Menu

Recenze a srovnání HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

72,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Inkoustové tiskárny

Klady

  • Nízká cena
  • Barevný tisk
  • Wifi připojení

Zápory

  • Vysoké provozní náklady
  • Pomalý tisk
  • Chybí displej
2 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 se řadí k pokročilejším inkoustovým přístrojům za velmi přijatelnou cenu. Jako většina inkoustových tiskáren i tato umožní barevnou produkci. Skenování a kopírování je samozřejmě možné, obejít se budete muset bez automatického podavače. Oboustranný tisk však automaticky probíhá.

Hlučnost výrobce neuvádí, předpokládejte tedy spíše vyšší hladiny. Pozitiv se však tento model dočká co do skladnosti a nízké hmotnosti. Ta dosahuje pouze 5,22 kilogramů, převoz tiskárny tak bude jednoduchý. Za zmínku také stojí poměrně nízká spotřeba v pohotovostním režimu. Vstupní zásobník pojme až 100 listů A4.

Parametr Tento produkt
Výrobce

HP

Typ

Inkoustová kazetová

Barevný tisk

Ano

Bezokrajový tisk

Ano

Vstupní zásobník

100

Automatický podavač

Ne

Spotřeba Stand-by dle výrobce (W)

4

Hlučnost dle výrobce (dB)

56

Hloubka (cm)

36,1

Šířka (cm)

43,3

Výška (cm)

13,2

Hmotnost dle výrobce (kg)

5,22

Hodnocení funkcí a vybavení

Klasické připojení přes kabel je samozřejmě možné, neschází však také Wifi modul. Naopak k dispozici nebude NFC a na čelním panelu nenajdete USB konektor pro připojení paměťového média. Ostatně schází také displej, takže by takový tisk nebyl ani možný. Veškerá nastavení probíhají prostřednictvím připojeného počítače nebo aplikace na mobilu.

Parametr Tento produkt
Displej

Ne

USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ne

Hodnocení tisku

Standardní rozlišení tisku v oblasti inkoustových tiskáren se pohybuje na úrovni 1 200 DPI, ani toto zařízení nevybočuje z řady. Tisk dosahuje solidní rychlosti 10 stran za minutu, prodleva mezi odesláním dokumentu a zahájením tisku je však až 18 sekund. Přístroj tak bude pomocníkem spíše méně náročných domácností, než kanceláří.

Bezokrajový tisk je umožněn. Co do provozních nákladů tento model však spadá do podprůměru. Výtisk jedné A4 vás vyjde v černé barvě minimálně na 1,11 Kč a v barevném provedení na více než 1,75 Kč.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

10

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

18

Maximální rozlišení tisku (DPI)

1 200

Bezokrajový tisk

Ano

Maximálně listů dle výrobce (černá)

360

Cena černého toneru

400

Cena černobílého výtisku A4 dle výrobce

1,11

Maximálně listů dle výrobce (barevná)

200

Cena barevných tonerů

350

Cena barevného výtisku A4 dle výrobce

1,75

Naše hodnocení a závěr

Model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 je určen pro nenáročné uživatele s menšími objemy tisku. Hlavní předností je cena, schopnost barevného tisku a Wifi připojení. Zásadními negativy jsou pak vysoké provozní náklady, pomalý tisk, ale také absence displeje. Tiskárna dobře vyhoví v domácnostech, kde je tisk spíše nahodilý.

Vytisknete-li ročně přes 500 listů A4, rozhodně vám doporučujeme zaměřit se spíše na model HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A, pro který jsme sepsali samostatnou recenzi. Na provozních nákladech se vám vyšší investice vrátí pravděpodobně dříve než po pouhém roce.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 | Hodnocení: 72,5 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka, která se u nás často věnuje technologickým tématům. Ráda zkouší nové věci a volný čas věnuje objevování těch nejčerstvějších trendů, a to nejen mezi tiskárnami. Poradí vám, podle čeho tiskárnu vybírat a jak najít model, který bude odpovídat vašim potřebám i rozpočtu, bez ohledu na to, zda hledáte tiskárnu pro domácí použití nebo do kanceláře.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

2 000 Kč Orientační cena