Menu

Recenze a porovnání Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Vířivky pro 4 osoby

Datum doporučení: Březen 2020

  • Systém pro změkčení vody
  • Systém úpravy slané vody
  • Fiber-Tech
  • Vyšší cena
  • Průměrný počet trysek
23 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobilní vířivka Intex patří k modelům s patentovaným vyztužením Fiber-Tech, díky kterému jsou stěny vířivky pevnější a celá vířivka je stabilnější. Příkon 2 200 W patřil v době psaní recenze (březen 2020) k vyšším na trhu, díky čemuž vířivka dosahuje také vysoké rychlosti ohřevu až 2,5 °C/hod. Voda ve vířivce se ohřeje maximálně na 40 °C, což je poměrně běžná hodnota, ačkoliv některé (většinou menší) modely zvládají i o dva stupně více. Vířivka je vybavená 120 tryskami, což je víceméně průměrný počet, ovšem jejich výkon 800 W už je nadstandardní, můžete se tak těšit na pořádnou bublinkovou masáž. Kartušová filtrace je společná pro drtivou většinu mobilních vířivek a v tomto směru tak nemáme co vytknout.

Parametr Tento produkt
Objem (l) 795
Tvar Osmiúhelník
Materiál Fiber-Tech
Napájení (V) 220-240
Příkon topení (W) 2 200
Rychlost ohřevu vody (°C/hod) 1,5-2,5
Maximální teplota ohřevu vody (°C) 40
Typ filtrace Kartušová
Výkon filtračního čerpadla (W) Neuvedeno
Počet vzduchových trysek 120
Výkon perličkové masáže (W) 800

Vybavení a funkce

Oproti některým jiným vířivkám postrádá model značky Intex ve výbavě manometr, s tím se ale obecně při hodnocení vířivek setkáváme méně a méně. Čím naopak potěší, jsou dva systémy, které se objevují u novějších a/nebo dražších modelů. První je systém na změkčení vody. Měkká voda je šetrnější nejen k samotné vířivce, ale také k pokožce lidí, kteří vířivku k relaxaci využívají. Druhý systém používá sůl jako přírodní desinfekci a vy se tak můžete vyhnout používání chemie. Zbývá už jen zmínit, že má vířivka podložku a horní kryt, nepostrádá ani ovládací panel s displejem. S těmito prvky se dnes setkáte prakticky u všech modelů. Na dvoumetrový průměr má vířivka Intex relativně nízkou hmotnost, vířivky těchto rozměrů bývají i o deset a více kilogramů těžší.

Parametr Tento produkt
HWT Ano
SWS Ano
Displej Ano
Samonafukování Ano
Manometr Ne
Vrchní kryt Ano
Podložka na zem Ano
Šířka (m) 2,01
Délka (m) 2,01
Výška (m) 0,71
Hmotnost (kg) 39

Závěr

Vířivka Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon se řadí k novějším modelům, vybaveným mimo jiné systémem změkčování vody a systémem SWS, který využívá k dezinfekci slanou vodu. Pochválit musíme také výkon vířivky, díky kterému má slušnou rychlost ohřevu, i výkon bublinkové masáže. O ten se dělí 120 trysek, tedy víceméně standardní počet. Maximální dosažitelná teplota je 40 °C, což je pro větší vířivky poměrně běžné. Výhodou může být také její relativně nízká hmotnost a vysoká stability, podpořená konstrukcí Fiber-Tech. Jako hlavní nevýhodu tak můžeme zmínit snad jen cenu produktu, která se přece jen vyšplhala do řádu desetitisíců.

Pokud hledáte o něco levnější produkt, jako slušná alternativa se nabízí například vířivka Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS.

23 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

23 000 Kč Orientační cena