Recenze a porovnání Dyson Big Ball Multifloor 2 | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Dyson Big Ball Multifloor 2

75,3 % Hodnocení
redakce

Také nás zaujalo

Vysavače Dyson

Klady a zápory

Klady

  • Velký prachový zásobník
  • Přizpůsobivá hubice

Zápory

  • Síťové napájení
  • Chybí turbokartáč
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vysavač Dyson Big Ball Multifloor 2 můžeme označit za jednu z nejlevnějších variant od této značky. Mluvíme ovšem pouze v kontextu výrobce Dyson, protože i tak se cena pohybuje nad hladinou průměrné pořizovací ceny klasických vysavačů. Řadí se k síťovým typům, takže ho musíte zapojovat do zásuvky. Jeho sací výkon dosahuje hodnoty 180 AW, čímž předčí řadu akumulátorových modelů od stejné značky. Vysoký výkon vám zajistí, že s ním vysajete opravdu vše a bez delšího opakovaného přejíždění na jednom místě.

Označení Multifloor si vysloužil proto, že je určený pro různé typy podlah. Rychloupínací hubice se sama automaticky nastaví pro optimální utěsnění na všech typech povrchů. Díky tomu nemusíte koncovky měnit a na jeden zátah vysajete například koberec, parkety i kachle. Co se týče manipulace a ergonomie, vede si podobně jako ostatní klasické modely od Dysonu. Tělo má kulovitý tvar, není těžké, samo se narovnává a akční rádius 10,4 m je dostatečně dlouhý na to, abyste nemuseli šňůru neustále přepojovat do jiné zásuvky.

Parametr Tento produkt
Typ

Cylindrický

Barva

Šedá/žlutá

Sací výkon (AW)

180

Hmotnost (kg)

8,06

Kapacita prachové nádoby (l)

1,6

Hlučnost (dB)

80

Hodnocení funkcí a technologií

Vysavač Dyson Big Ball Multifloor 2 je vybaven regulací výkonu, takže si můžete intenzitu sání nastavit například podle typu podlahy nebo množství nepořádku. V příslušenství má hubici na tvrdé podlahy i štěrbinovou hubici, která se postará o vysátí rohů a jiných zákoutí. Nenajdete zde ale turbokartáč, který by mohl vylepšit efektivitu vysávání koberců.

I když model funguje na principu cyklónové technologie, při odstřeďování nečistot nedosahuje takové účinnosti jako novější a dražší modely od Dysonu. Filtrace je na velmi vysoké úrovni a do místnosti se dostane díky HEPA filtru opravdu pouze zanedbatelné množství prachových mikročástic. Výrobce navíc vysavač vybavil bezúdržbovým doživotním filtrem, takže se nemusíte bát dodatečných nákladů na provoz.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

28

Účinnost filtrace (%)

99

Lze upravit na ruční

Ne

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ne

Laser

Ne

Snímač vysátých částic

Ne

Další příslušenství

Štěrbinová hubice, hubice na čalounění

Názory uživatelů a dalších expertů

Dyson Big Ball Multifloor 2 je na trhu už poměrně dlouho a za tu dobu si získal spoustu spokojených uživatelů a kladných recenzí. Jeho majitelé na něm oceňují vysoký sací výkon, tichý provoz a jednoduchost používání. Pochvalují si, že se filtr snadno udržuje a stačí ho občas propláchnout, nemusíte nic měnit. Na negativa v recenzích narazíte pouze zřídka. Někteří uživatelé například uvedli, že jim přijde vysavač poměrně těžký a hůře se přenáší. Manipulaci  přístrojem by vám měl ale ulehčit zakulacený tvar, ne každému však musí vyhovovat.

Klady a zápory

Výhodou i nevýhodou vysavače Dyson Big Ball Multifloor 2 je jeho síťový provoz. Na jednu stranu se nemusíte starat o dobíjení baterie, vysavač máte vždy připravený k akci a neřešíte baterii, na druhou stranu jste ale omezeni přítomností elektrické zásuvky. Dyson v dnešní době vyrábí velmi výkonné akumulátorové modely, které kabel k provozu nepotřebují.

K nesporným výhodám tohoto vysavače patří vysoký sací výkon, praktický tvar a především velká kapacita nádobky. Naopak menší nevýhodou je absence turbokartáče, který by možná ještě vylepšil účinnost vysávání koberců, jak tomu u klasických vysavačů bývá. Je ale možné, že i bez něj zvládne z koberců vysát i horší nečistoty, právě díky vysokému výkonu.

Porovnání s alternativami

Pokud bychom měli tento model porovnat s jiným síťovým, pak se nabízí Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2., který na první pohled vypadá velmi podobně a má i téměř totožné parametry. Vysavač Dyson Big Ball Multifloor 2 se ale pyšní větším zásobníkem na prach, takže ho nemusíte tak často vyprazdňovat a lépe se hodí do větších prostor. Oběma modelům pak chybí jednoduchý systém vyprázdnění pomocí tlačítka, kterým se dnes pyšní drtivá většina akumulátorových vysavačů od značky Dyson. Například Dyson V8 Absolute+ a Dyson V10 Absolute poměrně zaostávají z hlediska sacího výkonu. Navíc vás akumulátorové modely vyjdou často i mnohonásobně dráž.

Naše hodnocení a závěr

Dyson Big Ball Multifloor 2 se řadí mezi klasické síťové vysavače. V současné době na tyto modely narazíte na trhu už pouze zřídka, protože Dyson zastavil jejich vývoj a věnuje se už pouze neustálému vylepšování akumulátorových vysavačů. Milovníci klasiky u něj ocení typický kulovitý tvar, díky kterému se s ním dobře manipuluje. Zároveň by vás mohl potěšit vysoký sací výkon, tím předčí i řadu akumulátorových modelů.

Má velkou prachovou nádobku, takže ho nemusíte vysypávat po každém vysávání. Díky lehce přizpůsobivé hubici se hodí zejména do náročnějších domácností s různými druhy podlah, kde by se normálně musely koncovky během vysávání často měnit. Oceňujeme také doživotní bezúdržbový filtr, protože nikdo se nechce při používání spotřebiče otravovat se sháněním a především placením náhradních filtrů.

Pokud nejste zaměřeni pouze na síťové modely, doporučujeme se poohlédnout po některém z akumulátorových vysavačů od Dysonu, v dnešní době je jejich sací výkon na opravdu vysoké úrovni. Tento síťový například nejen sacím výkonem předčí Dyson V11 Absolute Extra. Musíte ale počítat s výrazně vyšší pořizovací cenou.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Dyson Big Ball Multifloor 2 | Hodnocení: 75,3 %
Kamila Lorenzová patří mezi fanoušky značky Dyson a má zmapované všechny jejich výrobky, což platí i o vysavačích. I přes oblibu k nim dokáže být ovšem velmi kritická a poradí vám, co se vyplatí, jaké parametry jsou důležité a za co naopak už nemá smysl si připlácet. V naší redakci má na starosti srovnávání více druhů vysavačů, od klasických až po akumulátorové či parní. Umí tak jednotlivé produkty srovnat mezi sebou a má přehled o celkovém trhu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dyson Big Ball Multifloor 2

Dyson Big Ball Multifloor 2

8 000 Kč Orientační cena