Menu

Recenze a test Marimex 305 cm

4. místo
80,5 % Celkové hodnocení
 • Síť umístěná před pružinami
 • Počet pružin
4 500 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 6,3/10
  Hodnocení příslušenství
 • 80,5 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolína Marimex 305 cm má konstrukci z galvanizované ocele, takže chráněná a vnější chemické ani mechanické vlivy ji jen tak neuškodí. Skvěle zvládá unést až 150 kg zátěže, takže si na trampolíně užije klidně i dospělý člověk.

U počtu pružin se dostáváme pod průměr všech trampolín, které jsme v červnu 2017 podrobili srovnání. Tehdy byl totiž průměr 60, tato trampolína má 54 pružin, což, jak si ukážeme ještě i níže, může být vzhledem k velikosti nevýhodou. Skóre si ale trampolína zlepšila díky přítomnosti ochrany pružin, kterou by měla mít každá kvalitní trampolína.

Body ztrácí trampolína ovšem i u počtu noh, má totiž jen tři páry noh do U, může to tedy znamenat horší stabilitu trampolíny. Většina hodnocených trampolín v porovnání má 4 páry noh. Co je standardní u tohoto počtu noh je 6 tyčí držící ochrannou síť, i když by opět bylo lepší, kdybych jich bylo více – více tyčí zajistí větší stabilitu a tedy bezpečnost sítě. Tyto tyče vedou až k zemi, což ale body trampolíně navyšuje, tato varianta tyče dělá stabilnějšími. Tyče jsou navíc chráněné, což je také plus a opět platí, že každá kvalitní trampolína by tuto vlastnost měla mít.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Venkovní 100 % Venkovní
Výrobce Marimex 40 % Marimex, 20 % GoodJump, 10 % Fitness King, 10 % Aga Sport, 10 % Exit Toys, 10 % inSportline
Materiál konstrukce Ocel galvanizovaná 50 % Ocel pozinkovaná, 50 % Ocel galvanizovaná
Nosnost 150 152,00
Počet pružin 54 58,89
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Počet noh 3 páry noh U 50 % 4 páry noh U, 40 % 3 páry noh U, 10 % Neuvedeno
Počet tyčí 6 50 % 8, 50 % 6
Ochrana tyčí Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Umístění ochranné sítě Před pružinami 70 % Za pružinami, 30 % Před pružinami
Umístění tyčí držící ochrannou síť Vedoucí až k zemi 50 % Vedoucí až k zemi, 50 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny Ano 90 % Ano, 10 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

V kategorii příslušenství si vede trampolína Marimex obstojně. Má všechny základní ochranné prvky a navíc má v balení schůdky/žebřík, díky kterým se bude dospělému, ale hlavně dětem na skákací plochu lépe dostávat.

Další příslušenství není standard v základu, lze jej ale přikoupit. Shánět tak můžete třeba spodní ochrannou síť, která zajistí, že pod skákací plochu nevběhne dítě ani zvíře, což by mohlo způsobit zranění osob pod touto skákací plochou, ale i nad ní. Kotvení potom zajišťuje lepší stabilitu. Ochranu materiálu a konstrukce trampolíny zajistí ochranná plachta, kterou trampolínu lze zakrýt v době nevyužívání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Žebřík/schůdky Ano 60 % Ano, 30 % Ne, 10 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť Ne 90 % Ne, 10 % Neuvedeno
Krycí plachta Ne 90 % Ne, 10 % Ano
Kotvení Ne 100 % Ne

Rozměry trampolíny

U trampolíny jako je Marimex, která má v průměru celkem 305 cm, je potřeba myslet na celkový prostor alespoň šesti metrů. K trampolíně nesmí doléhat žádné keře, větve stromů, ani by kolem ní neměly být zdi. Skákací plocha činí průměrných 260 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm) 305 305,00
Průměr skákací plochy (cm) 260 264,14
Výška skákací plochy od země (cm) 76 67,80
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm) 246 245,00
Výška sítě na trampolíně (cm) 170 177,50

Hodnocení dalších uživatelů

Při rozhodování, zda si pořídit tuto trampolínu, se můžete obrátit i na názor krátkodobých či dlouhodobých uživatelů, kterých je několik desítek. V několika případech jsou rozporuplné, zatímco někteří si pochvalují jednoduché sestavení a kvalitní zpracování, jiní mají zkušenost s nesedícími komponenty a vrzajícími pružinami při skákání. Celkově se ale tito uživatelé shodují na dostačující kvalitě, která neohrožuje ničí zdraví a na pěkný design.

Naše hodnocení a závěr

Trampolína Marimex ztratila pár bodů kvůli počtu noh, lepší by byly 4 páry než 3. Stabilitu celé trampolíny lze ale spolehlivě doladit kotvením, které můžete pořídit zvlášť. Z pohled bezpečnostních prvků se trampolíně nedá moc co vytknout, výška sítě trampolíny je dostačující a zamezí přeskočení, body připisujeme za síť umístěnou před pružinami. Co může být nevýhodou je 54 pružin, které jsou sice dostačující, ale vzhledem k velikosti trampolíny by jistě nebylo špatné, kdybych jich bylo víc. Snížila by se tak pravděpodobnost unavení pružin, čímž se zvyšuje životnost i celé trampolíny.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Marimex 305 cm | Hodnocení: 80,5 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Marimex 305 cm

Marimex 305 cm

4. místo  v porovnání
4 500 Kč Orientační cena