Menu

Recenze a srovnání Pacific Energy Alderlea T6

Vítěz srovnání v kategorii Krbová kamna na dřevo a brikety

Klady

  • Vysoký výkon
  • Účinný systém kanadských kamen
  • Vysoká účinnost spalování
  • Ekologické řešení

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Bez výměníku
125 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Krbová kamna Alderlea T6 od firmy Pacific Energy jsou jeden z nejkvalitnějších produktů na trhu, co se týče krbových kamen na dřevo a dřevěné brikety. Jedná se o takzvaná kanadská kamna, která se vyznačují velmi účinným spalováním topiva. Vysoká prvotní investice okolo devadesáti tisíc korun se vám tak postupně bude vracet na nižší spotřebě topiva.

Hodnocení základních parametrů

Kamna Alderlea T6 disponují vysokým výkonem. S dvaadvaceti kilowatty za hodinu dokážou vytopit velké prostory i v tuhé zimě. V nízkoenergetických a dobře zateplených domech zvládnou prostory s výměrou až tři sta padesát metrů čtverečních, ve starších budovách přibližně polovinu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Pacific Energy

Výkon (kW/hod)

22

Typ paliva

Dřevo a brikety

Hmotnost (kg)

254

Účinnost (%)

80,4

Materiál

Litina

Výška (cm)

76

Šířka (cm)

75

Hloubka (cm)

73

Barva

Černá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

350

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

176

Maximální délka polen (cm)

50

Výměník

Ne

Průměr kouřovodu (mm)

150

Hodnocení účinnosti spalování

Účinnost přesahuje osmdesát procent, čehož se dosahuje díky speciálnímu opětovnému spalování plynů a částic, které vznikají při hoření dřeva. Výhřevnost polena je tak vyšší, hoří déle a za vyšší teploty, proto nemusíte tak často přikládat. Kamna jsou vytvořená pro nadprůměrný výkon s rozšířenou technologií EBT (extended burn technology) pro celonoční hoření.

Velká výhoda kanadských kamen je, že produkují pouze desetinu odpadu ve srovnání s běžnými krbovými kamny na dřevo. Jsou tedy také výrazně ekologičtější a uživatelsky příjemnější, protože popel stačí vynést jednou za tři týdny až měsíc. Do kamen se vejdou až padesáticentimetrová polena, což je nadprůměrná délka. Zajistí vám delší hoření bez přikládání.

Hodnocení designu a funkcí

Alderlea T6 jsou největší kamna z dílny Pacific Energy, váží přes dvě stě padesát kilogramů, proto jistě musíte při jejich koupi uvažovat i o stavební připravenosti v příbytku. Pokud kamna umístíte do patra, je potřeba dát pozor na nosnost podlahy. Navíc počítejte i s nadprůměrnými rozměry (76 x 75 x 73 centimetrů) a průměrem kouřovodu sto padesát centimetrů, který zajistí dostatečný tah komína.

Litinové tělo kamen má schopnost akumulovat teplo a předávat jej do místnosti ještě dlouho poté, co dohoří dřevo. Dodávají se pouze v černé barvě.

Kamna Alderlea T6 mají velké skleněné okno, takže poskytují i výrazný romantický efekt hořícího krbu. Mají velkou skrytou varnou desku pod odklopnými litinovými kryty, které bez problému můžete využít pro ohřev potravin.

Jako další příslušenství si můžete ke kamnům pořídit i automatický elektrický ventilátor, který zajistí správnou cirkulaci vzduchu ve vytápěném prostoru.

Hlavní klady a zápory

Tato kamna uživatelům přinášejí opravdu velmi dobrou účinnost díky sekundárnímu spalování a s tím spojený i vysoký výkon a úsporu celkových nákladů na topení. Samozřejmě je ale potřeba počítat s vyšší pořizovací cenou. Navíc jsou kamna poměrně těžká, takže je potřeba určitá stavební připravenost budovy.

Závěr

Krbová kamna Alderlea T6 od Pacific Energy jsou kvalitativně nadstandardní výrobek, za kvalitu si však dost připlatíte. Za téměř devadesát tisíc korun ale získáte velmi výkonný výrobek, kterým vytopíte i velký rodinný dům.

Tato kamna kanadského typu jsou velmi ekologická, pracují také se znovuspálením plynů a částic vznikajících při hoření dřeva. Účinnost spalování přesahuje osmdesát procent. Vytváří pouze desetinu popela ve srovnání s běžnými kamny na dřevo.

Pokud však hledáte výrazně levnější variantu s vysokým topným výkonem, podívejte se na produkt Prity WD W24 TV.

125 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Pacific Energy Alderlea T6
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, která ráda zkoumá nová témata, o kterých se následně snaží dozvědět co nejvíce. Díky tomu vám poskytne dostatek informací. S krbovými kamny má zkušenosti převážně z domečků zvaných tiny houses, kde se obvykle vyskytují. Poradí vám, jaký typ kamen vybrat, zda raději zvolit plechová, litinová či keramická, a jakým palivem topit. Kromě kamen se také věnuje sportovním kategoriím, mezi které patří cyklotrenažéry nebo běžecké pásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Pacific Energy Alderlea T6

Pacific Energy Alderlea T6

125 000 Kč Orientační cena