Menu

Recenze a test GoodJump 4UPVC 305 cm

1. místo
90,1 % Celkové hodnocení
 • Výška ochranné sítě trampolíny
 • 8 tyčí
 • Žebřík a plachta
 • Hůře sepsaný manuál
 • Síť umístěná za pružinami
 • Hák na natahování pružin snadno praskne
4 800 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 10/10
  Hodnocení nosnosti
 • 7,5/10
  Hodnocení příslušenství
 • 90,1 %
  Celkové
  hodnocení

Tato recenze je ze staré verze srovnání trampolín roku 2020. Pokud chcete vidět nejnovější srovnání, navštivte aktuální srovnávací test trampolín

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Trampolína GoodJump 4UPVC nabízí venkovní vyžití dětem i dospělým, a to hlavně díky nosnosti dosahující 180 kilogramů, což je nadprůměr. Jako správná kvalitní trampolína má ocelovou konstrukci ošetřenou ochrannou vrstvou, a to zinkem. Ošetření brání manuálnímu i chemickému poškození, což je velmi důležité pro zachování správné funkčnosti trampolíny.

Z hlediska dalších konstrukčních součástí je nutné podotknout, že má tato trampolína 64 pružin, což je velmi dobrý počet – každá jednotlivá pružina je tak méně namáhaná a déle vydrží. Pružiny jsou navíc chráněné, což je z hlediska bezpečnosti u kvalitních trampolín naprostá samozřejmost. Co se nohou týče, tato trampolína má 4 páry noh do tvaru U. To nasvědčuje, že je trampolína stabilní a tedy bezpečná. Tyčí, které drží ochrannou síť, má trampolína GoodJump 4UPVC osm. Obecně platí čím více, tím lépe, a osm je rozhodně dobré číslo.

Důležitá je především horní ochranná síť, je to hlavní bezpečnostní prvek zabraňující vypadnutí z trampolíny. V tomto případě je tato síť umístěna za pružinami, stejně jako většina trampolín, které jsme v červnu 2017 podrobili hodnocení. To není vyloženě špatně, ale stále je tu riziko, že skákajícímu zajede noha mezi skákací plochu a ochranu pružin. Zároveň je tato varianta ale lepší z hlediska prostoru; síť umístěna před pružinami opticky i fyzicky skákací plochu zmenšuje. Co je určitě dobře jsou tyče držící tuto síť vedoucí až k zemi. Tím se totiž opět zlepšuje stabilita konstrukce, v našem srovnávacím testu měla takto řešené tyče v době psaní této recenze většina modelů trampolín.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

GoodJump

33 % Marimex, 22 % GoodJump, 11 % Aga Sport, 11 % Fitness King, 11 % Exit Toys, 11 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel pozinkovaná

56 % Ocel galvanizovaná, 44 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

180

154,44
Počet pružin

64

60,00
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

4 páry noh U

56 % 4 páry noh U, 33 % 3 páry noh U, 11 % Neuvedeno
Počet tyčí

8

56 % 8, 44 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Za pružinami

56 % Za pružinami, 44 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Vedoucí až k zemi

56 % Vedoucí až k zemi, 44 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny

Ano

89 % Ano, 11 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

U příslušenství trampolín je třeba rozlišit, které je v základu a které ne. Důležité je, aby trampolína měla ve svém základu všechny důležité bezpečnostní prvky, zejména ochranu pružin a horní ochrannou síť. U žebříku, potažmo schůdků, díky kterým se lépe na trampolínu dostanete, je třeba dát pozor, ne vždy jsou součástí balení. Trampolína GoodJump 4UPVC ji však v základu má. A zrovna tak i krycí plachtu, která chrání trampolínu například před deštěm.

Mimo základní příslušenství lze dodatečně dokoupit i další ochranné prvky, které buď chrání vaše zdraví, nebo třeba samotnou trampolínu. Spodní ochranná síť chrání prostor pod trampolínou – díky ní pod ni nevlezou děti ani zvířata a nedojde tak k ublížení na zdraví nikoho pod, ani nad skákací plochou. Kotvení přispívá ke stabilitě trampolíny. Obojí v základu této trampolíny není, ale jak jsme řekli, lze to dokoupit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ano

44 % Ano, 44 % Ne, 11 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

89 % Ne, 11 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ano

78 % Ne, 22 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Rozměry trampolíny byste si měli hlídat zejména kvůli dostatku prostoru, který je potřeba vyhranit. Kolem trampolíny by natěsno navíc neměly být žádné stromy ani zdi, takže pokud si chcete pořídit tuto trampolínu, která má celkem 305 cm i s konstrukcí, raději vyhraňte místo o minimálně čtyřech metrech.

U této trampolíny je nadprůměrně vysoko skákací plocha, nachází se 80 cm nad zemí, takže nějaké schůdky či žebřík jsou nutností. Co hodnotíme velmi kladně je výška sítě na trampolíně, ta je 180 cm, což bylo v době hodnocení maximum. Takto vysoká síť více ochrání vyšší děti nebo dospělé, že by přes síť přeskočily a tak vypadly z prostoru trampolíny.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Výška skákací plochy od země (cm)

80

67,78
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

260

243,33
Výška sítě na trampolíně (cm)

180

176,11

Hodnocení ostatních uživatelů

Více než dvě stě dlouhodobých i krátkodobých uživatelů má s trampolínou GoodJump 4UPVC zkušenost. Mnoho z nich si pochvaluje snadnou montáž a kvalitní pevnou konstrukci, která slouží i pro skákání 4 dětí naráz. Jako nevýhodu vidí někteří z nich návod, který je nepřehledný, občas s pravopisnými chybami a obrázků by snesl také víc. Několik uživatelů navíc zmínilo, že dodávaný hák na natahování pružin nevydržel zátěž a po několika pružinách se rozlomil. Protože pružiny je však možné natáhnout i ručně, poradili si i bez něj.

Hlavní výhody a nevýhody

Jako hlavní kvality této trampolíny vidíme vysokou nosnost a počet pružin. Ten totiž ovlivňuje odrazové vlastnosti skákací plochy. Pozitivně hodnotíme také vysokou síť minimalizující riziko, že ji rozvášněný skokan nechtěně přeskočí. Mezi zápory musíme zmínit síť umístěnou za pružinami, která tímto nebrání přístupu dítěte k pružinám. Protože však síť umístěná před pružinami zase zmenšuje vnitřní prostor, takže ne každý ji upřednostňuje, ponecháváme důležitost tohoto nedostatku na vašem osobním uvážení.

Naše hodnocení a závěr

Trampolínu GoodJump 4UPVC můžeme vřele doporučit dětem i dospělým, a to nejen díky maximální nosnosti 180 kg, ale i díky maximální výšce ochranné sítě, kterou jen tak někdo nepřeskočí. Co může být pro některé překážka ke koupi této trampolíny je výška skákací plochy od země, ta je totiž 80 cm a menší děti se tak mohou mít problém na trampolínu dostat bez asistence dospělého, nehledě na schůdky či žebřík.

Pokud upřednostňujete spíš ochrannou síť umístěnou před pružinami, doporučíme k pročtení spíš recenzi trampolíny Marimex 305 cm.

4 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: GoodJump 4UPVC 305 cm | Hodnocení: 90,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GoodJump 4UPVC 305 cm

GoodJump 4UPVC 305 cm

1. místo  v porovnání
4 800 Kč Orientační cena