Recenze trampolín Marimex | Test nejlepších 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test nejlepších trampolín Marimex 2023

Aktualizováno:
Autor:
Iveta Polášková

Společnost Marimex patří k nejvýraznějším dodavatelům bazénové a relaxační techniky. Na českém trhu se pohybuje již více než 25 let. Mimo trampolíny se zaměřuje také na infrasauny, vířivky, nafukovací matrace a zahradní hračky. V článku níže se však zaměříme výhradně na trampolíny a jejich vlastnosti. Dopředu prozradíme, že se bude jednat zejména o jejich bezpečnostní opatření, poměr ceny ku výkonu a různé speciální varianty. Pokud byste se rádi dozvěděli víc o obecném výběru trampolín, nabídneme článek Jak vybrat trampolínu.


Nejlepší trampolíny Marimex dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Typ Nosnost (kg) Počet pružin Orientační cena Aktuální cena
Top 1 S pružinami, nadzemní 150 54 4 700 Kč Zobrazit nabídky
Top 2 S pružinami, nadzemní 250 72 6 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 3 S pružinami, nadzemní 100 48 4 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 4 S pružinami, nadzemní 150 56 5 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 5 S pružinami, nadzemní 150 72 6 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 6 S pružinami, nadzemní 150 90 8 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 7 S pružinami, přízemní 150 54 5 700 Kč Zobrazit nabídky
Top 8 S pružinami, přízemní 150 72 6 700 Kč Zobrazit nabídky
Top 9 Bez pružin, nadzemní 150 - 9 300 Kč Zobrazit nabídky
Top 10 S pružinami, nadzemní 150 90 7 600 Kč Zobrazit nabídky

Jaké jsou trampolíny Marimex

Tento článek je věnován výhradně trampolínám Marimex. Vysvětlí, jaká jsou specifika značky, co od jejích produktů očekávat a krátce shrne působení tohoto dodavatele na českém trhu.

 • Specifika – Trampolíny Marimex se zaměřují na bezpečnostní opatření, dobrý poměr kvality k ceně a bohatou nabídku příslušenství a náhradních dílů.
 • Produktové řady – Ve čtyřech produktových řadách naleznete jak klasické modely, tak i speciality v podobě trampolín přízemních nebo bezpružinových.
 • Historie – Firma Marimex je na trhu od roku 1993, trampolíny nabízí od roku 2013.
 • Současnost značky – Některé produkty získaly v minulých letech ocenění Produkt roku vyhlašované společností Heureka. Nejucelenější možnost prohlídky zboží máte ve showroomu v Praze-Libuši.
Parametr Specifika u trampolín Marimex
Typ trampolín S pružinami i bez pružin, nadzemní i přízemní
Materiál konstrukce Galvanizovaná ocel
Nosnost Nejčastěji 150 kg, u nejmenší trampolíny 100 kg
Umístění sítě Před pružinami, pokud je trampolína má
Tyče Prohnuté ven, aby se nedotýkaly sítě
Počet pružin 48-90
Certifikace Dekra, Intertek a TÜV
Cena Střední, od 5 do 11 000 Kč

Podle čeho vybírat trampolíny

Protože naprostá většina zákazníků nakupuje trampolíny pro svoje děti, není velkým překvapením, že hlavním kritériem by měla být bezpečnost. Ta se promítá do nejrůznějších parametrů, které stručně popíšeme níže:

 • Konstrukce musí být z kvalitní galvanizované oceli, robustní, s nezanedbanými sváry.
 • Pružiny pořiďte také kvalitní a pořádně zakryté.
 • Skákací plocha je potřeba hladká, aby neodírala.
 • Síť musí být připnutá na obou stranách, pevná a s hustým propletením.
 • Tyče by měly být kryté molitanem, v ideálním případě odklopené od sítě, aby do nich skákající dítě nemohlo narazit.
 • Trampolíně by neměly chybět bezpečnostní certifikáty (Zdroj: Which).

Teprve když vyřadíte bezpečnostní hlediska a vyhnete se nebezpečným produktům, přichází na řadu další kritéria. Ta se týkají obecných doporučení i uživatelského komfortu.

 • Rozhodněte se mezi trampolínou stojící na vysokých nohách a mezi nízkou trampolínou, která je blíž zemi, ale je nutné pod ní vykopat díru.
 • Zvolte správnou velikost – kolem trampolíny by měl zůstat metr prostoru, pozor si dejte také na stromy s nízkými větvemi.
 • Čím více pružin, tím lepší odrazové schopnosti skákací plocha má.
 • Čím více noh, tím bude trampolína stabilnější, bude se méně viklat apod.
 • Proklepněte si výrobce, co se týče náhradních dílů i dalšího příslušenství.
 • Udělejte si přehled o finanční náročnosti trampolín. Většina produktů stojí mezi 5 a 10 tisíci Kč.

Specifika trampolín Marimex

Marimex nabízí trampolíny zahradní, modely do bytu nebo pro jumping mezi nimi nenajdete. Ohledně průměru je firma variabilní, v jejím portfoliu se nachází modely v pěti velikostech velikostech: 244 cm, 305 cm, 366 cm, 396 cm a 457 cm. K nim seženete širokou paletu příslušenství i náhradních dílů – od krytu pružin a ochranných rukávů na tyče až po náhradní spony nebo jednotlivé stupně žebříku.

Firma klade důraz na bezpečí, společným rysem trampolín Marimex jsou tyče prohnuté tak, aby se jich napnutá síť vůbec nedotýkala. Síť je většinou (až na řadu Comfort) umístěna před pružinami. Počtem pružin se trampolíny řadí k průměru trhu, stejně tak i nosností. V balení vždy naleznete horní síť a (s výjimkou přízemních modelů) žebřík. Bezpečnost trampolín dosvědčují certifikáty Dekra, Intertek a TÜV.

Konstrukce trampolín Marimex je z pozinkované oceli, V provedení naleznete mezi jednotlivými řadami několik rozdílů – některé trampolíny mají nosné tyče vedoucí až k zemi, některým končí ve vzduchu. Vedle klasických vysokých trampolín firma nabízí i řadu produktů zapuštěných do země.

Produktové řady trampolín Marimex

Pokud si prohlédneme nabídku trampolín Marimex, můžeme identifikovat čtyři produktové řady – Marimex, Marimex Premium, Marimex Premium in-ground a  Marimex Comfort.

Marimex

Základní verze trampolín má ochrannou síť umístěnou před pružinami, aby na ně dítě nemohlo během skákání upadnout. Do průměru 305 cm stojí na třech párech noh ve tvaru písmene U, u průměru 366 cm je vybavena čtyřmi páry a u průměru 457 cm pěti páry noh.

Síť nesou tyče vedoucí až k zemi, což je benefit pro zvýšení celkové stability. Tato řada trampolín cílí také na zákazníky zajímající se o nižší cenu.

Zákazníci v uživatelských recenzích pozitivně kvitují síť umístěnou před pružinami, prohnuté sloupky a celkovou kvalitu trampolíny. Výtky naopak mají k návodu, který by dle nich mohl být lépe zpracovaný a podrobnější. Některým z nich tak montáž zabrala nečekaně dlouhou dobu.

Marimex Premium

S touto řadou si Marimex dal za cíl zvýšit bezpečnost používání. To se projevilo v zesíleném krytu pružin a nové technologii T-spojů. Ve velikosti 305 cm se zákazníci také dočkají jednoho páru noh navíc. U této řady však chybí trampolína ve velikosti 244 cm.

Změn doznala konstrukce stojen, ty jsou u řady Premium dynamičtěji prohnuté, nesahají však až k zemi, nýbrž se přišroubovávají k nohám. Horní obruč je ze silnějších trubek a uchycená pomocí zmiňovaných T-spojů.

Co se uživatelských recenzí týče, u řady Premium se chvály dočkala stabilita a bytelnost konstrukce. Jako benefity zákazníci vidí design a síť umístěnou před pružinami. Stále se však objevují narážky na nesrozumitelnost návodu a problémy s montáží, zejména zdlouhavé připevňování sítě ke skákací ploše. V několika případech bylo dokonce nutné díly trochu opracovat pilníkem, aby do sebe správně zapadly.

Marimex Premium in-ground

Řada přízemních trampolín stojí namísto párů noh ve tvaru písmene U na šesti nízkých placatých podstavcích. Skákací plocha se tedy nachází ve výšce 20 cm od země. Díky tomu není třeba žebřík nebo spodní ochranná síť, to však rozhodně neznamená, že by při vylézání z trampolíny nebylo třeba opatrnosti. Montáž zabere o něco více času, protože pod trampolínou je nutné vykopat 80 cm hlubokou díru.

Horní část trampolíny je shodná s modely řady Marimex Premium. Přízemní se vyrábějí pouze ve velikostech 305 cm a 366 cm.

Pokud propátráme recenze současných majitelů těchto trampolín, nalezneme pozitivní komentáře ohledně jejich stability a poměru ceny ku výkonu. Rodiče také oceňují, že se nemusejí bát, že jejich ratolesti spadnou ze žebříku. Mezi výtkami převažují ty ohledně návodu, objevily se však také drobné nepřesnosti v rozmístění děr, přičemž v některých případech bylo nutné do konstrukce vyvrtat díru novou.

Marimex Comfort

Trampolíny řady Comfort se poněkud vymykají – jsou totiž bezpružinové. Na jejich místě se nachází elastický výplet, který je bezpečnější, protože pád na něj nebolí. Dle výrobce také zvyšuje flexibilitu skákací plochy a zajišťuje měkčí dopad.

Horní ochranná síť je u tohoto typu trampolín vedena až za výplet k okrajům skákací plochy. Tím se trochu zvětšuje vnitřní prostor, a ačkoliv skokan by přímo na výplet skákat neměl (proto je také barevně ohraničen), má více místa na rozpažené ruce apod. Stejně jako u řady Premium, i zde výrobce ve velikosti 305 cm přidal jeden pár noh pro lepší stabilitu.

V uživatelských recenzích nalezneme příznivé reakce na bezpružinové provedení a jeho bezpečnost. Přidávají se i další výhody, tichost a měkčí doskok. Zákazníci by naopak vylepšili uchycení sítě ke skákací ploše. A opět se objevují výtky k návodu a délce montáže.

Historie značky Marimex

Firma Marimex byla založena roku 1993. Zprvu nabízela pouze bazény dovezené z Ameriky, které od roku 1995 začala také sama projektovat. Výrazný byl rok 1996, kdy bylo dostavěno sídlo společnosti a rovněž došlo ke zrodu dceřiné společnosti na Slovensku.

Za více než 25 let existence se nabídka samozřejmě rozšířila – v roce 2008 přišly na český trh infrasauny, v roce 2013 započal prodej trampolín. Rok 2016 se nese ve znamení zahradních hraček a v roce 2017 je nabídka obohacena o dekorativní zboží.

Během své existence se firma účastnila veletrhů a zahraničních akcí – například v Moskvě či v čínském Kantonu. Na českém trhu nadále roste a co se trampolín týče, hodlá být evropským distributorem.

Současnost značky Marimex

Zboží Marimex se vyrábí v ČR, Číně, Francii, Kanadě, Pákistánu a dalších zemích. Zákazníci si je mohou prohlédnout v hlavním sídle v Praze-Libuši, jehož součástí je i showroom pro prezentaci aktuální nabídky. Jeho plocha se postupně rozrostla na současných 500 m².

I mimo Prahu jsou produkty této firmy široce dostupné, naleznete je v mnoha hobby marketech nebo supermarketech. Některé z nich získaly ocenění Produkt roku udělované společností Heureka za oblíbenost produktů, počet nákupů a zákaznické hodnocení. Z trampolín uspěl model Marimex 305 cm, mezi bazény byly oceněny modely Tampa a Florida a z infrasaun Marimex Popular 3000.

Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta patří mezi redaktory, kteří nevěří, že jeden produkt může být ideální pro všechny, a mnohem raději poradí, jak postupovat dle individuálních kritérií. Ta se mohou týkat jak průměru trampolíny, tak počtu pružin či umístění ochranné sítě. Mimo trampolíny se u nás na webu věnuje také mopům nebo tématům chytré domácnosti.

Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.8 z 46 hlasů