Recenze a porovnání HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních laserových tiskáren

Datum doporučení: Prosinec 2020

73,4 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Rychlý start
  • Snadná manipulace
  • Nižší kvalita tisku
  • Pomalejší tisk
  • Pouze černobílý tisk
3 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní údaje 

HP LaserJet Pro MFP M28w považujeme za základní model laserové multifunkční tiskárny. To se také projevuje na její celkem nízké pořizovací ceně. Tento přístroj umí vedle tisku také kopírovat a skenovat. Jen upozorňujeme, že tisk zvládne pouze černobíle, což je ale u laserového typu tiskáren celkem časté. Tyto modely jsou zaměřené na rychlý tisk velkých objemů textu, hodí se proto hlavně do kanceláří.

Hlučnost je standardních 52 dB, provoz nebude příliš rušivý. Rozměry i hmotnost 5,4 kilogramu jsou pak celkově pod průměrem našeho srovnání (prosinec 2020). Jde tedy o model vhodný pro častější přenášení z místa na místo.

Parametr Tento produkt
Výrobce

HP

Typ

Laserová

Funkce kopírování

Ano

Funkce skenování

Ano

Barevný tisk

Ne

Vstupní zásobník

150

Automatický podavač

Ne

Spotřeba Stand-by (W)

2,9

Hlučnost (dB)

52

Hloubka (cm)

26,4

Šířka (cm)

36

Výška (cm)

19,7

Hmotnost (kg)

5,4

Hodnocení funkcí a vybavení

Tiskové předlohy dostanete do tiskárny buď klasickým kabelovým spojením přes USB, nebo bezdrátově přes Wifi. Funkci NFC čekat nemůžete, přeci jen jde o pokročilejší technologii, kterou v levnějších zařízeních jen tak nenajdete. Schází také možnost tisku přímo z flash disku (USB). Chybí také automatický podavač papíru, který dokáže usnadnit skenování i kopírování. Displej na tiskárně je pouze informativní.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

USB

Ano

Wifi

Ano

NFC

Ne

 

Hodnocení tisku

Vzhledem k nižší ceně je zařízení zajímavé svou rychlostí tisku. S 18 černobílými listy za minutu se sice neřadí mezi nejrychlejší produkty našeho výběru, nicméně v menších kancelářích vyhoví dobře. Doba mezi zahájením tisku a vytištěním první strany je jen něco málo přes 8 sekund. Bezokrajový tisk k dispozici není, ten by však bez možnosti barevné produkce nenašel využití.

Vstupní zásobník na 150 listů většině středně náročných uživatelů postačí, hodnota je v našem výběru však spíše průměrná (prosinec 2020). Rozlišení tisku je pak pouhých 600 DPI, což ale pro účely generování pouhého textu vyhoví dobře. Toner umožní vytisknout až 1 000 listů A4, hodnota uvedená výrobcem však může být při reálném využití nižší.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle (str/min)

18

Doba tisku první strany černobíle (s)

8,2

Maximální tiskové rozlišení (DPI)

600

Bezokrajový tisk

Ne

Maximálně listů (černá)

1 000

Cena černého toneru

1 300

Cena černobílého výtisku A4

1,3

Naše hodnocení a závěr

Pokud potřebujete levnou multifunkční laserovou tiskárnu, HP LaserJet Pro MFP M28w je určitě dobrá volba. Za poměrně nízkou cenu získáte všestranný přístroj, který zvládne vytisknout maximálně 18 listů za minutu. Do vstupního zásobníku se vejde 150 listů, což pro základní využití stačí. Bohužel nemůžete využít automatický podavač papírů. Displej je pouze informativní, nenabízí možnost širšího ovládání tiskárny.

Předlohu můžete poslat do tiskárny přes kabel, nebo po bezdrátovém připojení přes Wifi. Výhodou této tiskárny je dobrá mobilita, díky nižší hmotností a menším rozměrům se dá snadno přenášet. Hlučnost 52 dB je celkem standardní. Jestliže hledáte sofistikovanější zařízení s možností barevného tisku a kvalitnějším rozlišením, zkuste si přečíst recenzi na Canon i-Sensys MF744Cdw.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A | Hodnocení: 73,4 %
Jakub Gulec obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A

HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A

3 000 Kč Orientační cena