 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krbová kamna Alderlea T6 od firmy Pacific Energy jsou jeden z nejkvalitnějších produktů na trhu, co se týče krbových kamen na dřevo a dřevěné brikety. Jedná se o takzvaná kanadská kamna, která se vyznačují velmi účinným spalováním topiva.

Vysoká prvotní investice okolo devadesáti tisíc korun se vám tak postupně bude vracet na nižší spotřebě topiva. Kamna Alderlea T6 disponují velkým výkonem. S dvaadvaceti kilowatty za hodinu dokážou vytopit velké prostory i v tuhé zimě. V nízkoenergetických a dobře zateplených domech zvládnou prostory s výměrou až tři sta padesát metrů čtverečních, ve starších budovách přibližně polovinu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Pacific Energy
Výkon (kW/hod) 22
Typ paliva Dřevo a brikety
Hmotnost (kg) 254
Účinnost (%) 80,4
Materiál Litina
Výška (cm) 76
Šířka (cm) 75
Hloubka (cm) 73
Barva Černá
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2) 350
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2) 176
Maximální délka polen (cm) 50
Výměník Ne
Průměr kouřovodu (mm) 150

Účinnost spalování

Účinnost přesahuje osmdesát procent, čehož se dosahuje díky speciálnímu opětovnému spalování plynů a částic, které vznikají při hoření dřeva. Výhřevnost polena je tak vyšší, hoří déle a za vyšší teploty, proto nemusíte tak často přikládat. Kamna jsou vytvořená pro nadprůměrný výkon s rozšířenou technologií EBT (extended burn technology) pro celonoční hoření.

Velká výhoda kanadských kamen je, že produkují pouze desetinu odpadu ve srovnání s běžnými krbovými kamny na dřevo. Jsou tedy také výrazně ekologičtější a uživatelsky příjemnější, protože popel stačí vynést jednou za tři týdny až měsíc. Do kamen se vejdou až padesáticentimetrová polena, což je nadprůměrná délka. Zajistí vám delší hoření bez přikládání.

Design a funkce

Alderlea T6 jsou největší kamna z dílny Pacific Energy, váží přes dvě stě padesát kilogramů, proto jistě musíte při jejich koupi uvažovat i o stavební připravenosti v příbytku. Pokud kamna umístíte do patra, je potřeba dát pozor na nosnost podlahy. Navíc počítejte i s nadprůměrnými rozměry (76 x 75 x 73 centimetrů) a průměrem kouřovodu sto padesát centimetrů, který zajistí dostatečný tah komína.

Litinové tělo kamen má schopnost akumulovat teplo a předávat jej do místnosti ještě dlouho poté, co dohoří dřevo. Dodávají se pouze v černé barvě.

Kamna Alderlea T6 mají velké skleněné okno, takže poskytují i výrazný romantický efekt hořícího krbu. Mají velkou skrytou varnou desku pod odklopnými litinovými kryty, které bez problému můžete využít pro ohřev potravin.

Jako další příslušenství si můžete ke kamnům pořídit i automatický elektrický ventilátor, který zajistí správnou cirkulaci vzduchu ve vytápěném prostoru.

Závěr

Krbová kamna Alderlea T6 od Pacific Energy jsou kvalitativně nadstandardní výrobek, za kvalitu si však dost připlatíte. Za téměř devadesát tisíc korun ale získáte velmi výkonný výrobek, kterým vytopíte i velký rodinný dům.

Tato kamna kanadského typu jsou velmi ekologická, pracují také se znovuspálením plynů a částic vznikajících při hoření dřeva. Účinnost spalování přesahuje osmdesát procent. Vytváří pouze desetinu popela ve srovnání s běžnými kamny na dřevo.

Pokud však hledáte výrazně levnější variantu s vysokým topným výkonem, podívejte se na produkt Prity WD W24 TV.

89 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Pacific Energy Alderlea T6

Pacific Energy Alderlea T6

89 000 Kč Orientační cena