Recenze a porovnání Canon i-Sensys MF744Cdw | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Canon i-Sensys MF744Cdw

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních laserových tiskáren

Datum doporučení: Prosinec 2020

95,4 % Celkové hodnocení
  • Barevný tisk
  • Automatický podavač
  • Oproti konkurenci tichá
  • Vyšší cena
  • Pouze jeden zásobník papíru
  • Vysoká hmotnost
13 300 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní údaje 

Canon i-Sensys MF744Cdw splňuje vše, co byste od tiskárny v dané cenové hladině mohli očekávat. Zařízení umožňuje mimo černobílé také barevnou produkci. Samozřejmostí je pak funkce skenování i kopírování.

Oproti předchozím generacím došlo mimo zvýšení rychlosti také k vylepšení konstrukce co do množství hluku. Přístroj v provozu generuje pouze 46 dB (velmi tichý provoz), skvěle se tak hodí do kancelářského prostředí, kde je potřeba přemýšlet nerušeně.

Tento model je rozměrnější a těžší, než byste mohli očekávat, dobře zvažte tedy prostorové možnosti. Nevhodné by bylo také časté přenášení, protože s 26,7 kilogramy se jedná o poměrně slušného „cvalíka“.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Typ

Laserová

Funkce kopírování

Ano

Funkce skenování

Ano

Barevný tisk

Ano

Vstupní zásobník

300

Automatický podavač

Ano

Spotřeba Stand-by (W)

18

Hlučnost (dB)

46

Hloubka (cm)

46

Šířka (cm)

47,1

Výška (cm)

46,9

Hmotnost (kg)

26,7

Hodnocení funkcí a vybavení

Připojení je umožněno skrze místní síť kabelem, nebo prostřednictvím Wifi. Neschází konektor pro přímý tisk z USB paměťového zařízení. Zajímavou funkcí je pak možnost rychlého připojení a tisku z mobilu pomocí NFC. Pokud telefon tuto funkci podporuje a máte v něm staženou vhodnou aplikaci, tisku docílíte pouhým položením smartphonu na tiskárnu.

Výklopný a dotykový displej usnadní orientaci v tiskových úlohách a jejich nastavení.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

USB

Ano

Wifi

Ano

NFC

Ano

Hodnocení tisku

Rychlost černobílého tisku je 27 stran za minutu a zahřívání před prvním výtiskem trvá pouhých 8,6 sekundy. S tím vypomůže automatický podavač – do přihrádky umístíte listy papíru určené ke kopírování a tiskárna si je sama odebírá.

Maximální rozlišení 1 200 DPI vyhoví účelům kancelářských prací a vystačí také pro tisk poměrně kvalitních obrázků. Zde se však samozřejmě stále jedná o laserovou tiskárnu, inkoustové modely jsou na tom v kvalitě obrázků a fotek výrazně lépe.

Práci usnadní také zásobník na 300 listů A4, k nalezení jsou však také modely se dvěma zásobníky. Výrobcem definované maximální počty tisků na náplň jsou pro černobílý tisk 7 600 a pro barevný pak 17 700 listů A4. Tato hodnota se však většinou liší a ve výsledku je i o desítky procent nižší v závislosti na tom, co a jak kvalitně tisknete.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle (str/min)

27

Doba tisku první strany černobíle (s)

8,6

Maximální tiskové rozlišení (DPI)

1 200

Bezokrajový tisk

Ne

Maximálně listů (černá)

7 600

Cena černého toneru

3 500

Cena černobílého výtisku A4

0,46

Maximálně listů (barevná)

17 700

Cena barevných tonerů

13 500

Cena barevného výtisku A4

0,76

Názory expertů a dalších uživatelů

Při prvním pohledu na parametry tohoto zařízení lze zhruba odhadnout, co budou profesionálové i běžní uživatelé hodnotit. Na první pohled je na zařízení patrný velký dotykový displej, který je terčem komplimentů směrem k výrobci. Experti zmiňují užitečnost předního USB portu, tu musíme z vlastní zkušenosti potvrdit.

Tisk dosahuje solidní kvality a je podle uživatelů velmi rychlý, což ostatně potvrzují už papírové parametry, ale tiskárna má také vyšší hmotnost a není nejmenší. Je potřeba ji tedy vyčlenit vhodné místo. Video vyobrazuje obsluhu modelu MF742Cdw, kterému oproti recenzované variantě schází NFC, jinak se jedná o modely shodné.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Barevný tisk v kombinaci s vysokou rychlostí a automatickým podavačem jsou hlavními benefity, které tento model přináší. Čím se však zásadně odlišuje oproti konkurenci je nízká hladina hluku. Ta dosahuje pouze 46 dB, přičemž některé konkurenční modely občas převýší i 60 dB. Tiskárna tak nebude v kanceláři příliš rušivým prvkem, stále však platí, že vyhrazení místa mimo pracovní prostor bude s ohledem na klidné pracovní prostředí výhodnější.

Malý základní zásobník na papír dodávaný s recenzovaným modelem dobrý dojem trochu narušuje, ale lze do budoucna rozšířit. Zařízení je poměrně těžké, rozměrné a vybavenost funkcemi se odrazila na trochu nadprůměrně vysoké ceně.

Naše hodnocení a závěr

Multifunkci Canon i-Sensys MF744Cdw řadíme mezi profesionální modely určené pro kanceláře, či náročné uživatele. Nabízí velmi vysokou rychlost, neschází také barevný tisk a automatický podavač práci usnadní. Hlučnost pouhých 46 dB pomůže vytvořit relativně klidné pracovní prostředí. 

Pokud jste schopni slevit z vašich nároků a oželíte barevný tisk, zkuste se zaměřit například na laserovou tiskárnu Brother DCP-L2532DW.

13 300 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Canon i-Sensys MF744Cdw | Hodnocení: 95,4 %
Jakub Gulec obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Canon i-Sensys MF744Cdw

Canon i-Sensys MF744Cdw

13 300 Kč Orientační cena