Menu

Recenze a srovnání Niceboy Vega X Pro

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer do 5000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2020

85,5 % Celkové hodnocení
  • Kvalitní 4K záznam a 20Mpix fotografie
  • Dva displeje a slušné příslušenství
  • Dobrá kapacita baterie
  • Vyšší cena v rámci kategorie
  • Mírně vyšší hmotnost
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Outdoorovou kameru Niceboy Vega X Pro považujeme za nadstandardní kousek v rámci kategorie levnějších modelů (říjen 2020). Její devízou je slušné 4K rozlišení, záznam má tedy 3 840 x 2 160 pixelů. Nadstandardní jsou také fotografie, které mohou mít až 20Mpix. Co se týče snímkové frekvence, zařízení zvládne až 240 fps při rozlišení 720p. U kvalitnějšího záznamu toto číslo zákonitě klesá, takže ve 4K dosáhnete maximálně 60 snímků za sekundu. Stabilizace obrazu je u těchto akčních kamer standard, slušný je také 170° úhel záběru. Mezi pozitiva lze zařadit i poměrně velkou kapacitu baterie 1 350 mAh.

Kamera je vodotěsná do 12 metrů hloubky, pokud ale použijete ochranné pouzdro, které je dostupné v základním balení, můžete se ponořit až do 30m hloubky. Zajímavá je také funkce webkamery. Dálkový ovladač si musíte v případě zájmu dokoupit.

Parametr Tento produkt
Výrobce Niceboy
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 20
Stabilizátor Ano
Dálkový ovladač Ne
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°) 170
Kapacita baterie (mAh) 1 350
G-senzor Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Pozitivem kamery Niceboy Vega X Pro je systém dvou displejů. Zadní je s dotykovým ovládáním a jeho úhlopříčka dosahuje 2 palců. Přední pak má 1,4 palce a je vhodný na pořizování selfie.

V rámci konektivity tato kamera nezaostává, disponuje totiž už v základu USB a HDMI konektorem. Samozřejmě je možné připojit se i bezdrátově přes Wi-Fi.

Hmotnost kamery se zastavila na 127 gramech, takže se řadí spíše k těžším modelům.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 2
Hmotnost (g) 127
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
USB Ano

Hodnocení uživatelů

Lidé, kteří si už tuto kameru vyzkoušeli, hodnotí kladně hlavně její dva displeje, snadné ovládání a také velmi dobré výsledné záběry vzhledem k ceně. Negativ hodnotitelé moc nezmiňují, rádi by viděli dálkové ovládání přímo v ceně nebo by chtěli delší výdrž baterie, avšak ta se odvíjí od nastavení kamery.

Naše hodnocení a závěr

Kameru Niceboy Vega X Pro považujeme za velmi kvalitní možnost při výběru akční kamery v nižší cenové kategorii. Natáčí v maximálním rozlišení 4K a zvládne dokonce 20Mpix fotografie. Maximální snímková frekvence je 240 fps při rozlišení 720p, při 4K zvládne 60 snímků za sekundu. Samozřejmostí je stabilizace obrazu a mezi užitečné vychytávkou patří režim webkamery. Pozitivní je, že společně s kamerou získáte v základu celkem bohaté příslušenství, v němž nechybí ani ochranné pouzdro, které dokáže zlepšit vodotěsnost až do 30m hloubky. Kamera sama o sobě zvládne maximálně 12 metrů pod hladinou. Dálkové ovládání si bohužel musí zákazník v případě zájmu dokoupit.

Dobré parametry nabízí kamera i co se týče kapacity baterie (1 350 mAh), úhlu záběru 170° nebo v konektivitě, kdy na kameře najdete konektory USB i HDMI a samozřejmě nechybí možnost bezdrátového spojení přes Wi-Fi. K pohodlnému natáčení se hodí dva displeje, zadní dotykový má standardní 2 palce. Přední slouží pro orientaci při pořizování selfie záběrů. Hmotnost 127 gramů považujeme spíše za nadprůměr mezi akčními kamerami.

Jestliže máte vždy zálusk na novinky na trhu v nejvyšší kvalitě, možná vás zaujme také kamera GoPro HERO9 Black, která je sice dražší, ale nabízí dokonce rozlišení 5K.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Niceboy Vega X Pro | Hodnocení: 85,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, hledám sportovní kameru na lyže. Zvládne to s plynulým obrazem? Děkuji.

Mirka Machálková

Dobrý den. Nejsem si jistý, jak osobně chápete pojem plynulost obrazu, proto se zaměřím na dva faktory. Prvním z nich je schopnost kamery natáčet velké množství snímků za sekundu při určitém rozlišení, tedy FPS (čím více snímků, tím plynulejší obraz). Tato kamera natáčí při běžném rozlišení FullHD až 120 snímků za vteřinu, u nižšího rozlišení se hodnota šplhá na dvojnásobek, což jsou dobré hodnoty. Druhým myšleným parametrem může být také stabilizace obrazu, takže se video „netřese“, což je častý požadavek na outdoorové kamery. Zde záleží na subjektivním vnímání každého uživatele, ale u tohoto produktu výrobce deklaruje kvalitní šestiosou stabilizaci X-steady. Pro přehled o jejím fungování je dobré si prohlédnout například natočená videa na YouTube (například zde a zde). Také je dobré zkontrolovat aktuálnost firmwaru.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jestli má kamera možnost připojení externího mikrofonu?

Marcel Kocián

Dobrý den, podle specifikací přímo tato možnost není. Varianta externího mikrofonu přichází v úvahu spíše při využití módu web kamery přes počítač.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den. Kameru jsem si již koupil, ale mám problém se zvukem. Při jízdě na kole, lyžích, pěšky nebo motorce je slyšet velké množství hluku z proudícího vzduchu. Co s tím?
Děkuji.

Jiří Orsag

Dobrý den. Jedná se o běžný problém malých outdoorových kamer. Technologie pro snímání zvuku zde není na vysoké úrovni. Obecně se dá doporučit využití externího mikrofonu specificky určeného pro tyto podmínky, nebo zkusit vylepšit zvukovou stopu postprodukcí (pomocí nějakého editačního softwaru).

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Niceboy Vega X Pro

Niceboy Vega X Pro

4 000 Kč Orientační cena