Recenze a porovnání Canon i-Sensys MF744Cdw | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Canon i-Sensys MF744Cdw

95,4 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Laserové tiskárny

Klady

  • Barevný tisk
  • Automatický podavač
  • Oproti konkurenci tichá

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pouze jeden zásobník papíru
  • Vysoká hmotnost
14 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Canon i-Sensys MF744Cdw splňuje vše, co byste od tiskárny v dané cenové hladině mohli očekávat. Zařízení umožňuje mimo černobílé také barevnou produkci. Samozřejmostí je pak funkce skenování i kopírování.

Oproti předchozím generacím došlo mimo zvýšení rychlosti také k vylepšení konstrukce co do množství hluku. Přístroj v provozu generuje pouze 46 dB (velmi tichý provoz), skvěle se tak hodí do kancelářského prostředí, kde je potřeba přemýšlet nerušeně.

Tento model je rozměrnější a těžší, než byste mohli očekávat, dobře zvažte tedy prostorové možnosti. Nevhodné by bylo také časté přenášení, protože s 26,7 kilogramy se jedná o poměrně slušného „cvalíka“.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Typ

Laserová

Barevný tisk

Ano

Tisk na formát A3

Ne

Tisk fotografií

Ano

Maximální gramáž papíru (g/m2)

200

Bezokrajový tisk

Ne

Vstupní zásobník

300

Automatický podavač

Ano

Spotřeba Stand-by dle výrobce (W)

18

Hlučnost dle výrobce (dB)

46

Hloubka (cm)

46

Šířka (cm)

47,1

Výška (cm)

46,9

Hmotnost dle výrobce (kg)

26,7

Hodnocení funkcí a vybavení

Připojení je umožněno skrze místní síť kabelem, nebo prostřednictvím Wifi. Neschází konektor pro přímý tisk z USB paměťového zařízení. Zajímavou funkcí je pak možnost rychlého připojení a tisku z mobilu pomocí NFC. Pokud telefon tuto funkci podporuje a máte v něm staženou vhodnou aplikaci, tisku docílíte pouhým položením smartphonu na tiskárnu.

Výklopný a dotykový displej usnadní orientaci v tiskových úlohách a jejich nastavení.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ano

Hodnocení tisku

Rychlost černobílého tisku je 27 stran za minutu a zahřívání před prvním výtiskem trvá pouhých 8,6 sekundy. S tím vypomůže automatický podavač – do přihrádky umístíte listy papíru určené ke kopírování a tiskárna si je sama odebírá.

Maximální rozlišení 1 200 DPI vyhoví účelům kancelářských prací a vystačí také pro tisk poměrně kvalitních obrázků. Zde se však samozřejmě stále jedná o laserovou tiskárnu, inkoustové modely jsou na tom v kvalitě obrázků a fotek výrazně lépe.

Práci usnadní také zásobník na 300 listů A4, k nalezení jsou však také modely se dvěma zásobníky. Výrobcem definované maximální počty tisků na náplň jsou pro černobílý tisk 7 600 a pro barevný pak 17 700 listů A4. Tato hodnota se však většinou liší a ve výsledku je i o desítky procent nižší v závislosti na tom, co a jak kvalitně tisknete.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

27

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

8,6

Maximální rozlišení tisku (DPI)

1 200 x 1 200

Maximální rozlišení skenu (DPI)

600 x 600

Bezokrajový tisk

Ne

Maximálně listů dle výrobce (černá)

7 600

Cena černého toneru

3 500

Cena černobílého výtisku A4 dle výrobce

0,46

Maximálně listů dle výrobce (barevná)

17 700

Cena barevných tonerů

13 500

Cena barevného výtisku A4 dle výrobce

0,76

Názory expertů a dalších uživatelů

Při prvním pohledu na parametry tohoto zařízení lze zhruba odhadnout, co budou profesionálové i běžní uživatelé hodnotit. Na první pohled je na zařízení patrný velký dotykový displej, který je terčem komplimentů směrem k výrobci. Experti zmiňují užitečnost předního USB portu, tu musíme z vlastní zkušenosti potvrdit.

Tisk dosahuje solidní kvality a je podle uživatelů velmi rychlý, což ostatně potvrzují už papírové parametry, ale tiskárna má také vyšší hmotnost a není nejmenší. Je potřeba ji tedy vyčlenit vhodné místo. Video vyobrazuje obsluhu modelu MF742Cdw, kterému oproti recenzované variantě schází NFC, jinak se jedná o modely shodné.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Barevný tisk v kombinaci s vysokou rychlostí a automatickým podavačem jsou hlavními benefity, které tento model přináší. Čím se však zásadně odlišuje oproti konkurenci je nízká hladina hluku. Ta dosahuje pouze 46 dB, přičemž některé konkurenční modely občas převýší i 60 dB. Tiskárna tak nebude v kanceláři příliš rušivým prvkem, stále však platí, že vyhrazení místa mimo pracovní prostor bude s ohledem na klidné pracovní prostředí výhodnější.

Malý základní zásobník na papír dodávaný s recenzovaným modelem dobrý dojem trochu narušuje, ale lze do budoucna rozšířit. Zařízení je poměrně těžké, rozměrné a vybavenost funkcemi se odrazila na trochu nadprůměrně vysoké ceně.

Naše hodnocení a závěr

Multifunkci Canon i-Sensys MF744Cdw řadíme mezi profesionální modely určené pro kanceláře, či náročné uživatele. Nabízí velmi vysokou rychlost, neschází také barevný tisk a automatický podavač práci usnadní. Hlučnost pouhých 46 dB pomůže vytvořit relativně klidné pracovní prostředí. 

Pokud jste schopni slevit z vašich nároků a oželíte barevný tisk, zkuste se zaměřit například na laserovou tiskárnu Brother DCP-L2532DW.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon i-Sensys MF744Cdw | Hodnocení: 95,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Věnuje se také redakčnímu testování jednotlivých tiskáren. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Canon i-Sensys MF744Cdw

Canon i-Sensys MF744Cdw

14 000 Kč Orientační cena