Menu

Recenze a srovnání Brother DCP-L2532DW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních laserových tiskáren

Datum doporučení: Březen 2020

  • Poměrně nízká cena
  • Vysoká rychlost tisku
  • Dobrá kvalita
  • Pouze černobílý tisk
  • Slabší provedení displeje
  • Občas problémy s připojením
4 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Brother DCP-L2532DW je multifunkční laserová tiskárna, zvládne tedy tisk, sken i kopírování předloh. Jde ale o přístroj zaměřený pouze na černobílý tisk. To je však u laserových tiskáren poměrně běžné, soustředí se na rychlý černobílý tisk velkého objemu textu. Hlučnost se drží na poměrně normální hranici 50 dB, přesně rozepsané rozměry najdete v tabulce níže. Hmotnost přes 10 kilogramů je sice celkem nadstandardní v našem srovnání (březen 2020), avšak pokud přístroji najdete jeho stálé místo, nemusí vás vůbec tento údaj trápit.

Parametr Tento produkt
Výrobce Brother
Typ Laserová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Hlučnost (dB) 50
Hloubka (cm) 39,9
Šířka (cm) 41
Výška (cm) 27,2
Hmotnost (kg) 10,3

Hodnocení funkcí a vybavení

Možnosti připojení jsou celkem běžné, tedy USB a bezdrátové propojení zařízení přes Wi-Fi. NFC je pokročilejší technologie, kterou v tomto modelu nenajdete. Chybí také automatický podavač, který dokáže celkem výrazně usnadnit práci. Displej sice tento přístroj má, jde ale pouze o segmentový informativní panel.

Parametr Tento produkt
USB Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ne
Automatický podavač Ne
Displej Ano

Hodnocení tisku

Kvalita tisku je celkem slušná (až 1 200 DPI) v rámci laserových tiskáren. Potěší vstupní zásobník, který pojme až 250 listů. Předností tohoto stroje pak je rychlost tisku, která dosahuje až 30 výtisků za jednu minutu. První výtisk je k dispozici už za přibližně osm sekund. Bezokrajový tisk ale tento model nenabízí.

Parametr Tento produkt
Maximální tiskové rozlišení (dpi) 1 200
Vstupní zásobník 250
Rychlost tisku černobíle (str/min) 30
Doba tisku první strany černobíle (s) 8,5
Bezokrajový tisk Ne
Barevný tisk Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Pokud si pročteme nějaké recenze uživatelů, kteří tuto tiskárnu využívají, jako největší pozitiva zmiňují velmi dobrý poměr ceny a výkonu, možnost bezdrátového tisku, vysokou rychlost a velký zásobník na papír. Mezi pár negativy je složitost nastavení tisku přes Wi-Fi a absence automatického podavače.

Naše hodnocení a závěr

Multifunkční laserovou tiskárnu Brother DCP-L2532DW považujeme za velmi dobrý kompromis mezí cenou a výkonem. Mezi její přednosti patří rychlý tisk až 30 stránek za minutu, první je hotová už za něco málo přes 8 sekund. Bohužel ale musíte zapomenout na barevný tisk, tento přístroj umí pouze černobílý, což je ale u laserového typu celkem běžné. Předlohu můžete poslat přes USB kabel nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Pozitivní je poměrně vysoká kvalita tisku až 1 200 DPI nebo velký vstupní zásobník na papíry s prostorem pro 50 listů. Bohužel nemůžete počítat s automatickým podavačem, displej sice tiskárna má, ale jde pouze o informativní segmentový panel. Rozměry i hmotnost jsou standardní, hlučnost 50 dB také.

Pokud ovšem potřebujete laserovou tiskárnu, na které vytisknete i barevné předlohy, zkuste se podívat na recenzi modelu Canon i-Sensys MF643Cdw.

4 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW

4 000 Kč Orientační cena