Recenze a porovnání HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních inkoustových tiskáren

Datum doporučení: Prosinec 2020

72,5 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Barevný tisk
  • Wifi připojení
  • Vysoké provozní náklady
  • Pomalý tisk
  • Chybí displej
2 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní údaje 

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 se řadí k pokročilejším inkoustovým přístrojům za velmi přijatelnou cenu. Jako většina inkoustových tiskáren i tato umožní barevnou produkci. Skenování a kopírování je samozřejmě možné, obejít se budete muset bez automatického podavače. Oboustranný tisk však automaticky probíhá.

Hlučnost výrobce neuvádí, předpokládejte tedy spíše vyšší hladiny. Pozitiv se však tento model dočká co do skladnosti a nízké hmotnosti. Ta dosahuje pouze 5,22 kilogramů, převoz tiskárny tak bude jednoduchý. Za zmínku také stojí poměrně nízká spotřeba v pohotovostním režimu. Vstupní zásobník pojme až 100 listů A4.

Parametr Tento produkt
Výrobce

HP

Typ

Inkoustová

Funkce kopírování

Ano

Funkce skenování

Ano

Barevný tisk

Ano

Vstupní zásobník

100

Automatický podavač

Ne

Spotřeba Stand-by (W)

4

Hlučnost (dB)

56

Hloubka (cm)

36,1

Šířka (cm)

43,3

Výška (cm)

13,2

Hmotnost (kg)

5,22

Hodnocení funkcí a vybavení

Klasické připojení přes kabel je samozřejmě možné, neschází však také Wifi modul. Naopak k dispozici nebude NFC a na čelním panelu nenajdete USB konektor pro připojení paměťového média. Ostatně schází také displej, takže by takový tisk nebyl ani možný. Veškerá nastavení probíhají prostřednictvím připojeného počítače nebo aplikace na mobilu.

Parametr Tento produkt
Displej

Ne

USB

Ano

Wifi

Ano

NFC

Ne

Hodnocení tisku

Standardní rozlišení tisku v oblasti inkoustových tiskáren se pohybuje na úrovni 1 200 DPI, ani toto zařízení nevybočuje z řady. Tisk dosahuje solidní rychlosti 10 stran za minutu, prodleva mezi odesláním dokumentu a zahájením tisku je však až 18 sekund. Přístroj tak bude pomocníkem spíše méně náročných domácností, než kanceláří.

Bezokrajový tisk je umožněn. Co do provozních nákladů tento model však spadá do podprůměru. Výtisk jedné A4 vás vyjde v černé barvě minimálně na 1,11 Kč a v barevném provedení na více než 1,75 Kč.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle (str/min)

10

Doba tisku první strany černobíle (s)

18

Maximální tiskové rozlišení (DPI)

1 200

Bezokrajový tisk

Ano

Maximálně listů (černá)

360

Cena černého toneru

400

Cena černobílého výtisku A4

1,11

Maximálně listů (barevná)

200

Cena barevných tonerů

350

Cena barevného výtisku A4

1,75

Naše hodnocení a závěr

Model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 je určen pro nenáročné uživatele s menšími objemy tisku. Hlavní předností je cena, schopnost barevného tisku a Wifi připojení. Zásadními negativy jsou pak vysoké provozní náklady, pomalý tisk, ale také absence displeje. Tiskárna dobře vyhoví v domácnostech, kde je tisk spíše nahodilý.

Vytisknete-li ročně přes 500 listů A4, rozhodně vám doporučujeme zaměřit se spíše na model HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A, pro který jsme sepsali samostatnou recenzi. Na provozních nákladech se vám vyšší investice vrátí pravděpodobně dříve než po pouhém roce.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 | Hodnocení: 72,5 %
Jakub Gulec obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

2 000 Kč Orientační cena