Menu

Recenze a srovnání Niceboy Vega X Play

73,9 % Celkové hodnocení

Na vyzkoušení v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Široké spektrum příslušenství v balení
  • Nadstandardní kvalita obrazu s ohledem k ceně

Zápory

  • Vysoké rozlišení je interpolované
  • Malá kapacita baterie
  • Kamera není bez pouzdra vodotěsná
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Niceboy Vega X Play je prostředním modelem řady Vega X. Očekávat můžete s ohledem na nízkou pořizovací cenu také zcela základní parametry. Ve své cenové relaci ale působí tento model kvalitněji než většina konkurenčních modelů (leden 2022), o čemž ostatně svědčí i podpora vyššího rozlišení.

Hodnocení základních parametrů

Papírově zaujme kamerka hned na první pohled rozlišením 4K/30 FPS (snímků za sekundu). Stejnou snímkovou frekvenci zvládá také při rozlišení 2,7K. Zařízení ale tyto hodnoty nepodporuje nativně a využívá k jejich získání tzv. interpolaci. Jinými slovy tvoří záznam s vyšším rozlišením pouze pomocí programových výpočtů. Interpolované rozlišení se tomu klasickému nevyrovná svou kvalitou, na druhou stranu ale poskytne více detailů než klasické FullHD.

Pokud se zaměříte na režim FullHD, dostanete k dispozici 60 FPS. V HD režimu dovede zařízení generovat snímků až 120. Ani jedna z těchto hodnot není nikterak uchvacující, na druhou stranu pro běžný záznam určený pro zábavu jistě postačí. Fotky dosahují maximálního rozlišení 12 megapixelů. Záběr svírá, nebo spíše rozevírá úhel na 170°, kamera zachytí široké okolí.

Kapacitu baterie výrobce uvádí a předem říkáme, že se nejedná o žádnou hitparádu. Akumulátor má totiž kapacitu pouze 750 mAh, žádnou extrémní výdrž tedy nelze očekávat. Tělo není vodotěsné, pro tyto účely obdržela kamera jako součást vybavení speciální pouzdro. To umožní potápění až do hloubky 30 metrů. V příslušenství nechybí dálkový ovladač, sada držáků a popruhy.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Niceboy

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/30

Snímková frekvence při 4K videu (FPS)

30

Snímková frekvence při 2,7K videu (FPS)

30

Snímková frekvence při FullHD videu (FPS)

60

Snímková frekvence při HD videu (FPS)

120

Stabilizátor

Ne

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ne

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Čím nás Niceboy Vega X Play zaujala je velmi nízká hmotnost. Podle prospektů výrobce váží pouhých 47 gramů včetně baterie, stává se tak jednou z nejlehčích na trhu. Na druhou stranu není bez pouzdra nikterak voděodolná a s pouzdrem už hmotnost narůstá. Za nízkou hmotnost může vděčit také malé kapacitě baterie a to za pozitivum neoznačíme.

Na zádech je osazen klasický 2 palcový displej, na přední straně jej doplňuje černobílý displej stavový. Ten vám napoví stav baterie, délku záznamu a aktuálně využívaný mód. Z našeho pohledu toto není úplně přínosné vybavení a pokud by jeho absence měla znamenat větší baterii nebo třeba vyšší snímkovou frekvenci, tuto změnu bychom uvítali.

Ve smyslu možností připojení není kamera nijak zvláště limitována a disponuje klasickými porty, jako je USB a HDMI. Navíc osadil výrobce také modul Wi-Fi, který umožní bezdrátové připojení.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ne

Hmotnost (g)

47

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

750

Hodnocení uživatelů

Uživatelské recenze působí kladně a není divu. Niceboy Vega X Play je ve své cenové hladině zkrátka opravdu zajímavé zařízení. Uživatelé si pochvalují hlavně solidní kvalitu zpracování, široké spektrum vybavení v balení a také FullHD video. Negativní komentáře jsme v době psaní recenze (leden 2022) nedohledali. Na videu níže je možno shlédnou kvalitu záznamu z této kamery.

Hlavní klady a zápory

Pokud pomineme nízkou pořizovací cenu, největší předností bude vyšší kvalita obrazu ve srovnání s konkurenčními modely. Zajímavá je ale také široká sada příslušenství v balení, ke kterému nebudete muset nic dokupovat. Nízká hmotnost sice zaujme, má na svědomí ale také menší baterii. Vysoké rozlišení je také interpolované, nelze očekávat stejnou kvalitu, jako kdyby bylo nativní. Kamera není bez pouzdra vodotěsná.

Naše hodnocení a závěr

Akční kamera, nebo chcete-li outdoorová, Niceboy Vega X Play je jedním z levnějších, ale už dostatečně kvalitních produktů na trhu. Nabízí na svou cenovou hladinu poměrně zajímavé parametry, a to jak s ohledem na kvalitu záznamu, tak také na přiložené příslušenství. Jedná se o kamerku určenou pro radost, neočekávejte proto zařízení určené pro natáčení reklamních spotů nebo jiných kinematografických počinů. Pokud hledáte kvalitnější záznam, podívejte se například na model Lamax W7.1.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Niceboy Vega X Play | Hodnocení: 73,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Niceboy Vega X Play

Niceboy Vega X Play

1 500 Kč Orientační cena