Menu

Recenze a srovnání Acra 183 cm

75,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Malé trampolíny do 300 cm

Klady

  • Pro menší zahrady
  • Nižší cena
  • Nižší skákací plocha
  • Snadný přístup

Zápory

  • Nižší nosnost
  • Tyče držící síť končí nad zemí
  • Bez žebříku v balení
3 100 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Pokud na zahrádce válčíte s nedostatkem místa, ale přesto byste rádi dětem dopřáli trampolínu, můžete zvolit model Acra o průměru 183 cm. V portfoliu výrobce jde o nejmenší kus, zakoupit ji můžete v různých velikostech až do průměru 429 cm.

Konstrukce trampolíny je z galvanizované oceli, tedy odolného materiálu, a stojí na třech párech noh ve tvaru U. Při takto malé velikosti je nižší počet noh naprosto dostačující. Jako důležitou také vidíme bezpečnostní certifikaci trampolíny, v tomto případě se o ni zasloužila společnost TÜV.

Síť a její uchycení

Ochrannou síť nese 6 tyčí, ty však bohužel nevedou až k zemi, což bychom považovali za lepší z hlediska stability. Starostlivé rodiče by mohla odradit vnější síť natažená až za pružinami, pro menší ratolesti je žádanější vnitřní síť, která zabraňuje přístupu k pružinám. Vnitřní síť také zpravidla lépe zabraňuje tomu, aby se dítě uhodilo o tyč trampolíny. Někteří však naopak preferují toto provedení, protože takto si děti, které právě neskáčou, mohou sednout na ochranný límec. Konečné rozhodnutí je zkrátka individuální.

Síť se zapíná na klasický zip, doplněný pojistkou proti vypadnutí. Toto zavírání je dnes na trhu standardem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Acra

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

183

Dostupné velikosti (cm)

183, 244, 305, 366, 429

Materiál konstrukce

Galvanizovaná ocel

Nosnost (kg)

100

Počet pružin

36

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

3 páry ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

6

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Končí nad zemí

Umístění ochranné sítě

Vnější

Zapínání sítě

Zip + přezky

Certifikace trampolíny

Ano (TÜV)

Příslušenství a možnosti dokoupení

V oblasti příslušenství trampolínu Acra příliš chválit nemůžeme. Jediné, co k ní dostanete automaticky, je horní ochranná síť. Spodní ochrannou síť výrobce na eshopu nemá vůbec, zbytek příslušenství je na dokoupení (leden 2022). Další doplňky už k trampolíně nezískáte.

Hlavní rozdíl mezi nabídkou konkurence a firmou Acra spočívá v chybějícím žebříku, ten je jinde standardní částí výbavy. Nutno ale dodat, že trampolína je poměrně nízká, takže je pravděpodobné, že žebřík nakonec potřebovat nebudete, protože vaše děti to nahoru zvládnou i bez něj.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

Ne

Žebřík

K dokoupení

Krycí plachta

K dokoupení

Kotvicí sada

K dokoupení

Další příslušenství

Nerelevantní

Rozměry trampolíny

Tato trampolína je skutečně malá, do šířky nezabere ani 2 metry místa. Doporučujeme však ponechat kolem ní volný pruh, aby se děti v případě pádu do sítě neuhodily o něco umístěného bezprostředně za ní. Relativně kompaktní je model Acra i na výšku, měří včetně ochranné sítě 2 metry. Z toho síť tvoří 154 cm, to je sice v porovnání s většími trampolínami méně, pokud však počítáte s využitím pro menší děti, bude jistě stačit. Skákací plocha je tedy vzdálena jen necelého půl metru od země.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

183

Výška skákací plochy od země (cm)

46

Výška ochranné sítě (cm)

154

Výška celé trampolíny (cm)

200

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelé, kteří trampolínu zakoupili před vámi, jsou s produktem většinou spokojení, i když přiznávají, že má také nějaké mouchy. V pozitivních ohlasech nalezneme zmínky o nízké ceně a menších rozměrech, díky kterým je vhodná i na menší zahrady. Uživatelům se také líbí, že je skákací plocha nižší, a dodávají, že jejich děti k výstupu na trampolínu žebřík nepotřebují.

Z výtek uživatelů jsme vyrozuměli, že ne každému vyhovoval přibalený návod k sestavení. Montáž byla také pro některé nepohodlná kvůli naolejované konstrukci, která má sklon špinit vše, čeho se dotkne. A několik uživatelů mělo dokonce smůlu na nepřesné montážní prvky.

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Také my za jednu z hlavních výhod trampolíny Acra považujeme menší rozměry, díky kterým výborně poslouží uživatelům s menším prostorem. I nám se líbí skákací plocha níž nad zemí a nižší cena je samozřejmě příjemný bonus. Pozitivně hodnotíme také široký výběr velikostí trampolíny na stránkách výrobce.

Jako nevýhodu bychom při používání malými dětmi viděli vnější síť, pro drobečky je vhodnější ta vnitřní, která brání dětem, aby omylem doskočily na pružiny nebo nabouraly do tyče. Dále bychom ocenili, kdyby tyče nesoucí síť vedly až k zemi. A pokud by si kromě dětí rád zaskákal také tatínek, asi jej zarazí nižší nosnost.

Naše hodnocení a závěr

Trampolínu Acra doporučujeme majitelům stísněných zahrádek, na šířku totiž měří jen 183 cm. Výška skákací plochy je dokonce pouhých 46 cm, takže mnohé děti se na ni dostanou i bez žebříku. Ten v balení zahrnut není, takže pokud se bez něj neobejdete, bude nutné jej pořídit zvlášť. Konstrukci tvoří galvanizovaná ocel, trampolína stojí na 3 párech noh a skákací plochu drží 36 pružin. Tím Acra nijak nezaostává, je běžné, že malé modely potřebují méně noh a pružin než ty velké.

Jediné, co doporučujeme zvážit, je umístění sítě. Acra ji vede až za pružinami, což je výhodné z hlediska většího vnitřního prostoru, děti uvnitř si také mohou sednout na límec, pokud právě neskáčou. Z hlediska bezpečnosti je však oblíbenější síť vnitřní, která brání dětem ve srážce s tyčí nebo ve skoku na tvrdé pružiny. Pokud máte zahrádku spíš menší, ale pár centimetrů navíc se tam ještě vejde, můžete zvážit i některou trampolínu o průměru 244 cm. Třeba Proteco Premium s vnitřní sítí a nosností 200 kg.

3 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Acra 183 cm | Hodnocení: 75,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Acra 183 cm

Acra 183 cm

3 100 Kč Orientační cena