Recenze a test televize Philips 24PFS5525 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Philips 24PFS5525

Klady a zápory

Klady

  • Sluchátkový konektor
  • Vysoké rozlišení v kategorii
  • Direct LED

Zápory

  • Slabší reproduktory
  • Není Smart TV
  • Vyšší cena s ohledem na úhlopříčku
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Televizor Philips 24PFS5525 patří mezi kvalitnější televizory s malou úhlopříčkou. Chytré funkce sice schází, na své si však přijdou uživatelé hledající FullHD rozlišení. Model je zajímavou a kompaktní variantou pro uživatele hledající druhou televizi například do kuchyně či ložnice.

Displej s technologií Direct LED má úhlopříčku 24 a rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů. Toto rozlišení odpovídá kvalitě televizního vysílání, uživatel tak nebude možnostmi zobrazení nijak omezen. V nejnižších cenových hladinách toto rozlišení není zcela standardní, proto jej lze považovat za výhodu.

Integrované reproduktory dosahují výkonu 6 wattů a zvládnou ozvučit spíše malou místnost. Je však potřeba brát v potaz také to, že od takto malé televize nebude uživatel sedět nikterak daleko, zvuk tedy uslyší dobře. Pokud chcete televizor umístit například v kuchyni a sledovat televizi při vaření, doporučujeme jej doplnit o externí reproduktor.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 920 x 1 080

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ne

Výkon reproduktorů (W)

6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Ani v případě tohoto zařízení se nekoná žádné překvapení. Výrobce osadil standardní počet HDMI konektorů pro přenos obrazu a zvuku ze zdrojových zařízení (DVD, Android TV box a další). Na televizoru rovněž naleznete jeden konektor typu USB. Zvukový Jack 3,5 mm poslouží pro připojení externích reproduktorů nebo sluchátek.

Vybraný model nedisponuje chytrými funkcemi, nevyužívá proto připojení k internetu. Na konstrukci zařízení tak nenaleznete konektor pro kabelový internet a chybí také modul WiFi. Energetický štítek slibuje průměrnou roční spotřebu 24 kilowatthodin (kWh). Při průměrné ceně elektrické energie 5,8 Kč/kWh tak budou roční náklady na provoz činit 128 Kč. Tato hodnota se bude lišit v závislosti na tom, jak často budete televizi sledovat.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

LAN připojení

Ne

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Model Philips 24PFS5525 není vybaven chytrými funkcemi, jakožto ani HbbTV připojením k videotékám televizních stanic. To ostatně odpovídá ceně a rozlišení displeje. Pokud byste měli zájem chytré funkce využívat, ale zvolili jste si právě tento model, můžete pořídit Android TV box, který k televizoru připojíte prostřednictvím HDMI kabelu.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ne

HbbTV

Ne

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Philips 24PFS5525 je malý televizor s FullHD rozlišením a Direct LED displejem. Tím je zajištěna solidní kvalita zobrazování televizního vysílání. Na druhou stranu schází chytré funkce, včetně HbbTV (červeného tlačítka) sloužící pro přístup k videotékám televizních stanic. Výkon reproduktorů je nižší, nechybí však konektor Jack 3,5 mm pro připojení sluchátek či reproduktoru. Pokud hledáte televizi vybavenou chytrými funkcemi, podívejte se na naši recenzi modelu Thomson 32HE5606.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Philips 24PFS5525
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technického redaktora. Problematiku televizí má podrobně nastudovanou. Technologie jsou nejen jeho prací, ale také největším koníčkem. Snadno vám vysvětlí, pro koho jsou malé televize vhodnou variantou a které parametry jsou stěžejní. Kromě televizí se věnuje také recenzím monitorů, notebooků a další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips 24PFS5525

Philips 24PFS5525

4 500 Kč Orientační cena