Menu

Recenze a test Ariette-Scarlett 2761

Také nás zaujalo v kategorii Síťové tyčové vysavače

Klady

  • Kladné hodnocení uživatelů
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Kratší dosah
  • Menší kapacita prachové nádržky
1 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač Ariette nabízí parametry, které jsou pro modely 2v1 poměrně obvyklé. Kapacita nádobky 0,5 l ani akční rádius 6 m jej nepředurčují k použití ve větších prostorách. Ne, že by to nebylo možné, ale hrozí, že budete muset prachovou nádobku vysypávat i v průběhu vysávání a možná se neobejdete bez prodlužovacího kabelu. Příkon 600 W je pro tyto vysavače víceméně standardní, to samé platí pro hlučnost 80 dB, ačkoliv ve srovnání s některými klasickými tyčovými vysavači už je poměrně vysoká.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ariette

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem zásobníku na prach (ml)

500

Akční rádius (m)

6

Příkon (W)

600

Hlučnost dle výrobce (dB)

80

Vybavení a funkce

Také výbava tohoto modelu je vcelku obvyklá. Dočkáte se teleskopické trubky, díky které si můžete vysavač přizpůsobit své výšce. Ve výbavě je dále štěrbinová hubice a hubice na čalounění, obě využijete hlavně ve chvíli, kdy budete tento model používat jako ruční vysavač, například při úklidu auta.

Některé vysavače mohou mít také indikátor naplnění prachové nádobky a regulaci sání, není to ale standardem a tento model nemá ani jedno. Hmotnost 2,5 kg je potom poměrně nízká a vysávání by nemělo být příliš namáhavé.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění nádržky

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění/matrace

Ano

Teleskopická tyč

Ano

Hmotnost dle výrobce (kg)

2,5

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé jsou spokojení s výkonem vysavače, který popisují jako vysoký. Ocenili by ale možnost jeho regulace, například na vysávání linolea se prý nehodí. S jeho výkonem na dlažbě či zafixovaných kobercích jsou ovšem spokojení. Jako nevýhodu zmiňují některá konstrukční řešení vysavače, například systém vysypávání prachu prý není příliš šikovný, vysavač navíc nemá žádné místo k omotání kabelu.

Hlavní klady a zápory

Mezi pozitiva modelu Ariette patří poměrně nízká hmotnost a podle hodnocení uživatelů také slušný výkon vysávání. Nevýhodou může být kratší dosah a menší prachová nádobka, ta se navíc trochu nešikovně vysypává. Vysavači chybí také možnost regulace sání.

Naše hodnocení a závěr

Mezi modely 2v1 se vysavač Ariette-Scarlett 2761 drží víceméně standardní úrovně. V jeho prospěch hovoří uživatelské recenze, které jej označují za výkonný model. Ocenit můžeme také poměrně nízkou hmotnost. Slabší stránkou je kratší dosah a menší kapacita prachové nádobky, její systém vysypávání je navíc trnem v oku některým uživatelům. Pokud hledáte model s nepatrně větším dosahem, za zvážení stojí například vysavač Clatronic BS 1306.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ariette-Scarlett 2761
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci roli technického experta a hlavního testera. Ve velké míře se věnuje právě testování akumulátorových tyčových vysavačů, jeho recenze proto vychází nejen z dobrého nastudování problematiky, ale také reálných poznatků z testování. V článku vám vysvětlí, jak funguje filtrace tyčových vysavačů a co očekávat od jednotlivých cenových hladin. Na jeho články narazíte také u elektroniky či v magazínu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ariette-Scarlett 2761

Ariette-Scarlett 2761

1 400 Kč Orientační cena