Menu

Recenze a srovnání Niceboy Vega X Pro

79,4 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Kvalitní 4K záznam a 20Mpix fotografie
  • Dva displeje a slušné příslušenství
  • Dobrá kapacita baterie

Zápory

  • Vyšší cena v rámci kategorie
  • Mírně vyšší hmotnost
3 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Outdoorovou kameru Niceboy Vega X Pro považujeme za nadstandardní kousek v rámci kategorie levnějších modelů (říjen 2020). I přes obecně nižší cenu ve srovnání s prémiovými modely nabízí nadstandardní výbavu a kvalitu záznamu.

Hodnocení základních parametrů

Její devízou je slušné 4K rozlišení, záznam má tedy 3 840 x 2 160 pixelů. Nadstandardní jsou také fotografie, které mohou mít až 20Mpix. Co se týče snímkové frekvence, zařízení zvládne až 240 fps při rozlišení 720p. U kvalitnějšího záznamu toto číslo zákonitě klesá, takže ve 4K dosáhnete maximálně 60 snímků za sekundu. Stabilizace obrazu je u těchto akčních kamer standard, slušný je také 170° úhel záběru. Mezi pozitiva lze zařadit i poměrně velkou kapacitu baterie 1 350 mAh.

Kamera je vodotěsná do 12 metrů hloubky, pokud ale použijete ochranné pouzdro, které je dostupné v základním balení, můžete se ponořit až do 30m hloubky. Zajímavá je také funkce webkamery. Dálkový ovladač si musíte v případě zájmu dokoupit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Niceboy

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/60

Snímková frekvence při 4K videu (FPS)

60

Snímková frekvence při 2,7K videu (FPS)

30

Snímková frekvence při FullHD videu (FPS)

120

Snímková frekvence při HD videu (FPS)

240

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

20

Dálkový ovladač

Ne

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Pozitivem kamery Niceboy Vega X Pro je systém dvou displejů. Zadní je s dotykovým ovládáním a jeho úhlopříčka dosahuje 2 palců. Přední pak má 1,4 palce a je vhodný na pořizování selfie.

V rámci konektivity tato kamera nezaostává, disponuje totiž už v základu USB a HDMI konektorem. Samozřejmě je možné připojit se i bezdrátově přes Wi-Fi.

Hmotnost kamery se zastavila na 127 gramech, takže se řadí spíše k těžším modelům.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ne

Hmotnost (g)

127

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 350

Hodnocení uživatelů

Lidé, kteří si už tuto kameru vyzkoušeli, hodnotí kladně hlavně její dva displeje, snadné ovládání a také velmi dobré výsledné záběry vzhledem k ceně. Negativ hodnotitelé moc nezmiňují, rádi by viděli dálkové ovládání přímo v ceně nebo by chtěli delší výdrž baterie, avšak ta se odvíjí od nastavení kamery.

Hlavní klady a zápory

Jak už bylo zmíněno, mezi hlavní klady řadíme velmi kvalitní 4K záznam s dobrou stabilizací obrazu a až 20 Mpix fotografie. Dobrou vychytávkou jsou dva displeje, přední je orientační a zadní je využíván k ovládání. Výhodou je nižší cena celkově v rámci kamer, avšak pokud se zaměříme na nižší cenovou hladinu, pak jde spíše o cenový nadprůměr. Výhodou je, že v ceně dostanete i solidní příslušenství, potěší také dobrá výdrž akumulátoru při běžném nastavení. Negativ příliš neshledáváme, ve srovnání s konkurencí v levnější skupině kamer jsme zaznamenali pouze trochu vyšší hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Kameru Niceboy Vega X Pro považujeme za velmi kvalitní možnost při výběru akční kamery v nižší cenové kategorii. Natáčí v maximálním rozlišení 4K a zvládne dokonce 20Mpix fotografie. Maximální snímková frekvence je 240 fps při rozlišení 720p, při 4K zvládne 60 snímků za sekundu. Samozřejmostí je stabilizace obrazu a mezi užitečné vychytávkou patří režim webkamery. Pozitivní je, že společně s kamerou získáte v základu celkem bohaté příslušenství, v němž nechybí ani ochranné pouzdro, které dokáže zlepšit vodotěsnost až do 30m hloubky. Kamera sama o sobě zvládne maximálně 12 metrů pod hladinou. Dálkové ovládání si bohužel musí zákazník v případě zájmu dokoupit.

Dobré parametry nabízí kamera i co se týče kapacity baterie (1 350 mAh), úhlu záběru 170° nebo v konektivitě, kdy na kameře najdete konektory USB i HDMI a samozřejmě nechybí možnost bezdrátového spojení přes Wi-Fi. K pohodlnému natáčení se hodí dva displeje, zadní dotykový má standardní 2 palce. Přední slouží pro orientaci při pořizování selfie záběrů. Hmotnost 127 gramů považujeme spíše za nadprůměr mezi akčními kamerami.

Jestliže máte vždy zálusk na novinky na trhu v nejvyšší kvalitě, možná vás zaujme také kamera GoPro HERO9 Black, která je sice dražší, ale nabízí dokonce rozlišení 5K.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Niceboy Vega X Pro | Hodnocení: 79,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, hledám sportovní kameru na lyže. Zvládne to s plynulým obrazem? Děkuji.

Mirka Machálková

Dobrý den. Nejsem si jistý, jak osobně chápete pojem plynulost obrazu, proto se zaměřím na dva faktory. Prvním z nich je schopnost kamery natáčet velké množství snímků za sekundu při určitém rozlišení, tedy FPS (čím více snímků, tím plynulejší obraz). Tato kamera natáčí při běžném rozlišení FullHD až 120 snímků za vteřinu, u nižšího rozlišení se hodnota šplhá na dvojnásobek, což jsou dobré hodnoty. Druhým myšleným parametrem může být také stabilizace obrazu, takže se video „netřese“, což je častý požadavek na outdoorové kamery. Zde záleží na subjektivním vnímání každého uživatele, ale u tohoto produktu výrobce deklaruje kvalitní šestiosou stabilizaci X-steady. Pro přehled o jejím fungování je dobré si prohlédnout například natočená videa na YouTube (například zde a zde). Také je dobré zkontrolovat aktuálnost firmwaru.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jestli má kamera možnost připojení externího mikrofonu?

Marcel Kocián

Dobrý den, podle specifikací přímo tato možnost není. Varianta externího mikrofonu přichází v úvahu spíše při využití módu web kamery přes počítač.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den,
děkujeme Vám za dotaz k produktu značky Niceboy.
Bohužel Vás musíme zklamat ale žádná naše akční kamera nepodporuje připojení externího mikrofonu.
V případě jakéhokoli dalšího dotazu opět rádi odpovíme.
Hezký den Vám přeje Tým Niceboy.

NICEBOY

Dobrý den. Kameru jsem si již koupil, ale mám problém se zvukem. Při jízdě na kole, lyžích, pěšky nebo motorce je slyšet velké množství hluku z proudícího vzduchu. Co s tím?
Děkuji.

Jiří Orsag

Dobrý den. Jedná se o běžný problém malých outdoorových kamer. Technologie pro snímání zvuku zde není na vysoké úrovni. Obecně se dá doporučit využití externího mikrofonu specificky určeného pro tyto podmínky, nebo zkusit vylepšit zvukovou stopu postprodukcí (pomocí nějakého editačního softwaru).

Daniel Černý, redaktor

Je nějaká možnost připojení externího mikrofonu? Děkuji za odpověď.

Tomáš Sedlák

Dobrý den,
tato kamera připojení mikrofonu bohužel podobně jako většina ostatních akčních kamer neumožňuje.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den. Je tato kamera vhodná na šnorchlování v moři bez pouzdra? Děkuji za odpověď.

Radek Kovář

Dobrý den,
kameru lze bez pouzdra využít pro potápění do hloubky maximálně 12 metrů. Pokud nejste výkonnostní potápěč, této hloubky pravděpodobně ani nedosáhnete. Před potápěním je potřeba zkontrolovat, zda jsou všechny krytky uzavřeny. Po vytažení z vody omyjte kameru čistou vodou, mořská sůl má korozivní účinky.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, jak dlouho vydrží baterie?

Petr Šeda

Dobrý den,
dle výrobce vydrží baterie až 115 minut 1080p videa při 30 FPS. V praxi očekávejte hodnotu o něco nižší, protože zde hrají roli také teplotní podmínky, stáří baterie v zařízení a podobně. 4K video pak samozřejmě spotřebuje energie více.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, chci poprosit o radu. Fotky i přes maximální nastavení nejsou kvalitní. Může to způsobit SD karta a je tedy lepší pořídit nějakou rychlejší a lepší nebo se spíš jedná o vadu dané kamery. Už při 1xzoom je foto rozmazané, což nekoresponduje s tím, co ukazuje výrobce na netu. Děkuji

Petr M

Dobrý den, doporučuji zkontrolovat nastavení kamery, jestli je fotoaparát nastaven na maximální rozlišení (Photo resolution). Zkontrolujte také, jestli je čočka kamery čistá. Pokles kvality fotek nemůže být způsoben pomalým úložištěm, to ovlivní pouze rychlost ukládání snímku. Kamera si také v této cenové hladině nepovede moc dobře ve tmě, zde lze rozmazané snímky očekávat.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, je k této kameře také plovák pro případ, že by vypadla z ruky např. při šnorchlování? Děkuji.

Jan D

Dobrý den,
součástí balení plovák není. Niceboy nabízí ale ke koupi také volitelné příslušenství, mezi kterým držák do vody s plovákem najdete.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Niceboy Vega X Pro

Niceboy Vega X Pro

3 400 Kč Orientační cena