Menu

Recenze a porovnání Hoover DV 15011

Doporučujeme Při nákupu v kategorii síťových tyčových vysavačů

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Účinnost při vysávání tvrdých podlah
  • Dobrá filtrace
  • Nevelká nabídka vybavení
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Hoover v první řadě potěší energetickou třídou A, ke které se váže i poměrně nízká spotřeba 27 kWh ročně (tedy cca 108 Kč). Roční náklady na provoz se u vysavačů obecně pohybují okolo 100 Kč, ani tento se tedy nijak nevymyká. Skvělá je také třída účinnosti vysávání tvrdých podlah, která je opět A. Vysáváním koberců se vysavač zařadil do třídy C, což je oproti klasickému vysavači vcelku průměr, mezi tyčovými vysavači jde ale o jeden z nejlepších výsledků.

Velmi dobře si stojí také v otázce prachových emisí, kde spadá do druhé nejlepší třídy B. Ostatní modely mají zpravidla podstatně horší hodnocení. Lehce nadprůměrný je potom objem sáčku 1,7 l a akční rádius 9 m. Červencového průměru se vysavač drží v případě hlučnosti 79 dB. Lehce pod průměrem zůstal jeho příkon 750 W, ten ovšem nelze považovat za zcela vypovídající.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hoover

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Sáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

1,7

Akční rádius (m)

9

Příkon (W)

750

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

27

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

108

Hlučnost (dB)

79

Třída prachových emisí

B

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Vybavení a funkce

Od superlativ, které jsme používali v kategorii parametrů, se v případě vybavení a funkcí musíme přesunout k méně pozitivnímu hodnocení. Z výbavy, na kterou jsme se při výběru zaměřili, má totiž vysavač značky Hoover pouze prodlužovací trubku, která vám pomůže lépe přizpůsobit jeho výšku a dosáhnout například i na pavučiny na zdech. Jinak u něj ovšem nenajdeme ani indikátor naplnění sáčku, ani regulaci sání a budete si muset vystačit pouze s běžnou podlahovou hubicí, ve výbavě totiž není štěrbinová hubice ani varianta na čalounění, kterou mívají některé konkurenční modely.

Rozměrově není vysavač Hoover nijak nestandardní, na výšku měří 121 cm, na šířku 25 cm a jeho hloubka je 15,4 cm. Trochu vyšší je potom hmotnost přístroje, váží 4,3 kg, což není žádná dramatická tíha, ale pro někoho by už mohlo být jeho používání nepohodlné.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ne

Hubice na čalounění

Ne

Prodlužovací trubka

Ano

Výška (cm)

121

Šířka (cm)

25

Hloubka (cm)

15,4

Hmotnost (kg)

4,3

Naše hodnocení a závěr

Sáčkový vysavač Hoover DV 15011 vyniká v kategorii parametrů, ovšem pokulhává na poli funkcí. Bude skvělý na tvrdé podlahy, obstojný výkon podá i na kobercích a má jednu z nejlepších tříd prachových emisí v našem srovnávacím testu. Patří k úspornějším modelům, jeho akční rádius i objem je nadprůměrný, hlučnost je potom průměrná. Z vybraných funkcí ovšem najdeme v jeho výbavě pouze prodlužovací trubku, což by mohlo být značnou slabinou pro uživatele, kteří si na funkce potrpí. Tento vysavač tedy doporučujeme uživatelům, kterým záleží hlavně na dobrém výkonu a speciální hubice a další vybavení třeba ani nevyužijí.

Pokud jsou vaše preference opačné a záleží vám hlavně na výbavě, doporučujeme zvážit i jiný model v našem výběru, například vysavač ETA Apart 143490038 je podstatně lépe vybaven, za výkonem kolegy značky Hoover ovšem poněkud zaostává.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Hoover DV 15011

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hoover DV 15011

Hoover DV 15011

2 500 Kč Orientační cena