Recenze a porovnání Belatrix Luxury 125

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Vířivky pro 2 osoby

Datum doporučení: Březen 2019

Klady:

Dostupná cena

Zápory:

Pomalý ohřev vody

11 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Vzhledem ke kapacitě 600 l můžeme vířivku Belatrix Luxury 125 doporučit pro dvě dospělé osoby, popřípadě ještě jedno až dvě děti, jde tedy o model vhodný pro rodiny. Osmiúhelníkový tvar umožňuje pohodlné opření, vířivka je z polyesteru laminovaného PVC, což je poměrně běžná varianta. Napájení 220-240 V je zcela standardní a k zapojení vířivky vám poslouží běžná domácí zástrčka. Příkon topení 1 200 W je spíše nižší, což se podepisuje na rychlosti ohřevu vody. Za hodinu se zvýší teplota ve vířivce o 1,5°C, některé modely zvládají i 2-2,5°C. Maximální dosažitelná teplota je 42°C, s vyšší se na trhu pravděpodobně ani nesetkáte. Filtrace je kartušová, stejně jako takřka u všech konkurenčních modelů, filtrační čerpadlo má výkon 30 W, to je jedna z nižších hodnot, ale vzhledem k menší kapacitě vířivky nejde o velkou nevýhodu. Při zapnutí se můžete těšit na masáž pomocí 130 trysek s výkonem 600 W, ten byl v této kategorii standardní.

Parametr Tento produkt
Objem (l)  600
Tvar  Osmiúhelník
Materiál  Polyester laminovaný PVC
Napájení (V)  220-240
Příkon topení (W)  1 200
Rychlost ohřevu vody (°C/hod)  1,5
Maximální teplota ohřevu vody (°C)  42
Typ filtrace  Kartušová
Výkon filtračního čerpadla (W)  30
Počet vzduchových trysek  130
Výkon perličkové masáže (W)  600

Vybavení a funkce

I přes vcelku dostupnou cenu nepostrádá vířivka Belatrix žádný z nezbytných prvků výbavy. K jejímu ovládání slouží panel s displejem a se sestavením a prvním spuštěním vám pomůže instruktážní video. Nafouknutí vířivky není díky funkci samonafukování žádná věda, s určením správného tlaku vám pomůže manometr. Součástí výbavy je také kryt a podložka na zem, obojí slouží k ochraně vířivky.

Rozměrově není vířivka Belatrix nijak netypická, její výška je 65 cm a délka a šířka shodně 1,55 m. Hmotnost 27 kg je poměrně nízká a s vířivkou si poradí i jeden fyzicky zdatnější člověk.

Parametr Tento produkt
Displej  Ano
Samonafukování  Ano
Manometr  Ano
Vrchní kryt  Ano
Podložka na zem  Ano
Šířka (m) 1,55
Délka (m) 1,55
Výška (m) 0,65
Hmotnost (kg) 27

Závěr

Nafukovací vířivka Belatrix Luxry 125 nabídne poměrně slušný základ za dobrou cenu. Daní za nižší pořizovací náklady je pomalejší ohřev, v ostatních ohledech se vířivka víceméně drží standardů typických pro menší modely. Z výbavy nic důležitého nepostrádá, ale ani nenabídne nic navíc. Doporučit ji proto můžeme hlavně méně náročným zákazníkům, kteří hledají jednoduché řešení za rozumnou cenu a nepotrpí si na nějaké zvláštní vychytávky.

Pokud byste ocenili model s rychlejším ohřevem, můžeme vám doporučit například vířivku Hanscraft MSpa D-NE02 Nest Delight, ta už je ale o několik tisíc dražší.