Menu

Recenze a test GoodJump 4UPVC 305 cm

2. místo
88,3 % Celkové hodnocení
 • Výška ochranné sítě trampolíny
 • 8 tyčí
 • Žebřík
4 600 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 10/10
  Hodnocení nosnosti
 • 6,3/10
  Hodnocení příslušenství
 • 88,3 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolína GoodJump 4UPVC nabízí venkovní vyžití dětem i dospělým, a to hlavně díky nosnosti dosahující 180 kilogramů, což je nadprůměr. Jako správná kvalitní trampolína má ocelovou konstrukci ošetřenou ochrannou vrstvou, a to zinkem. Ošetření brání manuálnímu i chemickému poškození, což je velmi důležité pro zachování správné funkčnosti trampolíny.

Z hlediska dalších konstrukčních součástí je nutné podotknout, že má tato trampolína 64 pružin, což je velmi dobrý počet – každá jednotlivá pružina je tak méně namáhaná a déle vydrží. Pružiny jsou navíc chráněné, což je z hlediska bezpečnosti u kvalitních trampolín naprostá samozřejmost. Co se nohou týče, tato trampolína má 4 páry noh do tvaru U. To nasvědčuje, že je trampolína stabilní a tedy bezpečná. Tyčí, které drží ochrannou síť, má trampolína GoodJump 4UPVC osm. Obecně platí čím více, tím lépe, a osm je rozhodně dobré číslo.

Důležitá je především horní ochranná síť, je to hlavní bezpečnostní prvek zabraňující vypadnutí z trampolíny. V tomto případě je tato síť umístěna za pružinami, stejně jako většina trampolín, které jsme v červnu 2017 podrobili hodnocení. To není vyloženě špatně, ale stále je tu riziko, že skákajícímu zajede noha mezi skákací plochu a ochranu pružin. Zároveň je tato varianta ale lepší z hlediska prostoru; síť umístěna před pružinami opticky i fyzicky skákací plochu zmenšuje. Co je určitě dobře jsou tyče držící tuto síť vedoucí až k zemi. Tím se totiž opět zlepšuje stabilita konstrukce, v našem srovnávacím testu měla takto řešené tyče v době psaní této recenze většina modelů trampolín.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Venkovní 100 % Venkovní
Výrobce GoodJump 40 % Marimex, 20 % GoodJump, 10 % Fitness King, 10 % Spartan, 10 % Exit Toys, 10 % inSportline
Materiál konstrukce Ocel pozinkovaná 60 % Ocel pozinkovaná, 40 % Ocel galvanizovaná
Nosnost 180 152,00
Počet pružin 64 58,89
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Počet noh 4 páry noh U 50 % 4 páry noh U, 40 % 3 páry noh U, 10 % Neuvedeno
Počet tyčí 8 50 % 8, 50 % 6
Ochrana tyčí Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Umístění ochranné sítě Za pružinami 70 % Za pružinami, 30 % Před pružinami
Umístění tyčí držící ochrannou síť Vedoucí až k zemi 60 % Vedoucí až k zemi, 40 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny Ano 90 % Ano, 10 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

U příslušenství trampolín je třeba rozlišit, které je v základu a které ne. Důležité je, aby trampolína měla ve svém základu všechny důležité bezpečnostní prvky, zejména ochranu pružin a horní ochrannou síť. U žebříku, potažmo schůdků, díky kterým se lépe na trampolínu dostanete, je třeba dát pozor, ne vždy jsou součástí balení. Trampolína GoodJump 4UPVC ji však v základu má.

Mimo základní příslušenství lze dodatečně dokoupit i další ochranné prvky, které buď chrání vaše zdraví, nebo třeba samotnou trampolínu. Spodní ochranná síť chrání prostor pod trampolínou – díky ní pod ni nevlezou děti ani zvířata a nedojde tak k ublížení na zdraví nikoho pod, ani nad skákací plochou. Kotvení přispívá ke stabilitě trampolíny. Krycí plachta potom chrání trampolínu například před deštěm. Nic ze zmíněného v základu této trampolíny není, ale jak jsme řekli, lze to dokoupit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť Ano 100 % Ano
Žebřík/schůdky Ano 60 % Ano, 20 % Ne, 10 % U některých prodejců, 10 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť Ne 90 % Ne, 10 % Neuvedeno
Krycí plachta Ne 90 % Ne, 10 % Ano
Kotvení Ne 100 % Ne

Rozměry trampolíny

Rozměry trampolíny byste si měli hlídat zejména kvůli dostatku prostoru, který je potřeba vyhranit. Kolem trampolíny by natěsno navíc neměly být žádné stromy ani zdi, takže pokud si chcete pořídit tuto trampolínu, která má celkem 305 cm i s konstrukcí, raději vyhraňte místo o minimálně čtyřech metrech.

U této trampolíny je nadprůměrně vysoko skákací plocha, nachází se 80 cm nad zemí, takže nějaké schůdky či žebřík jsou nutností. Co hodnotíme velmi kladně je výška sítě na trampolíně, ta je 180 cm, což bylo v době hodnocení maximum. Takto vysoká síť více ochrání vyšší děti nebo dospělé, že by přes síť přeskočily a tak vypadly z prostoru trampolíny.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm) 305 305,00
Výška skákací plochy od země (cm) 80 69,40
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm) 260 250,10
Výška sítě na trampolíně (cm) 180 181,00

Hodnocení dalších uživatelů

Téměř dvě stě dlouhodobých i krátkodobých uživatelů má s trampolínou GoodJump 4UPVC zkušenost. Mnoho z nich si pochvaluje snadnou montáž a kvalitní pevnou konstrukci, která slouží i pro skákání 4 dětí naráz. Jako nevýhodu vidí někteří z nich v balení, ve kterém trampolína přijde. Má přes 60 kg, lepší by tedy možná bylo počítat s montáží a manipulací trampolíny ve dvou a více lidech.

Naše hodnocení a závěr

Trampolínu můžeme vřele doporučit dětem i dospělým, a to nejen díky maximální nosnosti 180 kg, ale i díky maximální výše ochranné sítě, kterou jen tak někdo nepřeskočí. Co může být pro některé překážka ke koupi této trampolíny GoodJump 4UPVC, je výška skákací plochy od země, ta je totiž 80 cm a menší děti se tak mohou mít problém na trampolínu dostat bez asistence dospělého, nehledě na schůdky či žebřík.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: GoodJump 4UPVC 305 cm | Hodnocení: 88,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GoodJump 4UPVC 305 cm

GoodJump 4UPVC 305 cm

2. místo  v porovnání
4 600 Kč Orientační cena