Recenze Daitsu ADP 12 F/CX Wi-Fi - Test 2022 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Daitsu ADP 12 F/CX Wi-Fi

5. místo
82,5 % Celkové hodnocení
 • Wi-Fi připojení
 • Funkce topení
 • Samoodpařování kondenzátu
 • Vysoký výkon chlazení
 • Slabší odvlhčování 1l/h
 • Pouze průměrný průtok vzduchu 360 m3/h
11 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 7,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 7,3/10
  Hodnocení účinnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 10/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 82,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Klimatizace Daitsu patří k jedněm z prvních smart klimatizací na trhu. V kategorii základních funkcí vyniká pouze výkonem chlazení, ten je se 3,4 kW nadstandardní. Průměr v době psaní recenze (březen 2022) byl necelé 3 kW. I přes vysoký výkon je ale doporučená plocha pro použití (30 m2) pouze průměrná. Klimatizace má totiž víceméně průměrný průtok vzduchu 360 m3/h, výkonnější modely přitom zvládají i přes 450 m3/h, aby dokázaly obsloužit větší prostory.

Klimatizace nenadchne ani účinností odvlhčování, ze vzduchu odebere 1 l za hodinu, některé modely zvládají i několikanásobek. Maximální hlučnost 65 dB je víceméně standardní a setkáte se s ní u mnoha klimatizací. Stejně tak se většina modelů řadí do energetické třídy A, stejně jako tento spotřebič. Jeho energetické efektivitě tak nemáme co vytknout, zároveň ale nejde o nic výjimečného.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Daitsu

20 % Sencor, 12 % Daitsu, 12 % Whirlpool, 8 % Sinclair, 8 % Noaton, 4 % Domo, 4 % De'Longhi, 4 % Gorenje, 4 % Remko, 4 % Sakura, 4 % Orava, 4 % Trotec, 4 % ECG, 4 % Guzzanti, 4 % Neuvedeno
Hlučnost (dB)

65

63,64
Průtok vzduchu (m3/h)

360

373,00
Maximální doporučená plocha místnosti (m2)

29

30,80
Odvlhčování (l/h)

1

1,57
Energetická třída chlazení

A

96 % A, 4 % A+
Jmenovitý výkon chlazení (kW)

3,4

2,94
Energ. účinnost chlazení (EER)

2,6

2,64
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

1,3

1,13

Funkce a rozměry

Zatímco v kategorii základních parametrů byla klimatizace Daitsu spíše průměrná, nabídkou funkcí a vybavení patří k nadstandardu. Prvky, jako je displej, časovač či dálkové ovládání, jsou už dnes u mobilních klimatizací naprostou samozřejmostí a nechybí ani tomuto modelu. Zajímavější jsou ovšem další nabízené funkce. Jednou z nich je samoodpařování kondenzátu, které je zejména u dražších modelů stále populárnější. Díky této technologii se při běžném používání úplně zbavíte nutnosti vylévat kondenzační nádržku.

Poměrně neobvyklou funkcí je potom režim topení, díky tomu využijete klimatizaci i v chladnějších dnech. Plnohodnotnou náhradu klasického topení ale nečekejte, je tak diskutabilní, jak moc je funkce topení v našich končinách reálně použitelná. Jak už jsme naznačili v úvodu recenze, klimatizace Daitsu vyniká především Wi-Fi připojením. Díky tomu ji můžete spustit odkudkoliv prostřednictvím mobilního telefonu. Můžete si tak např. vychladit byt předtím, než dorazíte z práce.

Rozměrově jde o jeden z větších modelů, zejména výška 82 cm je dost nad průměrem. Také hmotnost přesahující 35 kg může být pro některé uživatele nevýhodou. K přesouvání klimatizace sice slouží integrovaná kolečka, problém ale může nastat např. při vynášení po schodech do patra.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Topení

Ano

72 % Ne, 28 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ano

60 % Ano, 32 % Ne, 8 % Neuvedeno
Wi-fi připojení

Ano

76 % Ne, 20 % Ano, 4 % Neuvedeno
Výška (cm)

82

73,32
Šířka (cm)

39

38,75
Hloubka (cm)

40,5

38,86
Hmotnost (kg)

35,5

29,09

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelských recenzí ke klimatizaci Daitsu není mnoho, je tedy dobré je brát s rezervou. Obecně se ale tato klimatizace dočkala velmi kladného hodnocení. Uživatelé si pochvalují možnost ovládání z mobilu nebo tabletu, vysoký výkon (údajně vychladí i 70 m3) a funkci topení. Řada uživatelů dokonce tento model hodnotí jako tichý. Více uživatelských recenzí najdete na stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Hlavní výhodou klimatizace Daitsu je bezesporu Wi-Fi připojení. Mezi konkurencí vyniká také funkcí topení a nechybí jí ani samoodpařování kondenzátu. Vypíchnout můžeme také poměrně vysoký výkon chlazení. Slabší stránkou je ovšem odvlhčování, které je podprůměrné, a pouze průměrný průtok vzduchu. Nevýhodou mohou být také větší rozměry.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte klimatizaci do větších prostor a netrváte na Wi-Fi připojení, v podobné cenové kategorii najdete např. model Sinclair AMC-14P. Ten nabízí průtok vzduchu 450 m3/h a více než dvojnásobný výkon odvlhčování oproti klimatizaci Daitsu. Energetickou účinnost i hlučnost mají oba modely stejnou.

K výkonnějším modelům, zejména co se odvlhčování týče, patří také klimatizace Sencor SAC MT1230C. Oproti modelu Daitsu je levnější a má větší pokrytí, díky silnému průtoku vzduchu. Výkon chlazení je u tohoto modelu zhruba stejný, postrádá ale funkci topení a Wi-Fi připojení.

Jestliže je pro vás možnost připojení k internetu zásadní, možná by vám vyhovovala také klimatizace Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi. Ta je modelu ADP 12 F/CX velmi podobná, má jen nepatrně vyšší účinnost odvlhčování a výkon chlazení, větší průtok vzduchu a nižší hlučnost. Nabídka funkcí i rozměry jsou víceméně stejné.

Naše hodnocení a závěr

Klimatizace Daitsu je vhodná do prostor o ploše do 29 m2, vychladí tak třeba i garsonku. Silnou stránkou tohoto modelu jsou především funkce, uživatele jistě zaujme možností Wi-Fi připojení nebo funkcí topení. Pozitivem je také poměrně vysoký výkon chlazení. Naopak účinností odvlhčování tento model zaostává, a pokud hledáte variantu do domácností, kde bojujete s vlhkem, nepůjde o ideální volbu. Lépe vám v tomto směru poslouží například klimatizace Sencor SAC MT1230C, která je také o něco levnější. Nenabídne ale Wi-Fi připojení ani režim topení.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Daitsu ADP 12 F/CX Wi-Fi | Hodnocení: 82,5 %
Eliška Srncová má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Daitsu ADP 12 F/CX Wi-Fi

Daitsu ADP 12 F/CX Wi-Fi

5. místo  v porovnání
11 000 Kč Orientační cena