Menu

Recenze a porovnání Miele Swing H1 EcoLine

Doporučujeme Při nákupu v kategorii síťových tyčových vysavačů

Datum doporučení: Červenec 2019

94,2 % Celkové hodnocení
  • Výkonná filtrace
  • Účinné vysávání tvrdých podlah
  • Plná výbava
  • Slabší vysávání koberců
  • Vyšší hmotnost
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Jako jeden z mála tyčových vysavačů může sáčkový model značky Miele konkurovat i standardním vysavačům, zejména při vysávání tvrdých podlah, ve kterém patří do třídy účinnosti A. Krok s klasickými vysavači drží i co se týče třídy prachových emisí, která je opět A. V době vzniku srovnávacího testu (červenec 2019) šlo o jediný vysavač s touto známkou ve výběru a tím i jediný, který můžeme s čistým srdcem doporučit i osobám s dýchacími obtížemi. Do nejlepší třídy A se zařadil také v případě energetické třídy, čemuž odpovídá i jeho poměrně nízká roční spotřeba 25,9 kWh, v přepočtu za něj ročně zaplatíte cca 100 Kč.

V případě hlučnosti si vede průměrně. Hladina hluku se u tyčových modelů pohybuje standardně okolo 80 dB, tento vysavač vydává 76 dB. Nemůžeme jej pochopitelně označit jako zcela tichý model, v porovnání s konkurencí si ale vede dobře. Kladně hodnotíme také objem sáčku 2,5 l, u kterého opravdu nehrozí rychlé zaplnění.

Akční rádius vysavače patří k nejvyšším na trhu, bez problému s ním dosáhnete až 9 m. Příkon 600 W zase k těm nižším, v případě vysavačů ovšem není příkon zcela vypovídající hodnota. Jedinou nevýhodou tak zůstává slabší výkon při vysávání koberců. V tom se vysavač zařadil do třídy D, je ovšem nutné podotknout, že tyčové modely zkrátka obecně nedosahují při vysávání koberců vynikajících výsledků a nejlepší třída bývá většinou maximálně C.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Miele

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Sáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

2,5

Akční rádius (m)

9

Příkon (W)

600

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

25,9

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

103,6

Hlučnost (dB)

76

Třída prachových emisí

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Vybavení a funkce

Ještě lépe než v kategorii parametrů si tyčový vysavač značky Miele vede v kategorii vybavení a funkcí. Je vybaven signalizací zaplnění sáčku, takže vám plný sáček nebude zbytečně snižovat výkon vysavače. Výkon sání navíc můžete regulovat v závislosti na vysávaném materiálu. Vysavači nechybí štěrbinová hubice, se kterou se dostanete do hůře přístupných míst, a také hubice na čalounění, kterou můžete použít i  k údržbě pohovky nebo závěsů. Ve výbavě vysavače najdete také prodlužovací trubku, která jistě potěší osoby vyššího vzrůstu.

Výška vysavače 137 cm patří k těm větším v našem srovnávacím testu, naopak šířka 18 cm je spíše užší, hloubka 18 cm patří k průměru. Hmotnost 4,4 kg byla v době psaní recenze spíše vyšší, pro někoho může být hmotnost vysavače velmi podstatná, například kvůli častému přenášení.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ano

Regulace sání

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění

Ano

Prodlužovací trubka

Ano

Výška (cm)

137

Šířka (cm)

18

Hloubka (cm)

18

Hmotnost (kg)

4,4

 

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé vysavače Miele se shodují, že jde o výkonný model s účinným vysáváním. Kladně hodnotí také délku kabelu a skladnost, jeho hlučnost označují za poměrně nízkou. Jako nevýhodu naopak zmiňují vyšší hmotnost, která se při delším vysávání pronese. Vysavač navíc nestojí sám o sobě a je vždy potřeba jej o něco opřít nebo zavěsit, háček přitom není součástí balení. Obecně jsou ale uživatelé s tímto modelem velmi spokojení a nedočkal se nijak zvlášť kritických recenzí.

Klady a zápory

V našem výčtu hlavních pozitiv a negativ tohoto modelu se budeme do značné míry shodovat s tím, jak jej hodnotí jeho uživatelé. Nespornou výhodou je výkon tohoto modelu, zejména při vysávání tvrdých podlah. Výhodou je také velký dosah a objemný prachový sáček, stejně jako vynikající filtrace, která obstojí i v domácnosti s alergiky. Hlavní nevýhodou, kterou zmiňovali i uživatelé vysavače, je jeho hmotnost. Nebude tak ideální například pro seniory.

Naše hodnocení a závěr

Sáčkový vysavač Miele Swing H1 EcoLine SACJ1 má jen několik málo negativ a v kontextu tyčových modelů podává vynikající výkon. Skvěle si poradí s tvrdými podlahami, o něco slabší už je jeho výkon na kobercích, kde jej nemůžeme zcela doporučit. Obrovským pozitivem je třída prachových emisí A, která je v případě tyčových vysavačů spíše raritou a jako jeden z mála můžeme vysavač Miele doporučit i do domácností s astmatiky nebo alergiky.

Řadí se k úspornějším a tišším modelům, objem jeho sáčku je vysoce nadstandardní, nad průměrem se také drží svým dosahem. Skvělý výkon podává i na poli funkcí, ze kterých mu nechybí žádná z námi sledovaných. Vysavač proto můžeme všemi deseti doporučit do domácností, kde převládají tvrdé podlahy. Na těch se mu málokterý konkurent vyrovná.

Pokud ovšem hledáte model na koberce, doporučujeme zvážit některý z modelů, který si v tomto ohledu vede o něco lépe, například model Hoover DV 15011 s třídou účinnosti C. Koberce jsou ovšem pro všechny tyčové vysavače slabina.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Miele Swing H1 EcoLine | Hodnocení: 94,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Miele Swing H1 EcoLine

Miele Swing H1 EcoLine

4 500 Kč Orientační cena