Recenze a test SJCAM SJ4000 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání SJCAM SJ4000

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer do 5000 Kč

Datum doporučení: Červen 2018

72,5 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Bohaté vybavení
  • Horší rozlišení
  • Slabší baterie
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

​Kamera  SJCAM SJ4000 disponuje rozlišením v kvalitě 1920 x 1080 pixelů. Ačkoliv se nejedná o žádnou katastrofu, patří kamera v tomto ohledu do podprůměru a nelze od ní očekávat pořízení záznamu v nejvyšší kvalitě. Dobře si naopak vede v ohledu rozlišení fotoaparátu, kde nabízí 12 Mpx a konkuruje i podstatně dražším a obecně lépe vybaveným modelům. Silnou stránkou kamery je také přítomnost stabilizátoru, který zajišťuje ostrý obraz i v pohybu a může se hodit v případech rychlé manipulace. Slabinou kamery je bohužel slabší kapacita baterie, 900 mAh se promítá do výdrže zhruba jedné hodiny v provozu, která je v porovnání s konkurenčními produkty značně podprůměrná.

Parametr Tento produkt
Výrobce

SJCAM

Rozlišení (px)

1920 x 1080

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Stabilizátor

Ano

Dálkový ovladač

Ne

Pouzdro

Ano

Šířka záběru (°)

170

Kapacita baterie (mAh)

900

Hodnocení rozměrů a konektivity

​Rozměrově kamera nikterak nevybočuje ze standardu podobně vybavených zařízení a tvoří kompaktní celek s pohodlným držením a snadnou manipulací. O tom svědčí i velmi nízká hmotnost 58 gramů, která podtrhuje snadnou manipulovatelnost se zařízením a řadí kameru mezi nejlehčí svého zaměření. Kamera disponuje také vlastním displejem s úhlopříčkou dva palce, který umožní snadnější ovládání a využití některých pokročilých funkcí. Displej je sice standardem u většiny podobně zaměřených zařízení, i přesto však jeho přítomnost lze reflektovat kladně. Samozřejmostí je také přítomnost portů pro připojení USB a HDMI, díky čemuž nebudete mít problém s připojením k dalším multimediálním zařízením.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")

2

Hmotnost (g)

58

HDMI

Ano

USB

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé kamery chválí především její skvělý poměr ceny ku výkonu a bohaté příslušenství, které není v podobných cenových relacích vždy samozřejmostí. Naopak jako nejčastější slabinu zmiňují slabší výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Kamera SJCAM SJ4000 je kouskem nižší cenové třídy, který díky svému vybavení funkcemi (konektivita, Wi-Fi, stabilizace, odolné pouzdro) a příslušenstvím může konkurovat leckterým modelům s vyššími cenami. Její největší doménou je zachování skvělého poměru ceny ku výkonu a také velmi univerzální využití. Naopak jako slabinu spatřujeme především nižší kapacitu baterie, která dělá zařízení méně flexibilním. Kamera se jeví jako ideální volba pro všechny zájemce o kvalitní záběry, kteří při koupi berou velký ohled na cenu.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: SJCAM SJ4000 | Hodnocení: 72,5 %
Jakub Gulec pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí například, jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze SJCAM SJ4000

SJCAM SJ4000

1 500 Kč Orientační cena