Recenze a porovnání Brother DCP-L2532DW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Brother DCP-L2532DW

82,6 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Laserové tiskárny

Klady

  • Poměrně nízká cena
  • Vysoká rychlost tisku
  • Poměrně levný tisk

Zápory

  • Pouze černobílý tisk
  • Horší provedení displeje
  • Vysoká stand-by spotřeba
4 300 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Brother DCP-L2532DW je multifunkční laserová tiskárna, zvládne tedy tisk, sken i kopírování předloh. Jde ale o přístroj zaměřený pouze na černobílý tisk. To je však u laserových tiskáren poměrně běžné, primárním cílem je totiž rychlá produkce velkého objemu textu. Neschází funkce kopírování a skenování.

Hlučnost se drží na poměrně normální hranici 50 dB, dobře tak vyhoví klidnému kancelářskému prostředí. Hmotnost přes 10 kilogramů je spíše standardní, avšak pokud přístroji najdete jeho stálé místo, nemusí vás vůbec tento údaj trápit. Přesně rozepsané rozměry zařízení najdete v tabulce níže.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brother

Typ

Laserová

Barevný tisk

Ne

Tisk na formát A3

Ne

Tisk fotografií

Ne

Maximální gramáž papíru (g/m2)

230

Bezokrajový tisk

Ne

Vstupní zásobník

250

Automatický podavač

Ne

Spotřeba Stand-by dle výrobce (W)

42

Hlučnost dle výrobce (dB)

50

Hloubka (cm)

39,9

Šířka (cm)

41

Výška (cm)

27,2

Hmotnost dle výrobce (kg)

10,3

Hodnocení funkcí a vybavení

Možnosti připojení jsou celkem běžné, tedy USB a bezdrátové propojení zařízení přes Wifi. Konektor pro přímý tisk z flash disku byste ale hledali marně. NFC je pokročilejší technologie, kterou v tomto modelu nenajdete. Chybí také automatický podavač, který dokáže celkem výrazně usnadnit práci. Displej sice tento přístroj má, jde ale pouze o segmentový informativní panel.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ne

Hodnocení tisku

V době tvorby výběru (prosinec 2020) patřil tento model k nejrychlejším, co do černobílého tisku. Zařízení vygeneruje až 30 listů za minutu, přičemž první z nich je vyhotoven 8,5 vteřiny po odeslání dokumentu k tisku. Bezokrajový tisk k dispozici není, nicméně toho se využívá téměř výhradně při barevném tisku, kterým tento model nedisponuje.

Vstupní zásobník pojme až 250 listů A4, nebudete jej tedy muset stále doplňovat. Rozlišení 1 200 DPI tisku textu více než vyhoví. Výrobce definuje, že černý toner vyhotoví za dobu své životnosti až 3 000 listů A4, hodnota se však může v závislosti na pokrytí papíru barvou lišit.

Kvalita tisku je celkem slušná (až 1 200 DPI) v rámci laserových tiskáren. Potěší vstupní zásobník, který pojme až 250 listů. Předností tohoto stroje pak je rychlost tisku, která dosahuje až 30 výtisků za jednu minutu. První výtisk je k dispozici už za přibližně osm sekund. Bezokrajový tisk ale tento model nenabízí.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

30

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

8,5

Maximální rozlišení tisku (DPI)

2 400 x 600

Maximální rozlišení skenu (DPI)

2 400 x 600

Bezokrajový tisk

Ne

Maximálně listů dle výrobce (černá)

3 000

Cena černého toneru

1 800

Cena černobílého výtisku A4 dle výrobce

0,60

Naše hodnocení a závěr

Multifunkční laserovou tiskárnu Brother DCP-L2532DW považujeme za velmi dobrý kompromis mezí cenou a výkonem. Mezi její přednosti patří rychlý tisk až 30 stránek za minutu, první je hotová už za něco málo přes 8 sekund. Bohužel ale musíte zapomenout na barevný tisk, tento přístroj umí pouze černobílý, což je ale u laserového typu celkem běžné. Předlohu můžete poslat přes USB kabel nebo bezdrátově přes Wi-Fi.

Bohužel nemůžete počítat s automatickým podavačem, displej sice tiskárna má, ale jde pouze o informativní segmentový panel. Pokud často kopírujete, bude automatický podavač vašim dobrým pomocníkem. Proto jsme připravili recenzi také modelu Canon i-Sensys MF744Cdw, který je dražší, podavač však neschází a umožněn je barevný tisk a pokročilejší ovládání.

4 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Brother DCP-L2532DW | Hodnocení: 82,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Věnuje se také redakčnímu testování jednotlivých tiskáren. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
na webu výrobce jsou dostupné ovladače pro Windows 7, tiskárna by tedy měla být bez obtíží kompatibilní.

Jakub Gulec, redaktor

V textu nezmiňujete oboustranný tisk. Umí jej tato tiskárna automaticky, aniž by se musel vkládat papír ručně? Děkuji.

Kateřina V.

Dobrý den, ano, tiskárna automatický oboustranný tisk podporuje do gramáže papíru 105 g/m2.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW

4 300 Kč Orientační cena