Recenze a test trampolíny Hawaj 305 cm | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Hawaj 305 cm

3. místo
86,8 % Celkové hodnocení
 • Umístění sítě před pružinami
 • Stabilita
 • Více pružin
 • Vyšší cena
 • Žádné další výrazné nedostatky
4 900 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 6,3/10
  Hodnocení příslušenství
 • 86,8 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Konstrukce trampolíny značky Hawaj je z ocele ošetřené galvanizací, což má za následek delší životnost a odolnost vůči nepříznivým podmínkám. V době srovnání (červenec 2020) navíc na trhu nebylo mnoho trampolín, které by stály na 4 párech noh. S tím souvisí i vyšší počet tyčí. Když připočítáme také to, že tyče nesoucí síť vedou až k zemi, vidíme, že zde máme trampolínu, která je na tom z hlediska stability nadprůměrně dobře. Nadprůměrný je také počet pružin, který je důležitý pro nosné a odrazové shopnosti skákací plochy. Síť je umístěná před pružinami, což sice opticky zmenšuje skákací prostor, zato však zabraňuje, aby člověk na pružiny spadl a ublížil si. Není tedy žádným překvapením, že této trampolíně nechybí patřičná certifikace.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

Hawaj

36 % Marimex, 18 % GoodJump, 9 % Aga Sport, 9 % Fitness King, 9 % Exit Toys, 9 % Hawaj, 9 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel galvanizovaná

55 % Ocel galvanizovaná, 45 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

150

153,64
Počet pružin

64

60,40
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

4 páry noh U

64 % 4 páry noh U, 27 % 3 páry noh U, 9 % Neuvedeno
Počet tyčí

8

64 % 8, 36 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Před pružinami

55 % Za pružinami, 45 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Vedoucí až k zemi

55 % Vedoucí až k zemi, 45 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny

Ano

91 % Ano, 9 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Jak jsme už zmínili, bezpečností tato trampolína na trhu vyniká. Samozřejmě k ní tedy patří i horní ochranná síť a ochrana pružin. Další výhodou je přiložený žebřík, který usnadní přístup zejména dětem. Dalším příslušenstvím již tato trampolína nedisponuje, což však, jak sami vidíte, není mezi trampolínami nijak nezvyklé.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ano

55 % Ano, 36 % Ne, 9 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

91 % Ne, 9 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ne

82 % Ne, 18 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Jako téměř všechny trampolíny v našem srovnání, i tato má průměr 305 cm. Hodnocením trampolín ve stejné velikosti dosahujeme spravedlivějších výsledků – je totiž normální a v pořádku, že menší trampolíny mají míň pružin nebo párů noh než velké, takže strhnout jim za to body by nebylo fér.

Můžeme tedy s klidem říci, že poměr mezi průměrem celé trampolíny a průměrem skákací plochy je u tohoto modelu nadstandardní. Také ochranná sít patří k vyšším na trhu, což opět přispívá k větší bezpečnosti. Výška skákací plochy je průměrná, a protože se na ni děti dostanou pomocí přiloženého žebříku, není v oblasti rozměrů nic, co bychom trampolíně vytkli.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Průměr skákací plochy (cm)

275

263,22
Výška skákací plochy od země (cm)

65

67,73
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

245

244,27
Výška sítě na trampolíně (cm)

180

176,82

Hlavní výhody a nevýhody

Trampolína Hawaj má mnoho dobrých parametrů, spousta z nich má význam pro bezpečnost. Upozorníme zejména na stabilní provedení stojící na čtyřech párech noh a s tyčemi vedoucími až k zemi, síť umístěnou před pružinami a menší výšku skákací plochy. Další vlastností, které si u tohoto modelu ceníme, je nadprůměrný počet pružin. Mnoho objektivních nevýhod u trampolíny nenajdeme, všímáme si však o něco vyšší ceny a ve srovnání s nejlépe hodnocenými modely i o něco nižší nosnosti. V kontextu celého trhu je však nosnost 150 kg poměrně dobrá.

Naše hodnocení a závěr

Trampolína Hawaj vyniká stabilitou i bezpečností. Stojí na 4 párech noh do tvaru U, což zabraňuje náhlému zaboření se do země. Tyčí má tedy 8 a všechny sahají až k zemi. Z bezpečnostního hlediska musíme zmínit umístění sítě před pružinami, které zabraňuje, aby se skákající nešťastnou náhodou o pružiny zranil. K dobrým odrazovým možnostem přispěje větší počet pružin (64) a nadprůměrná velikost skákací plochy. Vstup na trampolínu usnadní žebřík.

Z hlediska hodnocených parametrů nenalézáme nic, co by bylo možné trampolíně vytknout. Všímáme si však vyšší ceny, kterou je nutné za pořízení zaplatit. Pokud je pro vás obnos příliš vysoký, ale čtyř párů noh se nechcete vzdát, doporučíme vám k prostudování také recenzi na Marimex Premium.

4 900 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Hawaj 305 cm | Hodnocení: 86,8 %
Iveta Polášková je redaktorkou, která ráda hledá nové informace, třídí je a zpřehledňuje, aby si podle článku mohl vybrat trampolínu úplně každý. Nevěří reklamním sloganům, namísto toho se zajímá o skutečnou bezpečnost nebo odrazové vlastnosti skákací plochy. Ráda poradí, jak velký průměr zvolit, nebo zda je pro vás lepší trampolína klasická či přízemní. Mimo tuto problematiku se zajímá také o kávová témata, její jméno naleznete i pod oxymetry nebo klávesami.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý de, chtěla jsem se zeptat kde ji koupím. Všude ve výbavě se uvádí že síť je bez tyčí jak tomu mám rozumnět. Znamená to, že ještě musím něco dokoupit nebo tomu špatně rozumím. Děkuji za odpověď. Jana Šabatková

Jana Šabatková

Dobrý den, balení by mělo obsahovat všechny části trampolíny, tyče není třeba dokupovat.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hawaj 305 cm

Hawaj 305 cm

3. místo  v porovnání
4 900 Kč Orientační cena