Recenze a porovnání ETA Apart 143490038 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ETA Apart 143490038

Nejlepší cena/výkon v kategorii Síťové tyčové vysavače

Klady a zápory

  • Pestrá výbava funkcí
  • Nízká hlučnost
  • Horší vysávání koberců
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač ETA potěší zejména svým objemem 2,5 l, který patřil v době vzniku této recenze (červenec 2019) k největším na trhu. Nemusíte se tak bát častého měnění sáčku nebo přehřívání vysavače důsledkem jeho zaplnění. Další silnou stránkou vysavače je jeho nízká hlučnost 74 dB, průměrně tyčové vysavače dosahují necelých 80 dB. Na dobré úrovni se drží i co se týče účinnosti vysávání tvrdých podlah, kde spadá do třídy C. Nejde samozřejmě o nejlepší možnou známku, v kontextu tyčových vysavačů si ale stále stojí velice dobře. To platí i v případě energetické třídy, která je u tohoto vysavače B.

Od kladných parametrů se dostáváme k těm průměrným, mezi které patří roční spotřeba 31,4 kWh, příkon 800 W a akční rádius 8 m, to vše je pro tyčové vysavače standard. Slabší stránkou je potom vysávání koberců, kde se vysavač řadí do třídy E, tedy jedné z nejhorších. Co se týče třídy prachových emisí, za tu získal známku C, která je v případě tyčových vysavačů poměrně běžná a většina modelů má výrazně horší výsledky, osobám s dýchacími obtížemi bychom jej ale ani tak nedoporučili.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ETA

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Sáčkový

Objem zásobníku na prach (ml)

2 500

Akční rádius (m)

8

Příkon (W)

800

Energetická třída

B

Roční spotřeba (kWh)

31,4

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

182,12

Hlučnost dle výrobce (dB)

74

Třída prachových emisí

C

Třída účinnosti vysávání koberců

E

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

C

Vybavení a funkce

Velmi dobře si model značky ETA vede na poli vybavení a funkcí, z položek, na které jsme se při výběru zaměřili, postrádá jen jednu, a to prodlužovací trubku. Nechybí mu ovšem signalizace plného sáčku, který tak můžete vyměnit včas, aniž by docházelo ke snižování výkonu vysavače. Výkon sání je navíc možné regulovat, nestane se vám tedy, že by se vysavač například přisál moc a bylo obtížné s ním manipulovat. Ve výbavě má navíc štěrbinovou hubici a hubici na čalounění, pohodlně a rychle tak vysajete celý byt včetně těžko dostupných míst a čalounění nábytku.

Až na lehce nadprůměrnou výšku 133 cm jsou rozměry tohoto vysavače vcelku standardní. Na šířku měří 26 cm, jeho hloubka je 17,5 cm a hmotnost 3,49 kg. Neměl by tedy svou vahou při úklidu příliš omezovat.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění nádržky

Ano

Regulace sání

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění/matrace

Ano

Teleskopická tyč

Ne

Výška (mm)

1 330

Šířka (mm)

260

Hloubka (mm)

175

Hmotnost dle výrobce (kg)

3,49

Naše hodnocení a závěr

Vysavač ETA Apart 143490038 nepodává zcela bezchybný výkon, oproti některým konkurenčním modelům si ale drží velmi dobrý standard. Řadí se k objemným sáčkovým vysavačům, obstojně si poradí s tvrdými podlahami, o něco slabší je v případě koberců. Kvůli třídě prachových emisí C bychom jej nedoporučili osobám s dýchacími obtížemi, to je ale nešvar drtivé většiny tyčových modelů. Potěší naopak poměrně nízkou hlučností a příjemnou výbavou funkcí. Můžeme jej doporučit takřka komukoliv, kdo touží po výkonném tyčovém vysavači, ale nechce do něj investovat příliš vysoké částky. Cena tohoto modelu je totiž více než příznivá.

Pokud vám ovšem nevadí trochu si připlatit a rádi byste očekávanou kvalitu přístroje posunuli ještě na další úroveň, doporučujeme zvážit například model Miele Swing H1 EcoLine, který vysavač ETA v řadě parametrů předčí.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Apart 143490038
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci roli technického experta a hlavního testera. Ve velké míře se věnuje právě testování akumulátorových tyčových vysavačů, jeho recenze proto vychází nejen z dobrého nastudování problematiky, ale také reálných poznatků z testování. V článku vám vysvětlí, jak funguje filtrace tyčových vysavačů a co očekávat od jednotlivých cenových hladin. Na jeho články narazíte také u elektroniky či v magazínu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Apart 143490038

ETA Apart 143490038

2 500 Kč Orientační cena