Recenze a test Fitness King 305

Hodnocení:

85,1 %

Klady:

Dobrá bezpečnost i stabilita

Zápory:

Absence některého příslušenství

3 700 Kč
orientační cena

Hodnocení bezpečnosti a stability
(max. 10)
Hodnocení nosnosti
(max. 10)
Hodnocení příslušenství
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,9 10,0 5,0 85,1 %

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Fitness King 305 je venkovní trampolína s ocelovou konstrukcí ošetřenou galvanizací. Ošetření by mělo být standard, protože chrání povrch konstrukce před mechanickým, ale i chemickým znehodnocením. Trampolína unese až 180 kg, takže ji využijí jak děti, tak případně jeden až dva dospělí. Díky 64 pružinám je zaručena dostatečná stabilita při skákání, ale také životnost trampolíny a samotných pružin, každá jednotlivá se v takovém počtu totiž méně namáhá a opotřebovává. Standardním parametrem v našem srovnávacím testu z června 2017 je ochrana pružin. Ta by u správné trampolíny neměla chybět. 

Této trampolíně nemůžeme vytknout nic v případě počtu nohou, kterých má hned 4 páry a jsou do tvaru U. Počet tyčí je nadprůměrný, většina trampolín má tyčí nesoucích ochrannou síť šest, ale díky osmi tyčím, jako je tomu u této trampolíny, je zajištěna lepší bezpečnost a stabilita sítě – bezpečnější je také v případě, vedou-li tyče až k zemi, jako je tomu v tomto případě.

Když je řeč o ochranné síti, tato trampolína takovou samozřejmě má. Měl by jít o naprostý základ, bez kterého je trampolína na skákání velmi nebezpečná, zejména pak pro menší děti. Ještě zmíníme, že je síť u této trampolíny umístěna za pružinami, což z hlediska bezpečnosti nehodnotíme tak kladně, lepší by bylo, kdyby byla před pružinami, záleží ale na vašem zvážení. Riziko, že by skákajícímu skončila některá končetina v prostoru mezi skákací plochou a krytem pružin není tak velké, protože stejný typ umístění má, alespoň v rámci našeho srovnání, většina trampolín. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ  Venkovní 100 % Venkovní
Výrobce  Fitness King 20 % GoodJump, 10 % Marimex, 10 % G21, 10 % Aga Sport, 10 % inSportline, 10 % Fitness King, 10 % OmniJump, 10 % Masterjump, 10 % Acra
Materiál konstrukce  Ocel galvanizovaná 70 % Ocel galvanizovaná, 30 % Ocel pozinkovaná
Nosnost  180 145,00
Počet pružin  64 59,20
Ochrana pružin  Ano 100 % Ano
Počet noh  4 páry noh U 50 % 4 páry noh U, 50 % 3 páry noh U
Počet tyčí  8 50 % 8, 50 % 6
Ochrana tyčí  Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť  Ano 100 % Ano
Umístění ochranné sítě  Za pružinami 70 % Za pružinami, 30 % Před pružinami
Umístění tyčí držící ochrannou síť  Vedoucí až k zemi 60 % Vedoucí až k zemi, 40 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny  Ano 100 % Ano

Příslušenství trampolíny

Trampolíně Fitness King 305 nemůžeme vytknout, že by neměla v základu všechny potřebné bezpečností prvky. Standardní součástí balení je ochrana pružin a horní ochranná síť a obojí má. Body však trampolína ztrácí kvůli absenci schůdku/žebříku, bez kterého se na trampolínu 70 cm vysoko může obtížně dostávat. Měly by být k dispozici k dokoupení, jako další příslušenství, ale pozor na to, aby typ schůdků odpovídal typu trampolíně a schůdky, potažmo žebřík nepředstavovaly riziko při nastupování či sestupování. 

Další prvky nejsou obvykle součástí balení, vše by mělo být ale možné dokoupit zvlášť. Jedná se o spodní ochranou síť chránící prostor pod skákací plochou, kotvení zajišťující stabilitu trampolíny a krycí plachtu, díky které trampolíně nebude příliš škodit déšť ani sluníčko.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin  Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť  Ano 100 % Ano
Žebřík/schůdky  Ne 70 % Ne, 30 % Ano
Spodní ochranná síť  Ne 100 % Ne
Krycí plachta  Ne 90 % Ne, 10 % Ano
Kotvení  Ne 100 % Ne

Rozměry trampolíny

Trampolína je co se týče průměru celé konstrukce standardní, má 305 cm. Počítejte ale alespoň s prostorem o průměru 6 m, aby trampolína nepřiléhala ke zdem, stromům ani jiným věcem, které by mohly trampolínu poškodit či ublížit skákajícímu při náhodném vypadnutí z prostoru. Zatímco je však celkový průměr obvyklý, s 285 cm je trampolína Fitness King 305 trampolínou s největším průměrem skákací plochy z našeho srovnávacího testu vzniklého v červnu 2017. Pro trampolíny obvyklý průměr této plochy totiž cca 260 cm. 

Upozorníme na výšku sítě na trampolíně, ta je v tomto případě průměrných 165 cm, nicméně čím vyšší síť je, tím lépe, zvlášť pokud na trampolíně budou dovádět dospělí a vyšší děti. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)  305 298,90
Průměr skákací plochy (cm)  285 263,44
Výška skákací plochy od země (cm)  70 70,80
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)  230 238,70
Výška sítě na trampolíně (cm)  165 168,40

Hodnocení dalších uživatelů

Sedm desítek dlouhodobých i krátkodobých uživatelů oceňují u této trampolíny zejména velkou skákací plochu, která vyhovuje jak dětem, tak dospělým. Zatímco někteří si pochvalují snadnou montáž, jiní poukazují na nekvalitní návod, což může být náhoda. Tak jako tak je lepší být na sestavování alespoň ve dvou lidech.

Naše hodnocení a závěr

Za relativně málo peněz dostanete hodně muziky. Trampolína Fitness King 305 je konstrukčně povedená, vyniká zejména v průměru skákací plochy, je nadprůměrná, dosahuje úctyhodných 285 cm, a tak nabízí dostatek prostoru pro skákání více lidí naráz. Skákání si na této trampolíně mohou užívat jak děti, tak dospělí, celkově by však hmotnost skákajících neměla přesáhnout 180 kg, což je ale pro trampolíny o tomto průměru velmi dobrá nosnost. 

Datum:
Produkt: Fitness King 305
Hodnocení: 85,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test