Menu

Recenze a srovnání Exit Elegant 427 cm

96,2 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Velké trampolíny nad 400 cm

Klady

  • Kvalitní materiály
  • Hodně pružin
  • Tunelový vchod
  • Originální vzhled

Zápory

  • Vysoká cena
  • Bez žebříku v balení
  • Nižší nosnost
19 000 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Pokud v honbě za kvalitou zavítáte do vyšší cenové kategorie, narazíte na holandského výrobce Exit Toys. Jeho nadzemní trampolíny řady Elegant pořídíte v době psaní recenze (leden 2022) ve čtyřech velikostech od 253 do 427 cm. My se nyní podrobněji podíváme na tu největší.

Asi nepřekvapí konstrukce z galvanizované oceli, která je tímto způsobem chráněna proti korozi. Chválíme počet pružin, zejména když vezmeme v úvahu, že by se měl s velikostí skákací plochy zvyšovat, a podíváme se například na velkou trampolínu firmy Marimex, vychází nám z tohoto srovnání lépe právě model Exit. Nosnost 130 kg naopak patří v této kategorii spíš k nižším. V našich končinách jsou trochu netypické nohy do tvaru L, u jiných výrobců převládá tvar U. Avšak i nohy do L představují dobrou ochranu proti zaboření. Není divu, že trampolína neměla problém získat bezpečnostní certifikaci.

Síť a její uchycení

Síť nese 8 tyčí, které vedou až k zemi, což hodnotíme pozitivně. Jedná se o síť nataženou až za pružinami, mezi skákací plochou a límcem pružin je však ochranná síťka, která brání tomu, aby se nohy dětí dostaly jakýmkoliv způsobem k pružinám (FPS – Foot Protection System).

Specifikem trampolíny je tunelový vchod trampolíny. Jedná se o dvě sítě, které se navzájem překrývají, skokan mezi nimi jednoduše projde. Není tedy nutné rozepínat a zapínat zip, a pokud dítě uvnitř do sítě narazí, nevypadne.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Exit Toys

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

427

Dostupné velikosti (cm)

253, 305, 366, 427

Materiál konstrukce

Galvanizovaná ocel

Nosnost (kg)

130

Počet pružin

96

Ochrana pružin

Ano

Počet noh

8 noh ve tvaru L

Počet tyčí nesoucích síť

8

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Až k zemi

Umístění ochranné sítě

Vnější

Zapínání sítě

Tunelový vchod

Certifikace trampolíny

Ano (TÜV)

Příslušenství a možnosti dokoupení

Pokud se zaměříme na dodávané příslušenství, asi vás příliš nepotěšíme. V balení je horní ochranná síť, žebřík je však nutné dokoupit zvlášť. U většiny českých výrobců jej přitom dostanete spolu s trampolínou.

Na druhou stranu vidíme pozitivně škálu příslušenství, které je na dokoupení. Mimo žebřík výrobce nabízí také krycí plachtu, která chrání skákací plochu před deštěm či sluncem, kotvicí sadu zvyšující stabilitu trampolíny nebo spodní ochrannou síť. Ta zamezuje zvířatům či dětem, aby vlezly pod trampolínu, kde by mohly přijít k úrazu. A pokud budete mít zájem, můžete doobjednat také protiskluzové ponožky nebo basketbalový koš.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

K dokoupení

Žebřík

K dokoupení

Krycí plachta

K dokoupení

Kotvicí sada

K dokoupení

Další příslušenství

K dokoupení: protiskluzové ponožky, basketbalový koš

Rozměry trampolíny

Trampolína Exit Elegant není žádný drobeček – na šířku měří 427 cm, na výšku 270 cm. K tomu je vhodné připočítat ještě další metr volného prostoru, který by z bezpečnostních důvodů měl zůstat kolem trampolíny. V úvahu také vezměte, že přímo nad trampolínou by se neměly nacházet nízko rostoucí větve.

Samotná skákací plocha měří v průměru 367 cm. Od země ji dělí 90cm vzdálenost, což je poměrně dost. Menší děti tak budou mít bez žebříku problém na ni vyšplhat, takže pokud jste rodičem drobotiny, investici za žebřík se nejspíš nevyhnete. Ochranná síť měří 180 cm, což je obvyklá a bezpečná výška.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

427

Průměr skákací plochy (cm)

367

Výška skákací plochy od země (cm)

90

Výška ochranné sítě (cm)

180

Výška celé trampolíny (cm)

270

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní majitelé trampolíny jsou s výrobkem spokojeni. Mezi pochvalami se objevují poznámky ohledně kvality a robustnosti materiálu i hezkého vzhledu. Shodli se také, že trampolína se snadno skládá. Negativních komentářů se objevilo jen velice málo, většinou se týkaly vyšší ceny a chybějícího žebříku.

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Hlavním benefitem trampolíny Exit Elegant je podle nás kvalita materiálu a počet pružin. Ten totiž ovlivňuje odrazové vlastnosti skákací plochy a tedy kvalitu skoku, proto pokud srovnáváte dvě stejně velké trampolíny, rozhodně sáhněte po té s více pružinami. Líbí se nám také tunelový vchod, který je bezpečný při nárazech do sítě, a přitom jej nemusíte neustále otvírat a zavírat. A pozitivně hodnotíme také FPS – systém zamezující, aby noha skákajícího zajela pod pružiny.

Pokud se zaměříme na negativa, v první řadě nás samozřejmě napadne vysoká cena. Za tuzemskou produkci utratíte zpravidla o několik tisíc méně. Navíc je k trampolíně nutné dokoupit žebřík, bez kterého se menší děti nejspíš neobejdou, protože skákací plocha se nachází 90 cm od země. A trampolína by také mohla mít vyšší nosnost, u takto prostorných modelů je relativně běžná.

Naše hodnocení a závěr

Trampolína značky Exit Toys je prostorná a bezpečná. Vyznačuje se kvalitou materiálů a dobrými odrazovými vlastnostmi, však také disponuje 96 pružinami. Elegantnímu vzhledu napomáhají nohy do tvaru L i tunelový vchod bez zipu, na výběr máte z více barev. Nosností 130 kg však trampolína za většinou podobně velkých modelů poněkud zaostává. Musíme také zmínit, že kvalita si vybírá svou daň ve vysoké částce, kterou za trampolínu zaplatíte. K ní bude pravděpodobně nutné připočítat cenu žebříku, v balení totiž není. Nabídka příslušenství na dokoupení nic důležitého nepostrádá.

Pokud se vám tolik za trampolínu platit nechce, ale ohledně velikosti jste maximalisti, můžeme doporučit k pročtení recenzi větší, ale levnější trampolíny Aga.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Exit Elegant 427 cm | Hodnocení: 96,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Exit Elegant 427 cm

Exit Elegant 427 cm

19 000 Kč Orientační cena