Menu

Recenze a srovnání Dyson Big Ball Multifloor 2

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Vysavače Dyson

Datum doporučení: Duben 2020

  • Velký prachový zásobník
  • Přizpůsobivá hubice
  • Méně jednotlivých cyklón
  • Chybí turbokartáč
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vysavač Dyson Big Ball Multifloor 2 můžeme označit za poněkud levnější variantu od této značky (duben 2020). Mluvíme ovšem pouze v kontextu výrobce Dyson, protože i tak se cena pohybuje nad hladinou průměrné pořizovací ceny klasických vysavačů. Přesný údaj o sacím výkonu výrobce u tohoto produktu neuvádí. Podle využité cyklónové technologie můžeme ovšem předpokládat, že jeho sací výkon nebude vůbec špatný, i když o něco horší než u Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2. Ve srovnání s tímto vysavačem má ale větší nádobku na prach, takže ji nebudete muset tak často vysypávat. I jemu ovšem nechybí jednoduchý systém vyprázdnění pomocí tlačítka.

Označení Multifloor si vysloužil tento model proto, že je určený pro různé typy podlah. Rychloupínací hubice se sama automaticky nastaví pro optimální utěsnění na všech typech povrchů. Díky tomu nemusíte koncovky měnit a na jeden zátah vysajete například koberec, parkety i kachle. Co se týče manipulace a ergonomie, vede si podobně jako ostatní klasické modely od Dysonu. Tělo má kulovitý tvar, není těžké, samo se narovnává a akční rádius 10,4 m je dostatečně dlouhý na to, abyste nemuseli šňůru neustále přepojovat do jiné zásuvky.

Parametr Tento produkt
Výrobce Dyson
Barva Šedá/žlutá
Energetická třída A
Sací výkon (AW) Neuvedeno
Hmotnost (kg) 8,06
Akční rádius (m) 10,4
Kapacita prachové nádoby (l) 1,6
Hlučnost (dB) 80

Hodnocení funkcí a technologií

Vysavač je vybaven regulací výkonu, v příslušenství má hubici na tvrdé podlahy i štěrbinovou hubici, která se postará o vysátí rohů a jiných zákoutí. Nenajdete zde ale turbokartáč, který by mohl vylepšit vysávání koberců.

I když model funguje na principu cyklónové technologie, při odstřeďování nečistot nedosahuje takové účinnosti jako novější a dražší modely od Dysonu. Filtrace je na velmi vysoké úrovni a do místnosti se dostane díky HEPA filtru opravdu pouze zanedbatelné množství prachových mikročástic. Výrobce navíc vysavač vybavil bezúdržbovým doživotním filtrem, takže se nemusíte bát dodatečných nákladů na provoz.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie 28
Filtrace HEPA filtr
Lze upravit na ruční Ne
Regulace sacího výkonu Ano
LCD displej Ne

Naše hodnocení a závěr

Dyson Big Ball Multifloor 2 nedisponuje tak velkým počtem jednotlivých cyklón, jako jeho kolegové z klasických vysavačů od Dysonu, ale i tak zvládne odstředit velké množství nečistot. Navíc má poměrně velkou prachovou nádobku, takže ho nemusíte vysypávat po každém vysávání. Díky lehce přizpůsobivé hubici se hodí zejména do náročnějších domácností s různými druhy podlah, kde by se normálně musely koncovky během vysávání často měnit. Oceňujeme také doživotní bezúdržbový filtr, protože nikdo se nechce při používání spotřebiče otravovat se sháněním a především placením náhradních filtrů.

Pokud toužíte po ještě výkonnějším vysavači od Dysonu, který si hravě poradí i se zvířecími chlupy, a nevadí vám vyšší cena, můžete se podívat na Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2.

8 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Dyson Big Ball Multifloor 2

Dyson Big Ball Multifloor 2

8 000 Kč Orientační cena