Recenze a porovnání Brother MFC-J3930DW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Brother MFC-J3930DW

96,3 % Hodnocení
redakce

Také nás zaujalo

Inkoustové tiskárny

Klady a zápory

Klady

  • Velmi rychlý tisk (černý)
  • Automatický podavač
  • Levný tisk

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Větší rozměry
  • Vysoká cena
11 000 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Brother MFC-J3930DW je inkoustovým modelem pro náročné uživatele. Díky vysokému rozlišení zvládne i velmi kvalitní barevnou produkci. Funkce skenování a kopírování jsou samozřejmostí, stejně jako objemný vstupní zásobník. Ten pojme až 500 listů papíru.

Hlučnost se pohybuje okolo hodnoty 50 dB, přístroj tak patří spíše mezi ty tišší a své uplatnění najde i v kanceláři. Automatický podavač usnadní kopírování i skenování, práce bude svižná a jednoduchá. Ruku v ruce s velkým zásobníkem a kvalitními funkcemi jde ale také vysoká hmotnost. Ta dosahuje 23,6 kilogramů, tiskárna rozhodně není určena pro pravidelné převážení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brother

Typ

Inkoustová kazetová

Barevný tisk

Ano

Tisk na formát A3

Ano

Tisk fotografií

Ano

Maximální gramáž papíru (g/m2)

260

Bezokrajový tisk

Ano

Vstupní zásobník

500

Automatický podavač

Ano

Spotřeba Stand-by dle výrobce (W)

6,5

Hlučnost dle výrobce (dB)

50

Hloubka (cm)

47,7

Šířka (cm)

57,5

Výška (cm)

37,4

Hmotnost dle výrobce (kg)

23,6

Hodnocení funkcí a vybavení

Standardně je připojení umožněno prostřednictvím USB kabelu, neschází však ani Wifi, nebo ještě modernější NFC. Pokud váš smartphone NFC ovládá, stačí nainstalovat vhodnou aplikaci, telefon k tiskárně přiložit a jste propojeni. Na čelním panelu najdete také konektor pro paměťové médium typu USB.

Displej má kvality nižší, nicméně tlačítkový ovládací panel nastavení zjednoduší.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ano

Hodnocení tisku

S rychlostí 35 černobílých stran za minutu a prodlevou do prvního tisku 6 sekund je tato tiskárna nejrychlejší v našem výběru (prosinec 2020). Od práce vás tak nebude příliš zdržovat. Maximální rozlišení 4 800 x 1 200 DPI dobře poslouží pro tisk grafiky, ale i fotografií.

Práci usnadní dvojice zásobníků na 2 x 250 listů A4, které nebudete muset často doplňovat. Výrobce slibuje až 3 000 černých a 4 500 barevných výtisků na náplň, v praxi se tyto hodnoty mohou však i výrazně lišit. Přibližnou cenu tisku tak berte spíše orientačně.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

35

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

6

Maximální rozlišení tisku (DPI)

1 200 × 4 800

Maximální rozlišení skenu (DPI)

1 200 × 2 400

Bezokrajový tisk

Ano

Maximálně listů dle výrobce (černá)

3 000

Cena černého toneru

550

Cena černobílého výtisku A4 dle výrobce

0,18

Maximálně listů dle výrobce (barevná)

4 500

Cena barevných tonerů

930

Cena barevného výtisku A4 dle výrobce

0,21

Názory expertů a dalších uživatelů

Mezi benefity této tiskárny, které uživatelé ve svých recenzích zmiňují nejčastěji, patří zejména samostatné zásobníky na papíry formátů A3 a A4. Pozitivní slova míří také směrem k levným originálním náplním, tisk na tomto zařízení má skutečně minimální náklady. Naproti tomu leckomu připadá poměrně složitý návod k zařízení, toto je však u tiskáren zcela běžné.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Důvodem ke koupi této tiskárny nemusí být ani tak samostatný zásobník, možnost tisku na A3 nebo barevný tisk, jako hlavně využití tankového systému. Díky tomu jsou náklady na tisk skutečně minimální a i přes vyšší investici se většině aktivních tiskařů na nákladech vyšší počáteční investice rychle vrátí. Rychlost černobílého tisku tohoto modelu patří mezi konkurenčními zařízeními mezi ty vyšší. Automatický podavač je pak už v této cenové hladině poměrně běžnou záležitostí.

Proti těmto benefitům jde vysoká hmotnost a větší rozměry, tomu se však zpravidla nevyhnete u žádné dobře vybavené tiskárny. Vyšší kvalita a rychlost totiž vyžadují robustnější konstrukci.

Naše hodnocení a závěr

Brother MFC-J3930DW je tiskárnou vyšší střední třídy určenou pro pravidelnou produkci grafických výstupů. Díky vysokému rozlišení si poradí i s většími fotkami ve slušné kvalitě. Samozřejmostí je velmi rychlý tisk a velmi objemný zásobník na papíry. Automatický podavač lze označit za nedocenitelného pomocníka. Hlučností se řadí tento model mezi mírně nadprůměrné ve smyslu pozitivním.

Tiskárna dobře vyhoví u náročných uživatelů i v kancelářích s požadavky na kvalitní barevný tisk, kde nebude rušit při práci nadprůměrným generováním hluku. Pokud máte však nižší požadavky na kvalitu barevného tisku, doporučit můžeme spíše laserový model Canon i-Sensys MF744Cdw, protože trysky inkoustové tiskárny mají nižší životnost a budou se časem zanášet.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Brother MFC-J3930DW | Hodnocení: 96,3 %
Jakub Gulec obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Věnuje se také redakčnímu testování jednotlivých tiskáren. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Brother MFC-J3930DW

Brother MFC-J3930DW

11 000 Kč Orientační cena