Recenze vířivky Belatrix Luxury 125 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Belatrix Luxury 125

72,9 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Vířivky pro 2 osoby

Klady

  • Dostupná cena
  • Vysoká maximální teplota
  • Vysoký počet trysek

Zápory

  • Pomalý ohřev vody
  • Nemá systém HWT
9 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vzhledem ke kapacitě 600 l můžeme vířivku Belatrix Luxury 125 doporučit pro dvě dospělé osoby, popřípadě ještě jedno až dvě děti, jde tedy o model vhodný pro rodiny. Osmiúhelníkový tvar umožňuje pohodlné opření, vířivka je z polyesteru laminovaného PVC, což je poměrně běžná varianta. Napájení 220-240 V je zcela standardní a k zapojení vířivky vám poslouží běžná domácí zástrčka. Příkon topení 1 200 W je spíše nižší, což se podepisuje na rychlosti ohřevu vody. Za hodinu se zvýší teplota ve vířivce o 1,5°C, některé modely zvládají i 2-2,5°C. Maximální dosažitelná teplota je 42°C, s vyšší se na trhu pravděpodobně ani nesetkáte. Filtrace je kartušová, stejně jako takřka u všech konkurenčních modelů, filtrační čerpadlo má výkon 30 W, to je jedna z nižších hodnot, ale vzhledem k menší kapacitě vířivky nejde o velkou nevýhodu. Při zapnutí se můžete těšit na masáž pomocí 130 trysek s výkonem 600 W, ten byl v této kategorii standardní.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

600

Tvar

Osmiúhelník

Materiál

Polyester laminovaný PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

42

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

30

Počet vzduchových trysek

130

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

I přes vcelku dostupnou cenu nepostrádá vířivka Belatrix žádný z nezbytných prvků výbavy. K jejímu ovládání slouží panel s displejem a se sestavením a prvním spuštěním vám pomůže instruktážní video. Nafouknutí vířivky není díky funkci samonafukování žádná věda, s určením správného tlaku vám pomůže manometr. Součástí výbavy je také kryt a podložka na zem, obojí slouží k ochraně vířivky.

Rozměrově není vířivka Belatrix nijak netypická, její výška je 65 cm a délka a šířka shodně 1,55 m. Hmotnost 27 kg je poměrně nízká a s vířivkou si poradí i jeden fyzicky zdatnější člověk.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ne

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ano

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,55

Délka (m)

1,55

Výška (m)

0,65

Hmotnost (kg)

27

Závěr

Nafukovací vířivka Belatrix Luxry 125 nabídne poměrně slušný základ za dobrou cenu. Daní za nižší pořizovací náklady je pomalejší ohřev, v ostatních ohledech se vířivka víceméně drží standardů typických pro menší modely. Z výbavy nic důležitého nepostrádá, ale ani nenabídne nic navíc. Doporučit ji proto můžeme hlavně méně náročným zákazníkům, kteří hledají jednoduché řešení za rozumnou cenu a nepotrpí si na nějaké zvláštní vychytávky.

Pokud byste ocenili model s rychlejším ohřevem, můžeme vám doporučit například vířivku Hanscraft MSpa D-NE02 Nest Delight, ta už je ale o několik tisíc dražší.

9 300 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Belatrix Luxury 125 | Hodnocení: 72,9 %
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Prosím o info, jakou vhodnou bazénovou chemii si do této vířivky zakoupit. Nejraději bez chloru.

Jana Robinson

Dobrý den, v případě vířivek se obecně nedoporučuje používat přípravky se složkou aktivního chloru. Ten totiž není v teplé vodě stabilní a snižuje se jeho dezinfekční účinek. Doporučujeme používat chemii obsahující brom nebo produkty na bázi aktivního kyslíku. Příklady produktů do vířivky najdete na této stránce.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den,
mám problém a potřebuji se poradit. Mobilní vířivku už měsíc máme, ale dnes displej ukazuje blikající HL, nemůžu nikde v příručce nalézt co to znamená a ani telefon nebo email, kde bych se mohla zeptat. Proto se obracím touto cestou. Děkuji předem za radu.

Miriam Bauerová

Dobrý den, HL znamená high limit, tedy že vířivka naměřila příliš vysokou teplotu a odmítá spustit ohřev. To může být způsobené příliš teplou vodou ve vířivce (teplota 44 °C a vyšší), ale třeba i ucpaným filtrem nebo jinou blokádou, kvůli které voda necirkuluje kolem topidla správně, a vířivka tak vnímá teplotu jako vyšší. Potíže může způsobovat také závada ovládací jednotky.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, prosím o doporučení vířivky pro 2 osoby:
– materiál vhodný pro umístění na slunné terase
– dezinfekce slanou vodou
– samonafukovací

Hana Foltasová

Dobrý den, kritérium přítomnosti systému SWS, který využívá k dezinfekci vody sůl, výběr poměrně omezuje. Vaše požadavky splňuje například Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon, je však určená až pro 4 osoby. U menších vířivek se SWS příliš neobjevuje, jak můžete i vidět v našem celkovém srovnání nafukovacích vířivek. Na uváděné stránce najdete mimo jiné i přehlednou tabulku, kde si můžete všechny parametry prohlédnout a vybrat tu nejvhodnější vířivku pro vás.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Belatrix Luxury 125

Belatrix Luxury 125

9 300 Kč Orientační cena