Menu

Recenze a porovnání Belatrix Sorrento 115

83,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Vířivky pro 2 osoby

Klady

  • Velký počet trysek
  • Vysoká maximální teplota
  • Nižší cena

Zápory

  • Chybí systém měkčení vody
  • Chybí solinátor
  • Pomalejší ohřívání
9 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čtvercová vířivka Belatrix Sorrento 115 poskytuje ideální objem pro dvě dospělé osoby. Příkon topení dosahuje 1200 W, což je v našem srovnání (v březnu 2024) jedna z nižších hodnot. I tak se však voda ohřeje o 1,5 °C za hodinu, což je dostačující rychlost. Maximální teplota, jaké voda dosáhne, je 42 °C, to je u méně objemných vířivek běžné. Kartušová filtrace je na trhu standardem, zrovna tak výkon filtračního čerpadla 30 W.

Jestliže vás tato vířivka něčím skutečně potěší, je to nadprůměrný počet trysek. Ve spojení s jejich 600W výkonem se můžete těšit na intenzivní bublinkovou masáž.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

600

Tvar

Čtverec

Materiál

Laminované PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

42

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

30

Počet vzduchových trysek

130

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení a funkcí, tato vířivka vás asi ničím nepřekvapí. Nenajdete zde HWT systém pro změkčení vody ani SWS, které poskytuje možnost využít sůl místo bazénové chemie. To jsou však vymoženosti, kterými se obecně pyšní spíš větší a dražší modely vířivek.

Ke snazšímu ovládání můžete využít displej a funkci samonafukování. Postačí, když zapojíte kabel do zásuvky a vířivka se již postaví sama. Výrobce bohužel neuvádí, zda je k ní připojen také manometr, přístroj pro přeměření tlaku a kontrolu ideálního nafouknutí.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ne

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,55

Délka (m)

1,55

Výška (m)

0,65

Hmotnost (kg)

27

Závěr

Belatrix Sorrento 115 zaujme ty, kteří při nákupu zohledňují také cenu produktu. Přesto se najdou také parametry, ve kterých vířivka překoná i dražší konkurenty. Například počtem 130 trysek, kterým mnohdy nedisponují ani vířivky pro větší počet osob. Ve spojení s 600W výkonem perličkové masáže vám nabídne nadstandardní úlevu pro bolavé svaly. Příkon topení 1200 W je sice ve srovnání s ostatními modely spíš nižší, protože má však vířivka zároveň o něco menší objem, dokáže vodu ohřát o 1,5 °C za hodinu.

V oblasti vybavení a funkcí již najdeme i nějaké nedostatky, nebude se však jednat o nic zásadního. Vířivka postrádá systém na změkčení vody i solinátor, ty však nemá většina podobných produktů. Samozřejmostí je displej, samonafukování a ochranný kryt. Výrobce bohužel neuvádí, zda je v balení také manometr, přístroj na měření tlaku. Pokud by pro vás byl při výběru klíčový, doporučujeme pročíst si také recenzi na vířivku Belatrix Luxury 125.

9 400 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Belatrix Sorrento 115 | Hodnocení: 83,0 %
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, chci se zeptat, kde je u vířivky Belatrix Sorrento 115 filtrace. Zda je v plášti vířivky, nebo mimo ni.

Jaroslava HAVLÍČKOVÁ

Dobrý den, filtrace je zašroubovaná do pláště stěny vířivky.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den. Mohu se zeptat. Může pršet na vířivku. Nebo musí byt pod slunečníkem anebo pergola. Dekuji za odpoved

Maria younes

Dobrý den, déšť by vířivce vadit neměl, pokud bude přikrytá víkem, není ale ideální nechávat ji na přímém slunci, hrozí přetlakování a případně i prasknutí pláště. Ideální je tedy umístit vířivku pod nějaký přístřešek. Pokud ji budete nechávat venku na slunci, doporučujeme pravidelně kontrolovat úroveň tlaku ve stěně vířivky.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Belatrix Sorrento 115

Belatrix Sorrento 115

9 400 Kč Orientační cena