Menu

Recenze a srovnání Canon i-Sensys MF744Cdw

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních laserových tiskáren

Datum doporučení: Prosinec 2020

  • Barevný tisk
  • Automatický podavač
  • Oproti konkurenci tichá
  • Vyšší cena
  • Pouze jeden zásobník papíru
  • Vysoká hmotnost
13 300 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní údaje 

Canon i-Sensys MF744Cdw splňuje vše, co byste od tiskárny v dané cenové hladině mohli očekávat. Zařízení umožňuje mimo černobílé také barevnou produkci. Samozřejmostí je pak funkce skenování i kopírování.

Oproti předchozím generacím došlo mimo zvýšení rychlosti také k vylepšení konstrukce co do množství hluku. Přístroj v provozu generuje pouze 46 dB (velmi tichý provoz), skvěle se tak hodí do kancelářského prostředí, kde je potřeba přemýšlet nerušeně.

Tento model je rozměrnější a těžší, než byste mohli očekávat, dobře zvažte tedy prostorové možnosti. Nevhodné by bylo také časté přenášení, protože s 26,7 kilogramy se jedná o poměrně slušného „cvalíka“.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Typ Laserová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Barevný tisk Ano
Vstupní zásobník 300
Automatický podavač Ano
Spotřeba Stand-by (W) 18
Hlučnost (dB) 46
Hloubka (cm) 46
Šířka (cm) 47,1
Výška (cm) 46,9
Hmotnost (kg) 26,7

Hodnocení funkcí a vybavení

Připojení je umožněno skrze místní síť kabelem, nebo prostřednictvím WiFi. Neschází konektor pro přímý tisk z USB paměťového zařízení. Zajímavou funkcí je pak možnost rychlého připojení a tisku z mobilu pomocí NFC. Pokud telefon tuto funkci podporuje a máte v něm staženou vhodnou aplikaci, tisku docílíte pouhým položením smartphonu na tiskárnu.

Výklopný a dotykový displej usnadní orientaci v tiskových úlohách a jejich nastavení.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
USB Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ano

Hodnocení tisku

Rychlost černobílého tisku je 27 stran za minutu a zahřívání před prvním výtiskem trvá pouhých 8,6 sekundy. S tím vypomůže automatický podavač – do přihrádky umístíte listy papíru určené ke kopírování a tiskárna si je sama odebírá.

Maximální rozlišení 1 200 DPI vyhoví účelům kancelářských prací a vystačí také pro tisk poměrně kvalitních obrázků. Zde se však samozřejmě stále jedná o laserovou tiskárnu, inkoustové modely jsou na tom v kvalitě obrázků a fotek výrazně lépe.

Práci usnadní také zásobník na 300 listů A4, k nalezení jsou však také modely se dvěma zásobníky. Výrobcem definované maximální počty tisků na náplň jsou pro černobílý tisk 7 600 a pro barevný pak 17 700 listů A4. Tato hodnota se však většinou liší a ve výsledku je i o desítky procent nižší v závislosti na tom, co a jak kvalitně tisknete.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle (str/min) 27
Doba tisku první strany černobíle (s) 8,6
Maximální tiskové rozlišení (dpi) 1 200
Bezokrajový tisk Ne
Maximálně listů (černá) 7 600
Cena černého toneru 3 500
Cena černobílého výtisku A4 0,46
Maximálně listů (barevná) 17 700
Cena barevných tonerů 13 500
Cena barevného výtisku A4 0,76

Naše hodnocení a závěr

Multifunkci Canon i-Sensys MF744Cdw řadíme mezi profesionální modely určené pro kanceláře, či náročné uživatele. Nabízí velmi vysokou rychlost, neschází také barevný tisk a automatický podavač práci usnadní. Hlučnost pouhých 46 dB pomůže vytvořit relativně klidné pracovní prostředí. 

Pokud jste schopni slevit z vašich nároků a oželíte barevný tisk, zkuste se zaměřit například na laserovou tiskárnu Brother DCP-L2532DW.

13 300 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Canon i-Sensys MF744Cdw

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Canon i-Sensys MF744Cdw

Canon i-Sensys MF744Cdw

13 300 Kč Orientační cena