Menu

Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi – Recenze, testy a srovnání

87,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní klimatizace

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 7,8/10
  Hodnocení účinnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,7/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Výkonné chlazení a odvlhčování
 • Nízká hlučnost
 • Wi-fi připojení

Zápory

 • Lehce vyšší cena
 • Lehce vyšší spotřeba
12 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

V době psaní recenze (březen 2020) patřila klimatizace značky Daitsu k novějším modelům na trhu a v porovnání se staršími modely je určitý pokrok opravdu znát. Klimatizace zároveň patří do vyšší až střední cenové kategorie, dá se proto očekávat, že její vlastnosti budou minimálně lehce nadprůměrné. S potěšením musíme konstatovat, že tato očekávání klimatizace naplňuje.

Pochválit musíme zejména nízkou hlučnost 53 dB, průměr byl cca o 10 dB vyšší a vysoká hlučnost bývá obecně problémem většiny mobilních klimatizací. Kladně hodnotíme také průtok vzduchu 380 m3/h, který překonával tehdejší průměr cca o 25 m3, výkon chlazení 3,5, který je rozhodně jeden z vyšších v našem srovnání, a také lehce nadprůměrný výkon odvlhčování, za hodinu vám tento model ze vzduchu odebere 1,6 l. Spotřeba energie klimatizace je lehce nadprůměrná, poměrně vysoký výkon ale zajišťuje slušnou energetickou účinnost 2,6 EER, se kterou se setkáte u většiny hodnocených modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Daitsu

Účel klimatizace

Chlazení, odvlhčování a topení

64 % Chlazení a odvlhčování, 20 % Chlazení, odvlhčování a topení, 16 % Neuvedeno
Maximální doporučená plocha místnosti (m2)

29

31,59
Maximální doporučený objem místnosti (m3)

117

96,00
Jmenovitý výkon chlazení (kW)

3,5

2,81
Nejnižší nastavitelná teplota chlazení (°C)

16

36 % 17, 24 % 18, 20 % 16, 20 % Neuvedeno
Průtok vzduchu (m3/h)

380

366,41
Odvlhčování (l/h)

1,6

1,59
Hlučnost (dB)

53

64,00
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

1,35

1,08
Energetická třída chlazení

A

84 % A, 12 % A+, 4 % A++
Energ. účinnost chlazení (EER)

2,6

2,68

Funkce a rozměry

I v kategorii funkcí je znát, že klimatizace Daitsu patří k modernějším produktům. Nechybí jí samozřejmě základ ve formě časovače, displeje a dálkového ovládání, to je trio, které už dnes najdete prakticky u všech modelů. Dále už se budeme věnovat méně obvyklým parametrům. Prvním s nich je funkce topení. Ta je v našich končinách poměrně neobvyklá, pravděpodobně proto, že není ani příliš využívaná. Standardní topení rozhodně nenahradí, ale může přijít vhod v některý chladnější večer mimo topnou sezónu.

Dále u této klimatizace najdeme samoodpařování kondenzátu, velice užitečnou funkci, díky které se v normálních podmínkách nebudete muset obtěžovat s vyléváním kondenzační nádržky. Samozřejmě v případě nadměrné vlhkosti možná bud i přesto nutné ji jednou za čas vynést. Do třetice musíme zmínit možnost připojení na Wi-fi, klimatizaci tak můžete spustit i ve chvíli, kdy vůbec nejste doma, pomocí vašeho chytrého telefonu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Počet rychlostí ventilátoru

3

72 % 3, 12 % 2, 16 % Neuvedeno
Funkce Swing

Ano

44 % Ano, 32 % Ne, 24 % Neuvedeno
Nastavení lamel

Ovladačem

28 % Ovladačem, 24 % Ne, 8 % Manuálně, 8 % Ano, 32 % Neuvedeno
Samoodpařování kondenzátu

Ano

76 % Ano, 20 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyjímatelný filtr

Ano

84 % Ano, 16 % Neuvedeno
Indikátor zanesení filtru

Ne

76 % Ne, 4 % Ano, 20 % Neuvedeno
Wi-Fi připojení

Ano

68 % Ne, 32 % Ano
Funkce Around U

Ano

68 % Ne, 16 % Ano, 16 % Neuvedeno
Automatický režim

Ne

52 % Ne, 32 % Ano, 16 % Neuvedeno
Délka výfukové trubice (cm)

150

24 % 150, 20 % 120, 4 % 170, 4 % 140, 48 % Neuvedeno
Výška (cm)

83,5

73,26
Šířka (cm)

40,5

38,74
Hloubka (cm)

38,5

38,62
Hmotnost (kg)

36

28,38

Klady a zápory

Hlavní výhodou klimatizace Daitsu je nepochybně její poměrně nízká hlučnost, v tomto směru mívají mobilní klimatizace obecně dost problém. Pochválit musíme také vysoký výkon chlazení, díky kterému si poradí i ve větších prostorách. Oproti konkurenci vyniká také Wi-fi připojením a funkcí topení. Žádné zásadní nevýhody jsme při našem hodnocení u tohoto modelu nenašli. Ne každému musí vyhovovat jeho cena a s vyšším výkonem se pochopitelně pojí také vyšší spotřeba, ani jedno ale není nijak přes čáru.

Naše hodnocení a závěr

Pokud jste četli předchozí řádky, je vám pravděpodobně jasné, že se v závěru klimatizace Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi dočká veskrze pozitivního hodnocení. V kategorii základních parametrů jsme chválili jak výkon chlazení, tak odvlhčování, výrazným pozitivem je potom poměrně nízká hlučnost přístroje.

Co se týče funkcí, ani zde jsme neměli výhrady. Kromě základního tria displej-časovač-dálkové ovládání vám tento model nabídne i poměrně raritní funkci topení, užitečné samoodpařování kondenzátu a technologicky pokrokové připojení na Wi-fi, díky kterému se může během chvíli stát součástí vaší chytré domácnosti.

Ani cena tohoto modelu není nijak přemrštěná, nepatří ovšem ani k nejnižším. Pokud byste raději pár tisíc ušetřili, i za cenu menší výbavy nebo slabšího výkonu, doporučujeme vám zvážit i některý z dalších modelů v našem srovnání, například klimatizaci Gorenje KAM 26 THP.

12 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi | Hodnocení: 87,1 %
Eliška má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, nemusím hadici do okna dávat, když má klimatizace výparník, a pouze jen vylévat? Děkuji

sulcova@ucetniservismb.cz

Dobrý den, mobilní klimatizace vždy vyžaduje odvod horkého vzduchu ven z místnosti, vylévání kondenzované vody samo o sobě nestačí.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi

12 500 Kč Orientační cena