Menu

Recenze a srovnání GoodJump 3UPVC 244 cm

84,9 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Malé trampolíny do 300 cm

Klady

  • Krycí plachta v balení
  • Optimální nosnost
  • Tyče vedou až k zemi

Zápory

  • Vnější síť
  • Nechráněné pružiny
3 500 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Mezi výrobci nabízejícími menší trampolíny najdete také GoodJump, který vyrábí tento model ve čtyřech velikostech. Nyní se zaměříme na tu nejmenší – měřící v průměru 244 cm.

Konstrukce z pozinkované oceli příliš nepřekvapí, jedná se o jeden z nejběžnějších materiálů v době srovnání (leden 2022). Pro kostru trampolíny je vhodná pro svou pevnost a odolnost proti korozi. Za standardní považujeme také počet pružin, tedy 48. Pochválit musíme nosnost, v této velikostní kategorii je 130 kg mírný nadprůměr. Tyče i pružiny jsou samozřejmě kryté, aby případná srážka s nimi příliš nebolela. Bezpečnost trampolíny byla ověřena a potvrzena certifikátem Intertek.

Síť a její uchycení

K trampolíně patří vnější síť, která se upíná až za pružinami. Toto řešení má své zastánce i odpůrce – rodiče menších dětí většinou neradi vidí, že síť nebrání jejich ratolestem v tom, aby na pružiny omylem skočily. Větší děti, které se tomuto nebezpečí dokážou vyhnout samy, naopak ocení více místa na ruce a možnost posadit se na ochranný lem – to jsou také hlavní klady sítě umístěné za pružinami.

Vchod na skákací plochu je tvořen zipem a bezpečnostními přezkami. Ty se dají zapínat a rozepínat jen zvenčí, čímž můžete ohlídat, že děti nepolezou dolů po schůdkách bez vašeho dohledu. Tyče nesoucí síť vedou až k zemi, což zvyšuje stabilitu pro případ, že skokan na trampolíně narazí přímo do sítě či tyče.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GoodJump

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

244

Dostupné velikosti (cm)

244, 305, 366, 400

Materiál konstrukce

Pozinkovaná ocel

Nosnost (kg)

130

Počet pružin

48

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

3 páry ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

6

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Až k zemi

Umístění ochranné sítě

Vnější

Zapínání sítě

Zip + přezky

Certifikace trampolíny

Ano (Intertek)

Příslušenství a možnosti dokoupení

Ohledně příslušenství pro vás máme dobrou zprávu, k této trampolíně obdržíte také krycí plachtu. Plachta slouží k ochraně skákací plochy a je užitečná v případě, že trampolíně chcete dát na chvilku oddech nebo byste ji rádi chránili před nepříznivým počasím.

Dále se v balení můžete těšit na horní ochrannou síť a žebřík. Je celý z kovu a měl by tedy vydržet déle než ty s plastovými příčkami. A pokud budete chtít, můžete dokoupit ještě kotvicí sadu pro připevnění trampolíny k zemi. To je další ze způsobů, jak zvýšit její stabilitu.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

Ne

Žebřík

Ano

Krycí plachta

Ano

Kotvicí sada

K dokoupení

Další příslušenství

Nerelevantní

Rozměry trampolíny

Tato trampolína patří k těm menším, což představuje výhodu pro všechny majitele nepříliš prostorných pozemků. Doporučujeme však počítat raději s trochu větším místem – kolem trampolíny by měl být volný pruh o šířce zhruba 70-100 cm. Toto pásmo je užitečné v případě, že dítě uvnitř naběhne do sítě a ta se celá vyboulí. Dítě se tak nebouchne o něco bezprostředně za ní.

Trampolína je 210 cm vysoká, skákací plocha se nachází 60 cm od země. Zbytek tvoří ochranná síť, jejíž výšku vidíme v této velikostní kategorii jako průměrnou.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

244

Výška skákací plochy od země (cm)

60

Výška ochranné sítě (cm)

150

Výška celé trampolíny (cm)

210

 

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Jako jedno z hlavních lákadel trampolíny vnímáme příznivý poměr ceny ku výkonu. Další úsporu spatřujeme v krycí plachtě v balení a z hlediska bezpečnosti se nám líbí, že tyče nesoucí síť vedou až k zemi. Trampolína tak bude stabilnější při nárazech. Chválíme také nadprůměrnou nosnost – větší trampolíny sice unesou i větší zátěž, mezi trampolínami s průměrem kolem 244 cm je však 130 kg nadprůměr.

Pokud se zaměříme na zápory tohoto modelu, mnoho jich nenajdeme. Jisté nevýhody vyplývají z vnějšího umístění sítě, ta totiž nebrání dítěti, aby omylem spadlo nebo skočilo na pružiny. Ne každému však vnější síť nevyhovuje, takže konečný verdikt ohledně této otázky necháme na vás.

Naše hodnocení a závěr

Trampolína GoodJump je vhodná pro všechny, kteří nemají na zahrádce spoustu místa pro obří model a při výběru se orientují podle poměru cena/výkon. Konstrukce nijak nevybočuje z řady, stojí na 3 párech noh a zahrnuje 48 pružin, které se starají o odrazové vlastnosti skákací plochy. Mírně nadprůměrná je nosnost trampolíny 130 kg. V balení obdržíte kromě obvyklého žebříku a sítě také krycí plachtu, ta poslouží k zakrytí skákací plochy před deštěm či kroupami. V dalších parametrech je trampolína průměrná.

Pokud se vám vnější síť nezdá a raději byste vyzkoušeli tu vnitřní, doporučujeme k pročtení recenzi Proteco Premium. Ta má dokonce tyče ohnuté směrem ven, takže dítě, které omylem nabourá do sítě, se k nim nedostane.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GoodJump 3UPVC 244 cm | Hodnocení: 84,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze GoodJump 3UPVC 244 cm

GoodJump 3UPVC 244 cm

3 500 Kč Orientační cena