Recenze a porovnání Dyson Big Ball Multifloor 2 | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Dyson Big Ball Multifloor 2

75,3 % Hodnocení
redakce

Také nás zaujalo

Vysavače Dyson

Klady a zápory

Klady

  • Velký prachový zásobník
  • Přizpůsobivá hubice

Zápory

  • Méně jednotlivých cyklón
  • Chybí turbokartáč
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vysavač Dyson Big Ball Multifloor 2 můžeme označit za jednu z nejlevnějších variant od této značky. Mluvíme ovšem pouze v kontextu výrobce Dyson, protože i tak se cena pohybuje nad hladinou průměrné pořizovací ceny klasických vysavačů. Přesný údaj o sacím výkonu výrobce u tohoto produktu neuvádí. Podle využité cyklónové technologie můžeme ovšem předpokládat, že jeho sací výkon nebude vůbec špatný, i když o něco horší než u Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2. Ve srovnání s tímto vysavačem má ale větší nádobku na prach, takže ji nebudete muset tak často vysypávat. I jemu ovšem nechybí jednoduchý systém vyprázdnění pomocí tlačítka.

Označení Multifloor si vysloužil tento model proto, že je určený pro různé typy podlah. Rychloupínací hubice se sama automaticky nastaví pro optimální utěsnění na všech typech povrchů. Díky tomu nemusíte koncovky měnit a na jeden zátah vysajete například koberec, parkety i kachle. Co se týče manipulace a ergonomie, vede si podobně jako ostatní klasické modely od Dysonu. Tělo má kulovitý tvar, není těžké, samo se narovnává a akční rádius 10,4 m je dostatečně dlouhý na to, abyste nemuseli šňůru neustále přepojovat do jiné zásuvky.

Parametr Tento produkt
Typ

Cylindrický

Barva

Šedá/žlutá

Hmotnost (kg)

8,06

Kapacita prachové nádoby (l)

1,6

Hlučnost (dB)

80

Hodnocení funkcí a technologií

Vysavač je vybaven regulací výkonu, v příslušenství má hubici na tvrdé podlahy i štěrbinovou hubici, která se postará o vysátí rohů a jiných zákoutí. Nenajdete zde ale turbokartáč, který by mohl vylepšit vysávání koberců.

I když model funguje na principu cyklónové technologie, při odstřeďování nečistot nedosahuje takové účinnosti jako novější a dražší modely od Dysonu. Filtrace je na velmi vysoké úrovni a do místnosti se dostane díky HEPA filtru opravdu pouze zanedbatelné množství prachových mikročástic. Výrobce navíc vysavač vybavil bezúdržbovým doživotním filtrem, takže se nemusíte bát dodatečných nákladů na provoz.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

28

Účinnost filtrace (%)

99

Lze upravit na ruční

Ne

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ne

Laser

Ne

Snímač vysátých částic

Ne

Naše hodnocení a závěr

Dyson Big Ball Multifloor 2 nedisponuje tak velkým počtem jednotlivých cyklón jako jeho kolegové z klasických vysavačů od Dysonu, ale i tak zvládne odstředit velké množství nečistot. Navíc má poměrně velkou prachovou nádobku, takže ho nemusíte vysypávat po každém vysávání. Díky lehce přizpůsobivé hubici se hodí zejména do náročnějších domácností s různými druhy podlah, kde by se normálně musely koncovky během vysávání často měnit. Oceňujeme také doživotní bezúdržbový filtr, protože nikdo se nechce při používání spotřebiče otravovat se sháněním a především placením náhradních filtrů.

Pokud toužíte po ještě výkonnějším vysavači od Dysonu, který si hravě poradí i se zvířecími chlupy, a nevadí vám vyšší cena, můžete se podívat na Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Dyson Big Ball Multifloor 2 | Hodnocení: 75,3 %
Kamila Lorenzová patří mezi fanoušky značky Dyson a má zmapované všechny jejich výrobky, což platí i o vysavačích. I přes oblibu k nim dokáže být ovšem velmi kritická a poradí vám, co se vyplatí, jaké parametry jsou důležité a za co naopak už nemá smysl si připlácet. V naší redakci má na starosti srovnávání více druhů vysavačů, od klasických až po akumulátorové či parní. Umí tak jednotlivé produkty srovnat mezi sebou a má přehled o celkovém trhu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dyson Big Ball Multifloor 2

Dyson Big Ball Multifloor 2

8 000 Kč Orientační cena