Menu

Recenze a srovnání SJCAM SJ4000

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer do 5000 Kč

Datum doporučení: Červen 2018

  • Nízká cena
  • Bohaté vybavení
  • Slabší baterie
1 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

​Kamera  SJCAM SJ4000 disponuje rozlišením v kvalitě 1920 x 1080 pixelů. Ačkoliv se nejedná o žádnou katastrofu, patří kamera v tomto ohledu do podprůměru a nelze od ní očekávat pořízení záznamu v nejvyšší kvalitě. Dobře si naopak vede v ohledu rozlišení fotoaparátu, kde nabízí 12 Mpx a konkuruje i podstatně dražším a obecně lépe vybaveným modelům. Silnou stránkou kamery je také přítomnost stabilizátoru, který zajišťuje ostrý obraz i v pohybu a může se hodit v případech rychlé manipulace. Slabinou kamery je bohužel slabší kapacita baterie, 900 mAh se promítá do výdrže zhruba jedné hodiny v provozu, která je v porovnání s konkurenčními produkty značně podprůměrná.

Parametr Tento produkt
Výrobce SJCAM
Rozlišení (px) 1920 x 1080
Fotoaparát Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx) 12
Stabilizátor Ano
Dálkový ovladač Ne
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°) 170
Kapacita baterie (mAh) 900
G-senzor Neuvedeno

Hodnocení rozměrů a konektivity

​Rozměrově kamera nikterak nevybočuje ze standardu podobně vybavených zařízení a tvoří kompaktní celek s pohodlným držením a snadnou manipulací. O tom svědčí i velmi nízká hmotnost 58 gramů, která podtrhuje snadnou manipulovatelnost se zařízením a řadí kameru mezi nejlehčí svého zaměření. Kamera disponuje také vlastním displejem s úhlopříčkou dva palce, který umožní snadnější ovládání a využití některých pokročilých funkcí. Displej je sice standardem u většiny podobně zaměřených zařízení, i přesto však jeho přítomnost lze reflektovat kladně. Samozřejmostí je také přítomnost portů pro připojení USB a HDMI, díky čemuž nebudete mít problém s připojením k dalším multimediálním zařízením.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 2
Hmotnost (g) 58
Wi-Fi Neuvedeno
HDMI Ano
USB Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé kamery chválí především její skvělý poměr ceny ku výkonu a bohaté příslušenství, které není v podobných cenových relacích vždy samozřejmostí. Naopak jako nejčastější slabinu zmiňují slabší výdrž baterie.

Naše hodnocení a závěr

Kamera SJCAM SJ4000 je kouskem nižší cenové třídy, který díky svému vybavení funkcemi (konektivita, Wi-Fi, stabilizace, odolné pouzdro) a příslušenstvím může konkurovat leckterým modelům s vyššími cenami. Její největší doménou je zachování skvělého poměru ceny ku výkonu a také velmi univerzální využití. Naopak jako slabinu spatřujeme především nižší kapacitu baterie, která dělá zařízení méně flexibilním. Kamera se jeví jako ideální volba pro všechny zájemce o kvalitní záběry, kteří při koupi berou velký ohled na cenu.

1 400 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze SJCAM SJ4000

SJCAM SJ4000

1 400 Kč Orientační cena