Menu

Recenze a srovnání Marimex Comfort 305 cm

87,1 % Celkové hodnocení

Bez pružin v kategorii Střední trampolíny od 300 do 400 cm

Klady

  • Ochrana styku s pružinami
  • Tichá při skákání
  • Velký prostor uvnitř

Zápory

  • Vyšší cena
  • Tyče držící síť končí nad zemí
  • Žebřík není celokovový
8 000 Kč Orientační cena

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Pokud se zajímáte o trendy v bezpečnosti, možná vás zaujme trampolína bez pružin. Takové vyrábí firma Marimex ve dvou různých velikostech, 305 a 366 cm. My se v našem srovnání zaměříme na tu menší z nich.

Trampolína se na první pohled nijak výrazně neliší od ostatních na trhu. Jako materiál konstrukce byla zvolena ocel, úprava pozinkováním zvyšuje její odolnost vůči korozi. Stojí na 4 párech noh ve tvaru písmene U, což se nám líbí, protože některé třímetrové trampolíny mají k dispozici jen 3 páry. Ani tomuto modelu nechybí bezpečnostní certifikace, v případě trampolíny Comfort se o ni zasloužila firma TÜV.

Konec skákací plochy je vyznačen žlutým kruhem, který pomůže malým dětem v orientaci. I kdyby se však dostaly až za něj, neublíží si, protože místo pružin byl použit elastický výplet, který je při doskoku měkčí.

Síť a její uchycení

Síť nese 8 tyčí, které jsou vyklenuté směrem ven, čímž eliminují riziko, že do nich dítě zevnitř narazí. Tyčím nechybí ochrana, bohužel však nevedou až k zemi, ale končí nad zemí. Jsou tak méně stabilní při skocích nebo pádech přímo do sítě.

Samotná síť je vedená zvenčí trampolíny, ostatně ale není potřeba, aby bránila skákajícímu v přístupu k pružinám, trampolína žádné nemá. Zapínání sítě jako obvykle zajišťuje zip doplněný bezpečnostní přezkou. Ta je zapínatelná zvenčí, což se hodí, pokud nechcete, aby děti slézaly z trampolíny bez vašeho dozoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Marimex

Typ

Venkovní

Průměr trampolíny (cm)

305

Dostupné velikosti (cm)

305, 366

Materiál konstrukce

Pozinkovaná ocel

Nosnost (kg)

150

Počet pružin

0

Počet noh

4 páry ve tvaru U

Počet tyčí nesoucích síť

8

Ochrana tyčí

Ano

Dosah tyčí

Končí nad zemí

Umístění ochranné sítě

Vnější

Zapínání sítě

Zip + přezky

Certifikace trampolíny

Ano (TÜV)

Příslušenství a možnosti dokoupení

Firma Marimex má široké portfolio, takže co nenajdete přímo v balení, můžete obratem dokoupit. S trampolínou Comfort obdržíte horní ochrannou síť a žebřík, to je na trhu standardem v době srovnání (leden 2022). Stupínky na žebříku jsou z plastu, to sice také vidíme často, raději bychom však viděli žebřík kovový s delší životností.

Pokud budete mít zájem, můžete dále dokoupit krycí plachtu, která bude chránit skákací plochu před rozmary počasí, kotvicí sadu k upevnění noh a zvýšení stability trampolíny nebo spodní ochrannou síť. Ta zabezpečuje, že pod trampolínu se nedostanou děti ani zvířata, kterým by pak skokan nahoře mohl nepěkně ublížit. V nabídce značky najdete také širokou škálu doplňků, mezi které patří například protiskluzové ponožky, odkládací tašky na boty nebo vychytávky pro hraní různých míčových her.

Parametr Tento produkt
Horní ochranná síť

Ano

Spodní ochranná síť

K dokoupení

Žebřík

Ano

Krycí plachta

K dokoupení

Kotvicí sada

K dokoupení

Další příslušenství

K dokoupení: protiskluzové ponožky, volejbalová síť, terč s míčky, basketbalový koš, závěsné tašky na boty

Rozměry trampolíny

Celá trampolína měří 305 cm, samotná skákací plocha 261 cm. Tento model patří mezi třímetrovými spíš k těm nižším, výška rámu dosahuje jen 70 cm. Výškou sítě 180 cm však již trampolína patří ke standardu. Na celou je tak třeba vyhradit alespoň 2,5 m do výšky. Vyšším trampolínám je lepší se vyhýbat, pokud vám zahradu křižují nízké větve stromů a podobné překážky.

Nakonec také nezapomeňte, že i kolem trampolíny by měl zůstat pás volného místa, a to ve vzdálenosti několika desítek centimetrů až 1 metru. Je totiž třeba počítat s tím, že pokud někdo do sítě zevnitř narazí, celá se vyboulí směrem ven.

Parametr Tento produkt
Průměr trampolíny (cm)

305

Průměr skákací plochy (cm)

261

Výška skákací plochy od země (cm)

70

Výška ochranné sítě (cm)

180

Výška celé trampolíny (cm)

250

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní uživatelé trampolíny Comfort jsou s produktem spokojení. Jako největší přínos vidí většinou bezpružinové provedení, které je měkčí a příjemnější pro malé děti, navíc při skákání nevrže. Spokojenost projevují také s kvalitou konstrukce, se čtyřmi páry noh a s prostorností. A dodávají, že i skládání trampolíny bylo poměrně jednoduché.

Výtek se tento model mnoha nedočkal. Uživatelé samozřejmě zmiňují vyšší cenu, která je však dle nich vykoupena kvalitou. Upozorňují také, že výrobcem uváděná doba montáže neodpovídá realitě a bude lepší vyhradit si na ni delší časový úsek.

Hlavní výhody a nevýhody trampolíny

Také my za hlavní přínos považujeme vlastnosti vyplývající z bezpružinového provedení. Líbí se nám, že děti, pokud už překročí žlutě vyznačený kruh, nedopadnou na tvrdé pružiny, ale na měkký gumový výplet. Vysoce si ceníme také tichého provozu, věříme, že spousta lidí umístí trampolínu v zahradě na dohled od odpočinkové zóny, takže pak ocení, že je při relaxaci nebude rušit vrzání pružin. Pokud pomineme výhody vyplývající z typu trampolíny, chválíme také 4 páry noh a tyče ohnuté směrem od sítě.

Pokud se zaměříme na zápory, nemůžeme opomenout vyšší finanční náročnost. Je ale spravedlivé dodat, že konkurenční bezpružinové trampolíny jdou s cenou ještě výš. Dále bychom ocenili schůdky z odolnějšího materiálu, než je plast, a tyče vedoucí až k zemi.

Naše hodnocení a závěr

Jste nervózní ohledně případných zranění, takže hledáte co nejbezpečnější trampolínu? Zvažte Marimex Comfort v bezpružinovém provedení. Skákací plocha je uchycena elastickým výpletem, který zajišťuje měkčí doskok a eliminuje možnost zranění pádem na pružiny. Navíc je skákání na takové trampolíně velice tiché. Ohledně konstrukce téměř nemáme co vytknout, stojí na čtyřech párech noh a dle uživatelů je robustní a stabilní. V příslušenství naleznete horní síť a žebřík, další doplňky výrobce nabízí k dokoupení. Trampolína patří mezi třímetrovými modely spíš k těm nižším, je to však dáno nižším rámem, ne snížením ochranné sítě.

Bezpružinové trampolíny bývají bohužel dražší než klasické. Pokud hledáte spíš cenově dostupnou variantu, doporučíme vám třímetrový model Hawaj.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Marimex Comfort 305 cm | Hodnocení: 87,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka se zájmem o zdravý životní styl dobře vyzná v nabídce sportovního vybavení a ve srovnávání produktů a ověřování jejich parametrů je jako doma. Protože má s trampolínami vlastní zkušenosti, může vás blíže zasvětit do problematiky výběru a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě trampolín má Iva na starost například také témata z oblasti domácích spotřebičů nebo péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Marimex Comfort 305 cm

Marimex Comfort 305 cm

8 000 Kč Orientační cena