Recenze a test SJCAM SJ8 Pro | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání SJCAM SJ8 Pro

Doporučujeme Při nákupu v kategorii outdoorových kamer nad 5000 Kč

Datum doporučení: Červen 2021

84,1 % Celkové hodnocení
  • Mechanická stabilizace obrazu
  • Solidní obraz s ohledem k ceně
  • WiFi
  • Nemá HDMI výstup
  • Dynamický rozsah videa není nejlepší
  • Horší kvalita záznamu zvuku
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Outdoorová kamera SJCAM SJ8 Pro plní v našem výběru akčních kamer nad 5 000 Kč roli levnější varianty. Zajímavá je svými parametry a příslušenstvím, na druhou stranu se jedná o produkt čínského výrobce a v souladu s odbornými recenzemi není vhodné očekávat to samé, co nabídnou kvalitnější značky, jako je například GoPro.

Kamera disponuje rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů) a při tomto rozlišení  zaznamená až 60 fps (snímků za sekundu). Pokud budete chtít využít 4K v plné kvalitě, budete limitováni snímkovou frekvencí 30 fps. Rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů nabídne snímkovou frekvenci až 120 fps, v plné kvalitě v režimu Ultra pak maximálně 60 fps. O stabilizaci se stará šestiosý gyroskop.

Kamera disponuje úhlem záběru 170 stupňů, do záznamu se tak vejde velká část okolí a obraz působí živě. Samozřejmostí je možnost focení, a to až při rozlišení 12 MPx. V žádném případě však neočekávejte kvalitu fotografie jakkoliv srovnatelnou s fotoaparátem. V balení naleznete také  pouzdro vodotěsné až do 30 metrů hloubky. Kapacita baterie 1 200 mAh patří k nadprůměrným a umožní až 90 minut záznamu ve 4K/60 fps.

Parametr Tento produkt
Výrobce

SJCAM

Rozlišení (px)

3840 x 2160

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Stabilizátor

Ano

Dálkový ovladač

Ne

Pouzdro

Ano

Šířka záběru (°)

170

Kapacita baterie (mAh)

1 200

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Za nadstandardní lze považovat nízkou hmotnost kamery SJCAM SJ8 Pro. Ta dosahuje 85 gramů, přičemž běžná hmotnost jiných zařízení přesahuje 100 gramů. Výrobce doplnil kameru o modul WiFi, nechybí také USB-C. Na druhou stranu se vývojáři z Honkongského Šen-čenu rozhodli kameru ochudit o konektor HDMI. Úhlopříčka 2,33 palců je naproti tomu mírně nadprůměrná.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")

2,33

Hmotnost (g)

85

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ne

USB

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé, kteří kameru zakoupili, ji hodnotí vesměs kladně. Nejčastěji zmiňují dobrý poměr ceny a vybavenosti, konkrétně tedy překvapivě solidně fungující stabilizaci obrazu. Tuto záležitost zmiňují také někteří experti ve svých testech a recenzích. Slabým místem tohoto zařízení je pak kvalita mikrofonu, k níž má celá řada uživatelů výhrady. Ta podle nich není vyloženě špatná, ale také nijak zvlášť použitelná.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

V naší recenzi se ztotožňujeme s klady, které uvádí uživatelé, tedy že s ohledem k cenové hladině tohoto produktu je kamera opravdu nadstandardně vybavená. Na druhou stranu částečně převažují papírové parametry nad samotnou kvalitou. Jednoduše řečeno, z nejlevnější 4K kamerky některé z kvalitnějších značek dostanete také kvalitnější obraz. Stabilizace obrazu šestiosým gyroskopem funguje solidně.

Kameře schází konektor typu HDMI, stejně jako konektor pro mikrofon. Tyto nedostatky však řeší port typu USB-C, který s patřičnou redukcí mikrofon připojí. Dynamický rozsah videa není na nikterak oslňující úrovni a i když gyroskop funguje solidně, kamera je vhodná spíše na cestování, než na adrenalinové sporty. Při sportovním využití by samozřejmě scházela také vyšší snímková frekvence.

Naše hodnocení a závěr

SJCAM SJ8 Pro patří mezi akční kamery z dálného východu, i přes to si však značka SJCAM právem vydobyla své místo na trhu i u nás. Díky kombinaci dobré vybavenosti a nižších pořizovacích nákladů se jedná o produkt vhodný pro uživatele limitované rozpočtem.

Kamera nabídne solidní kvalitu záznamu, dobře fungující stabilizaci a navíc také vodotěsné pouzdro. To umožní potopení až do hloubky 30 metrů. Počítejte však s tím, že kvalita oproti zavedenějším, ale také dražším značkám, nebude na stejné úrovni. Pokud nejste natolik limitováni rozpočtem a radši půjdete cestou kvality, podívejte se na naši recenzi modelu DJI Osmo Action.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: SJCAM SJ8 Pro | Hodnocení: 84,1 %
Jakub Gulec pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí například, jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze SJCAM SJ8 Pro

SJCAM SJ8 Pro

5 000 Kč Orientační cena