Recenze a test trampolíny GoodJump 4UPE 305 cm | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test GoodJump 4UPE 305 cm

2. místo
88,3 % Celkové hodnocení
 • Velká nosnost
 • 4 páry noh
 • Krycí plachta v balení
 • Poměrně vysoká trampolína
 • Ochranná síť za pružinami
4 700 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 10/10
  Hodnocení nosnosti
 • 7,5/10
  Hodnocení příslušenství
 • 88,3 %
  Celkové
  hodnocení

Tato recenze je ze staré verze srovnání trampolín roku 2020. Pokud chcete vidět nejnovější srovnání, navštivte aktuální srovnávací test trampolín

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Venkovní trampolína GoodJump 4UPE je z pozinkované oceli, měla by tedy být odolná jak proti mechanickému poškození, tak proti korozi. V našem srovnání (v listopadu 2020) vyniká nosností 180 kg, můžeme ji tedy doporučit do rodin, kde ji budou využívat i dospělí.

Velmi kladně hodnotíme počet pružin, konkrétně jich má tento model 64, tím trampolína předstihla průměr našeho srovnání. To napovídá, že bude vynikat i nosnými a skákacími schopnostmi. Samozřejmostí je ochranný kryt pružin pro zvýšení bezpečnosti, trampolíny bez tohoto důležitého prvku jsme totiž do srovnání ani nezahrnuli.

Tento model chválíme i za počet noh, má 4 páry pro zajištění dobré stability. Jejich tvar připomínající písmeno U je velmi vhodný zejména při umístění na měkčím povrchu, do kterého by se nohy mohly při intenzivním skákání zabořit. Jsou také příslibem 8 tyčí držících síť, které ji tak lépe podepřou, pokud na ni osoba na trampolíně skočí. V takové situaci oceníte, že tyče vedou až k zemi, což síti dodává stabilitu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

GoodJump

33 % Marimex, 22 % GoodJump, 11 % Aga Sport, 11 % Fitness King, 11 % Exit Toys, 11 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel pozinkovaná

56 % Ocel galvanizovaná, 44 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

180

154,44
Počet pružin

64

60,00
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

4 páry noh U

56 % 4 páry noh U, 33 % 3 páry noh U, 11 % Neuvedeno
Počet tyčí

8

56 % 8, 44 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Za pružinami

56 % Za pružinami, 44 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Vedoucí až k zemi

56 % Vedoucí až k zemi, 44 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny

Ano

89 % Ano, 11 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Také v kategorii příslušenství patří trampolína GoodJump 4UPE k těm lépe hodnoceným. Nechybí jí základní prvky jako ochrana pružin a horní ochranná síť. V balení obdržíte také schůdky pro usnadnění přístupu menším dětem a krycí plachtu pro boj s nepřízní počasí. Spodní ochranná síť nebo kotvení však již součástí nejsou a pokud o ně tedy stojíte, bude nutné je dokoupit zvlášť. To je však mezi trampolínami v této cenové relaci obvyklé.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ano

44 % Ano, 44 % Ne, 11 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

89 % Ne, 11 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ano

78 % Ne, 22 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Do našeho testu jsme vybrali středně velké trampolíny s průměrem 305 cm. Přesto si však mezi nimi můžete povšimnout rozdílů –⁠ například ohledně výšky. Tento model má skákací plochu 80 cm nad zemí, což už je výška, která by bez schůdků mohla menším dětem působit problémy. Síť měří 180 cm, což je v našem srovnání jedno z vyšších čísel, a efektivně tak bude bránit přepadnutí skákajícího ven. Trampolína je ve srovnání s ostatními celkově o něco vyšší, což byste měli vzít v úvahu pokud poblíž vyhrazeného místa rostou nižší stromy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Výška skákací plochy od země (cm)

80

67,78
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

260

243,33
Výška sítě na trampolíně (cm)

180

176,11

Hodnocení ostatních uživatelů

Zákazníci, kteří trampolínu zakoupili, vyzdvihují zejména její stabilitu, kvalitu konstrukce a nosnost. Bez povšimnutí nezůstal ani příznivý poměr ceny a výkonu. Výtek se objevilo výrazně méně, většinou se týkaly nepřehlednému návodu s rozmazanými obrázky, který znesnadňovat stavění trampolíny. Na druhou stranu však řada uživatelů zmínila, že s uvedením trampolíny do provozu neměli problém.

Hlavní výhody a nevýhody

Hlavním přínosem je velká nosnost a čtyři páry noh, mnoho trampolín tohoto průměru má totiž jen tři. Čím více noh, tím je trampolína stabilnější. Za nás jsou také bonusem tyče vedoucí až k zemi, které zvyšují stabilitu při nárazu dítěte do sítě. Z hlediska vybavení vítáme také krycí plachtu v balení.

Nevýhod tato trampolína mnoho nemá. Ano, pokud se jedná o menší děti, můžeme si všimnout, že jiné modely zašly v bezpečnostních opatření dál. Umístěním sítě před pružinami brání doskoku dítěte do tvrdší části, jejich tyče jsou vypouklé směrem ven, aby se k nim dítě při pádu do sítě nedostalo. Také se však jedná o dražší modely. Větším dětem však může naopak vyhovovat, že mají na trampolíně větší prostor.

Naše hodnocení a závěr

Trampolínu GoodJump 4UPE můžeme doporučit i náročným zákazníkům. Disponuje nadprůměrným počtem pružin, což se projeví v odrážecích vlastnostech, a velkorysou nosností. Z hlediska stability vás potěší 4 páry noh a 8 tyčí sahajících až k zemi. Ještě o něco bezpečnější by bylo umístění sítě před pružinami. Mezi příslušenstvím najdete mimo standardní součástky i žebřík a krycí plachtu. Tato trampolína je o něco vyšší, s čímž je nutné počítat v případě, že se nad místem pro ni určeném vyskytují například větve stromů.

Pokud by vás zajímala trampolína s měkkým doskokem a úplně bez pružin, doporučíme k přečtení recenzi trampolíny Marimex Comfort.

4 700 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: GoodJump 4UPE 305 cm | Hodnocení: 88,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GoodJump 4UPE 305 cm

GoodJump 4UPE 305 cm

2. místo  v porovnání
4 700 Kč Orientační cena