Menu

Recenze a srovnání SJCAM SJ4000 air

71,5 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Nízká cena
  • Bohaté vybavení

Zápory

  • Horší rozlišení
  • Slabší baterie
1 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

​Kamera  SJCAM SJ4000 disponuje rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Ačkoliv se nejedná o žádnou katastrofu, patří kamera v tomto ohledu do podprůměru a nelze od ní očekávat pořízení záznamu v nejvyšší kvalitě. Dobře si naopak vede v ohledu rozlišení fotoaparátu, kde nabízí 12 Mpx a konkuruje i podstatně dražším a obecně lépe vybaveným modelům. Silnou stránkou kamery je také přítomnost stabilizátoru, který zajišťuje ostrý obraz i v pohybu a může se hodit v případech rychlé manipulace. Slabinou kamery je bohužel menší kapacita baterie, 900 mAh se promítá do výdrže zhruba jedné hodiny v provozu, která je v porovnání s konkurenčními produkty značně podprůměrná.

Parametr Tento produkt
Výrobce

SJCAM

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

FullHD/30

Snímková frekvence při 4K videu (FPS)

Nepodporuje

Snímková frekvence při 2,7K videu (FPS)

Nepodporuje

Snímková frekvence při FullHD videu (FPS)

30

Snímková frekvence při HD videu (FPS)

60

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

​Rozměrově kamera nikterak nevybočuje ze standardu podobně vybavených zařízení a tvoří kompaktní celek s pohodlným držením a snadnou manipulací. O tom svědčí i velmi nízká hmotnost 58 gramů, která podtrhuje snadnou manipulovatelnost se zařízením a řadí kameru mezi nejlehčí svého zaměření. Kamera disponuje také vlastním displejem s úhlopříčkou dva palce, který umožní snadnější ovládání a využití některých pokročilých funkcí. Displej je sice standardem u většiny podobně zaměřených zařízení, i přesto však jeho přítomnost lze reflektovat kladně. Samozřejmostí je také přítomnost portů pro připojení USB a HDMI, díky čemuž nebudete mít problém s připojením k dalším multimediálním zařízením.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ne

Hmotnost (g)

58

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

900

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé kamery chválí především její skvělý poměr ceny ku výkonu a bohaté příslušenství, které není v podobných cenových relacích vždy samozřejmostí. Naopak jako nejčastější slabinu zmiňují slabší výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Kamera SJCAM SJ4000 je kouskem nižší cenové třídy, který díky svému vybavení funkcemi (konektivita, Wi-Fi, stabilizace, odolné pouzdro) a příslušenstvím může konkurovat leckterým modelům s vyššími cenami. Její největší doménou je zachování skvělého poměru ceny ku výkonu a také velmi univerzální využití. Naopak jako slabinu spatřujeme především nižší kapacitu baterie, která dělá zařízení méně flexibilním. Kamera se jeví jako ideální volba pro všechny zájemce o kvalitní záběry, kteří při koupi berou velký ohled na cenu.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: SJCAM SJ4000 air | Hodnocení: 71,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze SJCAM SJ4000 air

SJCAM SJ4000 air

1 700 Kč Orientační cena