Menu

Recenze a srovnání Marimex 457 cm

88,3 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Velké trampolíny nad 400 cm

Klady

  • 5 párů noh
  • Tyče držící síť až k zemi
  • Příslušenství na dokoupení

Zápory

  • Vyšší cena
  • Žebřík s plastovými příčkami
7 000 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Pokud máte na zahradě dost místa, můžete si dovolit i trampolínu Marimex o průměru 457 cm. Kromě této velikosti byste ji sehnali také ve čtyřech menších provedeních.

Kostru trampolíny tvoří pozinkovaná ocel, takže je dobře chráněna proti korozi. Součástí je 5 párů noh, což v této velikosti vidíme jako dostatečný počet. Nosnost 150 kg je celkově na trhu průměrná (v lednu 2022), ale u trampolín této velikosti není žádnou výjimkou nosnost ještě vyšší. Také 90 krytých pružin považujeme za standard. Pružinám nechybí ochranný límec, tyčím návlek z měkčené pěny. Certifikaci trampolíny provedla firma Intertek, takže ji můžete považovat za bezpečnou.

Síť a její uchycení

Síť drží 10 tyčí, které jsou od ní odkloněné tak, aby do nich děti zevnitř trampolíny omylem nenarazily. Tyto tyče vedou až k zemi, což je lepší varianta, než kdyby končily nad zemí. Takto bude síť lépe odolávat skokům či pádům přímo do ní. Spodní část sítě se spojuje se skákací plochou před pružinami, což je provedení oblíbené mezi starostlivými rodiči menších dětí. Ty totiž takto nemůžou skočit či spadnout na pružiny.

Na druhou stranu však si však na trampolíně s vnitřní sítí děti nemohou odpočinout na ochranném límci. Tato síť také mírně zmenšuje vnitřní prostor, nedostatku místa se však při velikosti nad 4 metry snad bát nemusíte. Pokud se zaměříme na zapínání sítě, nalezneme klasický zip doplněný bezpečnostními přezkami. Toto provedení patří k nejobvyklejším, takže mu není co vytknout.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Marimex

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

457

Dostupné velikosti (cm)

244, 305, 366, 396, 457

Materiál konstrukce

Pozinkovaná ocel

Nosnost (kg)

150

Počet pružin

90

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

5 párů ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

10

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Až k zemi

Umístění ochranné sítě

Vnitřní

Zapínání sítě

Zip + přezky

Certifikace trampolíny

Ano (Intertek)

Příslušenství a možnosti dokoupení

Mezi příslušenství, které na vás vykoukne přímo z balení, můžete započítat horní ochrannou síť a žebřík. Tím Marimex neurazí ani nenadchne, jedná se o takový dobrý standard. Žebřík potěší protiskluzovou úpravou, bude však třeba smířit se s plastovými příčkami. Celokovové modely mívají delší životnost, nutnost je ale dodat, že v případě prolomení žebříku seženete u výrobce náhradní díly.

Další vybavení už je za příplatek. Sem řadíme zejména dolní ochrannou síť, krycí plachtu a různé sady pro ukotvení noh v zemi. Dále můžete zakoupit různé zábavné doplňky pro míčové hry nebo protiskluzové ponožky, aby se dětem na trampolíně lépe skákalo. Pro odložení bot nebo třeba mobilů mohou sloužit závěsné tašky.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

K dokoupení

Žebřík

Ano

Krycí plachta

K dokoupení

Kotvicí sada

K dokoupení

Další příslušenství

K dokoupení: basketbalový koš, protiskluzové ponožky, závěsné kapsy na boty, volejbalová síť, terč s míčky

Rozměry trampolíny

Jak jsme už zmínili, trampolína jako celek zabírá 457 cm. Skákací plocha měří 405 cm, což je při odečtení místa na pružiny a nohy normální. Rám trampolíny je 90 cm vysoký, ochranná síť měří na výšku 180 cm. Obě čísla jsou v této velikostní kategorii běžná. Celá trampolína je tak vysoká 270 cm. Při plánování prostoru raději mějte na paměti, že by se nad ní neměly pohybovat nízké větve a že kolem celé trampolíny je nutné nechat dostatek místa. Tato volná zóna přijde vhod v momentě, kdy skokan uvnitř nabourá do sítě a ta se vyboulí směrem ven.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

457

Průměr skákací plochy (cm)

405

Výška skákací plochy od země (cm)

90

Výška ochranné sítě (cm)

180

Výška celé trampolíny (cm)

270

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelé, kteří trampolínu mají doma, vyjadřují svou spokojenost s velikostí skákací plochy, celkovým zpracováním i s jednoduchostí sestavení. Chválí si také bezpečnostní opatření – síť umístěnou před pružinami a tyče, které se nedotýkají sítě. Pokud se zaměříme na nedostatky, které uživatelé zmínili, šlo hlavně o drobné konstrukční nesrovnalosti nebo nejasný či chybějící návod. Výtek se dočkala také časová náročnost připevňování ochranné sítě ke skákací ploše. Pozitivní komentáře však nad těmi negativními výrazně vedou.

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Z našeho pohledu je jedním z hlavních přínosů konstrukce doplněná bezpečnostními prvky. Rádi vidíme dostatečný počet noh, tyče vedoucí až k zemi, navíc odkloněné od ochranné sítě. Líbí se nám i vnitřní síť, kterou bychom doporučili hlavně pro menší děti. A ceníme si široké palety dokoupitelného příslušenství, jak důležitých věcí, tak i drobností typu odkládacích tašek.

Na této trampolíně se nevýhody hledají těžko. Ze slabších stránek můžeme zmínit vyšší cenu, se kterou však zájemce o takto velký model musí počítat. A ocenili bychom pevnější žebřík s kovovými příčkami.

Naše hodnocení a závěr

Trampolíny ze základní řady Marimex se řadí k uživatelsky oblíbeným, čemuž se vůbec nedivíme. Tato největší měří 457 cm a stojí na 5 párech noh. Vnitřní síť je umístěna před pružinami a tyče jsou odkloněné od sítě, ani do jednoho tak dítě uvnitř nemůže narazit. Však ji také současní uživatelé vyzdvihují jako bezpečnou. Tyče navíc vedou až k zemi. Z příslušenství získáte obvyklý standard, pokud vám však nevadí obětovat něco málo navíc, můžete dokoupit krycí plachtu, kotvicí sadu apod.

Máte na zahradě dost místa, ale tato trampolína se tam bohužel nevejde? O něco menší je například stále velmi prostorný model GoodJump.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Marimex 457 cm | Hodnocení: 88,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Marimex 457 cm

Marimex 457 cm

7 000 Kč Orientační cena