Menu

Recenze a srovnání GoPro HERO9 Black

94,4 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Velmi kvalitní 5K rozlišení a 20Mpix fotografie
  • Dva barevné displeje
  • Velká kapacita baterie

Zápory

  • Vysoká cena
  • Příslušenství s příplatkem
  • Vyšší hmotnost
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Akční kamera GoPro HERO9 Black je nejnovějším produktem této populární značky pro rok 2020 (říjen). Kamery GoPro vždy patří ke špičce na trhu a jejich kamery nabízejí velmi dobré režimy natáčení a další funkce. Na druhou stranu si za tyto modely připlatíte.

Hodnocení základních parametrů

GoPro HERO9 přichází s opravdu velmi kvalitním rozlišením 5K, čímž se vyvyšuje nad svou konkurenci. Objektiv vedle videa zvládne i 20megapixelové fotografie, což je také velmi dobrý parametr. Co se týče snímkové frekvence, toto zřízení zachytí při nejvyšším 5K rozlišení 30 snímků za sekundu. U rozšířenější varianty 4K už jde ale o 60 snímků za stejný časový úsek a maximální hodnota snímkové frekvence při méně kvalitním záznamu je dokonce 240 fps.

Podle dostupných informací a videoukázek má tato kamera velmi dobrou stabilizaci obrazu, šířku záběru výrobce neuvádí. Kamera je sama o sobě vodotěsná do 10 metrů, s obalem se tato hloubka zvyšuje, avšak takzvaný housing si musíte pořídit zvlášť. Dálkové ovládání, které se u starších modelů dalo pořídit také jako dodatečné příslušenství, zatím podle výrobce dostupné není, ale brzy se jej zákazníci dočkají (říjen 2020).

Ve srovnání s předchozími modely má GoPro opravdu vysokou nominální hodnotu kapacity baterie, konkrétně 1 720 mAh. Zajímavou vychytávkou je mód webkamery.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GoPro

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

5K/30

Snímková frekvence při 4K videu (FPS)

60

Snímková frekvence při 2,7K videu (FPS)

120

Snímková frekvence při FullHD videu (FPS)

240

Snímková frekvence při HD videu (FPS)

Nepodporuje

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

20

Dálkový ovladač

Ne

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

GoPro HERO9 Black disponuje velkým dotykovým displejem na zadní straně, ten má úhlopříčku 2,27 palce. Přímo vedle objektivu na přední straně navíc najdete ještě 1,4″ barevný orientační displej, který se bude hodit při pořizování selfie záběru.

Kamera nabízí v základu připojení přes USB a bezdrátově přes Wi-Fi. Pokud byste chtěli zařízení připojit přes HDMI, je to možné pouze přes takzvaný Media Mod, což je speciální rozšíření, které je ale potřeba dokoupit.

Ve srovnání s předchozími řadami došlo také k nárůstu hmotnosti, HERO9 váží 158 gramů, a to je na poměry akčních kamer nadstandardní hodnota.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2,27

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ne

Hmotnost (g)

158

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ne

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 720

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří si už vyzkoušeli funkčnost a kvalitu videí z této kamery GoPro, si pochvalují opravdu dobré 5K rozlišení záznamu a také výbornou stabilizaci obrazu. Pozitivem je i poměrně solidní výdrž baterie. Někomu naopak přijde, že přidaná hodnota vyšší ceny není zase tak zásadní. Negativem je také příslušenství za poměrně velký příplatek.

Hlavní klady a zápory

Není sporu o tom, že GoPro HERO9 Black paří kvalitou záznamu mezi to nejlepší na trhu. 5K rozlišení a 20 Mpix fotografie jsou opravdu výborné, stejně jako velmi dobrá stabilizace obrazu, která vám dovolí natáčet plynulý záznam i při opravdu akčních sportech. Výhodou jsou dva barevné displeje nebo také velká kapacita akumulátoru, který zajistí dlouhou výdrž v základním nastavení. Mezi negativa se dá zařadit hlavně vysoká cena a to včetně příslušenství, které je za příplatek. Na trhu se dají najít i lehčí modely, avšak mírně vyšší hmotnost je jen drobnou mouchou na jinak velmi kvalitním zařízení.

Naše hodnocení a závěr

Kamery GoPro patří ke špičce na trhu a poslední produkt s označením HERO9 Black není výjimkou. Výrobce sází na nadstandardní kvalitu záznamu, a to jak v případě maximálního 5K rozlišení videa, tak i 20Mpix fotografií. Na velmi dobré úrovni je také snímková frekvence, která se liší podle zvolené kvality záznamu. Nejvyšší hodnota je ale 240 fps, čehož je kamera schopná v rozlišení FullHD. Samozřejmostí je kvalitní stabilizace obrazu a navíc různé režimy natáčení a mód webkamery. Natáčení usnadňují hned dva displeje, zadní je dotykový a má úhlopříčku 2,27″, přední dosahuje úhlopříčky 1,4″. Baterie je papírově také velmi dobrá, její kapacita dosahuje nadstandardních 1 720 mAh. Kamera samotná je vodotěsná do 10 metrů, což jde ještě vylepšit ochranným pouzdrem, které je nutné případně dokoupit. Co se týče konektivity, přímo na kameře najdete USB konektor, dále je možné využít bezdrátové technologie Wi-Fi. Pro připojení HDMI kabelu je potřeba zakoupit Media Mod. Jako negativum můžeme zmínit vyšší hmotnost 158 gramů, ale nejde o žádnou tragédii.

Někoho však může odradit vyšší pořizovací cena kamery, což je celkem typická věc pro značku GoPro. Jestliže hledáte nějakou finančně přívětivější variantu, můžete zkusit například Niceboy Vega X Pro, která se snaží GoPro konkurovat.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GoPro HERO9 Black | Hodnocení: 94,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze GoPro HERO9 Black

GoPro HERO9 Black

7 000 Kč Orientační cena