Recenze a test Lamax W7.1 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Lamax W7.1

81,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Vyšší rozlišení v kategorii
  • Přední displej
  • Voděodolná do 12 metrů i bez pouzdra

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Bez optické stabilizace obrazu
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Společnost Lamax má s výrobou akčních kamer a voděodolných produktů poměrně dlouholeté zkušenosti. Produkty tohoto výrobce jsou oblíbené zejména v nižších cenových kategoriích. Nikoho tak příliš nepřekvapí, že jsme do našeho výběru zařadili také Lamax W7.1. Ve srovnání s konkurenčními modely nabízel v době psaní této recenze (leden 2022) poměrně zajímavé vybavení a nadstandardní provedení konstrukce.

Hodnocení základních parametrů

Kamera disponuje maximálním rozlišením videozáznamu 4K (3 840 x 2 160 pixelů), který dovede tvořit při snímkové frekvenci až 30 FPS. Z tohoto pohledu se jedná o nadprůměr v cenové hladině, pro účely přehrávání na počítačovém monitoru tato frekvence ale není ideální. Za tu je považována hodnota 60 snímků za sekundu. Stabilizaci obrazu volil výrobce elektronickou, a s ohledem na pořizovací cenu se není čemu divit.

Obdobnou snímkovou frekvenci podporuje kamera při rozlišení 2,7K. Pokud se ale podíváme na tradiční FullHD záznam, dostáváme se už na solidních 120 snímků za sekundu. V režimu HD (720p) už je to snímků rovných 240. Nižší než FullHD rozlišení je ale v roce 2022 už poměrně dost zpátečnické a využijete je pro zpomalené záběry snad jen v případě, že použijete záznam v rámci jiného videa jako malý výřez.

Kamera je vybavena baterií s kapacitou 1 350 mAh, což je hodnota lehce nadprůměrná. Zařízení zvládne snímat fotografie s maximálním rozlišením 16 megapixelů. Vybraný model je vodotěsný bez pouzdra až do 12 metrů hloubky, s krytem se lze potopit až 40 metrů hluboko.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lamax

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/30

Snímková frekvence při 4K videu (FPS)

30

Snímková frekvence při 2,7K videu (FPS)

30

Snímková frekvence při FullHD videu (FPS)

120

Snímková frekvence při HD videu (FPS)

240

Stabilizátor

Ne

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

16

Dálkový ovladač

Ne

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Na zádech kamery se rozkládá TFT displej s úhlopříčkou 2 palce velkou. V tomto ohledu se drží téměř všechny kamery trendu a pokud pomineme zařízení z nejvyšších cenových relací, můžeme dvoupalcový monitor považovat za zcela běžný. Narozdíl od konkurenčních modelů je ale Lamax W7.1 vybaven také předním selfie displejem s úhlopříčkou 1,4 palce.

Postrádat nebudete ani solidní konektivitu. Kameru totiž můžete připojit prostřednictvím Wi-Fi, ale také drátově. K tomu slouží porty pro HDMI a USB. Se svou hmotností 127 gramů se tento model řadí mezi těžší ve své kategorii. To ale souvisí s izolací těla, díky níž lze kameru využívat pod vodou i bez krytu. Pokud bychom k ostatním kamerám připočetli hmotnost krytu, dostaneme se na podobnou hodnotu.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ne

Hmotnost (g)

127

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 350

Hodnocení uživatelů

Abychom nevycházeli pouze z našeho poznání, zaměřujeme se také na hodnocení uživatelů. Ti se napříč recenzemi shodují v kladných známkách. Za největší přednosti považují 4K záznam, voděodolnost těla kamery a také velice přijatelnou cenu. A to je vše. Žádná negativa totiž uživatelé, kteří kameru zakoupili, nezmiňují.

Hlavní klady a zápory

Za největší přednost tohoto modelu považujeme jeho cenu. Konkrétně parametry jako 4K video, voděodolnost samotného těla kamery, ale také přední selfie displej jsou totiž opravdu poutavé, obzvláště ve srovnání s konkurenčními modely. S izolovaným tělem ale souvisí také vyšší hmotnost a není tak těžké si představit, že ne každý, kdo chce akční kameru, nutně potřebuje natáčet v mokru. I když to je s ohledem na cenu poměrně zřejmé, chybí také optická stabilizace obrazu.

Naše hodnocení a závěr

Lamax W7.1 lze s čistým svědomím označit za zajímavou sportovní kameru z nižší cenové třídy. Zařízení podporuje natáčení ve 4K, zajímavé je ale s ohledem na snímkovou frekvenci spíše v režimu FullHD. V něm přinese 120 FPS (frames per second).

Součástí balení je bohaté příslušenství, a to včetně vodotěsného pouzdra. To přináší odolnost až do 40 metrů pod hladinou, pravděpodobně je ale nebudete potřebovat. Kamera sama o sobě zvládne až 12 metrů. Pokud hledáte variantu s o kousek lepším obrazem, zaměřte se například na model Niceboy Vega X Pro.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Lamax W7.1 | Hodnocení: 81,4 %
Jakub Gulec pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat je mezi kamerami LAMAX W7.1 a W9.1 TAKOVÝ rozdíl, nebo jde spíš o cenu a investice do W9.1 za to nestojí? Stačí mi na potápění a focení pod vodou W7.1? Děkuji za odpověď.

Nikola

Dobrý den,
mezi kamerami W7.1 a W9.1 samozřejmě žádný zásadní rozdíl není. Jedná se ostatně o produkty o dosti podobné ceně. W9.1 oproti levnějšímu modelu nabídne ale inetrpolované video 4K při 60 snímcích za sekundu, levnější model zvládne pouze 30 snímků. U dražšího modelu dostanete také širší příslušenství – například vodotěsný ovladač na ovládání pod vodou a maximální rozlišení fotky 20 MPx. Záleží tedy nakolik je pro vás důležitá úspora.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lamax W7.1

Lamax W7.1

3 000 Kč Orientační cena