Menu

Recenze a srovnání Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2

81,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší z klasických v kategorii Vysavače Dyson

Klady

  • Vysoký sací výkon
  • Bezúdržbový filtr
  • Bezsáčkový model
  • Natáčecí rukojeť

Zápory

  • Vysoká cena
  • Menší prachová nádoba
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vysavač Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 patří do rodiny klasických vysavačů od značky Dyson, které se od sebe vzhledově nijak výrazně neliší. Stejně jako ostatním mu tak nechybí kulovitý tvar a nízké těžiště, což zajistí, že se vysavač po převrhnutí sám narovná. Díky tvaru také lehce objede případné překážky. S jeho váhou 8,06 kg sice nepatří k nejlehčím vysavačům na trhu, ale právě jeho ergonomický tvar by vám měl manipulaci ulehčit. S dosahem vysavače téměř deset metrů nemusíte jeho elektrický kabel často přepojovat a na jeden zátah pohodlně vysajete i velké místnosti. Prachová nádoba má kapacitu 0,8 litrů a vysypete ji jednoduchým stisknutím tlačítka nad odpadkovým košem.

Co se týče sacího výkonu, ten dosahuje hodnoty 160 AW (jednotka téměř srovnatelná s klasickým wattem). Ve vysavači navíc nenajdete žádný sáček ani filtr, jehož naplňování či zanášení by sací výkon snižovalo. K zachytávání prachu a jiných nečistot využívá cyklónovou technologii. Vzduch se při sání rozdělí do více cyklón. Tím se jeho rychlost zvýší a vzniklá odstředivá síla zajistí, že se z něj odloučí i ty nejmenší mikroskopické částice. Tento model se řadí do energetické třídy A, stejně jako všechny ostatní vysavače od Dysonu. Jeho výkon bohužel vyvažuje poměrně vysoká hlučnost 80 dB. 

Parametr Tento produkt
Typ

Cylindrický

Barva

Stříbrná

Sací výkon (AW)

150

Hmotnost (kg)

8,06

Výdrž baterie (min)

Nerelevantní

Doba nabíjení (min)

Nerelevantní

Kapacita prachové nádoby (l)

0,8

Hlučnost (dB)

80

Hodnocení funkcí a technologií

Vysavač disponuje několika technologickými vychytávkami. Při úklidu určitě oceníte například natáčecí rukojeť. Můžete trubici natočit libovolně do všech stran, klidně i nad hlavu, a pohodlně vysát pavučiny u stropu v místnosti. Model je také vybaven pneumatickou podlahovou hubicí, která se sama přizpůsobí jednotlivým typům povrchů, takže nemusíte hubice měnit například při přechodu z parket na koberec. V základním balení navíc dostanete několik dalších koncovek. S nimi si vystačíte na téměř celou domácnost. V příslušenství najdete například speciální hubici na čalounění nebo hubici do mezer a pod nábytek.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

34

Účinnost filtrace (%)

99

Lze upravit na ruční

Ne

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ne

Laser

Ne

Snímač vysátých částic

Ne

Další příslušenství

Hubice na čalounění, Kartáčová hubice

Naše hodnocení a závěr

Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 patří určitě mezi výkonnější spotřebiče s velmi dobrými funkcemi a vybavením. Oceňujeme hlavně technologie, které ulehčují práci s vysavačem v mnoha směrech. Jako odrazující faktor vidíme ovšem jeho vysokou cenu. Tu naštěstí trošku vyváží následný levný provoz, kdy platíte pouze za elektrickou energii, ale už nemusíte dokupovat žádné filtry ani sáčky. I tak vysavač doporučujeme zejména náročnějším uživatelům, kteří ocení nejen jeho funkce, ale například i jedinečný futuristický design.

Pokud se vám tento produkt zalíbil, ale odrazuje vás jeho vysoká pořizovací cena, můžete se podívat i na recenzi Big Ball Multifloor 2, který je o něco levnější.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 | Hodnocení: 81,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva miluje moderní technologie a ráda hledá nové možnosti, jak si díky nim usnadnit úklid domácnosti. A protože jsou vysavače Dyson technologiemi doslova nabité, ujala se jejich srovnání a přináší vám aktuální přehled dostupných modelů. Pečlivě se věnovala nastudování tématu i jednotlivých parametrů a dokáže vám proto také poradit, jak se vyznat v popiscích technologií a co si představit třeba pod pojmem Piezo senzor nebo Fluffy Optic.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobry den, jaky je rozdil mezi vysavacem dyson big ball absolute 2 a big ball cinec absolute 2? Dekuji

Vendula Zavrelova

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2

Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2

13 000 Kč Orientační cena