Menu

Recenze a test Fitness King 305

3. místo
85,1 % Celkové hodnocení
 • Dobrá bezpečnost i stabilita
 • Absence některého příslušenství
4 500 Kč Orientační cena
 • 8,9/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 10/10
  Hodnocení nosnosti
 • 5,0/10
  Hodnocení příslušenství
 • 85,1 %
  Celkové
  hodnocení

Tato recenze je ze staré verze srovnání trampolín roku 2020. Pokud chcete vidět nejnovější srovnání, navštivte aktuální srovnávací test trampolín

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Fitness King 305 je venkovní trampolína s ocelovou konstrukcí ošetřenou galvanizací. Ošetření by mělo být standard, protože chrání povrch konstrukce před mechanickým, ale i chemickým znehodnocením. Trampolína unese až 180 kg, takže ji využijí jak děti, tak případně jeden až dva dospělí. Díky 64 pružinám je zaručena dostatečná stabilita při skákání, ale také životnost trampolíny a samotných pružin, každá jednotlivá se v takovém počtu totiž méně namáhá a opotřebovává. Standardním parametrem v našem srovnávacím testu z června 2017 je ochrana pružin. Ta by u správné trampolíny neměla chybět.

Této trampolíně nemůžeme vytknout nic v případě počtu nohou, kterých má hned 4 páry a jsou do tvaru U. Počet tyčí je nadprůměrný, většina trampolín má tyčí nesoucích ochrannou síť šest, ale díky osmi tyčím, jako je tomu u této trampolíny, je zajištěna lepší bezpečnost a stabilita sítě – bezpečnější je také v případě, vedou-li tyče až k zemi, jako je tomu v tomto případě.

Když je řeč o ochranné síti, tato trampolína takovou samozřejmě má. Měl by jít o naprostý základ, bez kterého je trampolína na skákání velmi nebezpečná, zejména pak pro menší děti. Ještě zmíníme, že je síť u této trampolíny umístěna za pružinami, což z hlediska bezpečnosti nehodnotíme tak kladně, lepší by bylo, kdyby byla před pružinami, záleží ale na vašem zvážení. Riziko, že by skákajícímu skončila některá končetina v prostoru mezi skákací plochou a krytem pružin není tak velké, protože stejný typ umístění má, alespoň v rámci našeho srovnání, většina trampolín.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

Fitness King

33 % Marimex, 22 % GoodJump, 11 % Aga Sport, 11 % Fitness King, 11 % Exit Toys, 11 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel galvanizovaná

56 % Ocel galvanizovaná, 44 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

180

154,44
Počet pružin

64

60,00
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

4 páry noh U

56 % 4 páry noh U, 33 % 3 páry noh U, 11 % Neuvedeno
Počet tyčí

8

56 % 8, 44 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Za pružinami

56 % Za pružinami, 44 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Vedoucí až k zemi

56 % Vedoucí až k zemi, 44 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny

Ano

89 % Ano, 11 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Trampolíně Fitness King 305 nemůžeme vytknout, že by neměla v základu všechny potřebné bezpečností prvky. Standardní součástí balení je ochrana pružin a horní ochranná síť a obojí má. Body však trampolína ztrácí kvůli absenci schůdku/žebříku, bez kterého se na trampolínu 70 cm vysoko může obtížně dostávat. Měly by být k dispozici k dokoupení, jako další příslušenství, ale pozor na to, aby typ schůdků odpovídal typu trampolíně a schůdky, potažmo žebřík nepředstavovaly riziko při nastupování či sestupování.

Další prvky nejsou obvykle součástí balení, vše by mělo být ale možné dokoupit zvlášť. Jedná se o spodní ochranou síť chránící prostor pod skákací plochou, kotvení zajišťující stabilitu trampolíny a krycí plachtu, díky které trampolíně nebude příliš škodit déšť ani sluníčko.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ne

44 % Ano, 44 % Ne, 11 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

89 % Ne, 11 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ne

78 % Ne, 22 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Trampolína je co se týče průměru celé konstrukce standardní, má 305 cm. Počítejte ale alespoň s prostorem o průměru 6 m, aby trampolína nepřiléhala ke zdem, stromům ani jiným věcem, které by mohly trampolínu poškodit či ublížit skákajícímu při náhodném vypadnutí z prostoru. Zatímco je však celkový průměr obvyklý, s 285 cm je trampolína Fitness King 305 trampolínou s největším průměrem skákací plochy z našeho srovnávacího testu vzniklého v červnu 2017. Pro trampolíny obvyklý průměr této plochy totiž cca 260 cm.

Upozorníme na výšku sítě na trampolíně, ta je v tomto případě průměrných 165 cm, nicméně čím vyšší síť je, tím lépe, zvlášť pokud na trampolíně budou dovádět dospělí a vyšší děti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Průměr skákací plochy (cm)

285

261,86
Výška skákací plochy od země (cm)

70

67,78
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

230

243,33
Výška sítě na trampolíně (cm)

165

176,11

Hodnocení dalších uživatelů

Sedm desítek dlouhodobých i krátkodobých uživatelů oceňují u této trampolíny zejména velkou skákací plochu, která vyhovuje jak dětem, tak dospělým. Zatímco někteří si pochvalují snadnou montáž, jiní poukazují na nekvalitní návod, což může být náhoda. Tak jako tak je lepší být na sestavování alespoň ve dvou lidech.

Naše hodnocení a závěr

Za relativně málo peněz dostanete hodně muziky. Trampolína Fitness King 305 je konstrukčně povedená, vyniká zejména v průměru skákací plochy, je nadprůměrná, dosahuje úctyhodných 285 cm, a tak nabízí dostatek prostoru pro skákání více lidí naráz. Skákání si na této trampolíně mohou užívat jak děti, tak dospělí, celkově by však hmotnost skákajících neměla přesáhnout 180 kg, což je ale pro trampolíny o tomto průměru velmi dobrá nosnost.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Fitness King 305 | Hodnocení: 85,1 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Fitness King 305

Fitness King 305

3. místo  v porovnání
4 500 Kč Orientační cena