Menu

Recenze a test GoodJump 4UPE 305 cm

1. místo
88,3 % Celkové hodnocení
 • Velká nosnost
 • 4 páry noh
 • Krycí plachta v balení
 • Poměrně vysoká trampolína
 • Ochranná síť za pružinami
4 600 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 10/10
  Hodnocení nosnosti
 • 7,5/10
  Hodnocení příslušenství
 • 88,3 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Venkovní trampolína GoodJump 4UPE je z pozinkované oceli, měla by tedy být odolná jak proti mechanickému poškození, tak proti korozi. V našem srovnání (v listopadu 2020) vyniká nosností 180 kg, můžeme ji tedy doporučit do rodin, kde ji budou využívat i dospělí.

Velmi kladně hodnotíme počet pružin, konkrétně jich má tento model 64, tím trampolína předstihla průměr našeho srovnání. To napovídá, že bude vynikat i nosnými a skákacími schopnostmi. Samozřejmostí je ochranný kryt pružin pro zvýšení bezpečnosti, trampolíny bez tohoto důležitého prvku jsme totiž do srovnání ani nezahrnuli.

Tento model chválíme i za počet noh, má 4 páry pro zajištění dobré stability. Jejich tvar připomínající písmeno U je velmi vhodný zejména při umístění na měkčím povrchu, do kterého by se nohy mohly při intenzivním skákání zabořit. Jsou také příslibem 8 tyčí držících síť, které ji tak lépe podepřou, pokud na ni osoba na trampolíně skočí. V takové situaci oceníte, že tyče vedou až k zemi, což síti dodává stabilitu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Venkovní 100 % Venkovní
Výrobce GoodJump 40 % Marimex, 20 % GoodJump, 10 % Fitness King, 10 % Spartan, 10 % Exit Toys, 10 % inSportline
Materiál konstrukce Ocel pozinkovaná 60 % Ocel pozinkovaná, 40 % Ocel galvanizovaná
Nosnost 180 152,00
Počet pružin 64 58,89
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Počet noh 4 páry noh U 50 % 4 páry noh U, 40 % 3 páry noh U, 10 % Neuvedeno
Počet tyčí 8 50 % 8, 50 % 6
Ochrana tyčí Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Umístění ochranné sítě Za pružinami 70 % Za pružinami, 30 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť Vedoucí až k zemi 60 % Vedoucí až k zemi, 40 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny Ano 90 % Ano, 10 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Také v kategorii příslušenství patří trampolína GoodJump 4UPE k těm lépe hodnoceným. Nechybí jí základní prvky jako ochrana pružin a horní ochranná síť. V balení obdržíte také schůdky pro usnadnění přístupu menším dětem a krycí plachtu pro boj s nepřízní počasí. Spodní ochranná síť nebo kotvení však již součástí nejsou a pokud o ně tedy stojíte, bude nutné je dokoupit zvlášť. To je však mezi trampolínami v této cenové relaci obvyklé.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Žebřík/schůdky Ano 60 % Ano, 20 % Ne, 10 % U některých prodejců, 10 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť Ne 90 % Ne, 10 % Neuvedeno
Krycí plachta Ano 90 % Ne, 10 % Ano
Kotvení Ne 100 % Ne

Rozměry trampolíny

Do našeho testu jsme vybrali středně velké trampolíny s průměrem 305 cm. Přesto si však mezi nimi můžete povšimnout rozdílů –⁠ například ohledně výšky. Tento model má skákací plochu 80 cm nad zemí, což už je výška, která by bez schůdků mohla menším dětem působit problémy. Síť měří 180 cm, což je v našem srovnání jedno z vyšších čísel, a efektivně tak bude bránit přepadnutí skákajícího ven. Trampolína je ve srovnání s ostatními celkově o něco vyšší, což byste měli vzít v úvahu pokud poblíž vyhrazeného místa rostou nižší stromy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm) 305 305,00
Výška skákací plochy od země (cm) 80 69,40
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm) 260 250,10
Výška sítě na trampolíně (cm) 180 181,00

Hodnocení ostatních uživatelů

Zákazníci, kteří trampolínu zakoupili, vyzdvihují zejména její stabilitu, kvalitu konstrukce a nosnost. Bez povšimnutí nezůstal ani příznivý poměr ceny a výkonu. Výtek se objevilo výrazně méně, většinou se týkaly nepřehlednému návodu s rozmazanými obrázky, který znesnadňovat stavění trampolíny. Na druhou stranu však řada uživatelů zmínila, že s uvedením trampolíny do provozu neměli problém.

Klady a zápory

Hlavním přínosem je velká nosnost a čtyři páry noh, mnoho trampolín tohoto průměru má totiž jen tři. Čím více noh, tím je trampolína stabilnější. Za nás jsou také bonusem tyče vedoucí až k zemi, které zvyšují stabilitu při nárazu dítěte do sítě. Z hlediska vybavení vítáme také krycí plachtu v balení.

Nevýhod tato trampolína mnoho nemá. Ano, pokud se jedná o menší děti, můžeme si všimnout, že jiné modely zašly v bezpečnostních opatření dál. Umístěním sítě před pružinami brání doskoku dítěte do tvrdší části, jejich tyče jsou vypouklé směrem ven, aby se k nim dítě při pádu do sítě nedostalo. Také se však jedná o dražší modely. Větším dětem však může naopak vyhovovat, že mají na trampolíně větší prostor.

Naše hodnocení a závěr

Trampolínu GoodJump 4UPE můžeme doporučit i náročným zákazníkům. Disponuje nadprůměrným počtem pružin, což se projeví v odrážecích vlastnostech, a velkorysou nosností. Z hlediska stability vás potěší 4 páry noh a 8 tyčí sahajících až k zemi. Ještě o něco bezpečnější by bylo umístění sítě před pružinami. Mezi příslušenstvím najdete mimo standardní součástky i žebřík a krycí plachtu. Tato trampolína je o něco vyšší, s čímž je nutné počítat v případě, že se nad místem pro ni určeném vyskytují například větve stromů.

Pokud by vás zajímala trampolína s měkkým doskokem a úplně bez pružin, doporučíme k přečtení recenzi trampolíny Marimex Comfort.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: GoodJump 4UPE 305 cm | Hodnocení: 88,3 %
Iveta Polášková je redaktorkou, která ráda hledá nové informace, třídí je a zpřehledňuje, aby si podle článku mohl vybrat trampolínu úplně každý. Nevěří reklamním sloganům, namísto toho se zajímá o skutečnou bezpečnost nebo odrazové vlastnosti skákací plochy. Ráda poradí, jak velký průměr zvolit, nebo zda je pro vás lepší trampolína klasická či přízemní. Mimo tuto problematiku se zajímá také o kávová témata, její jméno naleznete i pod oxymetry nebo klávesami.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GoodJump 4UPE 305 cm

GoodJump 4UPE 305 cm

1. místo  v porovnání
4 600 Kč Orientační cena