Recenze a test Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

92,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Systém změkčení vody
  • Vysoký počet vzduchových trysek
  • Využití soli k dezinfekci

Zápory

  • Vyšší cena
  • V některých ohledech pouze standardní
35 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobilní vířivka Intex se s objemem 1 098 l zařadila mezi modely vhodné pro 6 a více osob. Velkému objemu odpovídá i vysoký příkon topení 2 200 W, který zvýší teplotu vířivky až o dva stupně za hodinu. Některé modely zvládají i 2,5 °C, hodnoty bývají ale i nižší. Maximální teplota ohřevu je 40 °C, což je pro velké vířivky obvyklé, menší mívají i 42 °C. Standardní je i kartušová filtrace, nadprůměrný je naopak počet trysek. Vířivka jich má 140 a bublinkovou masáž pohání s výkonem 800 W, který také patřil k vyšším. Tento model je vyroben z PVC se systémem Fiber-Tech, který zajišťuje větší stabilitu a odolnost vířivky.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

1 098

Tvar

Osmiúhelník

Materiál

Fiber-Tech

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1-2

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Počet vzduchových trysek

140

Výkon perličkové masáže (W)

800

Vybavení a funkce

Z výbavy postrádá vířivka Intex pouze manomentr, ten se v době psaní recenze (březen 2020) objevoval u vířivek stále méně. Nechybí jí displej, funkce samonafukování, vrchní kryt ani podložka, nepostrádá tedy nic ze základní výbavy. Navíc má ještě systémy HWT a SWS, první zmíněný změkčuje vodu ve vířivce, která je potom šetrnější nejen k přístroji, ale i k lidské pokožce. Druhý využívá k dezinfekci vody sůl, s touto vířivkou se tak obejdete bez chemikálií.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ano

Solinátor (SWS)

Ano

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

2,18

Délka (m)

2,18

Výška (m)

0,17

Hmotnost (kg)

32

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelské hodnocení vířivky Marimex je lehce rozporuplné. Většina uživatelů je podle recenzí s vířivkou spokojená, označují ji jako dobrou investici a vyzdvihují výkonnou masáž a snadnou instalaci. Objevují se ale i výtky, zejména k návodu, který je podle uživatelů špatně přeložený. Nevýhodou jsou podle některých recenzí také vyšší provozní náklady, které se mohou vyšplhat i na několik tisíc korun měsíčně, nebo hůře reagující dotykový displej.

Klady a zápory

Zásadní nevýhodou bude pro řadu uživatelů jistě cena této vířivky, nejde zkrátka o malou investici. Drobným negativem je potom absence manometru ve výbavě. Jinak ale za své peníze dostanete i řadu pozitiv, zejména velký objem, výkonné trysky a systémy na změkčení vody a úpravo vody solí.

Závěr

Mobilní vířivka Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon představuje trochu nákladnější investici, její cena se v našem srovnání řadila spíše k vyšším. Kromě základních parametrů ovšem nabízí také ne příliš běžný systém na změkčování vody a systém desinfekce slanou vodou. Její příkon je přiměřeně vysoký a rychlost ohřevu standardní. Potěší velkým počtem trysek, které mají také dostatečně vysoký výkon. Vířivku Intex tak můžeme doporučit i náročnějším uživatelům.

Pokud je pro vás ovšem pořizovací cena tohoto modelu přece jen příliš vysoká, za zvážení stojí také cenově přívětivější vířivka Bestway 54189 Lay-Z-Spa Helsinki.

35 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon | Hodnocení: 92,3 %
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
zajímá mne, zda se k této vířivce dá připojit písková filtrace, děkuji,

Doležalová

Markéta Doležalová

Dobrý den, připojení pískové filtrace není u této vířivky možné.

Eliška Srncová, redaktor

Za jakou dobu je třeba měnit vodu? Vydrží celou sezonu?

afridrisek@gmail.com

Dobrý den, záleží na četnosti používání a na tom, jak dobře se budete o vodu ve vířivce starat. Výrobce ale doporučuje celkovou výměnu jednou za dva týdny.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

35 000 Kč Orientační cena