Menu

Recenze a porovnání Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas

75,7 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Vířivky pro 4 osoby

Klady

  • Výkon perličkové masáže
  • Výkonné filtrační čerpadlo

Zápory

  • Slabší výbava
  • Menší rozměry
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kruhová vířivka Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas má objem 669 litrů a výrobce uvádí, že je určená až pro 4 osoby. Její rozměry však napovídají, že pokud si do vířivky sednou čtyři dospělí naráz, už si kolem sebe moc místa navíc neužijí. Průměr vířivky má 1,8 metrů, bude tak pohodlnější například pro dva dospělé a dvě děti. Na druhou stranu může být v nižším objemu vody výhoda – napouštění nebude tak drahé, a voda bude navíc rychleji ohřátá.

Ohřev zvládne zvýšit její teplotu zhruba o 1,5 – 2 stupně za hodinu v závislosti na okolních podmínkách. Maximálně lze vodu ohřát až na 40 °C, což bývá běžné. Pokud se podíváme na filtraci modelu, nečeká nás žádné překvapení, kartušová varianta je v případě vířivek zkrátka stálicí. Potěší ovšem výkon filtračního čerpadla, 50 W patří k poměrně pěkným hodnotám.

Vzhledem k menší velikosti vířivky potěší i počet vzduchových trysek, těch je uvnitř rovnoměrně rozmístěných celkem 120. Výkon perličkové masáže 800 W se řadí k těm vyšším a může se rovnat i o něco dražším produktům.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

669

Tvar

Kruh

Materiál

PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 050

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5-2

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

50

Počet vzduchových trysek

120

Výkon perličkové masáže (W)

800

Vybavení a funkce

Zatímco základními parametry může tato vířivka s klidem konkurovat i dražším modelům, v případě vybavení a funkcí to moc neplatí. To základní ji nechybí, zvolenou teplotu a režimy budete přepínat klasicky na displeji u filtrace, žádné speciální funkce však nečekejte. Vířivka nemá například manometr pro měření tlaku a není ani samonafukovací, takže s jejím stavěním budete mít trochu více práce. Na druhou stranu nenapuštěná váží zhruba 30 kilo, takže manipulace s ní by neměla být nijak náročná.

V základním balení najdete kromě samotné vířivky i sadu pro opravy a vrchní kryt. Ten vám pomůže s udržením teploty a slouží i jako ochrana před napadáním nečistot do vody. Chybí však podložka na zem, která by ještě více napomohla izolaci. Pokud ji chcete, budete si ji muset dokoupit dodatečně. Vzhledem k nízké ceně nebude překvapením, že SWS nebo HWT systémů se v tomto případě nedočkáte, jedná se o výsady mnohem dražších modelů.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ne

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ne

Šířka (m)

1,80

Délka (m)

1,80

Výška (m)

0,66

Hmotnost (kg)

30

Hodnocení ostatních uživatelů

Majitelé této vířivky jsou s ní ve velké většině spokojeni. Chválí si jednoduchou instalaci, na druhou stranu si někteří í v recenzích stěžují, že neobdrželi k produktu český návod. Ten lze však v případy potřeby jednoduše dohledat na internetu. Ohřívání vody je podle uživatelů rychlé a perličková koupel má dostatečný výkon.

Hlavní klady a zápory

Úvodem je třeba zmínit, že mezi hlavní výhody tohoto modelu patří především nízká pořizovací cena. I přes to má vířivka poměrně slušné základní parametry. Mluvíme hlavně o rychlosti ohřevu, výkonu perličkové koupele a výkonu filtračního čerpadla. Trochu hůře jsou na tom pak funkce a celková výbava. V základním balení například nenajdete podložku na zem, krycí plachta tam však nechybí. Žádné pokročilé vychytávky vířivka nemá.

Naše hodnocení a závěr

Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas patří mezi klasické nafukovací vířivky bez pokročilejších systémů nebo funkcí. Svůj primární účel však splní dobře a pokud hledáte kruhovou vířivku za přijatelnou cenu, pak vám ji můžeme s klidným svědomím doporučit. Její základní parametry jsou velmi dobré, myslete však na udávanou velikost a počítejte s tím, že i když je určená pro maximálně čtyři osoby, pohodlně se v ní bude sedět zhruba třem dospělým.

Další se sem jistě vejde, už to ale může být na úkor pohodlí. O něco objemnější je například Intex 28426 PureSpa Bubble Massage. Více vody však na druhou stranu znamená i vyšší finanční náklady na provoz.

 

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas | Hodnocení: 75,7 %
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas

Bestway 60005 Lay-Z-Spa Bahamas

12 000 Kč Orientační cena