Menu

Recenze a srovnání Marimex 244 cm

88,3 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Malé trampolíny do 300 cm

Klady

  • Tyče nesoucí síť až k zemi
  • Lze dokoupit příslušenství
  • Vnitřní síť
  • Ideální i pro menší děti

Zápory

  • Nižší nosnost
  • Nižší ochranná síť
3 400 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Tato trampolína je nejmenší v základní řadě výrobce Marimex. Sehnali byste ji také ve velikostech 305, 366, 396 nebo 457 cm. Průměr 244 cm je jedním z uživatelsky nejoblíbenějších, zejména mezi majiteli malých zahrad, kam se obří model zkrátka nevejde.

Jako hlavní výrobní materiál byla využita pozinkovaná ocel, to je mezi výrobci trampolín nejběžnější varianta. Standardní je v době srovnání (leden 2022) také počet pružin, tedy 48 kusů. Čím však trampolína bohužel trochu zaostává, je její nosnost 100 kg. Spoustě rodin bude pravděpodobně stačit i tak, mezi konkurencí se však přece jen najdou i modely, které unesou o 50 kg víc. Konstrukce stojí na 3 párech noh, tomu nemáme co vytknout. Trampolína nepostrádá bezpečnostní certifikaci, o kterou se postarala firma Intertek.

Síť a její uchycení

Je nám sympatické, že tyče nesoucí síť sahají až k zemi. Toto provedení se vyznačuje lepší stabilitou při nárazech skokanů přímo do sítě. Tyče jsou navíc od sítě mírně odkloněné, takže dítě uvnitř se k nim nedostane a nemůže se o ně zranit. Totéž platí i o pružinách, v kontaktu s nimi brání vnitřní ochranná síť. Její zapínání je vyřešeno klasickým zipem doplněným přezkami, které jdou otevřít pouze zvenčí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Marimex

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

244

Dostupné velikosti (cm)

244, 305, 366, 396, 457

Materiál konstrukce

Pozinkovaná ocel

Nosnost (kg)

100

Počet pružin

48

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

3 páry ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

6

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Až k zemi

Umístění ochranné sítě

Vnitřní

Zapínání sítě

Zip + přezky

Certifikace trampolíny

Ano (Intertek)

Příslušenství a možnosti dokoupení

Co se týče příslušenství přímo v balení, dočkáte se u trampolíny Marimex obvyklého standardu, tedy horní ochranné sítě a žebříku. Jeho příčky jsou vyrobené z plastu, což je ve srovnání s kovem méně odolný materiál, jako klad ale vidíme protiskluzovou úpravu. Kotvicí sadu, spodní ochrannou síť nebo plachtu pro přikrytí skákací plochy můžete objednat z eshopu výrobce zvlášť.

Marimex nabízí k trampolínám také širokou škálu dalších doplňků. Pokud chcete, můžete u něj doobjednat protiskluzové ponožky, závěsné tašky na boty nebo vybavení rozšiřující možnost využití trampolíny. Například volejbalovou síť nebo terč a míčky.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

K dokoupení

Žebřík

Ano

Krycí plachta

K dokoupení

Kotvicí sada

K dokoupení

Další příslušenství

K dokoupení: basketbalový koš, protiskluzové ponožky, závěsné kapsy na boty, volejbalová síť, terč s míčky

Rozměry trampolíny

Průměr celé trampolíny dosahuje 244 cm, průměr skákací plochy potom 203 cm. Zbytek tvoří pružiny a nohy. Skákací plocha se nalézá 68 cm nad zemí, ochranná síť měří 150 cm. Pokud máte menší děti, nemusíte se bát, že by síť přeskočily, přesto si všímáme, že u konkurence se nachází i vyšší modely. Nižší trampolínu naopak oceníte, pokud ji potřebujete umístit v blízkosti stromů s nižšími větvemi.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

244

Průměr skákací plochy (cm)

203

Výška skákací plochy od země (cm)

68

Výška ochranné sítě (cm)

150

Výška celé trampolíny (cm)

218

Hodnocení ostatních uživatelů

Pokud se podíváme, co si o trampolíně myslí její současní uživatelé, setkáme se především s projevy spokojenosti. Pochval se dočkalo umístění sítě před pružinami i celková kvalita konstrukce. Uživatelé zmiňují také snadnost sestavení a ideální velikostní provedení do menší zahrady.

Mnoha výtek se trampolína nedočkala. Některým uživatelům nedošel návod, takže se déle zdrželi s montáží, některým se nezdálo provedení různých součástek.

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Za jednu z hlavních výhod trampolíny určitě považujeme typ konstrukce. Nosné tyče se nedotýkají sítě, takže dítě uvnitř nemá šanci do nich narazit, síť zároveň brání dětem v kontaktu s tvrdými pružinami, protože je natažena před nimi. Nosné tyče navíc vedou až k zemi. Líbí se nám také možnost přikoupení bohatého příslušenství.

Mezi nevýhody trampolíny jednoznačně řadíme její nosnost. Ačkoliv nepatří k největším, řada rodičů si na ní pravděpodobně bude chtít zaskákat a zejména vyšší tatínci by mohli mít smůlu. Trampolína má také na svou velikost podprůměrně vysokou síť, ta však stále z bezpečnostního hlediska dostačuje.

Naše hodnocení a závěr

Jednu z nejmenších trampolín Marimex doporučujeme zejména do menších prostor. Z hlediska konstrukce je na tom model velmi dobře, potěší tyčemi sahajícími až k zemi, které jsou navíc mírně odchýlené od sítě, takže dítě uvnitř se k nim tvrdě „nepropadne“. Vnitřní síť volí zejména rodiče malých dětí, které si ještě neumí vždy ohlídat, aby neskočily nebo nedopadly na límec s pružinami. Na druhou stranu je však třeba počítat s menším vnitřním prostorem, než kdyby síť vedla zvenčí. Dodávané příslušenství nijak zvlášť nepřekvapí, obdržíte žebřík a horní síť, zbytek už je za příplatek.

Pokud máte na zahradě místa dost, možná hledáte spíš větší model. V tom případě zkuste pročíst naši recenzi pětimetrového kolosu Aga Sport Pro.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Marimex 244 cm | Hodnocení: 88,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Marimex 244 cm

Marimex 244 cm

3 400 Kč Orientační cena