Trampolína Marimex 305 cm - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Marimex 305 cm

5. místo
80,5 % Celkové hodnocení
 • Síť umístěná před pružinami
 • Počet pružin
5 000 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 6,3/10
  Hodnocení příslušenství
 • 80,5 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolína Marimex 305 cm má konstrukci z galvanizované ocele, takže chráněná a vnější chemické ani mechanické vlivy ji jen tak neuškodí. Skvěle zvládá unést až 150 kg zátěže, takže si na trampolíně užije klidně i dospělý člověk.

U počtu pružin se dostáváme pod průměr všech trampolín, které jsme v červnu 2017 podrobili srovnání. Tehdy byl totiž průměr 60, tato trampolína má 54 pružin, což, jak si ukážeme ještě i níže, může být vzhledem k velikosti nevýhodou. Skóre si ale trampolína zlepšila díky přítomnosti ochrany pružin, kterou by měla mít každá kvalitní trampolína.

Body ztrácí trampolína ovšem i u počtu noh, má totiž jen tři páry noh do U, může to tedy znamenat horší stabilitu trampolíny. Většina hodnocených trampolín v porovnání má 4 páry noh. Co je standardní u tohoto počtu noh je 6 tyčí držící ochrannou síť, i když by opět bylo lepší, kdybych jich bylo více – více tyčí zajistí větší stabilitu a tedy bezpečnost sítě. Tyto tyče vedou až k zemi, což ale body trampolíně navyšuje, tato varianta tyče dělá stabilnějšími. Tyče jsou navíc chráněné, což je také plus a opět platí, že každá kvalitní trampolína by tuto vlastnost měla mít.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

Marimex

30 % Marimex, 20 % GoodJump, 10 % Aga Sport, 10 % Fitness King, 10 % Exit Toys, 10 % Hawaj, 10 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel galvanizovaná

60 % Ocel galvanizovaná, 40 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

150

154,00
Počet pružin

54

60,40
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

3 páry noh U

60 % 4 páry noh U, 30 % 3 páry noh U, 10 % Neuvedeno
Počet tyčí

6

60 % 8, 40 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Před pružinami

50 % Za pružinami, 50 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Vedoucí až k zemi

60 % Vedoucí až k zemi, 40 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny

Ano

90 % Ano, 10 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

V kategorii příslušenství si vede trampolína Marimex obstojně. Má všechny základní ochranné prvky a navíc má v balení schůdky/žebřík, díky kterým se bude dospělému, ale hlavně dětem na skákací plochu lépe dostávat.

Další příslušenství není standard v základu, lze jej ale přikoupit. Shánět tak můžete třeba spodní ochrannou síť, která zajistí, že pod skákací plochu nevběhne dítě ani zvíře, což by mohlo způsobit zranění osob pod touto skákací plochou, ale i nad ní. Kotvení potom zajišťuje lepší stabilitu. Ochranu materiálu a konstrukce trampolíny zajistí ochranná plachta, kterou trampolínu lze zakrýt v době nevyužívání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ano

50 % Ano, 40 % Ne, 10 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

90 % Ne, 10 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

U trampolíny jako je Marimex, která má v průměru celkem 305 cm, je potřeba myslet na celkový prostor alespoň šesti metrů. K trampolíně nesmí doléhat žádné keře, větve stromů, ani by kolem ní neměly být zdi. Skákací plocha činí průměrných 260 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Průměr skákací plochy (cm)

260

263,50
Výška skákací plochy od země (cm)

76

67,50
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

246

243,50
Výška sítě na trampolíně (cm)

170

176,50

Hodnocení dalších uživatelů

Při rozhodování, zda si pořídit tuto trampolínu, se můžete obrátit i na názor krátkodobých či dlouhodobých uživatelů, kterých je několik desítek. V několika případech jsou rozporuplné, zatímco někteří si pochvalují jednoduché sestavení a kvalitní zpracování, jiní mají zkušenost s nesedícími komponenty a vrzajícími pružinami při skákání. Celkově se ale tito uživatelé shodují na dostačující kvalitě, která neohrožuje ničí zdraví a na pěkný design.

Naše hodnocení a závěr

Trampolína Marimex ztratila pár bodů kvůli počtu noh, lepší by byly 4 páry než 3. Stabilitu celé trampolíny lze ale spolehlivě doladit kotvením, které můžete pořídit zvlášť. Z pohled bezpečnostních prvků se trampolíně nedá moc co vytknout, výška sítě trampolíny je dostačující a zamezí přeskočení, body připisujeme za síť umístěnou před pružinami. Co může být nevýhodou je 54 pružin, které jsou sice dostačující, ale vzhledem k velikosti trampolíny by jistě nebylo špatné, kdybych jich bylo víc. Snížila by se tak pravděpodobnost unavení pružin, čímž se zvyšuje životnost i celé trampolíny.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Marimex 305 cm | Hodnocení: 80,5 %
Iveta Polášková je redaktorkou, která ráda hledá nové informace, třídí je a zpřehledňuje, aby si podle článku mohl vybrat trampolínu úplně každý. Nevěří reklamním sloganům, namísto toho se zajímá o skutečnou bezpečnost nebo odrazové vlastnosti skákací plochy. Ráda poradí, jak velký průměr zvolit, nebo zda je pro vás lepší trampolína klasická či přízemní. Mimo tuto problematiku se zajímá také o kávová témata, její jméno naleznete i pod oxymetry nebo klávesami.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Marimex 305 cm

Marimex 305 cm

5. místo  v porovnání
5 000 Kč Orientační cena