Recenze a porovnání ETA Apart 143490038

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii tyčových vysavačů

Datum doporučení: Červenec 2019

Klady:

Pestrá výbava funkcí

Nízká hlučnost

Zápory:

Horší vysávání koberců

2 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač ETA potěší zejména svým objemem 2,5 l, který patřil v době vzniku této recenze (červenec 2019) k největším na trhu. Nemusíte se tak bát častého měnění sáčku nebo přehřívání vysavače důsledkem jeho zaplnění. Další silnou stránkou vysavače je jeho nízká hlučnost 74 dB, průměrně tyčové vysavače dosahují necelých 80 dB. Na dobré úrovni se drží i co se týče účinnosti vysávání tvrdých podlah, kde spadá do třídy C. Nejde samozřejmě o nejlepší možnou známku, v kontextu tyčových vysavačů si ale stále stojí velice dobře. To platí i v případě energetické třídy, která je u tohoto vysavače B.

Od kladných parametrů se dostáváme k těm průměrným, mezi které patří roční spotřeba 31,4 kWh, příkon 800 W a akční rádius 8 m, to vše je pro tyčové vysavače standard. Slabší stránkou je potom vysávání koberců, kde se vysavač řadí do třídy E, tedy jedné z nejhorších. Co se týče třídy prachových emisí, za tu získal známku C, která je v případě tyčových vysavačů poměrně běžná a většina modelů má výrazně horší výsledky, osobám s dýchacími obtížemi bychom jej ale ani tak nedoporučili.

Parametr Tento produkt
Výrobce ETA
Napájení  Ze sítě
Typ vysavače  Sáčkový
Objem sáčku/nádobky (l)  2,5
Akční rádius (m)  8
Příkon (W)  800
Energetická třída  B
Roční spotřeba (kWh)  31,4
Přibližné roční náklady při 4 Kč/kWh (Kč)  125,6
Hlučnost (dB)  74
Třída prachových emisí  C
Třída účinnosti vysávání koberců  E
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah  C

Vybavení a funkce

Velmi dobře si model značky ETA vede na poli vybavení a funkcí, z položek, na které jsme se při výběru zaměřili, postrádá jen jednu, a to prodlužovací trubku. Nechybí mu ovšem signalizace plného sáčku, který tak můžete vyměnit včas, aniž by docházelo ke snižování výkonu vysavače. Výkon sání je navíc možné regulovat, nestane se vám tedy, že by se vysavač například přisál moc a bylo obtížné s ním manipulovat. Ve výbavě má navíc štěrbinovou hubici a hubici na čalounění, pohodlně a rychle tak vysajete celý byt včetně těžko dostupných míst a čalounění nábytku.

Až na lehce nadprůměrnou výšku 133 cm jsou rozměry tohoto vysavače vcelku standardní. Na šířku měří 26 cm, jeho hloubka je 17,5 cm a hmotnost 3,49 kg. Neměl by tedy svou vahou při úklidu příliš omezovat.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku  Ano
Regulace sání  Ano
Štěrbinová hubice  Ano
Hubice na čalounění  Ano
Prodlužovací trubka  Ne
Výška (cm) 133
Šířka (cm) 26
Hloubka (cm) 17,5
Hmotnost (kg) 3,49

Naše hodnocení a závěr

Vysavač ETA Apart 143490038 nepodává zcela bezchybný výkon, oproti některým konkurenčním modelům si ale drží velmi dobrý standard. Řadí se k objemným sáčkovým vysavačům, obstojně si poradí s tvrdými podlahami, o něco slabší je v případě koberců. Kvůli třídě prachových emisí C bychom jej nedoporučili osobám s dýchacími obtížemi, to je ale nešvar drtivé většiny tyčových modelů. Potěší naopak poměrně nízkou hlučností a příjemnou výbavou funkcí. Můžeme jej doporučit takřka komukoliv, kdo touží po výkonném tyčovém vysavači, ale nechce do něj investovat příliš vysoké částky. Cena tohoto modelu je totiž více než příznivá.

Pokud vám ovšem nevadí trochu si připlatit a rádi byste očekávanou kvalitu přístroje posunuli ještě na další úroveň, doporučujeme zvážit například model Miele Swing H1 EcoLine, který vysavač ETA v řadě parametrů předčí.

Další recenze

Kompletní porovnání