Recenze vířivky Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz

85,7 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Vířivky pro 6 a více osob

Klady

  • Velmi prostorná
  • Hodně vzduchových trysek
  • Výkonná filtrace

Zápory

  • Nemá podložku na zem
  • Žádné pokročilejší funkce
  • Poměrně dlouhé ohřívání
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nafukovací vířivka Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz patří k těm větším na trhu, vejde se do ní až 7 osob. Tento údaj ovšem berte s rezervou, pohodlně se v ní bude sedět spíše pěti dospělým, prostoru ovšem nabízí dostatek. Vejde se do ní 1 190 litrů vody, takže ji lze označit za jednu z největších v našem srovnání. Tvar má klasicky do kruhu, nenabízí tak koutky k opření, na druhou stranu si v něm ve větším počtu osob alespoň každý najde svoje místo. O relax se postará 180 vzduchových trysek, výkon perličkové masáže dosahuje 800 W.

Připojení by nemělo být složité, stačit vám bude běžné napájení 220-240 V. O čistou vodu se v tomto případě postará kartušová filtrace, na tu narazíte u nafukovacích vířivek v době psaní recenze (červenec 2021) téměř vždy. Většinou se ale liší výkon čerpadla, ten v tomto případě dosahuje 50 W, což je nadprůměrná hodnota a systém tak zvládne přefiltrovat 1 325 litrů za hodinu. Vysoký výkon čerpadla považujeme pro takto objemnou vířivku za nutnost, to stejné platí i pro příkon topení. Hodnota 2 050 W se zdá v porovnání s menšími vířivkami opravdu nadprůměrně vysoká, vzhledem k velkému množství vody to ovšem znamená rychlost ohřátí 1,2 – 1,8 stupňů za hodinu. Maximálně vodu ve vířivce ohřejete na 40 °C.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

1 190

Tvar

Kruh

Materiál

PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 050

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,2-1,8

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

50

Počet vzduchových trysek

180

Výkon perličkové masáže (W)

800

Vybavení a funkce

V základním balení vedle samotné vířivky a filtrace dostanete také vrchní kryt, ten má izolační vlastnosti, takže nebude utíkat tolik tepla. Navíc chrání vodu před napadáním nečistot a v neposlední řadě zajistí vyšší bezpečnost, což ocení například maminky malých dětí. Podložka na zem chybí, tu si buď musíte dokoupit, nebo používat vířivku bez ní. K ovládání vám poslouží panel s malým displejem, ten je umístěný vně vířivky, takže se z vody budete muset trochu natáhnout, nebo vše nastavovat zvenku.

Co se týče pokročilejších funkcí, ty už tomuto modelu schází. Nenajdete zde například systém pro změkčování vody nebo možnost napustit vířivku slanou vodou. Chybí také manometr, který by hlídal optimální tlak při nafouknutí, myslete tak automaticky na to, že není dobré vystavovat vířivku přímému slunci. Bez vody má vířivka 45,3 kilogramů, po napuštění se ovšem hmotnost mnohonásobně zvýší a objem je opravdu velký, proto doporučujeme vždy zvážit místo pro umístění. Přesné rozměry si můžete prohlédnout v tabulce níže.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ne

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ne

Šířka (m)

2,16

Délka (m)

2,16

Výška (m)

0,71

Hmotnost (kg)

45,3

Hodnocení ostatních uživatelů

Na internetu najdete na Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz převážně kladné recenze. Uživatelé si oblíbili hezký design s potiskem v motivu ratanu. Pochvalují si příjemný relax, který je zajištěn velkým počtem spodních trysek. Instalace je podle nich poměrně jednoduchá a rychlá. Některým vadí nemožnost využití slané vody, to ovšem nabízí poměrně málo vířivek na trhu.

Hlavní klady a zápory

Tento model v našem srovnání vyniká především svou velikostí. Objemem a prostorností mu může konkurovat málokterý produkt. Výrobce tomu navíc uzpůsobil výkon filtračního čerpadla, což považujeme také za velké plus. Vysoký je i příkon topení, ohřívání ovšem stále trvá poměrně dlouho, za což může právě množství vody. Body navíc dáváme za velké množství trysek, chválíme také výkon perličkové koupele. Celkový dojem trochu kazí fakt, že chybí většina pokročilejších funkcí; pokud je pro vás důležité využití slané vody nebo například přítomnost manometru, pak se musíte podívat po jiném modelu. Vzhledem k poměrně nízké ceně se to dá ale vířivce odpustit.

Naše hodnocení a závěr

V základních parametrech si vířivka vede velmi dobře, chybí ovšem většina pokročilejších funkcí. Obecně ale můžeme říct, že za přijatelnou cenu získáte opravdu prostornou nafukovací vířivku, do které se vejde až sedm osob. Skvěle se tak hodí do větších domácností nebo tam, kde ji plánujete využívat ve více lidech. Příkon topení je sice vysoký, vyhřátí takto velkého množství vody už ale potřebuje nějaký čas. Myslete tedy na to, že ohřev musíte zapnout s dostatečným předstihem před použitím. Vířivka mimo jiné disponuje funkcí Freeze shield, můžete ji tak používat celoročně a nemusíte se bát, že by voda uvnitř zamrzla.

Velké modely si s sebou často nesou určité nedostatky, jako je například delší ohřev nebo vyšší spotřeba vody při napouštění, s tím je ale potřeba počítat. Pokud už teď víte, že více jak dvoumetrová vířivka je pro vás zbytečná, pak sáhněte raději po menší, příkladem může být Intex 28404 Pure Spa Bubble Massage Therapy.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz | Hodnocení: 85,7 %
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz

Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz

15 000 Kč Orientační cena