Menu

Recenze a test Acra 305 cm

5. místo
77,9 % Celkové hodnocení
 • 4 páry noh
 • Hodně pružin
 • Nižší skákací plocha
 • Chybí schůdky
 • Ochranná síť za pružinami
5 000 Kč Orientační cena
 • 8,5/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 5,0/10
  Hodnocení příslušenství
 • 77,9 %
  Celkové
  hodnocení

Tato recenze je ze staré verze srovnání trampolín roku 2020. Pokud chcete vidět nejnovější srovnání, navštivte aktuální srovnávací test trampolín

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Venkovní trampolína Acra stojí na konstrukci z galvanizované oceli, což je nejčastější a dostatečně pevný materiál. Kvalitu potvrzuje také nosnost 150 kg, to je velmi dobrá hodnota. V našem srovnání (v červenci 2021) sice za průměrem mírně zaostává, my jsme se však obecně zaměřili na kvalitnější část trhu, tedy trampolíny, které bychom sami bez obav používali.

Podobně jako produkty, které se v našem srovnání umístily nejvýše, i tento můžeme pochválit za 64 pružin. Čím je totiž toto číslo vyšší, tím lepší odrazové a nosné schopnosti skákací plochy můžete očekávat. Samozřejmě se dočkáte také ochranného krytu pružin pro zvýšení bezpečnosti, trampolíny bez tohoto důležitého prvku bychom totiž do srovnání ani nezahrnuli.

Při hodnocení stability konstrukce je důležitým parametrem počet noh, čím více, tím lépe. Zde najdete 4 páry, což je při průměru 305 cm ta lepší varianta. S počtem noh souvisí také počet tyčí nesoucích síť. Tyto 4 páry noh poskytují základnu pro 8 tyčí, za což získávají další plus, body však strháváme za to, že tyto tyče nevedou až k zemi. Pro člověka skákajícího uvnitř je tak při přímém nárazu do tyče snazší ji vychýlit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

Acra

33 % Marimex, 22 % GoodJump, 11 % Aga Sport, 11 % Fitness King, 11 % Exit Toys, 11 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel galvanizovaná

56 % Ocel galvanizovaná, 44 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

150

154,44
Počet pružin

64

60,00
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

4 páry noh U

56 % 4 páry noh U, 33 % 3 páry noh U, 11 % Neuvedeno
Počet tyčí

8

56 % 8, 44 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Za pružinami

56 % Za pružinami, 44 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Končící nad zemí

56 % Vedoucí až k zemi, 44 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny

Ano

89 % Ano, 11 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Co se příslušenství týče, získáte v základním balení trampolíny Acra jen naprosté minimum. Samozřejmě nechybí horní ochranná síť a kryt pružin, to jsou základní bezpečnostní požadavky. Další prvky však bude třeba dokoupit zvlášť, pokud na nich trváte. Výrobce nabízí ochrannou plachtu, která dopomáhá skákací ploše k delší životnosti, sadu kotev k upevnění trampolín k zemi a schůdky k usnadnění přístupu na skákací plochu. Síť pod trampolínu, která slouží k zamezení přístupu pod skákací plochu, však v jeho nabídce aktuálně nenajdete.

Ve srovnání s ostatními trampolínami v našem srovnání je model Acra vybaven spíš méně. Žebřík je v základním balení poměrně běžný, občas se setkáte i s krycí plachtou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ne

44 % Ano, 44 % Ne, 11 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

89 % Ne, 11 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ne

78 % Ne, 22 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Abychom mohli být při posuzování rozměrů co nejspravedlivější, srovnávali jsme pouze trampolíny o stejném průměru, tedy 305 cm. Trampolína Acra patří k průměrně vysokým modelům, avšak výška skákací plochy od země činí pouze 65 cm, což je v našem srovnání jedna z nejnižších hodnot. To není nevýhodou, mnoha dětem naopak tato výška usnadní přístup na trampolínu bez žebříku. Síť se naopak tyčí do výše nadprůměrných 180 cm, čímž se zvyšuje i její bezpečnost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Průměr skákací plochy (cm)

260

261,86
Výška skákací plochy od země (cm)

65

67,78
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

245

243,33
Výška sítě na trampolíně (cm)

180

176,11

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelských recenzí k trampolíně mnoho nenajdete, jiné modely jsou oblíbenější. Současní majitelé trampolíny se však shodli na dobrém poměru ceny k výkonu a relativně snadné montáži.

Hlavní výhody a nevýhody

Výhodou, kterou nemůžeme opomenout, je provedení se 4 páry noh. To je příslibem větší stability, než jaké by dosáhlo jen se 3 páry. Chválíme počet pružin, tím je trampolína srovnatelná i s modely, které se umístili na předních příčkách našeho srovnání. Výhodu může pro některé uživatele představovat i nižší skákací plocha. Je pak totiž pravděpodobnější, že se na ni děti dostanou i bez žebříku.

Pokud se zaměříme na nevýhody, všimneme si umístění sítě za pružinami. Může se tak stát, že dítě na ně při neopatrnosti naskočí. Na druhou stranu má při tomto provedení skokan uvnitř víc místa, takže i varianta se sítí za pružinami nachází své příznivce. Pro menší děti pak budou nevýhodou chybějící schůdky, pokud se bez nich nedokážou na trampolínu dostat, můžete časem dospět až k nutnosti dodatečného nákupu.

Naše hodnocení a závěr

Trampolína Acra se v našem srovnání v červenci 2021 umístila přibližně v polovině startovacího pole. Charakterizuje ji průměrná nosnost i celková výška. Jednoznačně chválíme 64 pružin a 180 cm vysokou síť, hodnocení ostatních parametrů je spíš smíšené. Z hlediska stability chválíme 4 páry noh a 8 tyčí držících síť, ještě lepší by však bylo, kdyby tyto tyče vedly až k zemi. V základním příslušenství chybí žebřík, při skákací ploše jen 65 cm nad zemí je však možné, že jej děti ani nebudou postrádat. Současní uživatelé jsou s trampolínou spokojení.

Pokud hledáte trampolínu se sítí vedoucí před pružinami, avšak z počtu pružin slevit nehodláte, doporučíme k pročtení také naši recenzi trampolíny značky Hawaj.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Acra 305 cm | Hodnocení: 77,9 %

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Acra 305 cm

Acra 305 cm

5. místo  v porovnání
5 000 Kč Orientační cena