Recenze a test DJI Osmo Action | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání DJI Osmo Action

90,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Kvalitní obraz a frekvence
  • Přední i zadní displej
  • Bezdrátová spoušť

Zápory

  • Absence HDMI konektoru
  • Občas efekt rybího oka
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Společnost DJI zatím není úplně proslulá díky sportovním outdoorovým kamerám. Zásluhou modelu kamery Osmo Action je ale možná na správné cestě. Kamera nabízí velmi kvalitní 4K záznam (3 840 x 2 160 pixelů) a to až při 60 snímcích za sekundu. Ve Full HD dokonce zvládne až 240 snímků, což je výborná hodnota. Fotoaparát vyprodukuje 12megapixelové fotky. Zařízení má optický stabilizátor a dokonce můžete spoušť ovládat bezdrátově na dálku. Pozitivní je poměrně velká kapacita baterie, která skrývá až 1 300 mAh. G-senzor zde nenajdete, tuto funkci ale nabízejí outdoorové kamery opravdu jen sporadicky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DJI

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/60

Snímková frekvence při 4K videu (FPS)

60

Snímková frekvence při 2,7K videu (FPS)

60

Snímková frekvence při FullHD videu (FPS)

240

Snímková frekvence při HD videu (FPS)

240

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ano

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Zajímavostí této outdoorové kamery je, že disponuje hned dvěma displeji. Ten zadní má slušnou úhlopříčku 2,25 palce. Navíc je zde ale také přední displej s úhlopříčkou 1,4 palce. Hmotnost 124 gramů není ani výrazně nízká, ale ani přehnaně vysoká. Bohužel zde nenajdeme HDMI konektor, ten se dá ale zajistit dokoupením speciálního modulu. Bezdrátově se připojíte přes Wi-fi i Bluetooth. Samozřejmostí je také možnost připojení k počítači přes USB kabel.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2,25

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ano

Hmotnost (g)

124

Pouzdro

Ne

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ne

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 300

Naše hodnocení a závěr

Outdoorová kamera DJI Osmo Action patří mezi dražší modely, ale vysokou cenu ospravedlňuje opravdu kvalitním videozáznamem ve formátu 4K při maximální snímkovací frekvenci 60 za sekundu. Ve FullHD dokonce natáčí čtyřnásobný počet snímků, což je opravdu úctyhodné. Pozitivem této kamery je velká kapacita baterie 1 300 mAh a také dva displeje – větší zadní a malý přední. Mezi negativa můžeme zařadit absenci HDMI konektoru, který lze při koupit jako speciální modul. Kladem je také možnost ovládání spouště bezdrátově na dálku.

Pokud si potrpíte na kvalitní stabilizaci obrazu, můžeme vám nabídnout k přečtení recenzí produktu stejné společnosti. Model DJI Osmo Pocket je vlastně spojením kamery a mechanického stabilizátoru (gimbalu).

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DJI Osmo Action | Hodnocení: 90,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli existuje dálkové ovládání kamery DJI Osmo Action. Jedná se mi o ovládání zapnout a vypnout natáčení kamerou. Byla by dobrá také možnost uchycení na řídítka motorky.
Děkuji za odpověď.

Milan Ptáček

Dobrý den,
kameru je možné ovládat z aplikace prostřednictvím chytrého telefonu. Název aplikace je DJI MIMO.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze DJI Osmo Action

DJI Osmo Action

8 000 Kč Orientační cena