Recenze vířivky Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vířivek pro 4 osoby

Datum doporučení: Březen 2020

92,5 % Celkové hodnocení
  • Systém pro změkčení vody
  • Systém úpravy slané vody
  • Fiber-Tech
  • Vyšší cena
  • Průměrný počet trysek
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobilní vířivka Intex patří k modelům s patentovaným vyztužením Fiber-Tech, díky kterému jsou stěny vířivky pevnější a celá vířivka je stabilnější. Příkon 2 200 W patřil v době psaní recenze (březen 2020) k vyšším na trhu, díky čemuž vířivka dosahuje také vysoké rychlosti ohřevu až 2,5 °C/hod. Voda ve vířivce se ohřeje maximálně na 40 °C, což je poměrně běžná hodnota, ačkoliv některé (většinou menší) modely zvládají i o dva stupně více. Vířivka je vybavená 120 tryskami, což je víceméně průměrný počet, ovšem jejich výkon 800 W už je nadstandardní, můžete se tak těšit na pořádnou bublinkovou masáž. Kartušová filtrace je společná pro drtivou většinu mobilních vířivek a v tomto směru tak nemáme co vytknout.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

795

Tvar

Osmiúhelník

Materiál

Fiber-Tech

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5-2,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Počet vzduchových trysek

120

Výkon perličkové masáže (W)

800

Vybavení a funkce

Oproti některým jiným vířivkám postrádá model značky Intex ve výbavě manometr, s tím se ale obecně při hodnocení vířivek setkáváme méně a méně. Čím naopak potěší, jsou dva systémy, které se objevují u novějších a/nebo dražších modelů. První je systém na změkčení vody. Měkká voda je šetrnější nejen k samotné vířivce, ale také k pokožce lidí, kteří vířivku k relaxaci využívají. Druhý systém používá sůl jako přírodní desinfekci a vy se tak můžete vyhnout používání chemie. Zbývá už jen zmínit, že má vířivka podložku a horní kryt, nepostrádá ani ovládací panel s displejem. S těmito prvky se dnes setkáte prakticky u všech modelů. Na dvoumetrový průměr má vířivka Intex relativně nízkou hmotnost, vířivky těchto rozměrů bývají i o deset a více kilogramů těžší.

Parametr Tento produkt
HWT

Ano

SWS

Ano

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

2,01

Délka (m)

2,01

Výška (m)

0,71

Hmotnost (kg)

39

Názory uživatelů a odborníků

V uživatelských recenzích se poměrně často objevuje jedna a ta samá výtka – chybí český návod. Informace k instalaci a obsluze vířivky je tak třeba dohledávat na internetu, což může být pro řadu uživatelů velká komplikace. Samotné zařízení už ale hodnotí pozitivně. Chválí zejména rychlou instalaci, dobrou izolaci, výkonnou perličkovou masáž a úpravu vody pomocí soli.

Klady a zápory

Zásadní výhodou vířivky Intex je dezinfekce vody pomocí soli, se kterou se zatím setkáte jen u minima vířivek. Celkově jde také o výkonný model, což potvrzují i uživatelské recenze. Nevýhody na tomto produktu hledáme jen stěží, pro řadu uživatelů ale bude negativem zejména chybějící český návod, nevyhovující může být také poměrně vysoká cena.

Závěr

Vířivka Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon se řadí k novějším modelům, vybaveným mimo jiné systémem změkčování vody a systémem SWS, který využívá k dezinfekci slanou vodu. Pochválit musíme také výkon vířivky, díky kterému má slušnou rychlost ohřevu, i výkon bublinkové masáže. O ten se dělí 120 trysek, tedy víceméně standardní počet. Maximální dosažitelná teplota je 40 °C, což je pro větší vířivky poměrně běžné. Výhodou může být také její relativně nízká hmotnost a vysoká stability, podpořená konstrukcí Fiber-Tech. Jako hlavní nevýhodu tak můžeme zmínit snad jen cenu produktu, která se přece jen vyšplhala do řádu desetitisíců.

Pokud hledáte o něco levnější produkt, jako slušná alternativa se nabízí například vířivka Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon | Hodnocení: 92,5 %
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
při výběru nafukovacích vířivek mi chybí instrukce při jaké teplotě může vířivka fungovat. Chtěla bych ji používat i v zimě v zimní zahradě, kde se netopí, tudíž budou mrazy..máte nějakou, která by splňovala mé požadavky?
Děkuji

růžena netoličková

Dobrý den, v návodu vířivky je zpravidla uvedené, v jakých teplotách ji můžete používat. Nejčastěji jsou nafukovací vířivky použitelné do 4 °C, pro provoz v mrazech je vhodné zvolit vířivku se speciální technologií zvanou Freeze Shield nebo Freeze Guard. Mezi ty patří například vířivka Lay-Z-Spa Helsinki.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, jaká je spotřeba energie měsíčně, když vířivku nechám soustavně dohřívat na 37 stupňů?

Ester Pohanková

Dobrý den, spotřeba se dá určit opravdu jen velmi orientačně, zásadní vliv na ni má venkovní teplota a další faktory. Podle zkušeností uživatelů se náklady na ohřev pohybují někde mezi 500 a 1000 Kč měsíčně. Další informace o spotřebě a podrobnější výpočet najdete v tomto článku.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

40 000 Kč Orientační cena