Menu

Recenze a srovnání GoodJump 4UPVC 366 cm

84,9 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Střední trampolíny od 300 do 400 cm

Klady

  • Krycí plachta v balení
  • Na výběr z více barev
  • Tyče držící síť až k zemi

Zápory

  • Dolní síť není k dispozici
  • Krátké montážní šrouby
  • Síť nebrání skoku na pružiny
4 300 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolíny GoodJump najdete ve více velikostních i barevných variantách, volit dokonce můžete i mezi vnější a vnitřní sítí. My se v našem srovnání v lednu 2022 zaměřili na středně velkou trampolínu o průměru 366 cm. Pokud se pro ni rozhodnete, můžete si vybrat i barevné provedení.

Tento model nás na první pohled zaujal nadprůměrně vysokou nosností 180 kg. Jako materiál konstrukce výrobce zvolil ocel ošetřenou pozinkováním proti korozi. O odrazové vlastnosti se stará 72 pružin, to je v této velikosti obvyklý počet. Samozřejmě nechybí kryt pružin, ten pečuje jak o jejich životnost, tak i o bezpečí skokana. Konstrukce stojí na čtyřech párech noh ve tvaru U, který je velmi oblíbený pro schopnost zabránit trampolíně, aby se zabořila do měkčí země. Trampolíně samozřejmě nechybí certifikace bezpečnosti provedená firmou Intertek.

Síť a její uchycení

Síť drží 8 tyčí, u nich se nám líbí, že vedou až k zemi, čímž dělají trampolínu stabilnější. Jako slabší naopak hodnotíme jejich tvar – protože síť je umístěná za pružinami a tyče nejsou prohnuté ven, může se o ně neopatrné dítě při skákání bouchnout. Na druhou stranu však vnější umístění sítě zvětšuje vnitřní prostor trampolíny a umožňuje dětem, aby si sedly na límec s pružinami, pokud právě neskáčou. Vchod do sítě je řešen standardně, klasickým zipem zajistitelným bezpečnostními přezkami.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GoodJump

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

366

Dostupné velikosti (cm)

305, 366, 400

Materiál konstrukce

Pozinkovaná ocel

Nosnost (kg)

180

Počet pružin

72

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

4 páry ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

8

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Až k zemi

Umístění ochranné sítě

Vnější

Zapínání sítě

Zip + přezky

Certifikace trampolíny

Ano (Intertek)

Příslušenství a možnosti dokoupení

Pokud se rozhodnete pro tento model, v balení najdete mimo horní ochrannou síť také žebřík a krycí plachtu. Tu považujeme za příjemný bonus, obvykle je totiž třeba ji dokoupit. U žebříku navíc pozitivně hodnotíme fakt, že je celokovový, čímž nabízí větší životnost než modely s příčkami z plastu.

Co se týče dalšího příslušenství, k trampolíně můžete dokoupit také kotvicí sadu, která zabraňuje posouvání trampolíny při skákání a zvyšuje její odolnost vůči bouřkám nebo silnému větru. Spodní ochrannou síť výrobce bohužel nenabízí vůbec. Ta by přišla vhod rodičům menších dětí nebo majitelům zvířátek, která by mohla neopatrně vlézt pod trampolínu, a přivodit tak zranění sobě nebo skokanovi nahoře. A v nabídce výrobce nenajdeme ani žádné další doplňky.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

Ne

Žebřík

Ano

Krycí plachta

Ano

Kotvicí sada

K dokoupení

Rozměry trampolíny

Jak jsme psali výše, trampolína dosahuje v průměru 366 cm, z toho 318 cm tvoří skákací plocha. Zbytek zabírá límec s pružinami. Trampolína je tedy zevnitř příjemně prostorná, ale na zahradě vyžaduje dost vyhrazeného místa – nezapomeňte nechat kolem ní „nárazovou zónu“ – alespoň několik desítek centimetrů, ideálně až 1 metr. Tím zajistíte, že se člověk, který dopadne do sítě, neuhodí o nic dalšího.

Skákací plocha je od země vzdálena 80 cm, což je poměrně dost, malé děti tak ocení přibalený žebřík. Síť měří 180 cm, je tedy dostatečně vysoká, aby nebylo možné ji nechtěně přeskočit. Celkově patří trampolína spíš k těm vyšším, na to berte ohled v případě, že ji potřebujete umístit v blízkosti stromů s nízkými větvemi nebo podobných překážek.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

366

Průměr skákací plochy (cm)

318

Výška skákací plochy od země (cm)

80

Výška ochranné sítě (cm)

180

Výška celé trampolíny (cm)

260

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelé, kteří trampolínu zakoupili, si pochvalují její kvalitu, zpracování i rychlost montáže. Cenu považují za výhodnou, zvlášť když už nemusí dokupovat krycí plachtu. Pochval se dočkala také nosnost, díky které mohou na trampolíně řádit malí i velcí. Co se týče výtek, někteří zákazníci zmiňují, že použité montážní šrouby by mohly být i delší a že síť je napnutá tak moc, že téměř nejde zapnout. Dále se v uživatelských recenzích dočtete o nedostatečném uchycení krycí plachty, pozitivní komentáře však stále převažují.

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Podle nás nabízí trampolína GoodJump mnoho benefitů. Mezi její nejvýraznější přínosy rozhodně řadíme její prostornost a to, že tyče nesoucí síť vedou až k zemi, čímž zvyšují celkovou stabilitu. Samozřejmě i nám imponuje příznivá cena a krycí plachta v balení, která ochrání skákací plochu před deštěm či sněhem. A nemůžeme vynechat ani nadprůměrnou nosnost 180 kg.

Většina nevýhod trampolíny vyplývá z umístění sítě za pružinami. Kvůli tomu totiž malé děti mohou na pružiny neopatrně tvrdě doskočit. Tyče navíc nejsou odkloněny od sítě, takže je možné do nich vrazit. To jsou ostatně důvody, proč se trampolíny s vnější sítí doporučují spíš pro větší děti, které si podobná rizika dokáží ohlídat. Problém by pro někoho mohly představovat také kratší montážní šrouby nebo obtížně zapínatelná síť.

Naše hodnocení a závěr

Trampolína GoodJump představuje model kombinující přijatelnou cenu a několik výrazných výhod. Ty se týkají jak konstrukce (tyče vedoucí až k zemi, vysoká nosnost), tak příslušenství (krycí plachta v balení, celokovový žebřík). Pokud chcete, můžete na eshopu výrobce zvolit i jinou barevnou variantu.

Důležitou vlastností je umístění ochranné sítě až za pružinami. Toto provedení se doporučuje spíš větším dětem, které si už umí ohlídat, aby na pružiny neopatrně nedoskočily nebo nenarazily do tyče. Vnější síť má však také výhody – poskytuje skokanům větší vnitřní prostor a děti, pokud právě neskáčou, si mohou sednout na ochranný límec a skokanům nepřekážet. Pokud jsou však vaše ratolesti ještě hodně malé, takže hledáte trampolínu, která je k pružinám zkrátka nepustí, doporučíme spíš některou s vnitřní sítí. Například tuto trampolínu značky Hawaj nebo model Marimex Comfort, který pružiny nemá vůbec.

4 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GoodJump 4UPVC 366 cm | Hodnocení: 84,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GoodJump 4UPVC 366 cm

GoodJump 4UPVC 366 cm

4 300 Kč Orientační cena