Menu

Recenze a srovnání Aga Sport Pro 500 cm

87,3 % Celkové hodnocení

Extra prostorná v kategorii Trampolíny

Klady

  • Obří prostor
  • Kapsa na obuv
  • Vysoká nosnost
  • Na výběr z více barev

Zápory

  • Vyžaduje hodně místa
  • Vnější síť
  • Nechráněný přístup k pružinám
8 300 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Výrobce trampolín Aga nabízí mnoho modelů v celkem sedmi velikostních kategoriích (leden 2022). My jsme do výběru zvolili tu největší, s průměrem 500 cm. Seženete ji ve dvou barevných provedeních, v modré a tmavě zelené.

Jako materiál konstrukce byla zvolena galvanizovaná ocel, která je takto chráněna proti korozi. Spodní část konstrukce tvoří 6 noh ve tvaru písmene U. Čím více noh trampolína má, tím je stabilnější, tvar U navíc brání jejich zaboření do země. Po obvodu skákací plochy naleznete 108 pružin, což je v této velikosti obvyklé číslo. Pružinám ani tyčím nechybí polstrovaná ochrana. Bezpečnost trampolíny potvrzuje certifikace TÜV.

Síť a její uchycení

Tento model disponuje vnější sítí, která se upíná až za pružiny. Toto provedení má své příznivce i odpůrce – rodiče malých dětí vidí raději vnitřní síť, která brání v přístupu k pružinám i k tyčím. Větší děti si lépe dovedou ohlídat, aby na pružiny omylem neskočily nebo nespadly; ty naopak ocení větší vnitřní prostor a možnost posadit se na ochranný límec, pokud si chtějí dát ve skákání pauzu.

Tyče nesoucí síť vedou až k zemi, což je při nárazu do sítě stabilnější varianta, než kdyby končily výš ve vzduchu. Vchod do trampolíny tvoří klasický zip s pojistkou proti samovolnému rozepnutí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Aga

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

500

Dostupné velikosti (cm)

180, 250, 305, 366, 400, 430, 500

Materiál konstrukce

Galvanizovaná ocel

Nosnost (kg)

180

Počet pružin

108

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

6 párů ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

12

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Až k zemi

Umístění ochranné sítě

Vnější

Zapínání sítě

Zip

Certifikace trampolíny

Ano (TÜV)

Příslušenství a možnosti dokoupení

K trampolíně získáte horní síť a žebřík, toto vybavení považujeme za standard. Žebřík je celý z kovu, má tedy oproti plastovým výhodu ohledně životnosti. Drobný bonus představuje kapsa na obuv, kterou výrobce přibalil. Ta může posloužit pro odkládání bot, ponožek nebo třeba mobilních telefonů.

Pokud o to budete stát, můžete dále dokoupit krycí plachtu, která ochrání skákací plochu před rozmary počasí, nebo kotvicí sadu, díky níž můžete zvýšit stabilitu trampolíny. Spodní ochrannou síť k této velikosti trampolíny výrobce nenabízí (leden 2022).

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

Ne

Žebřík

Ano

Krycí plachta

K dokoupení

Kotvicí sada

K dokoupení

Další příslušenství

V balení: kapsa na obuv

Rozměry trampolíny

Tato trampolína je opravdovým kolosem, celá měří 5 metrů. K tomu je třeba připočítat nějaký ten prostor kolem, který by měl zůstat volný. Nejčastěji se doporučuje zhruba metr místa po celém obvodu. Tato zóna zajistí, že pokud dítě nabourá do sítě a ta se celá vyboulí, nedojde k srážce s objektem za sítí.

Skákací plochu najdete 96 cm nad zemí, v průměru měří 436 cm. Zbytek místa tvoří pružiny a nohy. Síť dosahující 180 cm považujeme za průměrnou a jsme s její výškou spokojeni. Celá trampolína tak měří na výšku úctyhodných 276 cm. Je vhodné počítat s tím, že nízko nad trampolínou by neměly viset větve stromů ani nic dalšího.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

500

Průměr skákací plochy (cm)

436

Výška skákací plochy od země (cm)

96

Výška ochranné sítě (cm)

180

Výška celé trampolíny (cm)

276

Hodnocení ostatních uživatelů

Většina současných majitelů trampolíny je s produktem spokojená. Hned jako první zmiňují uživatelé velký vnitřní prostor, dále také dobré odrazové vlastnosti a příznivou cenu. Spokojenost vládne také ohledně masivní konstrukce a montáže, tu uživatelé hodnotí jako poměrně jednoduchou. A pochval se dokonce dočkal i vzhled a barevné provedení.

Pokud se zaměříme na výtky, které byly trampolíně uštědřeny, dočteme se o nepřehledném či chybícím návodu. Uživatelé by také uvítali kotvicí sadu v balení a upozorňují, že podložky držáků trubek mají sklon při dotahování šroubů praskat.

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Z našeho úhlu pohledu si nejvíce ceníme příznivého poměru mezi velikostí trampolíny a cenou. Za mnohé obří modely utratíte i o několik tisíc víc. Líbí se nám také vysoká nosnost, dobré pružící vlastnosti a kapsa na obuv, která se může hodit i na odložení obsahu kapes – klíčů, mobilního telefonu apod.

Negativa se k trampolíně hledají obtížně. Ne každému bude vyhovovat vnější ochranná síť a její uchycení za pružinami, to je ale spíš o osobním názoru. A totéž platí i o potřebě místa, to je otázkou priorit.

Naše hodnocení a závěr

Pokud nemusíte šetřit s místem a trampolínu hledáte co největší, můžeme vám doporučit model Aga Sport Pro. Jedná se o 5metrový kolos, jehož vnitřní prostor nijak neumenšuje síť, která se táhne až za pružiny. Konstrukci tvoří galvanizovaná ocel, podstavu 6 párů noh ve tvaru U. Síť nese 12 tyčí, které vedou až k zemi, což představuje stabilnější variantu v případě skoku či pádu přímo do sítě. Trampolína je rozměrná také do výšky, na to je třeba brát ohled, pokud na zahradě máte stromy s nižšími větvemi. V příslušenství naleznete žebřík i horní síť a jako bonus také závěsnou kapsu na obuv.

Nejste příznivcem vnější sítě, protože nezamezuje dítěti v přístupu k pružinám? V tom případě doporučíme recenzi trampolíny Marimex, která měří 457 cm.

8 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Aga Sport Pro 500 cm | Hodnocení: 87,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Aga Sport Pro 500 cm

Aga Sport Pro 500 cm

8 300 Kč Orientační cena