Recenze Hawaj 305 cm - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Hawaj 305 cm

78,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Střední trampolíny od 300 do 400 cm

Klady

  • Nízká cena
  • Velký výběr velikostí
  • Tyče držící síť až k zemi

Zápory

  • Menší průměr skákací plochy
  • Nemůžete si vybrat barvu
  • Příčky žebříku jsou z plastu
3 700 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Výrobce trampolín Hawaj prodává své produkty v mnoha velikostech od 253 cm do 457 cm. Barvu si však nevyberete, v nabídce najdete pouze zelenou. My jsme do výběru zvolili model o průměru 305 cm, který patří k uživatelsky nejoblíbenějším.

Konstrukce je tvořena galvanizovanou ocelí, tedy bezpečným a odolným materiálem ošetřeným proti korozi. Celkem trampolína unese 150 kg, takže může sloužit dětem i dospělým. Počet pružin se zastavil na čísle 64, což je, pokud se zaměříme čistě na trampolíny o průměru 305 cm, jedna z těch vyšších hodnot. To hodnotíme pozitivně, větší počet pružin přispívá k lepším odrazovým vlastnostem skákací plochy.

Dále nás těší 4 páry noh ve tvaru U, někteří výrobci ponechávají třímetrovým trampolínám pouze 3 páry. Samozřejmě nechybí ochrana pružin ani tyčí, ostatně trampolínu bez těchto prvků bychom ani nedoporučovali. Spokojení jsme také ohledně bezpečnostní certifikace – Hawaj se může pochlubit certifikátem TÜV.

Síť a její uchycení

Síť se natahuje před pružiny, což je řešení oblíbené mezi rodiči malých dětí, které neopatrně mohou na pružiny doskočit, a tím se zranit. Uzavírání funguje klasickým způsobem, výrobce použil zip a doplnil jej přezkou, která je však otevíratelná pouze zvenčí. Síť nese osm tyčí, které sahají až k zemi. To je z hlediska stability ta lepší varianta. Líbí se nám také, že tyče vedou až kousek za sítí, pokud tedy dítě spadne do sítě, až k tyči se nedostane.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hawaj

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

305

Dostupné velikosti (cm)

244, 305, 366, 396, 427, 457

Materiál konstrukce

Galvanizovaná ocel

Nosnost (kg)

150

Počet pružin

64

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

4 páry ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

8

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Až k zemi

Umístění ochranné sítě

Vnitřní

Zapínání sítě

Zip + přezky

Certifikace trampolíny

Ano (TÜV)

Příslušenství a možnosti dokoupení

Příslušenství k trampolíně je vcelku standardní v době psaní recenze (leden 2022), v balení najdete horní ochrannou síť a žebřík. Ten se může chlubit protiskluzovou úpravou, na druhou stranu však není celokovový, příčky jsou z plastu. K dokoupení toho výrobce už mnoho nenabízí, pořídit můžete kotvicí sadu, s jejíž pomocí zvýšíte stabilitu trampolíny a zabezpečíte ji proti větru, nebo závěsnou tašku ze síťoviny, do které můžete odložit boty či jiné věci, které by vám při skákání překážely.

Krycí plachta ani spodní ochranná síť není v nabídce výrobce vůbec. To je škoda zejména u krycí plachty, která by chránila skákací plochu před povětrnostními vlivy a zvyšovala tak její životnost.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

Ne

Žebřík

Ano

Krycí plachta

Ne

Kotvicí sada

K dokoupení

Další příslušenství

K dokoupení: síťová taška na obuv

Rozměry trampolíny

Pro tento výběr jsme se soustředili na trampolínu o průměru 305 cm. Z tohoto rozměru je 275 cm tvořeno samotnou skákací plochou, zbytek límcem a pružinami. Skákací plocha se nachází ve výšce 65 cm nad zemí, což je na třímetrovou trampolínu poměrně málo, takže časem se větší děti dostanou nahoru i bez žebříku. Díky tomu je i celá trampolína poněkud nižší, a to i když síť měří úctyhodných 180 cm.

Při plánování, kam vaši trampolínu umístíte, se snažte nechat kolem ní 70-100 cm místa. Nestane se tak, že by skákající dítě spadlo do sítě a udeřilo se o zeď nebo strom v bezprostřední blízkosti.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

305

Průměr skákací plochy (cm)

275

Výška skákací plochy od země (cm)

65

Výška ochranné sítě (cm)

180

Výška celé trampolíny (cm)

245

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelských recenzí k této trampolíně jsme mnoho k dispozici neměli. Uživatelé se však shodli, že jsou s trampolínou spokojení, vyhovuje jim její velikost i materiálové zpracování a také montáž pro ně nepředstavovala žádný problém.

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Pokud se zaměříme na hlavní klady trampolíny, zaujme nás kompaktní provedení ve velikosti „tak akorát“, vnitřní síť natažená před pružinami a tyče nesoucí síť, které vedou až k zemi. Oceňujeme také, že výrobce nabízí trampolínu v mnoha velikostech, aby si ji mohli dopřát lidé s většími i menšími prostorovými možnostmi. Na tomto konkrétním třímetrovém provedení si všímáme 4 párů noh a 64 pružin, obojí patří k tomu lepšímu, co na trhu můžete potkat.

Záporů tato trampolína mnoho nemá, zejména ne těch opravdu důležitých. Skákací plocha je méně prostorná, to se však u nevelké trampolíny dá čekat. Zčásti je to dané také umístěním sítě před pružinami, které vnitřní prostor trochu zmenšuje. Drobnou výtku máme k žebříku, který není celý z kovu, což se může negativně projevit na jeho životnosti. A někoho by mohlo také zamrzet, že si nemůže vybrat barvu, to je však spíš už jen detail.

Naše hodnocení a závěr

Trampolínu Hawaj můžeme doporučit všem, co hledají středně velký a nepříliš drahý model. Z konstrukčního hlediska nemáme co vytknout, líbí se nám materiál, tyče vedoucí až k zemi i dostatečně vysoká síť. Ta je natažená před pružinami, čímž je zamezeno, aby na ně dítě uvnitř spadlo nebo skočilo. Trampolína disponuje 4 páry noh a 64 pružinami, ani jedno z toho není u třímetrových modelů samozřejmostí. Dodávané příslušenství je standardní, dokoupit však můžete pouze kotvení nebo tašku na boty, krycí plachtu ani spodní ochrannou síť výrobce nenabízí.

Pokud hledáte menší trampolínu, ale na příslušenství si potrpíte a krycí plachtu zkrátka neoželíte, můžete se poohlédnout po nějaké z trampolín značky Marimex.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hawaj 305 cm | Hodnocení: 78,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hawaj 305 cm

Hawaj 305 cm

3 700 Kč Orientační cena