Recenze GoodJump 4UPVC 400 cm - inside - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání GoodJump 4UPVC 400 cm – inside

76,8 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Velké trampolíny nad 400 cm

Klady

  • Nízká cena
  • Tyče držící síť až k zemi
  • Vnitřní síť
  • Ideální i pro menší děti

Zápory

  • Nižší síť
  • Horší materiálové provedení
  • Žebřík není celokovový
5 200 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Pokud toužíte po velké trampolíně, ale z jakéhokoliv důvodu nechcete investovat vyšší částku, můžete zvážit trampolínu GoodJump o průměru 400 cm. Jde o největší model z nabídky výrobce v době srovnání (leden 2022), kromě něj najdete v portfoliu také tři menší varianty.

Jako materiál konstrukce byla použita pozinkovaná ocel, trampolína je tak chráněna proti korozi. Nosnost 150 kg patří k průměrným, v této velikostní kategorii však natrefíte i na trampolíny schopné unést i 180 kg. Konstrukce zahrnuje 4 páry noh ve tvaru U, které brání jejich zaboření do měkčí země. Tento tvar je v našich končinách nejobvyklejší.

Tyče trampolíny vedou až k zemi. To považujeme za lepší variantu, trampolína je tak při nárazech do sítě stabilnější. Někteří výrobci zakončují tyče naopak hned pod sítí. Jak je obvyklé, i GoodJump chrání tyče vrstvou pěny a potahem z PVC. Samozřejmostí je osvědčení o bezpečnosti, udělené společností Intertek.

Síť a její uchycení

K trampolíně patří vnitřní síť, která se ke skákací ploše připevňuje před pružinami. Tuto variantu rádi pořizují rodiče malých dětí, protože jejich ratolesti tak nemohou skočit nebo spadnout na pružiny. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že vnitřní prostor se při tomto provedení trochu zmenší. Tyče jsou od sítě trochu odkloněné, takže když dítě uvnitř do sítě nabourá, o tyče se nebouchne. Vchod na trampolínu je řešen klasicky, tedy zipem a bezpečnostními přezkami.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GoodJump

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

400

Dostupné velikosti (cm)

244, 305, 366, 400

Materiál konstrukce

Pozinkovaná ocel

Nosnost (kg)

150

Počet pružin

80

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

4 páry ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

8

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Až k zemi

Umístění ochranné sítě

Vnitřní

Zapínání sítě

Zip + přezky

Certifikace trampolíny

Ano (Intertek)

Příslušenství a možnosti dokoupení

Co se týče dodávaného příslušenství, zde vás trampolína GoodJump ničím nepřekvapí. Obdržíte k ní standardní žebřík s příčkami z plastu a horní ochrannou síť. Dokoupit můžete také krycí plachtu, která poslouží jako ochrana skákací plochy při nepříznivém počasí, nebo sadu kotev, kterými můžete přišpendlit nohy trampolíny k zemi. Zvýšíte tím stabilitu trampolíny například při bouřce nebo silném větru. Spodní síť nebo nějaké další vychytávky však výrobce nenabízí.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

Ne

Žebřík

Ano

Krycí plachta

K dokoupení

Kotvicí sada

K dokoupení

Rozměry trampolíny

Celá trampolína měří 400 cm, po odečtení místa na pružiny zbylo na skákací plochu 318 cm. Ta se nachází 80 cm nad zemí. Obojí je v této velikostní kategorii obvyklé. Co nás trochu mrzí, je nižší ochranná síť. Ta měří 170 cm, takže ji v tomto ohledu předstihly i mnohé menší modely. U tak velké trampolíny bychom přitom očekávali, že bude sloužit i teenagerům, takže vyšší síť by mohla být užitečná.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

400

Průměr skákací plochy (cm)

318

Výška skákací plochy od země (cm)

80

Výška ochranné sítě (cm)

170

Výška celé trampolíny (cm)

250

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Jako hlavní přínos trampolíny vidíme jednoznačně dostupnou cenu. Pořídíte ji dokonce levněji než některé produkty z nižších velikostních kategorií. Dále se nám líbí, že tyče trampolíny vedou až k zemi a že se nedotýkají sítě. Dítě tak do nich zevnitř trampolíny nenarazí. A pokud má trampolína sloužit malým dětem, oceňujeme i vnitřní uchycení sítě.

Když se podíváme po nedostatcích, všimneme si podprůměrné výšky ochranné sítě. Pokud ale máte malé děti, možná vám to až tak vadit nebude. V uživatelských recenzích se dočtete také o poněkud horším materiálovém zpracování, které zkrátka odpovídá nižší ceně.

Naše hodnocení a závěr

Trampolínu GoodJump můžeme doporučit těm, kteří shánějí velkou trampolínu a pro nižší cenu jsou ochotní slevit ze svých nároků. Tento model měří 400 cm, z čehož 318 cm tvoří skákací plocha. Počtem pružin a čtyřmi páry noh ve tvaru U nijak nevybočuje z řady. Rodiče menších dětí ocení bezpečnostní opatření v podobě vnitřní sítě a odkloněných tyčí. Daní za nízkou cenu je bohužel trochu horší materiálové provedení, nižší ochranná síť nebo žebřík s příčkami z plastu. V příslušenství naleznete síť a žebřík, cokoliv dalšího bude třeba dokoupit zvlášť.

Pokud míříte výš a hledáte robustní trampolínu z kvalitního materiálu, můžeme doporučit naši recenzi modelu Exit Elegant.

5 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GoodJump 4UPVC 400 cm – inside | Hodnocení: 76,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GoodJump 4UPVC 400 cm – inside

GoodJump 4UPVC 400 cm – inside

5 200 Kč Orientační cena