Recenze Proteco Premium 244 cm - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Proteco Premium 244 cm

91,6 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Vysoká nosnost
  • Vak na přezůvky v balení
  • Celokovový žebřík

Zápory

  • Vyšší cena v rámci kategorie
  • Tyče držící síť končí nad zemí
  • Některé příslušenství výrobce nenabízí
4 000 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolíny firmy Proteco seženete v pěti různých velikostech, od 183 do 427 cm v průměru. Všechny se vyznačují černým zbarvením s výraznými žlutými prvky, jiná barva v nabídce není. My se budeme blíže zabývat trampolínou o průměru 244 cm, tato velikost patří mezi uživatelsky nejoblíbenější.

Jak je obvyklé, materiálem konstrukce byla zvolena pozinkovaná ocel, která je tímto způsobem chráněna proti korozi. Po obvodu skákací plochy naleznete 48 pružin, to také považujeme za standardní počet při této velikosti. Čím však trampolína vyčnívá, je vysoká nosnost 200 kg. Konkurenční modely se pohybují mezi 100-130 kg, takže rozdíl je opravdu znatelný.

Trampolína disponuje ochranou pružin i tyčí, jinak bychom ji ostatně ani nezařadili do výběru. Konstrukce stojí na 3 nohách ve tvaru U (horní fotografie je univerzální, jinou výrobce bohužel neposkytuje), to však vzhledem k velikosti málo není. Trampolína disponuje adekvátní certifikací, takže dle evropské normy splňuje všechny bezpečnostní požadavky.

Síť a její uchycení

Síť je umístěna před pružinami a brání tak dítěti uvnitř, aby na ně skočilo či spadlo a zranilo se. Tyče, které ji nesou, nevedou bohužel až k zemi, takové provedení by bylo při případných nárazech do sítě stabilnější. Pozitivně však hodnotíme, že jsou ohnuté směrem ven – pokud dítě spadne zevnitř do sítě, nebouchne se o ně. Vchod na skákací plochu uzavírá klasický zip doplněný bezpečnostními přezkami, v našich končinách jde o jednu z nejběžnějších variant (leden 2022).

Parametr Tento produkt
Výrobce

Proteco

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

244

Dostupné velikosti (cm)

183, 244, 305, 366, 427

Materiál konstrukce

Pozinkovaná ocel

Nosnost (kg)

200

Počet pružin

48

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

3 páry ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

6

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Končí nad zemí

Umístění ochranné sítě

Vnitřní

Zapínání sítě

Zip + přezky

Certifikace trampolíny

Ano (TÜV)

Příslušenství a možnosti dokoupení

V balení vás mimo standardní horní ochrannou síť a žebřík bude čekat jedno překvapení – vak na přezůvky. Pokud se rozhodnete investovat do dalšího příslušenství, můžete dokoupit také kotvicí sadu, která upevní nohy v zemi a zvýší tím stabilitu trampolíny. A pokud chcete zkusit více možností využití, výrobce nabízí také basketbalový koš.

Tím však možnosti dalšího příslušenství končí, spodní ochrannou síť ani krycí plachtu nezískáte. Pokud o ně tedy budete stát, budete se muset poohlédnout u jiných výrobců. Krycí plachta zvyšuje životnost skákací plochy, protože ji chrání před nepříznivými vlivy počasí, takže mnoho uživatelů ji řadí mezi rozumné investice.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

Ne

Žebřík

Ano

Krycí plachta

Ne

Kotvicí sada

K dokoupení

Další příslušenství

V balení: vak na přezůvky,k dokoupení: Basketbalový koš

Rozměry trampolíny

Jak už jsme zmínili, celá trampolína měří 244 cm. Z toho 201 cm zabírá skákací plocha. Ta je umístěna 65 cm nad zemí. Trampolína je tak poněkud nižší než celkově rozměrnější modely, to však není na závadu. Naopak, je možné, že větší děti se dokážou dostat nahoru i bez žebříku. Nižší je také výška sítě, v tomto případě 165 cm. Menší trampolíny zpravidla slouží menším dětem, takže vyšší síť není třeba. Všechny rozměry si můžete prohlédnout také v tabulce níže.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

244

Průměr skákací plochy (cm)

201

Výška skákací plochy od země (cm)

65

Výška ochranné sítě (cm)

165

Výška celé trampolíny (cm)

230

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Jako jeden z hlavních benefitů vidíme jednoznačně vysokou nosnost, kterou tato trampolína předstihla stejně velké produkty konkurenčních výrobců. Dále se nám líbí konstrukce s vyboulenými tyčemi, do nich totiž dítě uvnitř nemůže nechtěně nabourat. Pochválit musíme i vak na přezůvky, který je netypicky už v balení, a celokovový žebřík, ty se totiž vyznačují větší odolností než ty s příčkami z plastu.

Mezi zápory můžeme zmínit například to, že tyče nesoucí síť nevedou až k zemi. Takové provedení by totiž bylo při přímých nárazech skokanů do sítě o něco stabilnější. Jako negativum vidíme také to, že některé části příslušenství výrobce nenabízí, takže pokud o ně uživatel stojí, musí je nakoupit jinde. Zmíníme také vyšší cenu v rámci kategorie, ta je však podle nás vzhledem k výhodám výše pochopitelná.

Naše hodnocení a závěr

Trampolínu Proteco o průměru 244 cm můžeme doporučit všem, kterým se větší model na zahradu nevejde, ale kteří zároveň nechtějí slevovat z požadavků na kvalitu. Čím tento model okamžitě zaujme, je vysoká nosnost 200 kg. Trampolína stojí na třech párech noh ve tvaru U a síť podpírá 6 tyčí. Ty jsou vyboulené směrem od sítě, takže dítě uvnitř do nich omylem nevrazí, ale končí bohužel už nad zemí. Z příslušenství zaujme vak na přezůvky přímo v balení, dále získáte i celokovový žebřík a horní ochrannou síť. Spodní síť a krycí plachtu výrobce nenabízí vůbec.

Tato trampolína má síť umístěnou před pružinami, čímž brání skákajícímu, aby se k nim dostal. Pokud naopak stojíte o trampolínu s vnější sítí, například kvůli většímu vnitřnímu prostoru, nabídneme k pročtení naši recenzi modelu GoodJump o stejném průměru.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Iva Koňaříková | Datum: | Produkt: Proteco Premium 244 cm | Hodnocení: 91,6 %
Iva Koňaříková se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Proteco Premium 244 cm

Proteco Premium 244 cm

4 000 Kč Orientační cena