Menu

Recenze a srovnání Brother MFC-J3930DW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních inkoustových tiskáren

Datum doporučení: Prosinec 2020

  • Velmi rychlý tisk (černý)
  • Automatický podavač
  • Levný tisk
  • Vysoká hmotnost
  • Větší rozměry
  • Vysoká cena
11 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní údaje 

Brother MFC-J3930DW je inkoustovým modelem pro náročné uživatele. Díky vysokému rozlišení zvládne i velmi kvalitní barevnou produkci. Funkce skenování a kopírování jsou samozřejmostí, stejně jako objemný vstupní zásobník. Ten pojme až 500 listů papíru.

Hlučnost se pohybuje okolo hodnoty 50 dB, přístroj tak patří spíše mezi ty tišší a své uplatnění najde i v kanceláři. Automatický podavač usnadní kopírování i skenování, práce bude svižná a jednoduchá. Ruku v ruce s velkým zásobníkem a kvalitními funkcemi jde ale také vysoká hmotnost. Ta dosahuje 23,6 kilogramů, tiskárna rozhodně není určena pro pravidelné převážení.

Parametr Tento produkt
Výrobce Brother
Typ Inkoustová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Barevný tisk Ano
Vstupní zásobník 500
Automatický podavač Ano
Spotřeba Stand-by (W) 6,5
Hlučnost (dB) 50
Hloubka (cm) 47,7
Šířka (cm) 57,5
Výška (cm) 37,4
Hmotnost (kg) 23,6

Hodnocení funkcí a vybavení

Standardně je připojení umožněno prostřednictvím USB kabelu, neschází však ani WiFi, nebo ještě modernější NFC. Pokud váš smartphone NFC ovládá, stačí nainstalovat vhodnou aplikaci, telefon k tiskárně přiložit a jste propojeni. Na čelním panelu neschází konektor pro paměťové médium typu USB.

Displej má kvality nižší, nicméně tlačítkový ovládací panel nastavení zjednoduší.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
USB Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ano

Hodnocení tisku

S rychlostí 35 černobílých stran za minutu a prodlevou do prvního tisku 6 sekund je tato tiskárna nejrychlejší v našem výběru (prosinec 2020). Od práce vás tak nebude příliš zdržovat. Maximální rozlišení 4 800 x 1 200 DPI dobře poslouží pro tisk grafiky, ale i fotografií.

Práci usnadní dvojice zásobníků na 2 x 250 listů A4, které nebudete muset často doplňovat. Výrobce slibuje až 3 000 černých a 4 500 barevných výtisků na náplň, v praxi se tyto hodnoty mohou však i výrazně lišit. Přibližnou cenu tisku tak berte spíše orientačně.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle (str/min) 35
Doba tisku první strany černobíle (s) 6
Maximální tiskové rozlišení (dpi) 4 800
Bezokrajový tisk Ano
Maximálně listů (černá) 3 000
Cena černého toneru 550
Cena černobílého výtisku A4 0,18
Maximálně listů (barevná) 4 500
Cena barevných tonerů 930
Cena barevného výtisku A4 0,21

Naše hodnocení a závěr

Brother MFC-J3930DW je tiskárnou vyšší střední třídy určenou pro pravidelnou produkci grafických výstupů. Díky vysokému rozlišení si poradí i s většími fotkami ve slušné kvalitě. Samozřejmostí je velmi rychlý tisk a velmi objemný zásobník na papíry. Automatický podavač lze označit za nedocenitelného pomocníka. Hlučností se řadí tento model mezi mírně nadprůměrné ve smyslu pozitivním.

Tiskárna dobře vyhoví u náročných uživatelů i v kancelářích s požadavky na kvalitní barevný tisk, kde nebude rušit při práci nadprůměrným generováním hluku. Pokud máte však nižší požadavky na kvalitu barevného tisku, doporučit můžeme spíše laserový model Canon i-Sensys MF744Cdw, protože trysky inkoustové tiskárny mají nižší životnost a budou se časem zanášet.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Brother MFC-J3930DW

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Brother MFC-J3930DW

Brother MFC-J3930DW

11 000 Kč Orientační cena