Recenze vířivky Belatrix Sorrento 115 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Belatrix Sorrento 115

83,0 % Hodnocení
redakce

Top cena/výkon

Vířivky pro 2 osoby

Klady a zápory

Klady

  • Velký počet trysek
  • Vysoká maximální teplota
  • Nižší cena

Zápory

  • Chybí systém měkčení vody
  • Chybí solinátor
  • Pomalejší ohřívání
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čtvercová vířivka Belatrix Sorrento 115 poskytuje ideální objem pro dvě dospělé osoby. Příkon topení dosahuje 1200 W, což je v našem srovnání (v červenci 2020) jedna z nižších hodnot. I tak se však voda ohřeje o 1,5 °C za hodinu, což je dostačující rychlost. Maximální teplota, jaké voda dosáhne, je 42 °C, to je u méně objemných vířivek běžné. Kartušová filtrace je na trhu standardem, zrovna tak výkon filtračního čerpadla 30 W. Jestliže vás tato vířivka něčím skutečně potěší, je to nadprůměrný počet trysek. Ve spojení s jejich 600W výkonem se můžete těšit na intenzivní bublinkovou masáž.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

600

Tvar

Čtverec

Materiál

Laminované PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

42

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

30

Počet vzduchových trysek

130

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení a funkcí, tato vířivka vás asi ničím nepřekvapí. Nenajdete zde HWT systém pro změkčení vody ani SWS, které poskytuje možnost využít sůl místo bazénové chemie. To jsou však vymoženosti, kterými se obecně pyšní spíš větší a dražší modely vířivek.

Ke snazšímu ovládání můžete využít displej a funkci samonafukování. Postačí, když zapojíte kabel do zásuvky a vířivka se již postaví sama. Výrobce bohužel neuvádí, zda je k ní připojen také manometr, přístroj pro přeměření tlaku a kontrolu ideálního nafouknutí.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ne

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,55

Délka (m)

1,55

Výška (m)

0,65

Hmotnost (kg)

27

Závěr

Belatrix Sorrento 115 zaujme ty, kteří při nákupu zohledňují také cenu produktu. Přesto se najdou také parametry, ve kterých vířivka překoná i dražší konkurenty. Například počtem 130 trysek, kterým mnohdy nedisponují ani vířivky pro větší počet osob. Ve spojení s 600W výkonem perličkové masáže vám nabídne nadstandardní úlevu pro bolavé svaly. Příkon topení 1200 W je sice ve srovnání s ostatními modely spíš nižší, protože má však vířivka zároveň o něco menší objem, dokáže vodu ohřát o 1,5 °C za hodinu.

V oblasti vybavení a funkcí již najdeme i nějaké nedostatky, nebude se však jednat o nic zásadního. Vířivka postrádá systém na změkčení vody i solinátor, ty však nemá většina podobných produktů. Samozřejmostí je displej, samonafukování a ochranný kryt. Výrobce bohužel neuvádí, zda je v balení také manometr, přístroj na měření tlaku. Pokud by pro vás byl při výběru klíčový, doporučujeme pročíst si také recenzi na vířivku Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Belatrix Sorrento 115 | Hodnocení: 83,0 %
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, chci se zeptat, kde je u vířivky Belatrix Sorrento 115 filtrace. Zda je v plášti vířivky, nebo mimo ni.

Jaroslava HAVLÍČKOVÁ

Dobrý den, filtrace je zašroubovaná do pláště stěny vířivky.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den. Mohu se zeptat. Může pršet na vířivku. Nebo musí byt pod slunečníkem anebo pergola. Dekuji za odpoved

Maria younes

Dobrý den, déšť by vířivce vadit neměl, pokud bude přikrytá víkem, není ale ideální nechávat ji na přímém slunci, hrozí přetlakování a případně i prasknutí pláště. Ideální je tedy umístit vířivku pod nějaký přístřešek. Pokud ji budete nechávat venku na slunci, doporučujeme pravidelně kontrolovat úroveň tlaku ve stěně vířivky.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Belatrix Sorrento 115

Belatrix Sorrento 115

12 000 Kč Orientační cena