Recenze vířivky Belatrix Luxury 125 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Belatrix Luxury 125

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vířivek pro 2 osoby

Datum doporučení: Březen 2019

72,9 % Celkové hodnocení
  • Dostupná cena
  • Vysoká maximální teplota
  • Vysoký počet trysek
  • Pomalý ohřev vody
  • Nemá systém HWT
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vzhledem ke kapacitě 600 l můžeme vířivku Belatrix Luxury 125 doporučit pro dvě dospělé osoby, popřípadě ještě jedno až dvě děti, jde tedy o model vhodný pro rodiny. Osmiúhelníkový tvar umožňuje pohodlné opření, vířivka je z polyesteru laminovaného PVC, což je poměrně běžná varianta. Napájení 220-240 V je zcela standardní a k zapojení vířivky vám poslouží běžná domácí zástrčka. Příkon topení 1 200 W je spíše nižší, což se podepisuje na rychlosti ohřevu vody. Za hodinu se zvýší teplota ve vířivce o 1,5°C, některé modely zvládají i 2-2,5°C. Maximální dosažitelná teplota je 42°C, s vyšší se na trhu pravděpodobně ani nesetkáte. Filtrace je kartušová, stejně jako takřka u všech konkurenčních modelů, filtrační čerpadlo má výkon 30 W, to je jedna z nižších hodnot, ale vzhledem k menší kapacitě vířivky nejde o velkou nevýhodu. Při zapnutí se můžete těšit na masáž pomocí 130 trysek s výkonem 600 W, ten byl v této kategorii standardní.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

600

Tvar

Osmiúhelník

Materiál

Polyester laminovaný PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

42

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

30

Počet vzduchových trysek

130

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

I přes vcelku dostupnou cenu nepostrádá vířivka Belatrix žádný z nezbytných prvků výbavy. K jejímu ovládání slouží panel s displejem a se sestavením a prvním spuštěním vám pomůže instruktážní video. Nafouknutí vířivky není díky funkci samonafukování žádná věda, s určením správného tlaku vám pomůže manometr. Součástí výbavy je také kryt a podložka na zem, obojí slouží k ochraně vířivky.

Rozměrově není vířivka Belatrix nijak netypická, její výška je 65 cm a délka a šířka shodně 1,55 m. Hmotnost 27 kg je poměrně nízká a s vířivkou si poradí i jeden fyzicky zdatnější člověk.

Závěr

Nafukovací vířivka Belatrix Luxry 125 nabídne poměrně slušný základ za dobrou cenu. Daní za nižší pořizovací náklady je pomalejší ohřev, v ostatních ohledech se vířivka víceméně drží standardů typických pro menší modely. Z výbavy nic důležitého nepostrádá, ale ani nenabídne nic navíc. Doporučit ji proto můžeme hlavně méně náročným zákazníkům, kteří hledají jednoduché řešení za rozumnou cenu a nepotrpí si na nějaké zvláštní vychytávky.

Pokud byste ocenili model s rychlejším ohřevem, můžeme vám doporučit například vířivku Hanscraft MSpa D-NE02 Nest Delight, ta už je ale o několik tisíc dražší.

Parametr Tento produkt
HWT

Ne

SWS

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ano

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,55

Délka (m)

1,55

Výška (m)

0,65

Hmotnost (kg)

27

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Belatrix Luxury 125 | Hodnocení: 72,9 %
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Prosím o info, jakou vhodnou bazénovou chemii si do této vířivky zakoupit. Nejraději bez chloru.

Jana Robinson

Dobrý den, v případě vířivek se obecně nedoporučuje používat přípravky se složkou aktivního chloru. Ten totiž není v teplé vodě stabilní a snižuje se jeho dezinfekční účinek. Doporučujeme používat chemii obsahující brom nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Příklady produktů do vířivky najdete na této stránce.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Belatrix Luxury 125

Belatrix Luxury 125

12 000 Kč Orientační cena