Menu

Recenze a srovnání HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních laserových tiskáren

Datum doporučení: Březen 2020

  • Nízká cena
  • Rychlý start
  • Snadná manipulace
  • Nižší kvalita tisku
  • Pomalejší tisk
  • Pouze černobílý tisk
3 400 Kč Orientační cena

Základní údaje 

HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A považujeme za základní model laserové multifunkční tiskárny. To se také projevuje na její celkem nízké pořizovací ceně. Tento přístroj umí vedle tisku také kopírovat a skenovat. Jen upozorňujeme, že tisk zvládne pouze černobíle, což je ale u laserového typu tiskáren celkem časté. Tyto modely jsou zaměřené na rychlý tisk velkých objemů textu, hodí se proto hlavně do kanceláří. Hlučnost je celkem standardních 52 dB, rozměry i hmotnost 5,4 kilogramu jsou pak celkem pod průměrem našeho srovnání (březen 2020). Jde tedy o model vhodný pro častější přenášení z místa na místo.

Parametr Tento produkt
Výrobce HP
Typ Laserová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Hlučnost (dB) 52
Hloubka (cm) 26,4
Šířka (cm) 36
Výška (cm) 19,7
Hmotnost (kg) 5,4

Hodnocení funkcí a vybavení

Tiskové předlohy dostanete do tiskárny buď klasickým kabelovým spojením přes USB, nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Funkci NFC čekat nemůžete, přeci jen jde o pokročilejší technologii, kterou v levnějších zařízeních jen tak nenajdete. Chybí také automatický podavač papíru, který dokáže usnadnit skenování. Displej sice na tiskárně je, avšak pouze informativní segmentový, který nenabízí žádný přehledný ovládací prvek.

Parametr Tento produkt
USB Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ne
Automatický podavač Ne
Displej Ano

Hodnocení tisku

U tohoto levnějšího modelu tiskárny se musíte spokojit s horší maximální kvalitou rozlišení tisku (600 DPI). Při černobílé předloze ale nejde o zásadní problém. Vstupní zásobník pojme 150 listů, na trhu ale narazíte na tiskárny s dvakrát větším prostorem. Přístroj není moc rychlý v rámci kategorie laserových tiskáren. Za minutu zvládne maximálně 18 listů, první je ale hotový už za osm sekund, což je dobré. Bezokrajový tisk tato tiskárna nenabízí.

Parametr Tento produkt
Maximální tiskové rozlišení (dpi) 600
Vstupní zásobník 150
Rychlost tisku černobíle (str/min) 18
Doba tisku první strany černobíle (s) 8,2
Bezokrajový tisk Ne
Barevný tisk Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Z uživatelských recenzí vyplývá, že si na této tiskárně lidé nejvíce cení právě nízké ceny a dobrý výkon pro základní úkony. Občas kritizují složitější instalaci a propojení přes Wi-Fi i pomalejší tisk

Naše hodnocení a závěr

Pokud potřebujete základní multifunkční laserovou tiskárnu, HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A je určitě dobrá volba. Za poměrně nízkou cenu získáte přístroj s kvalitou tisku 600 DPI, který zvládne vytisknout maximálně 18 listů za minutu. Nejde tedy o ohromující parametry. Dobrý je ale rychlý start, kdy je první stránka hotová už za osm sekund. Do vstupního zásobníku se vejde 150 listů, což pro základní využití stačí. Bohužel nemůžete využít automatický podavač papírů. Displej je pouze informativní, nenabízí možnost širšího ovládání tiskárny. Předlohu můžete poslat do tiskárny po instalaci kabelu do USB portu, nebo po bezdrátovém připojení přes Wi-Fi. Výhodou této tiskárny je dobrá mobilita, díky nižší hmotností a menším rozměrům se dá snadno přenášet. Hlučnost 52 dB je celkem standardní.

Jestliže hledáte sofistikovanější zařízení s možností barevného tisku a kvalitnějším rozlišením, zkuste si přečíst recenzi na Canon i-Sensys MF643Cdw.

3 400 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A

HP LaserJet Pro MFP M28w W2G55A

3 400 Kč Orientační cena