Recenze a porovnání Ariette-Scarlett 2761 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Ariette-Scarlett 2761

84,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Kladné hodnocení uživatelů
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Kratší dosah
  • Menší kapacita prachové nádržky
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač Ariette nabízí parametry, které jsou pro modely 2v1 poměrně obvyklé. Kapacita nádobky 0,5 l ani akční rádius 6 m jej nepředurčují k použití ve větších prostorách. Ne, že by to nebylo možné, ale hrozí, že budete muset prachovou nádobku vysypávat i v průběhu vysávání a možná se neobejdete bez prodlužovacího kabelu. Příkon 600 W je pro tyto vysavače víceméně standardní, to samé platí pro hlučnost 80 dB, ačkoliv ve srovnání s některými klasickými tyčovými vysavači už je poměrně vysoká.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ariette

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

0,5

Akční rádius (m)

6

Příkon (W)

600

Hlučnost (dB)

80

Vybavení a funkce

Také výbava tohoto modelu je vcelku obvyklá. Dočkáte se teleskopické trubky, díky které si můžete vysavač přizpůsobit své výšce. Ve výbavě je dále štěrbinová hubice a hubice na čalounění, obě využijete hlavně ve chvíli, kdy budete tento model používat jako ruční vysavač, například při úklidu auta.

Některé vysavače mohou mít také indikátor naplnění prachové nádobky a regulaci sání, není to ale standardem a tento model nemá ani jedno. Hmotnost 2,5 kg je potom poměrně nízká a vysávání by nemělo být příliš namáhavé.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění

Ano

Prodlužovací trubka

Ano

Hmotnost (kg)

2,5

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé jsou spokojení s výkonem vysavače, který popisují jako vysoký. Ocenili by ale možnost jeho regulace, například na vysávání linolea se prý nehodí. S jeho výkonem na dlažbě či zafixovaných kobercích jsou ovšem spokojení. Jako nevýhodu zmiňují některá konstrukční řešení vysavače, například systém vysypávání prachu prý není příliš šikovný, vysavač navíc nemá žádné místo k omotání kabelu.

Hlavní klady a zápory

Mezi pozitiva modelu Ariette patří poměrně nízká hmotnost a podle hodnocení uživatelů také slušný výkon vysávání. Nevýhodou může být kratší dosah a menší prachová nádobka, ta se navíc trochu nešikovně vysypává. Vysavači chybí také možnost regulace sání.

Naše hodnocení a závěr

Mezi modely 2v1 se vysavač Ariette-Scarlett 2761 drží víceméně standardní úrovně. V jeho prospěch hovoří uživatelské recenze, které jej označují za výkonný model. Ocenit můžeme také poměrně nízkou hmotnost. Slabší stránkou je kratší dosah a menší kapacita prachové nádobky, její systém vysypávání je navíc trnem v oku některým uživatelům. Pokud hledáte model s nepatrně větším dosahem, za zvážení stojí například vysavač Clatronic BS 1306.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Ariette-Scarlett 2761 | Hodnocení: 84,0 %
Eliška Srncová působí v našem týmu jako redaktorka už řadu let, má proto opravdu bohaté zkušenosti s výběrem různých domácích spotřebičů. Při sbírání informací sahá po českých i zahraničních odborných zdrojích, vysvětlí vám tak nejen, jaké jsou výhody a nevýhody sáčkových či bezsáčkových variant, ale třeba také, co je to HEPA, EPA nebo ULPA filtr. Nezůstává navíc jen u tyčových vysavačů, obrátit se můžete také na její srovnání klasických nebo robotických modelů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ariette-Scarlett 2761

Ariette-Scarlett 2761

1 300 Kč Orientační cena