Menu

Recenze a test Clatronic BS 1306

Zajímavá varianta v kategorii Síťové tyčové vysavače

Klady

  • Energetická třída A
  • Skvělé vysávání tvrdých podlah

Zápory

  • Slabý na koberce
  • Menší kapacita nádobky
  • Horší filtrace
1 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Clatronic se řadí k modelům 2v1, nabízí tedy kombinaci tyčového vysavače pro vysávání podlah a ruční varianty na vysávání hůře přístupných míst. Kapacita 0,5 l je jedna z menších na trhu a ani akční rádius 7,5 m úplně neoslní, tento model tak bude vhodný hlavně do menších prostor. Příkon 600 W patřil v době psaní recenze (listopad 2021) víceméně k průměru.

Pochválit můžeme energetickou třídu A, úspornější už jsou jen modely třídy A+. Vynikající je také vysávání tvrdých podlah. Na druhou stranu s koberci má tento vysavač trochu potíže, nepatří ani k modelům s účinnou filtrací, do ovzduší tak uniká větší množství prachu a nemůžeme jej doporučit například alergikům. Hlučnost 80 dB patří spíše k vyšším.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Clatronic

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem zásobníku na prach (ml)

500

Akční rádius (m)

7,5

Příkon (W)

600

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

19,9

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

115,42

Hlučnost dle výrobce (dB)

80

Třída prachových emisí

E

Třída účinnosti vysávání koberců

E

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Vybavení a funkce

Ve výbavě vysavače Clatronic najdete šterbinovou hubici, kterou využijete například při vysávání auta. Při úklidu podlah nebo třeba vysávání pavučin zase oceníte teleskopickou trubku. Vysavač je vybavený také hubicí s kartáčkem, kterou můžete využít při vysávání čalounění a jiných textilií. Tato výbava je u tyčových modelů poměrně obvyklá. Mezi funkcemi vysavače nenajdete regulaci sání ani indikátor naplnění sběrné nádobky. Zkrátka se počítá s tím, že nádobku vysavače vysypete po každém úklidu.

V následující tabulce najdete rozměry vysavače, ty vám napoví například, zda je pro vás vysavač dostatečně vysoký. Hmotnost 2,5 kg patří mezi tyčovými modely k nižším, což usnadní manipulaci.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění nádržky

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění/matrace

Ano

Teleskopická tyč

Ano

Výška (mm)

1 140

Šířka (mm)

180

Hloubka (mm)

280

Hmotnost dle výrobce (kg)

2,5

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelských recenzí se k vysavači Clatronic nesešlo mnoho, pozitivem ale je, že jsou zatím všechny kladné. Vysavač je podle uživatelů výkonný, chválí si také jeho nízkou hmotnost. Jako negativum uvádějí nešikovné vysypávání nádobky, při kterém uniká dost prachu, a nutnost častějšího čištění filtrů.

Hlavní klady a zápory

U vysavače Clatronic můžeme ocenit energetickou třídu A a účinné vysávání tvrdých podlah. Hlavní nevýhodou je potom špatné vysávání koberců, vysavač vyloženě nepotěší ani hlučností nebo dosahem.

Naše hodnocení a závěr

Model Clatronic BS 1306 představuje relativně levné řešení s dvojí funkcí. Poslouží nejen k úklidu podlah, ale také k dalším účelům, díky různým hubicím a možnosti využití coby ručního vysavače. Výhodou vysavače je nízká hmotnost, uživatelé si chválí také jeho výkon, ačkoliv na koberce bychom jej úplně nedoporučili. Slabinou je kromě vysávání koberců také horší filtrace a vyšší hlučnost.

Vzhledem ke kapacitě nádobky a dosahu vysavače pravděpodobně nebude ideální do velkých prostor, ačkoliv ostatní modely 2v1 si v tomto ohledu nevedou nijak lépe. Do větších domácností bychom proto doporučili spíše některý z klasických modelů, například vysavač ETA Apart 143490038.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Clatronic BS 1306
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci roli technického experta a hlavního testera. Ve velké míře se věnuje právě testování akumulátorových tyčových vysavačů, jeho recenze proto vychází nejen z dobrého nastudování problematiky, ale také reálných poznatků z testování. V článku vám vysvětlí, jak funguje filtrace tyčových vysavačů a co očekávat od jednotlivých cenových hladin. Na jeho články narazíte také u elektroniky či v magazínu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Clatronic BS 1306

Clatronic BS 1306

1 200 Kč Orientační cena