Recenze a porovnání Brother DCP-L2532DW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Brother DCP-L2532DW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních laserových tiskáren

Datum doporučení: Prosinec 2020

82,6 % Celkové hodnocení
  • Poměrně nízká cena
  • Vysoká rychlost tisku
  • Poměrně levný tisk
  • Pouze černobílý tisk
  • Horší provedení displeje
  • Vysoká stand-by spotřeba
4 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní údaje 

Brother DCP-L2532DW je multifunkční laserová tiskárna, zvládne tedy tisk, sken i kopírování předloh. Jde ale o přístroj zaměřený pouze na černobílý tisk. To je však u laserových tiskáren poměrně běžné, primárním cílem je totiž rychlá produkce velkého objemu textu. Neschází funkce kopírování a skenování.

Hlučnost se drží na poměrně normální hranici 50 dB, dobře tak vyhoví klidnému kancelářskému prostředí. Hmotnost přes 10 kilogramů je spíše standardní, avšak pokud přístroji najdete jeho stálé místo, nemusí vás vůbec tento údaj trápit. Přesně rozepsané rozměry zařízení najdete v tabulce níže.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brother

Typ

Laserová

Funkce kopírování

Ano

Funkce skenování

Ano

Barevný tisk

Ne

Vstupní zásobník

250

Automatický podavač

Ne

Spotřeba Stand-by (W)

42

Hlučnost (dB)

50

Hloubka (cm)

39,9

Šířka (cm)

41

Výška (cm)

27,2

Hmotnost (kg)

10,3

Hodnocení funkcí a vybavení

Možnosti připojení jsou celkem běžné, tedy USB a bezdrátové propojení zařízení přes Wifi. Konektor pro přímý tisk z flash disku byste ale hledali marně. NFC je pokročilejší technologie, kterou v tomto modelu nenajdete. Chybí také automatický podavač, který dokáže celkem výrazně usnadnit práci. Displej sice tento přístroj má, jde ale pouze o segmentový informativní panel.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

USB

Ano

Wifi

Ano

NFC

Ne

Hodnocení tisku

V době tvorby výběru (prosinec 2020) patřil tento model k nejrychlejším, co do černobílého tisku. Zařízení vygeneruje až 30 listů za minutu, přičemž první z nich je vyhotoven 8,5 vteřiny po odeslání dokumentu k tisku. Bezokrajový tisk k dispozici není, nicméně toho se využívá téměř výhradně při barevném tisku, kterým tento model nedisponuje.

Vstupní zásobník pojme až 250 listů A4, nebudete jej tedy muset stále doplňovat. Rozlišení 1 200 DPI tisku textu více než vyhoví. Výrobce definuje, že černý toner vyhotoví za dobu své životnosti až 3 000 listů A4, hodnota se však může v závislosti na pokrytí papíru barvou lišit.

Kvalita tisku je celkem slušná (až 1 200 DPI) v rámci laserových tiskáren. Potěší vstupní zásobník, který pojme až 250 listů. Předností tohoto stroje pak je rychlost tisku, která dosahuje až 30 výtisků za jednu minutu. První výtisk je k dispozici už za přibližně osm sekund. Bezokrajový tisk ale tento model nenabízí.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle (str/min)

30

Doba tisku první strany černobíle (s)

8,5

Maximální tiskové rozlišení (DPI)

1 200

Bezokrajový tisk

Ne

Maximálně listů (černá)

3 000

Cena černého toneru

1 800

Cena černobílého výtisku A4

0,60

Naše hodnocení a závěr

Multifunkční laserovou tiskárnu Brother DCP-L2532DW považujeme za velmi dobrý kompromis mezí cenou a výkonem. Mezi její přednosti patří rychlý tisk až 30 stránek za minutu, první je hotová už za něco málo přes 8 sekund. Bohužel ale musíte zapomenout na barevný tisk, tento přístroj umí pouze černobílý, což je ale u laserového typu celkem běžné. Předlohu můžete poslat přes USB kabel nebo bezdrátově přes Wi-Fi.

Bohužel nemůžete počítat s automatickým podavačem, displej sice tiskárna má, ale jde pouze o informativní segmentový panel. Pokud často kopírujete, bude automatický podavač vašim dobrým pomocníkem. Proto jsme připravili recenzi také modelu Canon i-Sensys MF744Cdw, který je dražší, podavač však neschází a umožněn je barevný tisk a pokročilejší ovládání.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Brother DCP-L2532DW | Hodnocení: 82,6 %
Jakub Gulec obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW

4 000 Kč Orientační cena