Menu

Recenze a srovnání Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2

Doporučujeme

Datum doporučení: Duben 2020

  • Vysoký sací výkon
  • Bezúdržbový filtr
  • Vysoká cena
  • Menší prachová nádoba
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vysavač Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 patří do rodiny klasických vysavačů od značky Dyson, které se od sebe vzhledově nijak výrazně neliší (duben 2020). Stejně jako ostatním mu tak nechybí kulovitý tvar a nízké těžiště, což zajistí, že se vysavač po převrhnutí sám narovná. Díky tvaru také lehce objede případné překážky. Manipulaci vám nijak neztíží ani jeho relativně nízká hmotnost 8,06 kg. S dosahem vysavače téměř deseti metrů nemusíte jeho elektrický kabel často přepojovat a na jeden zátah pohodlně vysajete i velké místnosti. Prachová nádoba má kapacitu 0,8 litrů a vysypete ji jednoduchým stisknutím tlačítka nad odpadkovým košem.

Co se týče sacího výkonu, ten dosahuje hodnoty 160 AW (jednotka téměř srovnatelná s klasickým wattem). Ve vysavači navíc nenajdete žádný sáček ani filtr, jehož naplňování či zanášení by sací výkon snižovalo. K zachytávání prachu a jiných nečistot využívá cyklónovou technologii. Vzduch se při sání rozdělí do 34 cyklón, tím se jeho rychlost zvýší a vzniklá odstředivá síla zajistí, že se z něj odloučí i ty nejmenší mikroskopické částice. Tento model se řadí do energetické třídy A, stejně jako všechny ostatní vysavače od Dysonu. Jeho výkon bohužel vyvažuje poměrně vysoká hlučnost 80 dB. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Dyson
Barva Stříbrná
Energetická třída A
Sací výkon (AW) 250
Hmotnost (kg) 8,06
Akční rádius (m) 9,66
Kapacita prachové nádoby (l) 0,8
Hlučnost (dB) 80

Hodnocení funkcí a technologií

Vysavač disponuje několika technologickými vychytávkami. Při úklidu určitě oceníte například natáčecí rukojeť. Můžete tak trubici natočit libovolně do všech stran, klidně i nad hlavu, a pohodlně vysát pavučiny u stropu v místnosti. Model je také vybaven pneumatickou podlahovou hubicí, která se sama přizpůsobí jednotlivým typům povrchů, takže nemusíte hubice měnit například při přechodu z parket na koberec. V základním balení navíc dostanete několik dalších typů koncovek. S nimi si vystačíte na téměř celou domácnost. V příslušenství najdete například speciální hubici na čalounění nebo hubici do mezer a pod nábytek.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie 34
Filtrace Doživotní bezúdržbový filtr
Lze upravit na ruční Ne
Regulace sacího výkonu Ano
LCD displej Ne

Naše hodnocení a závěr

Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 patří určitě mezi výkonnější spotřebiče s velmi dobrými funkcemi a vybavením. Oceňujeme hlavně technologie, které ulehčují práci s vysavačem v mnoha směrech. Jako odrazující faktor vidíme ovšem jeho vysokou cenu. Tu naštěstí trošku vyváží následný levný provoz, kdy platíte pouze za elektrickou energii, ale už nemusíte dokupovat žádné filtry ani sáčky. I tak vysavač doporučujeme zejména náročnějším uživatelům, kteří ocení nejen jeho funkce, ale i například jedinečný futuristický design.

Pokud se vám tento produkt zalíbil, ale odrazuje vás jeho vysoká pořizovací cena, můžete se podívat i na recenzi Big Ball Multifloor 2, který je o něco levnější.

13 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2

Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2

13 000 Kč Orientační cena