Recenze a porovnání Miele Swing H1 EcoLine

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii tyčových vysavačů

Datum doporučení: Červenec 2019

Klady:

Výkonná filtrace

Účinné vysávání tvrdých podlah

Plná výbava

Zápory:

Slabší vysávání koberců

Vyšší hmotnost

4 400 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Jako jeden z mála tyčových vysavačů může sáčkový model značky Miele konkurovat i standardním vysavačům, zejména při vysávání tvrdých podlah, ve kterém patří do třídy účinnosti A. Krok s klasickými vysavači drží i co se týče třídy prachových emisí, která je opět A. V době vzniku srovnávacího testu (červenec 2019) šlo o jediný vysavač s touto známkou ve výběru a tím i jediný, který můžeme s čistým srdcem doporučit i osobám s dýchacími obtížemi. Do nejlepší třídy A se zařadil také v případě energetické třídy, čemuž odpovídá i jeho poměrně nízká roční spotřeba 25,9 kWh, v přepočtu za něj ročně zaplatíte cca 100 Kč.

Velmi dobře si vede také v případě hlučnosti, zatímco průměrná hlučnost se u tyčových modelů pohybuje okolo 80 dB, tento vysavač vydává jen 76 dB. Nemůžeme jej pochopitelně označit jako zcela tichý model, v porovnání s konkurencí si ale vede velice dobře. Kladně hodnotíme také objem sáčku 2,5 l, u kterého opravdu nehrozí rychlé zaplnění. Akční rádius vysavače patří k nejvyšším na trhu, bez problému s ním dosáhnete až 9 m. Příkon 600 W zase k těm nižším, v případě vysavačů ovšem není příkon zcela vypovídající hodnota. Jedinou nevýhodou tak zůstává slabší výkon při vysávání koberců. V tom se vysavač zařadil do třídy D, je ovšem nutné podotknout, že tyčové modely zkrátka obecně nedosahují při vysávání koberců vynikajících výsledků a nejlepší třída bývá většinou maximálně C.

Parametr Tento produkt
Výrobce Miele
Napájení  Ze sítě
Typ vysavače  Sáčkový
Objem sáčku/nádobky (l)  2,5
Akční rádius (m)  9
Příkon (W)  600
Energetická třída  A
Roční spotřeba (kWh)  25,9
Přibližné roční náklady při 4 Kč/kWh (Kč)  103,6
Hlučnost (dB)  76
Třída prachových emisí  A
Třída účinnosti vysávání koberců  D
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah  A

Vybavení a funkce

Ještě lépe než v kategorii parametrů si tyčový vysavač značky Miele vede v kategorii vybavení a funkcí. Je vybaven signalizací zaplnění sáčku, takže vám plný sáček nebude zbytečně snižovat výkon vysavače. Výkon sání navíc můžete regulovat v závislosti na vysávaném materiálu. Vysavači nechybí štěrbinová hubice, se kterou se dostanete do hůře přístupných míst, a také hubice na čalounění, kterou můžete použít i  k údržbě pohovky nebo závěsů. Ve výbavě vysavače najdete také prodlužovací trubku, která jistě potěší osoby vyššího vzrůstu.

Výška vysavače 137 cm patří k těm větším v našem srovnávacím testu, naopak šířka 18 cm je spíše užší, hloubka 18 cm patří k průměru. Hmotnost 4,4 kg byla v době psaní recenze lehce nadprůměrná, nejde o nijak dramatické číslo, ale pro někoho může být hmotnost vysavače velmi podstatná, například kvůli častému přenášení.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku  Ano
Regulace sání  Ano
Štěrbinová hubice  Ano
Hubice na čalounění  Ano
Prodlužovací trubka  Ano
Výška (cm) 137
Šířka (cm) 18
Hloubka (cm) 18
Hmotnost (kg) 4,4

 

Naše hodnocení a závěr

Sáčkový vysavač Miele Swing H1 EcoLine SACJ1 má jen několik málo negativ a v kontextu tyčových modelů podává vynikající výkon. Skvěle si poradí s tvrdými podlahami, o něco slabší už je jeho výkon na kobercích, kde jej nemůžeme zcela doporučit. Obrovským pozitivem je třída prachových emisí A, která je v případě tyčových vysavačů spíše raritou a jako jeden z mála můžeme vysavač Miele doporučit i do domácností s astmatiky nebo alergiky. Řadí se k úspornějším a tišším modelům, objem jeho sáčku je vysoce nadstandardní, nad průměrem se také drží svým dosahem. Skvělý výkon podává i na poli funkcí, ze kterých mu nechybí žádná z námi sledovaných. Vysavač proto můžeme všemi deseti doporučit do domácností, kde převládají tvrdé podlahy. Na těch se mu málokterý konkurent vyrovná.

Pokud ovšem hledáte model na koberce, doporučujeme zvážit některý z modelů, který si v tomto ohledu vede o něco lépe, například model Hoover DV 15011 s třídou účinnosti C. Koberce jsou ovšem pro všechny tyčové vysavače slabina.

Další recenze

Kompletní porovnání